Ako zvýšiť rýchlosť internetu na Windows 10? [2021]

Ako zvýšiť rýchlosť internetu na Windows 10? [2021] 1

Tento článok bude diskutovať o tom, ako opraviť pomalý internet a dosiahnuť maximálnu rýchlosť internetu Windows 10 PC

Nie je nič horšie, ako pracovať na pomalom internetovom pripojení, pretože to stráca veľa času a taktiež je ohrozená vaša produktivita. Príčiny pomalého internetu sú rôzne. Váš ISP vo väčšine prípadov poskytuje pomalú rýchlosť kvôli niektorým problémom na konci. Pomalé pripojenie však môže byť niekedy spôsobené vašim Windows Tiež OS alebo niektoré problémy súvisiace s počítačom.

Počul som od niekoľkých svojich priateľov a kolegov, že ich rýchlosť internetu je po inštalácii o niečo nižšia Windows 10 na svojom počítači. Na prvý pohľad vás napadne, ako je možné, že upgrade na najnovšiu verziu OS môže spôsobiť pomalý internet. To je však možné z niekoľkých dôvodov. Hlavným dôvodom je veľké využitie operačného systému kvôli šírke pásma a mnoho služieb na pozadí beží na pozadí.

Nasledujú tipy a triky, o ktoré sa chystám podeliť s cieľom zvýšiť rýchlosť vášho internetu Windows 10, ale odporučil by som vám použiť akékoľvek webové stránky s kontrolou rýchlosti internetu na zaznamenanie rýchlosti pred a po použití trikov, aby ste zistili, aký veľký vplyv to má.

Najlepšie tipy a triky na zvýšenie rýchlosti internetu v Windows 10

 1. Povoľte obmedzenie vyhraditeľnej šírky pásma a nastavte % na 0

Predvolene, Windows 10 využíva 80% šírky pásma a ponecháva iba 20% na použitie, ktoré spomaľuje prehliadanie internetu. Dobrou správou však je, že to môžete potlačiť povolením obmedzenia vyhraditeľnej šírky pásma a nastavením na 0.

Nasledujú kroky, ako to urobiť:

 • Stlačte Windows tlačidlo + R. na otvorenie Utekaj, a zadajte gpedit.msc čím sa otvorí editor zásad skupiny.

Gpedit.msc však prichádza len s niektorými Windows balíček a mnohí ho nemajú ako napr Windows 10 domov to nemá. Ak vám príkaz gpedit.msc run nefunguje, kliknite sem a zistite, ako ho povoliť. Keď je gpedit.msc prístupný, prejdite na ďalší krok.

 • Prejdite na Konfigurácia počítača >> Šablóny pre správu >> Sieť >> Plánovač paketov QoS. A potom dvakrát kliknite na položku Obmedzte šírku pásma, ktorú je možné rezervovať
 • Otvorí sa vyskakovacie okno na obmedzenie vyhraditeľnej šírky pásma. Vyberte Povolené. Nastavte limit šírky pásma na 0a kliknite na tlačidlo OK.

To je všetko. Teraz je vyhraditeľná šírka pásma pre všeobecné použitie bezplatná. Do značnej miery zvyšuje rýchlosť internetu.

 1. Vypnite aplikácie na pozadí

V Windows 10 na pozadí beží mnoho aplikácií, ktoré zdieľajú aj vašu šírku pásma internetu. To trochu spomalí vaše internetové pripojenie. Riešením je teda vypnúť tieto aplikácie na pozadí a ušetriť šírku pásma, aby ste získali rýchlejšie internetové pripojenie.
Ak to chcete urobiť, prejdite na stránku Nastavenie.

Teraz kliknite na Ochrana osobných údajov.

Teraz v ľavom paneli kliknite na „Aplikácie na pozadí“. A vypnite to.

Pomôže to ušetriť časť šírky pásma internetu a zlepšiť prehliadanie internetu.

 1. Zmeňte na Google Public DNS

To môže, ale nemusí zvýšiť rýchlosť vášho internetu, pretože to všetko závisí od servera DNS, ktorý používate. Ak používate server DNS, ktorého umiestnenie je dosť blízko vašej polohe, jeho zmena nemusí pomôcť, ale ak sa váš server DNS nachádza ďaleko od vášho umiestnenia, zmena na verejný server Google Google by pomohla, pretože je to jeden z najrýchlejších verejných serverov DNS. ktorá má servery po celom svete, ktoré neustále reagujú na požiadavky.

Server DNS vášho najbližšieho servera Google splní vaše požiadavky, čo povedie k rýchlejšiemu pripojeniu, pretože čím bližšie bude server, tým rýchlejšie bude vaše pripojenie.

Nepíšem úplného sprievodcu zmenou DNS vo vašom počítači, pretože som o tom už napísal blogový príspevok, ktorý si môžete prečítať kliknutím sem.

 1. Zakázať Windows Aktualizátor

Windows Aktualizačnú službu nie je vhodné deaktivovať, pretože neustále aktualizuje vašu Windows inštalácia s novými aktualizáciami, ale ak vám je rýchlosť internetového pripojenia skutočne naštvaná, môžete ho vypnúť, aby ste ušetrili väčšiu šírku pásma, ktorá by zvýšila rýchlosť internetu.

Za týmto účelom musíte ísť na Služby ktorý môžete napísať do vyhľadávania na paneli úloh a kliknúť naň.

Nájsť Windows Aktualizácia zo zoznamu. Kliknite na „Prestaň“. Táto služba sa zastaví. Teraz dvakrát kliknite na „Windows aktualizovať”, Aby sa otvorili jeho vlastnosti.

Teraz sa otvorí okno s vlastnosťami.

V Typ spustenia, vyberte Zakázané, a kliknite na OK.

Teraz reštartujte počítač.

Tiež by ste mali vedieť ako zmeniť limit šírky pásma v Windows 10 pretože obmedzenie šírky pásma (Hovorili sme trochu o šírke pásma skôr v tomto príspevku), rozhodnete sa, akú šírku pásma chcete zachovať na sťahovanie a odosielanie aktualizačných údajov zo serverov spoločnosti Microsoft a na ďalšie aktualizácie vo vašom počítači. Pretože občas väčšina vašej internetovej šírky pásma smeruje k sťahovaniu rôznych aktualizácií do počítača a čelíte pomalému pripojeniu. Pomohlo by teda obmedzenie šírky pásma. K tomu musíte postupovať podľa tohto:

Ísť do Nastavenie >> Aktualizácia a zabezpečenie >> Pokročilé nastavenia >> Kliknite Pokročilé nastavenia odkaz >> Teraz kliknite Optimalizácia dodávky, a znova kliknite Pokročilé nastavenia tam >> Teraz pod “Nastavenia sťahovania,” skontrolovať Obmedzte, koľko šírky pásma sa používa na sťahovanie aktualizácií v možnosti na pozadí a potom ho presunutím posúvača zmeňte.

Potom tiež v časti „Nastavenia nahrávania”Urobte to isté a presuňte posúvač na zmenu.

Toto je ako zmeniť limit šírky pásma v Windows 10.

 1. jasný Windows Dočasné súbory a vyrovnávacie pamäte

Funguje to pre všetky verzie Windows. Len choď do Nastavenie >> Systém >> Skladovanie >> Zmeňte spôsob, akým uvoľňujeme miesto.

Kliknite Vyčistiť teraz.

Prípadne môžete tiež skúsiť spustiť príkazy: tepl, %temp% jeden po druhom, zadajte príkaz RUN a stlačte kláves Enter. Odstráňte obsah, ktorý sa zobrazí pri oboch, stlačením klávesu Enter.

 1. Odinštalujte aplikáciu OneNote

Windows 10 prichádza s Aplikácia OneNote čo môže, ale nemusí byť pre vás užitočné. Ak je to pre vás užitočné, tento bod preskočte. Ak ho nepoužívate, odinštalujte ho, pretože pri synchronizácii súborov a priečinkov využíva časť internetového pásma vášho počítača.

Ak chcete odinštalovať, zadajte Onenote do vyhľadávacieho poľa na paneli úloh. Toto sa tam zobrazí v rámci najlepšieho zápasu. Teraz naň kliknite pravým tlačidlom myši a kliknite naň Odinštalovať.

 1. Vypláchnite DNS

Počítač uchováva zoznam stránok a ich IP adries, ktoré často otvárame. Tieto záznamy sú vedené v Cache vyrovnávacej pamäte DNS. Údaje sú zastarané po dlhom období (niekoľko mesiacov). Môžeme teda vyprázdniť vyrovnávaciu pamäť vyrovnávacej pamäte DNS, aby sme vymazali tieto zastarané údaje. Vďaka tomu môže byť vaše pripojenie na chvíľu pomalé, pretože váš počítač potrebuje vyhľadať DNS pre každú novú stránku. Veľmi skoro však zažijete rýchlejšie internetové pripojenie, než aké ste mali pred vypláchnutím DNS.

Ak to chcete urobiť, prejdite na stránku Utekaj, zadajte cmd, a stlačte kláves Enter. Otvorí sa príkazový riadok.

Teraz do príkazového riadka zadajte ipconfig/flushdns, a stlačte kláves Enter. Tým sa vyprázdni server DNS a čoskoro budete mať k dispozícii rýchlejšie internetové pripojenie.

Toto je niekoľko spôsobov, ako zvýšiť rýchlosť internetu Windows 10. Okrem toho môžete urobiť niekoľko ďalších vecí, ako napríklad:

Switch vypnúť a zapnúť smerovač Wifi: Niekedy stačí vypnutie smerovača a po 10-20 sekundách reštartovanie pomôže zvýšiť rýchlosť o niečo.

Zakázať/povoliť sieťové pripojenie: Ak ste pripojení pomocou ethernetového kábla, prejdite na Ovládací panel >> Sieť a internet >> Centrum sietí a zdielania. Na ľavom paneli kliknite na Zmeniť nastavenie adaptéra. Tam uvidíte Sieťové pripojenia. Pozrite sa na ten, ktorý je pripojený. Kliknite naň pravým tlačidlom a kliknite Zakázať. Potom na to kliknite pravým tlačidlom myši a potom kliknite na Povoliť.

Niekedy to pomôže trochu zvýšiť rýchlosť internetu.

Ako zvýšiť rýchlosť nahrávania Windows 10?

Vždy hovoríme o tom, ako zvýšiť rýchlosť sťahovania Windows 10, ale takmer nehovoríme o zvýšení rýchlosti nahrávania. Rýchlosť nahrávania je rovnako dôležitá pre tých, ktorí zvyčajne veľa nahrávajú.

Tu je niekoľko rýchlych trikov, ktoré pomôžu zvýšiť rýchlosť nahrávania Windows 10:

 • Skúste použiť káblové pripojenie: Káblové pripojenie ponúka oveľa väčšiu rýchlosť odosielania ako bezdrôtové. Ak teda môžete, skúste použiť káblové pripojenie.
 • Vymažte dočasné súbory: Vymazanie dočasných súborov na počítači je nevyhnutné na bezproblémové fungovanie počítača a internetu.
 • Zmeňte svoje nastavenia DNS: Môžete zmeniť nastavenie DNS a aktualizovať server DNS na server Google Public DNS alebo OpenDNS, aby sa zvýšila rýchlosť odosielania, o ktorých som sa už v tomto článku podrobne zmienil.
 • Aktualizácia ovládačov zariadení: Uistite sa, že sú vaše ovládače počítača aktuálne. zastarané ovládače môžu spôsobiť pomalú rýchlosť nahrávania.
 • Odstrániť škodlivý softvér: Pokračujte v skenovaní počítača, či neobsahuje škodlivý softvér, pretože bráni rýchlosti internetového pripojenia pri odosielaní aj sťahovaní. Skúste to teda skontrolovať a ak nejaké nájdete, odstráňte ich.
 • Vypnite internet iných zariadení: Keď musíte nahrať niektoré súbory, skúste vypnúť internet ostatných zariadení, ktoré sú pripojené k rovnakému pripojeniu. Alebo ich jednoducho odstráňte. Určite to pomôže.

Záver

Ak je internet pomalý od konca poskytovateľa internetových služieb, nemôžeme urobiť veľa, ale ak na ich konci nie je problém a rýchlosť sa blíži. A stále máte pomalé pripojenie, potom môžete vyskúšať tieto tipy a triky uvedené vyššie na zvýšenie rýchlosti internetu Windows 10.

Podeľte sa o svoje nápady a postrehy v komentároch. Ak máte akékoľvek otázky, opýtajte sa ich aj v komentároch, pokúsim sa čo najlepšie odpovedať nejakým riešením.

Vďaka za prečítanie.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/2uuf0MN