(Aktualizovan├ę) Wacom zachytil ├║daje o sledovan├ş z├íkazn├şkov: ÔÇ×ka┼żd├║ otvoren├║ aplik├íciu pre MacÔÇť

(Aktualizovan├ę) Wacom zachytil ├║daje o sledovan├ş z├íkazn├şkov: ÔÇ×ka┼żd├║ otvoren├║ aplik├íciu pre MacÔÇť 1

Z├íkazn├şci spolo─Źnosti Wacom na sledovanie

Ak pou┼ż├şvate tablety Wacom, mohlo by v├ís zauj├şma┼ą, ┼że softv├ęrov├Ż in┼żinier Robert Heaton zistil, ┼że Wacom ÔÇ×zbiera ove─ża viac ├║dajov, ako by bolo mo┼żn├ę od├┤vodni┼ąÔÇť. Po n├íkupe kdeko─żvek boli podozrenia na produkt Heaton vyvolan├ę z├ísadami ochrany osobn├Żch ├║dajov spolo─Źnosti Wacom a potrebou odosielania ├║dajov o z├íkazn├şkoch Google Analytics, napriek tomu bola ve─żmi nejasn├í o type ├║dajov, ktor├ę by odoslala. Heaton vysvet─żuje viac o svojich objavoch:

ÔÇ×Zhroma┼żden├ę ├║daje zah┼Ľ┼łaj├║ÔÇ× s├║hrnn├ę ├║daje o pou┼ż├şvan├ş, technick├ę inform├ície o rel├íci├ích a inform├ície o (mojom) hardv├ęrovom zariaden├ş. ÔÇťPolovica m├┤jho srdca, ktor├í sa star├í o s├║kromie, klesla. Druh├í polovica m├┤jho srdca, t├í polovica, ktor├í sa te┼í├ş na snooping na snooperoch a zis┼ąovanie toho, na ─Źo sa chystaj├║, sko─Ź├ş. ─îo si vy┼żaduje ─Ćal┼íie vysvetlenie, je d├┤vod, pre─Źo si Wacom mysl├ş, ┼że je prijate─żn├ę zaznamena┼ą zaka┼żd├Żm, ke─Ć otvor├şm nov├║ aplik├íciu, vr├ítane ─Źasu, re┼ąazca, ktor├Ż ma pravdepodobne jednozna─Źne identifikuje, a n├ízvu aplik├ície. ÔÇť

ÔÇ×M├ím podozrenie, ┼że Wacom si skuto─Źne nemysl├ş, ┼że je prijate─żn├ę zaznamena┼ą n├ízov ka┼żdej aplik├ície, ktor├║ otvor├şm, do m├┤jho osobn├ęho notebooku. M├ím podozrenie, ┼że to je d├┤vod, pre─Źo ich z├ísady ochrany osobn├Żch ├║dajov v skuto─Źnosti neprizn├ívaj├║, ┼że takto robia. Viem si predstavi┼ą, ┼że ak by boli stla─Źen├ę, tvrdili by, ┼że n├ízov ka┼żdej aplik├ície, ktor├║ otvor├şm na svojom osobnom notebooku, spad├í do jedn├ęho z ich ┼íirok├Żch segmentov, ako s├║ ÔÇ×s├║hrnn├ę ├║dajeÔÇť alebo ÔÇ×technick├ę inform├ície o rel├íciiÔÇť, hoci pre m┼ła nie je okam┼żite zrejm├ę, ktor├í skupina. "

Ak m├íte tablet Wacom a chceli by ste zak├íza┼ą zhroma┼ż─Ćovanie ├║dajov, ktor├ę je s├║─Źas┼ąou programu Wacom Experience, postupujte takto. ÔÇ×Ak m├íte aj tablet Wacom (pravdepodobne je toto sledovanie povolen├ę pre v┼íetky ich modely), otvorteÔÇ× Centrum Wacom Desktop Center ÔÇťa kliknite okolo, k├Żm nen├íjdete sp├┤sob, ako deaktivova┼ąÔÇ× Program Wacom Experience ÔÇť.ÔÇť ÔÇť

Wacom informoval, pre─Źo a ak├ę ├║daje sa zbieraj├║:

Ch├ípeme, ┼że ide o citliv├║ t├ęmu a ─żudia maj├║ ve─żmi platn├Ż z├íujem zisti┼ą, ─Źo sa deje s ich ├║dajmi.

D├┤vodom, pre─Źo spolo─Źnos┼ą Wacom zhroma┼ż─Ćuje ├║daje prostredn├şctvom svojho softv├ęrov├ęho ovl├ída─Źa, je iba kvalitn├ę poistn├ę a v├Żvojov├ę ├║─Źely. Toto je ve─żmi ┼ítandardn├Ż postup pre v├Żrobcov hardv├ęru a v├Żvoj├írov softv├ęru. Zhroma┼ż─Ćujeme iba anonymizovan├ę agregovan├ę ├║daje, tak┼że nem├┤┼żeme jednotliv├Żch pou┼ż├şvate─żov identifikova┼ą ani identifikova┼ą. ├Üdaje s├║ obmedzen├ę na model Wacom, pou┼żit├ę funkcie pera a n├ízvy softv├ęrov├Żch aplik├íci├ş, ktor├ę s├║ akt├şvne pri pou┼ż├şvan├ş zariadenia. Ako ste u┼ż spomenuli, pou┼ż├şvatelia sa m├┤┼żu samozrejme kedyko─żvek odhl├ísi┼ą bez toho, aby to ovplyvnili funk─Źnos┼ą alebo v├Żkon produktov Wacom.

Tablety Wacom Pen a displeje pera s├║ zlo┼żit├ę a vysoko prisp├┤sobite─żn├ę vstupn├ę zariadenia. Ovl├ída─Ź umo┼ż┼łuje nastavenie pera na r├┤zne funkcie pre ka┼żd├Ż jednotliv├Ż softv├ęr (napr. Do, Sp├Ą┼ą, Posun, Zv├Ą─Ź┼íenie, Pos├║vanie, Ve─żkos┼ą ┼ítetca, Oto─Źi┼ą at─Ć.). Pri rie┼íen├ş probl├ęmov s ovl├ída─Źmi je preto u┼żito─Źn├ę vedie┼ą, ktor├Ż softv├ęr sa pou┼ż├şva a ktor├ę funkcie pera sa pou┼ż├şvaj├║ naj─Źastej┼íie.

Spolo─Źnos┼ą Wacom sa zav├Ązuje chr├íni┼ą osobn├ę ├║daje svojich pou┼ż├şvate─żov, partnerov a z├íkazn├şkov vo v┼íetk├Żch kontaktn├Żch miestach. Na┼íe procesy a politiky s├║ neust├íle monitorovan├ę, aby sa to odr├í┼żalo. Na na┼íom blogu n├íjdete podrobn├ę vysvetlenie ├║dajov, ktor├ę zhroma┼ż─Ćujeme prostredn├şctvom ovl├ída─Źa a ako sa pou┼ż├şvaj├║:

https://eu.shop.wacom.eu/wacom-infochannel/wacom-experience-program/

Zdroj: Robert Heaton : 9to5Mac

Najnovšie ponuky Geeky Gadgets