Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Aktualizuje spolo─Źnos┼ą Bumble va┼íu polohu automaticky?

Jednou z najlep┼í├şch vec├ş na zoznamovan├ş aplik├íci├ş je to, ┼że m├┤┼żete obdivova┼ą ostatn├Żch z dia─żky, s relat├şvnou anonymitou a bez toho, aby v├ís niekto zachytil v sieti zlo┼żit├Żch em├│ci├ş. Na druh├║ stranu, jeden z najviac kontroverzn├Żch aspektov datovania aplik├íci├ş je to, ┼że nem├íte ├║plne anonymn├Ż. Aplik├ície v podstate pou┼ż├şvaj├║ ├║daje GPS na zaznamenanie polohy pou┼ż├şvate─ża a potom tieto inform├ície zverejnia. T├íto vlastnos┼ą je do ur─Źitej miery zmyslupln├í. Bez inform├íci├ş o polohe by cel├í aplik├ícia nefungovala. V├Ą─Ź┼íina z n├ís nem├í z├íujem o nadviazanie vz┼ąahu s niek├Żm, kto ┼żije ─Ćaleko. Aj ke─Ć je nevyhnutn├ę, aby tieto inform├ície boli k dispoz├şcii, ─żudia, ktor├ş sa ob├ívaj├║ o svoje s├║kromie, sa opr├ívnene ob├ívaj├║ zneu┼żitia t├Żchto inform├íci├ş zo strany prenasledovate─żov, nahnevan├Żch b├Żval├Żch milovn├şkov alebo vl├ídy. To v┼íetko s├║ ve─żmi platn├ę probl├ęmy!

V tomto ─Źl├ínku sa zameriame na to, ako spolo─Źnos┼ą Bumble sprac├║va geografick├ę inform├ície a porovn├íva ich s ostatn├Żmi hlavn├Żmi aplik├íciami na zozn├ímenie sa s nimi. M├┤┼żete ur─Źi┼ą svoju polohu v aplik├ícii alebo ste sa dostali k svojim ├║dajom GPS? M├íte nejak├║ kontrolu nad t├Żm, ko─żko inform├íci├ş o v├ís Bumble odhal├ş? Tieto a ─Ćal┼íie odpovede n├íjdete ni┼ż┼íie. Aktualizuje spolo─Źnos┼ą Bumble va┼íu polohu automaticky? 1

Geografick├ę nastavenia

Na rozdiel od mnoh├Żch in├Żch aplik├íci├ş Bumble na va┼íom zariaden├ş nefunguje nepretr┼żite. Ke─Ć jednotku opust├şte, vypne sa a nebude sa re┼ítartova┼ą, pokia─ż neuvid├şte nov├║ zhodu alebo spr├ívu alebo ju len neza─Źnete. Z tohto d├┤vodu, ak nie ste offline, jedin├í inform├ícia o polohe, ktor├║ m├í aplik├ícia vo va┼íej aplik├ícii, je najnov┼íia poloha od posledn├ęho prihl├ísenia. Tieto inform├ície sa v aplik├ícii zobrazia s n├ízvom mesta. Ostatn├ş pou┼ż├şvatelia vidia vzdialenos┼ą od v├ís na z├íklade posledn├ęho spustenia aplik├ície. Pou┼ż├şvatelia nevedia, ─Źi ste online alebo nie. Ke─Ć znova prejdete do re┼żimu online a otvor├şte Bumble, aplik├ícia prevezme inform├ície z inform├íci├ş Wi-Fi a z ├║dajov GPS telef├│nu. T├íto skuto─Źnos┼ą znamen├í, ┼że spolo─Źnos┼ą Bumble pri pou┼ż├şvan├ş aplik├ície v┼żdy nastav├ş va┼íu polohu pod─ża toho, kde sa fyzicky nach├ídzate.

Aktualizuje spolo─Źnos┼ą Bumble va┼íu polohu automaticky? 2

Ako vieme, ┼że to funguje?

O presnosti geografick├ęho sledovania spolo─Źnosti Bumble bolo ve─ża ┼ípekul├íci├ş. Je ├║plne zrejm├ę, ┼że nie v┼íetky GPS lok├ítory s├║ vytvoren├ę rovnako. Aplik├ícia m├í v┼íak dobr├ę sledovanie polohy a ÔÇ×vieÔÇť, kde ste, s ur─Źitou spo─żahlivos┼ąou.

Ako viete, ┼że v├ís spolo─Źnos┼ą Bumble spr├ívne zistila? Najprv skontrolujte v├Żsledky svojho profilu. Va┼íe najlep┼íie v├Żsledky sa zvy─Źajne filtruj├║ pod─ża vzdialenosti. Prv├ę fotografie, ktor├ę uvid├şte, ke─Ć sa prihl├ísite, s├║ samozrejme od ─żud├ş najbli┼ż┼í├şch k va┼íej aktu├ílnej polohe.

Tieto v├Żsledky sa v┼íak ─Ćalej filtruj├║. Vzh─żadom na bl├şzkos┼ą sa popularita profilu st├íva ─Ćal┼í├şm d├┤le┼żit├Żm filtrom. Profily s v├Ą─Ź┼í├şm po─Źtom zobrazen├ş od pou┼ż├şvate─żov maj├║ tendenciu sa objavova┼ą ─Źastej┼íie a sk├┤r ako profily, ktor├ę sa stretli s ve─żk├Żm odmietnut├şm. Ak ste na mieste s ve─żmi mal├Żm po─Źtom ─Źlenov Bumble, m├┤┼że to by┼ą m├Ąt├║ci sp├┤sob, ako sledova┼ą polohu.

M├┤┼żete vypn├║┼ą geotracking?

Aktualizuje spolo─Źnos┼ą Bumble va┼íu polohu automaticky? 3

Nie. Aj ke─Ć m├┤┼żete zabr├íni┼ą spolo─Źnosti Bumble v tom, aby ste vedeli, kde ste (pozri ni┼ż┼íie), aplik├ícia bude v┼żdy prinajmen┼íom veri┼ą, ┼że vie, kde sa nach├ídzate, a vlo┼ż├ş v├ís do z├ísobn├şka kariet pre dan├║ oblas┼ą sveta. Neexistuje sp├┤sob, ako ├║─Źinne blokova┼ą Bumbleho, aby poznal va┼íu polohu, a napriek tomu sa s touto aplik├íciou bude m├┤c┼ą stret├íva┼ą, chatova┼ą a stret├íva┼ą s miestnymi obyvate─żmi. Aj ke─Ć bol program Bumble pou┼ż├şvan├Ż na do─Źasn├ę vypnutie geolok├ície pou┼ż├şvate─żom, v najnov┼íej verzii u┼ż nie je alternat├şvou. Ak je nastavenie polohy smartf├│nu vypnut├ę, aplik├ícia nebude fungova┼ą v├┤bec.

Automatick├ę verzus manu├ílne nastavenie

S Bumble m├┤┼żete nastavi┼ą prijate─żn├║ vzdialenos┼ą pre potenci├ílne z├ípasy od 3 m├şle do 100 m├ş─ż. Spolo─Źnos┼ą Bumble v├ím v┼íak neumo┼ż┼łuje manu├ílne zada┼ą svoju polohu. Konkurenti ako Tinder maj├║ pr├ęmiov├ę ├║rovne, ktor├ę v├ím umo┼ż┼łuj├║ ur─Źi┼ą, kde sa nach├ídzate, ─Źo je u┼żito─Źn├ę pre ─żud├ş, ktor├ş id├║ na dovolenku alebo na slu┼żobn├ę cesty. Ale v Bumble existuje sp├┤sob, ako ob├şs┼ą jednoduch├Ż trik.

Najprv mus├şte otvori┼ą ponuku nastaven├ş smartf├│nu a n├íjs┼ą svoju polohu. Ak zak├í┼żete mo┼żnos┼ą polohy, spolo─Źnos┼ą Bumble neaktualizuje va┼íu polohu, ak sa pres┼ąahujete z jedn├ęho mesta do druh├ęho. ale aplik├ícia nebude fungova┼ą, k├Żm ju znova nezapnete. Ak chcete ur─Źi┼ą, kde skuto─Źne ste, nezabudnite vypn├║┼ą funkciu ur─Źovania polohy v oblasti, ktor├║ chcete vidie┼ą, ─Źo spolo─Źnosti Bumble umo┼ż┼łuje ponecha┼ą posledn├Ż stav polohy nezmenen├Ż. Stav aplik├ície by mal tie┼ż zmeni┼ą typ profilov, ktor├ę vid├şte, a nielen pou┼ż├şvate─żov, ktor├ş v├ís videli.

Bumble's Travel Mode

Aktualizuje spolo─Źnos┼ą Bumble va┼íu polohu automaticky? 4

Aj ke─Ć je Bumble pr├şsne zaveden├Ż, t├şm za aplik├íciou ch├ípe, ┼że ─żudia s├║ zriedka nehybn├ş. Re┼żim Cestovanie umo┼ż┼łuje pou┼ż├şvate─żom nastavi┼ą svoju polohu do in├ęho mesta a┼ż na sedem dn├ş. Bohu┼żia─ż nem├┤┼żete ur─Źi┼ą presn├║ polohu. Bumble sa ÔÇ×posad├şÔÇť uprostred mesta. V├í┼í profil tie┼ż zobraz├ş indik├ítor, ktor├Ż informuje ostatn├Żch pou┼ż├şvate─żov spolo─Źnosti Bumble o tom, ┼że ste v cestovnom re┼żime.

Za privil├ęgium mus├şte plati┼ą v chme─żov├Żch minciach, ale proces nastavenia cestovn├ęho re┼żimu je pomerne jednoduch├Ż:

  1. Najprv kliknut├şm na ikonu ozuben├ęho kolieska otvorte polo┼żku Nastavenia.
  2. Prejdite na nastavenie umiestnenia v dolnej ─Źasti a stla─Źte ÔÇ×Cestova┼ą do …ÔÇť
  3. Vyh─żadajte a vyberte mesto.
  4. ─îasova─Ź za─Źne ihne─Ć odcestova┼ą!

V cestovnom re┼żime m├┤┼żete zmeni┼ą svoju polohu to─żkokr├ít, ko─żko chcete, ale naraz m├┤┼żete vybra┼ą iba jedno miesto.

Posledná myšlienka

Pokia─ż ide o zdie─żanie inform├íci├ş, Bumble sa ve─żmi nel├ş┼íi od v├Ą─Ź┼íiny ostatn├Żch zoznamovac├şch aplik├íci├ş. Mnoho ─żud├ş pova┼żuje za ve─żmi u┼żito─Źn├ę ma┼ą mo┼żnos┼ą sledova┼ą potenci├ílne z├ípasy v bezprostrednej bl├şzkosti.

Niektor├ş pou┼ż├şvatelia s├║ nerv├│zni, ako zdie─żanie ich polohy ovplyv┼łuje ich s├║kromie, ale spolo─Źnos┼ą Bumble m├í pr├şsne pokyny na s├║hlas. Nikdy by ste nemali v├íha┼ą klikn├║┼ą na mo┼żnos┼ą ÔÇ×Blokova┼ą a nahl├ísi┼ąÔÇť alebo kontakt Bumble ak m├íte obavy z ─Źinnosti in├ęho pou┼ż├şvate─ża.

Chcete viac inform├íci├ş o tom, ako z Bumble z├şska┼ą to najlep┼íie? Zistite, ─Źi spolo─Źnos┼ą Bumble upozorn├ş ostatn├Żch, ke─Ć nasn├şmate ich obr├ízok.