Aktualizujte svoj prehliada─Ź Google Chrome HNE─Ä – ÔÇ×Kritick├íÔÇť zranite─żnos┼ą, ktor├║ by mohol opravn├Ż vyh─żad├ívac├ş gigant opravi┼ą, v├ís m├┤┼że vystavi┼ą hackerom

GOOGLE vo svojom webovom prehliada─Źi Chrome odhalil ÔÇ×kritick├║ÔÇť bezpe─Źnostn├║ chybu, ktor├í by mohla pou┼ż├şvate─żov vystavi┼ą po─Ź├şta─Źov├Żm podvodn├şkom.

Tento vyh─żad├ívac├ş gigant tento t├Ż┼żde┼ł uv├ídza aktualiz├íciu, ktor├í m├í opravi┼ą zranite─żnos┼ą, ktor├í by sa mala automaticky distribuova┼ą do telef├│nov a po─Ź├şta─Źov po celom svete.

Je to jedna z desiatok bezpe─Źnostn├Żch dier opraven├Żch spolo─Źnos┼ąou Google v aktualiz├ícii softv├ęru Chrome 88 vydanej v utorok.

S┼ąahovanie tie┼ż obsahuje mno┼żstvo vylep┼íen├ş stability a v├Żkonu, uviedol Google.

Kalifornsk├Ż technologick├Ż tit├ín uviedol 36 zranite─żnost├ş prehliada─Źa Chrome opraven├Żch aktualiz├íciou, ktor├ę by sa mali do prehliada─Źov ─żud├ş dosta┼ą v najbli┼ż┼í├şch d┼łoch alebo t├Ż┼żd┼łoch.

Jeden z nich, CVE-2021-21117, bol ozna─Źen├Ż ako ÔÇ×kritick├ŻÔÇť.

Kritick├ę chyby s├║ spravidla tie, ktor├ę vy┼żaduj├║ naliehav├ę opravy, zvy─Źajne preto, ┼że vystavuj├║ prehliada─Ź ┼íkodliv├Żm hackerom.

Google ne┼íiel do podrobnost├ş o povahe probl├ęmu ani o tom, ─Źo by kybernetick├ę z├ípletky mohli dosiahnu┼ą, keby ho vyu┼żili.

Nie je jasn├ę, ─Źi sa predpoklad├í, ┼że hackeri vyu┼żili t├║to zranite─żnos┼ą na to, aby sa dostali do zariaden├ş ─żud├ş pred ich z├íplatou.

Aby sme sa uistili, ┼że ste v bezpe─Ź├ş, v┼íetk├Żm pou┼ż├şvate─żom prehliada─Źa Google Chrome sa odpor├║─Źa aktualizova┼ą ich teraz. Pokyny, ako to urobi┼ą, n├íjdete ni┼ż┼íie.

Google tie┼ż vyzdvihol dev├Ą┼ą opraven├Żch ch├Żb zabezpe─Źenia, ktor├ę boli ozna─Źen├ę ako vysok├í priorita, zatia─ż ─Źo zvy┼ín├Żch 26 malo stredn├║ alebo n├şzku prioritu.

Chrome 88 prid├í vynoven├║ sekciu ÔÇ×Kontrola hesielÔÇť, ktor├í bude h─żada┼ą prelomen├ę alebo slab├ę hesl├í, ktor├ę pou┼ż├şvate.

Prehliada─Ź zv├Żrazn├ş tie, ktor├ę by ste mali zmeni┼ą. Kliknut├şm na odkaz ÔÇ×zmeni┼ą hesloÔÇť sa dostanete na webov├║ str├ínku, kde m├┤┼żete upravova┼ą svoje prihl├ísenia.

Vyh─żad├ívac├ş gigant uviedol, ┼że tie┼ż zr├Żchlil a zjednodu┼íil spr├ívu v┼íetk├Żch ich prihlasovac├şch ├║dajov v spr├ívcovi hesiel.

V koment├íri k tejto zmene Jake Moore, ┼ípecialista na kybernetick├║ bezpe─Źnos┼ą spolo─Źnosti ESET, uviedol, ┼że Google rob├ş d├┤le┼żit├Ż krok k povzbudeniu pou┼ż├şvate─żov k posilneniu ich online zabezpe─Źenia.

“Zabezpe─Źenie heslom zost├íva obrovskou v├Żzvou pre organiz├ície na celom svete a obrovskou hrozbou aj pre jednotlivcov,” povedal Moore.

ÔÇ×Jednou z najv├Ą─Ź┼í├şch v├Żziev, ktor├Żm ─Źelia nov├ş pou┼ż├şvatelia so spr├ívcom hesiel, je my┼ílienka, ┼że im to trv├í pr├şli┼í dlho alebo je ┼ąa┼żk├ę ich nastavi┼ą.

ÔÇ×Hesl├í z├║falo potrebuj├║ gener├ílnu opravu, a preto m├┤┼że by┼ą tento nov├Ż krok spolo─Źnosti Google prv├Żm krokom k tomu, ako ─żu─Ćom u─żah─Źi┼ą pou┼ż├şvanie jedine─Źn├Żch a siln├Żch hesiel.ÔÇť

Ako aktualizova┼ą prehliada─Ź Google Chrome

V po─Ź├şta─Źi otvorte prehliada─Ź Google Chrome a vpravo hore kliknite na ikonu Viac (tri zvisl├ę bodky).

Kliknite na polo┼żku Aktualizova┼ą Google Chrome. Ak t├íto mo┼żnos┼ą neexistuje, znamen├í to, ┼że u┼ż pou┼ż├şvate najnov┼íiu verziu.

Po aktualiz├ícii kliknite na polo┼żku Spusti┼ą znova.

Prehliada─Ź ulo┼ż├ş va┼íe otvoren├ę karty a windows a po re┼ítarte ich znova otvorte.

M├┤┼żete tie┼ż re┼ítartova┼ą prehliada─Ź nesk├┤r kliknut├şm na polo┼żku Teraz nie.

To sp├┤sob├ş, ┼że sa aktualiz├ícia pou┼żije pri ─Ćal┼íom re┼ítartovan├ş prehliada─Źa.

Ikona Viac bude sfarben├í (1) zelen├í, ak je aktualiz├ícia k dispoz├şcii dva dni, (2) oran┼żov├í, ak je aktualiz├ícia k dispoz├şcii ┼ítyri dni, alebo (3) ─Źerven├í, ak je aktualiz├ícia k dispoz├şcii sedem dn├ş.

─î├şnski hackeri uviedli, ┼że pand├ęmiu koronav├şrusu pou┼ż├şvaj├║ na zacielenie na americk├ę firmy, ktor├Żch profesion├íli pracuj├║ z domu

V ─Ćal┼í├şch novink├ích v├ím prehliada─Ź Google Chrome teraz umo┼ż┼łuje zoskupova┼ą karty dohromady.

Teraz m├┤┼żete uskuto─Ź┼łova┼ą videohovory s 12 osobami priamo z prehliada─Źa Google Chrome.

A zistite, ako z├şska┼ą pr├şstup k zvierat├ím 3D roz┼í├şrenej reality od spolo─Źnosti Google.

M├íte starosti s pr├şstupom hackerov k v├í┼ímu po─Ź├şta─Źu? Dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch!

Plat├şme za va┼íe pr├şbehy! M├íte pr├şbeh pre Na┼í├şm cie─żom je by┼ą va┼í├şm t├şm techniky a vedy? Po┼ílite n├ím e-mail na adresu