Aktualiz├ícia pribl├ş┼żenia: Aplik├ícia, ktor├í umo┼ż┼łuje pou┼ż├şvate─żom nahl├ísi┼ą ├║─Źastn├şkov stretnut├ş a nastavi┼ą zoombombre

Zoom sa pok├║┼ía vyrie┼íi┼ą v┼íetky probl├ęmy so zabezpe─Źen├şm v aplik├ícii a ako nov├í aktualiz├ícia funkcie prid├íva hos┼ąom sp├┤sob, ako informova┼ą ├║─Źastn├şkov stretnutia.

Toto roz┼í├şrenie je s├║─Źas┼ąou pozn├ímok k vydaniu Zoom, ktor├ę boli zverejnen├ę 19. apr├şla.

Teoreticky t├íto funkcia umo┼ż┼łuje spolo─Źnosti sledova┼ą po─żovn├şkov a zoombombre, ktor├ş zdie─żaj├║ nevhodn├Ż a explicitn├Ż obsah hackovan├şm videohovorov. Zoom hovor├ş, ┼że t├íto funkcia bude k dispoz├şcii od 26. apr├şla.

Zoom uviedol v pozn├ímkach k aktualiz├ícii: ÔÇ×T├íto funkcia vytvor├ş spr├ívu, ktor├í sa odo┼íle t├şmu Trust a bezpe─Źnos┼ą Zoom, aby vyhodnotila zneu┼żitie syst├ęmu a v pr├şpade potreby zablokovala pou┼ż├şvate─ża.ÔÇť

Vlastn├şci a spr├ívcovia ├║─Źtu bud├║ m├┤c┼ą po spusten├ş nastavenia vo svojej aplik├ícii spusti┼ą nastavenie. Zverejnite to, ak niekto v konverz├ícii zdie─ża nevhodn├Ż obsah, hostite─ż to m├┤┼że nahl├ísi┼ą.

Pre─Ź├ştajte si tie┼ż: Ako Zoombombing s┼ąa┼żuje v├Żber video aplik├íci├ş

Zoombombing sa stal jedn├Żm z najzlo┼żitej┼í├şch probl├ęmov pre aplik├íciu pre videokonferencie, ke─Ć┼że hackeri v polovici prebiehaj├║ceho stretnutia ovl├ídaj├║ ├║to─Źn├Ż obsah. Zoom uskuto─Źnil ─Ćal┼í├ş hovor sk├┤r, ke─Ć v predvolenom nastaven├ş povolil hesl├í a konferen─Źn├ę miestnosti pre bezplatn├Żch pou┼ż├şvate─żov a pou┼ż├şvate─żov s licenciou (najlacnej┼íia kateg├│ria) v syst├ęme Windows 5 Apr├şla.

Lupa tie┼ż odstr├ínila ID sch├┤dzky z titulnej li┼íty sch├┤dzky, tak┼że ak niekto zdie─ża screenshot sch├┤dzky, nem├┤┼żete vidie┼ą ID sch├┤dzky a hackeri sa nem├┤┼żu pripoji┼ą.