Aktualiz├ícia iOS 15 – novinky a klebety pred nami Apple odhalenie k─ż├║─Źovej inov├ície pre iPhone na WWDC 2021

Spolo─Źnos┼ą APPLE m├í dnes odhali┼ą z├ísadn├║ aktualiz├íciu pre iPhone na jednej z najv├Ą─Ź┼í├şch udalost├ş spolo─Źnosti v tomto roku.

O─Źak├íva sa, ┼że iOS 15 bude k dispoz├şcii na celom svete v lete tohto roku a ├║dajne do v├í┼ího zariadenia prinesie nieko─żko u┼żito─Źn├Żch nov├Żch funkci├ş Apple sl├║chadlo.

─îo je to iOS 15?

Apple pravidelne vyd├íva aktualiz├ície softv├ęru pre opera─Źn├Ż syst├ęm iOS, ktor├Ż poh├í┼ła telef├│ny iPhone po celom svete.

S┼ąahovanie, opravy ch├Żb a opravy bezpe─Źnostn├Żch dier, prin├í┼ía aj nov├ę funkcie, ktor├ę AppleIn┼żinieri na ktorom pracovali.

Vydanie najnov┼íej ve─żkej aktualiz├ície je iOS 15.

O─Źak├ívame Apple , aby n├ím poskytli uk├í┼żku aktualiz├ície po─Źas konferencie WWDC 2021, ktor├í za─Ź├şna v j├║ni 7.

Cupertinsk├í firma po─Źas predstavenia v├Żro─Źnej udalosti zvy─Źajne predstav├ş nieko─żko nov├Żch funkci├ş a n├ístrojov, na ktor├Żch pracuje.

Hlavn├ę slovo sa uskuto─Źn├ş v pondelok j├║na 7 o 10:00 kalifornsk├ęho ─Źasu a bude sa streamova┼ą na┼żivo YouTube a Applewebov├ę str├ínky.

V New Yorku sa nalad├şte o 13.00 h, zatia─ż ─Źo Briti m├┤┼żu sledova┼ą o 18.00 h miestneho ─Źasu.

In┼żinieri str├ívia nieko─żko nasleduj├║cich mesiacov vylep┼íovan├şm a budovan├şm ─Ćal┼í├şch funkci├ş pred vydan├şm softv├ęru koncom leta.

Dátum vydania iOS 15

Nie je jasn├ę, kedy presne Apple pl├ínuje vyda┼ą aktualiz├íciu pre be┼żn├Żch pou┼ż├şvate─żov, aj ke─Ć sa povr├íva, ┼że bude k dispoz├şcii v septembri.

Spravidla Apple sp├║┼í┼ąa aktualiz├íciu syst├ęmu iOSx raz za rok v ─Źase, ke─Ć vyd├íva najnov┼íie telef├│ny iPhone.

Posledn├í ve─żk├í aktualiz├ícia, iOS 14, pre┼íla 16. septembra 2020, pri─Źom d├ítum vydania iOS 13 bol 19. september 2019.

D├í sa teda predpoklada┼ą, ┼że iOS 15 pr├şde niekedy v polovici septembra.

Na to, aby ste iOS 15 mohli vyu┼ż├şva┼ą naplno, si ho samozrejme budete musie┼ą stiahnu┼ą, akon├íhle ho vyd├í Apple.

Hne─Ć ako bude aktualiz├ícia pripraven├í, cupertinsk├í firma po┼íle upozornenie. Ak to chcete z├şska┼ą, prejdite na svojom iPhone do Nastavenia> V┼íeobecn├ę> Aktualiz├ícia softv├ęru.

Novinky a klebety pre iOS 15

St├íle nevieme to─żko o iOS 15, ako Apple dokonca e┼íte ozn├ímil aktualiz├íciu softv├ęru.

Pod─ża Bloombergu bude iOS 15 obsahova┼ą aktualizovan├║ uzamknut├║ obrazovku a nov├ę funkcie ochrany osobn├Żch ├║dajov a upozornen├ş.

ÔÇ×Spolo─Źnos┼ą pl├ínuje nov├║ funkciu, ktor├í umo┼żn├ş pou┼ż├şvate─żom nastavi┼ą r├┤zne predvo─żby upozornen├ş, napr├şklad pod─ża toho, ─Źi telef├│n vyd├íva zvuk alebo nie, v z├ívislosti od ich aktu├ílneho stavu,ÔÇť uv├ídza sa na str├ínke.

ÔÇ×Vylep┼íenie pr├şde v podobe nov├ęho menu, ktor├ę umo┼żn├ş u┼ż├şvate─żom vybra┼ą si, ─Źi id├║ autom, alebo spia alebo si zvolia vlastn├║ kateg├│riu.

“Ponuka sa zobraz├ş na aktualizovanej uzamknutej obrazovke a v Control Center v ponuke zariaden├ş iPhone a iPad na r├Żchly pr├şstup k nastaveniam.”

Spolo─Źnos┼ą ├║dajne pracuje aj na ve─żk├Żch aktualiz├íci├ích slu┼żby iMessage, v─Ćaka ktor├Żm bude viac ako platforma soci├ílnych m├ędi├ş, napr├şklad WhatsApp.

Pravdepodobne budeme vedie┼ą viac o tom, ─Źo o─Źak├íva┼ą bud├║ci t├Ż┼żde┼ł Apple m├í po─Źas WWDC 2021 odhali┼ą nieko─żko k─ż├║─Źov├Żch funkci├ş.

Hlavná adresa firmy je naplánovaná na jún o 13:00 ET (18:00 BST) 7.

Rovnako ako iOS 15, Apple povr├íva sa, ┼że po─Źas akcie iba online predstav├ş nov├ę 14-palcov├ę a 16-palcov├ę notebooky MacBook Pro.

Fan├║┼íikovia si tie┼ż bud├║ m├┤c┼ą najsk├┤r pozrie┼ą bud├║cu aktualiz├íciu opera─Źn├Żch syst├ęmov iPadOS, ktor├í be┼ż├ş Appleje ob─ż├║ben├Ż rad tabletov.

Keynote WWDC budete m├┤c┼ą streamova┼ą na apple.com, v Apple Telev├şzna aplik├ícia a zapnut├ę Apple’s YouTube kan├íl.

Apple odha─żuje v┼íetky stra┼íideln├ę sp├┤soby, ako Facebook aplik├ícia v├ís sleduje po aktualiz├ícii ochrany osobn├Żch ├║dajov pre iOS

V ─Ćal┼í├şch novink├ích, Apple experti zverejnili nieko─żko zauj├şmav├Żch podrobnost├ş o rade iPhone 2022.

Facebook testuje aplik├íciu na zoznamovanie s r├Żchlos┼ąou videohovorov s n├ízvom Sparked.

A spolo─Źnos┼ą Google prin├í┼ía funkciu, ktor├í pom├┤┼że pou┼ż├şvate─żom syst├ęmu Android predch├ídza┼ą kol├şzi├ím pri odosielan├ş textov├Żch spr├ív a ch├┤dzi.

Te┼í├şte sa na iOS 15? Dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch!

Plat├şme za va┼íe pr├şbehy! M├íte pr├şbeh pre Na┼í├şm cie─żom je by┼ą va┼í├şm t├şm techniky a vedy? Po┼ílite n├ím e-mail na adresu