Aktualizované Bowers & Wilkins Zeppelin pridáva novú technológiu streamovania

Bowers & Wilkins je spoločnosť vyrábajúca špičkové audio produkty vo Veľkej Británii. Spoločnosť odhalila najnovšiu verziu svojho dlhodobého audio systému Zeppelin. Novým produktom je bezdrôtový reproduktor, ktorý je skonštruovaný pre modernú dobu streamovania. Pôvodný Zeppelin bol dokovacia stanica pre iPod, ale nový model podporuje moderné streamovacie služby, ktoré nevyžadujú pripojenie smartfónu.

Zeppelin je kompletný stereo systém v jedinom zariadení, ktoré má tvar podlhovastého futbalu. Vo vnútri sú pohonné jednotky referenčnej kvality s vyhradenou zostavou ľavého a pravého reproduktora (PDF) spolu s veľkým subwooferom v strede. 240-wattový zosilňovač poháňa meniče, aby vytvorili zvuk schopný vyplniť celú miestnosť.

Bowers & Wilkins hovorí, že nový Zeppelin je streamovacia platforma s vysokým rozlíšením, ktorá poskytuje rovnako vysokokvalitný zvuk z bezdrôtovo pripojeného zdroja alebo streamovacej služby. Zeppelin podporuje AirPlay 2 a aptX Adaptive Bluetooth umožňujúci vysokokvalitný zvuk zo zariadení iOS aj Android. Streamovacie zariadenie je možné ovládať z aplikácie Bowers & Wilkins Music App, ktorá poskytuje prístup k viacerým streamovacím službám vrátane Deezer, Last.fm, Qobuz, Soundcloud, TIDAL a TuneIn.

Alexa je vstavaná, umožňuje hlasové ovládanie hudby a na vrchnej časti krytu Zeppelin sú fyzické tlačidlá. Digitálny „mozog“ je navrhnutý tak, aby sa časom aktualizoval, a preto môže dostávať aktualizácie s novými funkciami, vrátane schopnosti viacerých miestností, ktorá sa očakáva začiatkom roka 2022.

Keďže ide o špičkovú audio spoločnosť, väčšina hardvéru, ktorý vyrába spoločnosť Bowers & Wilkins, je dosť drahá. Spoločnosť sa zameriava na špičkový dizajn a materiály, ako aj špičkový zvukový výkon. Zeppelin je teraz k dispozícii za 799 dolárov priamo z webovej stránky spoločnosti a vybraných predajcov.