Aktualizácia aplikácií na Android TV je veľmi jednoduchá, zistite, ako …

Ako aktualizovať aplikácie Android TV

Vedeli ste, že aj aplikácie, ktoré máte nainštalované na Android TV, dostávajú pravidelne aktualizácie? Ak ste nevedeli, dobre Som si istý, že niektoré aplikácie, ktoré používate na svojom Smart TV, môžu byť zastarané.

Proces, ktorý je potrebné vykonať, aby bolo možné aktualizovať aplikácie manuálne Je veľmi podobný verziám Androidu pre mobilné zariadenia, pretože na konci dňa ide o rovnaký operačný systém s určitými zmenami v jeho rozhraní a prevádzke.

Ako aktualizovať aplikácie televízora so systémom Android TV

Otvorte ponuku Android TV

Prvý krok, ktorý musíte urobiť, je vstúpte do hlavnej ponuky vášho Android TV. Môžete vstúpiť stlačením tlačidla Domov (v tvare domu) na diaľkovom ovládači.

Ako zadať Google Play Store Android TV

Keď sa dostanete do ponuky vášho Smart TV, budete musieť vstúpte do obchodu s aplikáciami pre Android, Google Play Store. Ak ho nemôžete nájsť, musíte naň kliknúť “+” aby ste mohli zobraziť všetky nainštalované aplikácie.

Aplikácie Android TV

Byť vo vnútri Google Play Store, budete musieť prejsť na možnosť s názvom Moje aplikácie, nachádza sa v pravej hornej časti obrazovky, hneď vedľa vyhľadávacieho nástroja.

Aktualizujte aplikácie Android TV

Prejdite pomocou diaľkového ovládača na možnosť, ktorá hovorí Aktualizovať všetko Y kliknite na OK aby sa aktualizácie začali sťahovať a následne inštalovať.

Aktualizácia aplikácií pre Android TV

Trpezlivo počkajte, kým sa stiahnu všetky aktualizácie, a potom ukončite Google Play Store kým tento proces prebieha, môže to spôsobiť, že operačný systém televízora nejakým spôsobom zamrzne.

Aktualizujú sa aplikácie automaticky?

Väčšina televízorov s Android TV prichádza z výroby s automatickou deaktivovanou funkciou, ktorá aktualizuje aplikácie. Túto funkciu môžete aktivovať podľa návodu, ktorý vám zanecháme nižšie takže nemusíte kontrolovať, či sú k dispozícii aktualizácie aplikácií, ktoré ste nainštalovali.

Nastúpiť Google Play Store Android TV

Prihlásiť sa Google Play Store z vášho Android TV (nezabudnite, že áno alebo áno, musíte byť pripojení k WiFi sieti, aby ste mohli aktualizovať aplikácie).

Google Play Store  Android TV

Keď sa dostanete do obchodu s aplikáciami Google pre Android TV, musíte kliknite na malé ozubené koliesko ktorý sa nachádza v pravej hornej časti obrazovky.

Automaticky aktualizovať aplikácie Android TV

Preto budete musieť prejsť na možnosť, ktorá hovorí Aktualizujte aplikácie automaticky. A nakoniec musíte vybrať možnosť, ktorá hovorí Aktualizujte aplikácie automaticky kedykoľvek. Táto možnosť môže zmeniť svoj názov alebo pozíciu v závislosti od značky vášho televízora alebo zariadenia.

Odporúčame vám pozrieť si 10 najlepších aplikácií pre Android TV, najmä ak ste si nedávno zakúpili Smart TV alebo TV Box s Android TV a neviete, ktoré aplikácie sú najlepšie na využitie vášho televízora.