Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Ako zvoli┼ą vhodn├Ż zostatok platby pre obchod s elektronick├Żm obchodom

Primeran├í platobn├í relax├ícia pre elektronick├Ż obchod

Ak h─żad├íte platobn├║ br├ínu, ktor├í dokonale zapad├í do v├í┼ího podnikania, proces sa r├Żchlo st├íva ─Źasovo n├íro─Źn├Żm. Existuje nespo─Źet r├┤znych dod├ívate─żov, z ktor├Żch si m├┤┼żete vybra┼ą, a je norm├ílne by┼ą zm├Ąten├ş. Dobr├í platobn├í br├ína pre jeden obchod s elektronick├Żm obchodom nemus├ş by┼ą nevyhnutne najlep┼íia pre in├║.

V┼íeobecne mo┼żno poveda┼ą, ┼że v┼żdy je najlep┼íie pracova┼ą so sk├║sen├Żmi slu┼żbami, ako je to mo┼żn├ę, a pon├║ka┼ą ve─ża pr├şle┼żitost├ş, napr├şklad Baxity. T├ş, ktor├ş pon├║kaj├║ iba jednu platobn├║ br├ínu s jednou mo┼żnos┼ąou, nie s├║ uprednost┼łovan├ş.

Pri anal├Żze mo┼żnost├ş zv├í┼żte nasleduj├║ce tipy, ktor├ę v├ím m├┤┼żu pom├┤c┼ą pri v├Żbere spr├ívnej mo┼żnosti.

Vyberte vhodn├Ż tok platieb

V ide├ílnom pr├şpade rastie obchod. Ke─Ć sa to stane, platobn├Ż port├íl mus├ş by┼ą schopn├Ż ┼ík├ílova┼ą bez probl├ęmov. Z├íkazn├şci musia plati┼ą priamo alebo musia by┼ą presmerovan├ş. Ak k tomu d├┤jde, nemali by sa zobrazova┼ą ┼żiadne prestoje. Najlep┼í├ş platobn├Ż port├íl pre str├ínku elektronick├ęho obchodu pon├║ka z├íkazn├şkom tak├ę d├┤le┼żit├ę mo┼żnosti:

    Str├ínka potrebuje platobn├Ż formul├ír – Ten, ktor├Ż je plne integrovan├Ż a ktor├Ż mus├ş by┼ą ├║plne zabezpe─Źen├Ż. Presmerujte alebo iFrame pre platby – Z├íkazn├şci s├║ bu─Ć presmerovan├ş na platobn├║ str├ínku, ktor├í je bezpe─Źne hosten├í, alebo musia zada┼ą inform├ície na webe, ktor├Ż je vlo┼żen├Ż do iFrame. syst├ęm Podmienen├ę – Toto je mo┼żnos┼ą pre niektor├ę spolo─Źnosti. Blokovac├ş syst├ęm bude obsahova┼ą prostriedky, a┼ż k├Żm nenastane udalos┼ą, ktor├║ org├ín pon├║kne.

Vyberte správny produkt

Pri hovoroch o online slu┼żb├ích alebo predaji produktov na internete je potrebn├í platobn├í br├ína. Z├íkazn├şci musia ma┼ą mo┼żnos┼ą k├║pi┼ą si slu┼żbu alebo produkt prostredn├şctvom platobn├ęho formul├íra, ako je napr├şklad elektronick├Ż ┼íek, debetn├í karta, kreditn├í karta alebo PayPal. Ke─Ć┼że je vybran├Ż spr├ívny produkt, je najlep┼íie analyzova┼ą prisp├┤sobivos┼ą platobn├ęho rie┼íenia. Z├írove┼ł sa mus├ş pos├║di┼ą bezpe─Źnos┼ą a nikdy by sa nemala obetova┼ą.

Aby sa z├íkazn├şci c├ştili bezpe─Źne a bezpe─Źne

Po─Źet ─żud├ş, ktor├ş pou┼ż├şvaj├║ nakupovanie online, neust├íle rastie. Preto sa mus├şte prisp├┤sobi┼ą sk├┤r ako nesk├┤r. Jedna ve─żk├í vec, ktor├║ je potrebn├ę zoh─żadni┼ą, je skuto─Źnos┼ą, ┼że online z├íkazn├şci sa musia c├şti┼ą bezpe─Źne. Nez├íle┼ż├ş na tom, ─Źi je va┼ía firma ve─żk├í alebo mal├í.

Ako pr├şklad mo┼żno uvies┼ą niektor├ę platobn├ę br├íny, ktor├ę v├ím umo┼ż┼łuj├║ prisp├┤sobi┼ą v┼íetko, ─Źo je v platobnej sk├║senosti, aby odr├í┼żali logo zna─Źky, farebn├║ paletu a p├şsmo. Niektor├ş z├íkazn├şci nevedia, ┼że s├║ presmerovan├ş, tak┼że ke─Ć k tomu d├┤jde, musia sa presved─Źi┼ą, ─Źi je zna─Źka zast├║pen├í. Ak je vybrat├í br├ína, musia by┼ą pon├║kan├ę robustn├ę bezpe─Źnostn├ę prvky. Ako dopl┼łuj├║cu zmienku sa uistite, ┼że je zahrnut├í ochrana pred podvodmi, preto┼że je dnes skuto─Źne d├┤le┼żit├í.

V┼żdy myslite na poplatky

Ceny za platobn├ę br├íny a spracovanie zvy─Źajne z├ívisia od typu transakcie (online, re├ílny svet alebo kombin├ícia). Okrem toho sa m├┤┼żu zoh─żadni┼ą aj ─Ćal┼íie faktory, ako s├║ konzistentnos┼ą v├Żnosov, trhy obsluhovan├ę, frekvencia transakci├ş a predaj spolo─Źnost├ş. Mus├şte porovna┼ą svoj obchodn├Ż model s t├Żm, ─Źo pon├║ka dod├ívate─ż a ┼ítrukt├║rou poplatkov. Existuj├║ slu┼żby, ktor├ę vy┼żaduj├║ zmluvy a poplatky za in┼ítal├íciu. In├ş maj├║ transak─Źn├ę poplatky, ktor├ę sa musia re┼ípektova┼ą. V┼íetky z nich sa musia analyzova┼ą, aby ste si vybrali nie─Źo, ─Źo vyhovuje str├ínke elektronick├ęho obchodu.

─Żahk├ę odhl├ísenie na v┼íetk├Żch jednotk├ích

Pribli┼żne 15% celkov├ęho predaja elektronick├ęho obchodu sa dnes realizuje na mobiln├Żch zariadeniach. Tento po─Źet sa v posledn├Żch rokoch neust├íle zvy┼íuje a existuje istota, ┼że sa to nezastav├ş. Mus├şte vyhodnoti┼ą mo┼żnosti platobnej br├íny a zisti┼ą, ─Źi m├┤┼żete pon├║knu┼ą skuto─Źne akt├şvny z├í┼żitok z platenia, ktor├Ż je ├║─Źinn├Ż prakticky na akomko─żvek zariaden├ş, ktor├ę sa d├í pou┼żi┼ą. Ma┼ą responz├şvny dizajn je len ─Źas┼ąou rovnice.

Zaru─Źen├ę efekt├şvne transakcie

┼átvrtina va┼íich z├íkazn├şkov opust├ş n├íkup v pr├şpade, ┼że s├║ n├║ten├ş zaregistrova┼ą sa a z├şska┼ą ├║─Źet na n├íkup. Ak proces platby pou┼ż├şva n├íkupn├Ż ko┼í├şk pon├║kan├Ż tre┼ąou stranou a zah┼Ľ┼ła registr├íciu, mus├şte si by┼ą ist├ş, ┼że ide iba o volite─żn├Ż faktor. Odchod host├ş je v modernom prostred├ş elektronick├ęho obchodu povinn├Ż.

Podobne v├ím najlep┼í├ş platobn├Ż port├íl mus├ş umo┼żni┼ą vymaza┼ą polia, ktor├ę nechcete, aby bola platba ─Źo najjednoduch┼íia. Internetov├ę obchody m├┤┼żu po odstr├ínen├ş prep├║┼í┼ąania ─żahko zv├Ż┼íi┼ą svoje miery konverzie a┼ż o 50%. Najlep┼í├şm pr├şkladom tak├ęhoto ukon─Źenia je prin├║ti┼ą z├íkazn├şka, aby ru─Źne zadal inform├ície o doru─Źen├ş aj faktur├ícii, ke─Ć s├║ tieto adresy ├║plne rovnak├ę. Mus├ş existova┼ą tla─Źidlo, na ktor├ę sa d├í ─żahko klikn├║┼ą a ktor├ę nazna─Źuje, ┼że adresy s├║ rovnak├ę, ako ke─Ć ich mus├şte zada┼ą dvakr├ít.

Nieko─żko dostupn├Żch funkci├ş

V├Ą─Ź┼íina poskytovate─żov platobn├Żch slu┼żieb teraz pon├║ka nespo─Źetn├ę mno┼żstvo funkci├ş, ktor├ę uspokoja potreby v├Ą─Ź┼íiny spolo─Źnost├ş. Napr├şklad, ke─Ć potrebujete pon├║ka┼ą slu┼żby a produkty z├íkazn├şkom z cel├ęho sveta, zvolen├í br├ína mus├ş akceptova┼ą v┼íetky hlavn├ę debetn├ę karty, kreditn├ę karty a dokonca aj viac mien.

Ak str├ínka elektronick├ęho obchodu neakceptuje platby prostredn├şctvom mobiln├Żch telef├│nov, mus├ş sa to ─Źo najsk├┤r zmeni┼ą. Je to najm├Ą teraz, preto┼że ─żudia ka┼żd├Ż mesiac kupuj├║ a pou┼ż├şvaj├║ ─Źoraz viac mobiln├Żch pr├şstrojov.

Jednoduch├Ż proces integr├ície

Pri vykon├ívan├ş finan─Źn├Żch postupov mus├ş by┼ą funkcia spracovania platieb integrovan├í do webovej str├ínky. Najlep┼í├şm mo┼żn├Żm rie┼íen├şm je zvy─Źajne vybra┼ą si dod├ívate─ża, ktor├Ż odo┼íle z├íkazn├şka na webov├║ str├ínku tretej strany. Tu sa zad├ívaj├║ inform├ície o kreditnej karte. Po dokon─Źen├ş n├íkupu dod├ívate─ż po┼íle z├íkazn├şka sp├Ą┼ą do internetov├ęho obchodu. Toto v┼íak nie je v┼żdy najlep┼íia vo─żba a mo┼żno budete potrebova┼ą nie─Źo in├ę. Bez oh─żadu na zvolen├║ mo┼żnos┼ą mus├ş by┼ą proces integr├ície ─Źo najjednoduch┼í├ş.

F├Ârs├Ąljarkontot

V├Ą─Ź┼íina majite─żov elektronick├ęho obchodu to nevie. ├Ü─Źet obchodn├şka je povinn├Ż, aby bol kan├íl procesu platby pre web kompletn├Ż. ─îo je to obchodn├Ż ├║─Źet?

Obchodn├Ż ├║─Źet sa zobraz├ş, ke─Ć klient uskuto─Źn├ş online platbu, ke─Ć sa pou┼żije platobn├í br├ína. Peniaze sa prev├ídzaj├║ na ├║─Źet predajcu, ktor├Ż sa l├ş┼íi od skuto─Źn├ęho bankov├ęho ├║─Źtu obchodn├şka. Hotovos┼ą na obchodnom ├║─Źte je k dispoz├şcii a┼ż do schv├ílenia bankou z├íkazn├şka. Po tomto schv├ílen├ş sa peniaze preved├║ na bankov├Ż ├║─Źet obchodn├şka.

Pre v├Ą─Ź┼íinu ─żud├ş sa zd├í, ┼że tento proces je zbyto─Źn├Ż. To v┼íak v skuto─Źnosti zni┼żuje poplatky za prevod, preto┼że br├íny, ktor├ę priamo prev├ídzaj├║ peniaze na ├║─Źet predajcu, v┼żdy ├║─Źtuj├║ vy┼í┼íie poplatky za spracovanie. Na z├íklade toho je lep┼íie pou┼ż├şva┼ą br├íny s obchodn├Żm ├║─Źtom.

Mobiln├ę platby

O─Źak├íva sa, ┼że n├íkupy kreditnou kartou ├║plne nahradia mobiln├ę platby. Toto je tie┼ż predpove─Ć pre miesto predaja pre tehlov├ę a malty prostredia. Najlep┼íie platobn├ę br├íny zah┼Ľ┼łaj├║ kompatibilitu s mobiln├Żmi platbami. To umo┼ż┼łuje kupuj├║cemu ─żahko prev├ídza┼ą prostriedky pomocou mobiln├ęho telef├│nu. Deje sa to prostredn├şctvom webov├Żch str├ínok, ktor├ę s├║ dokonale optimalizovan├ę pre mobiln├ę zariadenia alebo prostredn├şctvom zna─Źky. T├║to funkciu by mala pon├║ka┼ą platobn├í br├ína, ale mus├ş fungova┼ą podobn├Żm sp├┤sobom ako be┼żn├ę stacion├írne platby a z├írove┼ł pon├║ka┼ą ve─żmi pr├şsne bezpe─Źnostn├ę opatrenia.

Z├íkazn├şcky servis 24 hod├şn denne

Mali by ste si by┼ą vedom├ş, ┼że existuje nespo─Źet platobn├Żch slu┼żieb bez podpory z├íkazn├şkov. Tomu sa treba vyhn├║┼ą, preto┼że pou┼ż├şvatelia sa v pr├şpade probl├ęmov prestan├║ spolieha┼ą na manu├ílne pokyny. Mus├şte sa tejto situ├ícii vyhn├║┼ą a dvakr├ít skontrolova┼ą, ─Źi v├ím poskytovate─ż platobn├Żch br├ín poskytuje pr├şstup k priamej technickej podpore.

Pon├║kan├í z├íkazn├şcka podpora by mala by┼ą akt├şvna minim├ílne po─Źas ┼ítandardn├ęho ─Źasu. Pravdepodobne budete musie┼ą sk├┤r alebo nesk├┤r vyrie┼íi┼ą niektor├ę technick├ę probl├ęmy. Z├íkazn├şcka podpora v├ím pom├┤┼że r├Żchlo ich vyrie┼íi┼ą. Ak sa vyskytne naliehav├Ż probl├ęm, nespoliehajte sa na e-mailov├Ż syst├ęm.

Opakovaná fakturácia

Toto je funkcia, ktor├║ nepotrebuj├║ v┼íetky str├ínky elektronick├ęho obchodu, ale v pr├şpade potreby sa mus├ş uvies┼ą. Syst├ęm umo┼ż┼łuje vytv├íra┼ą automatick├ę faktura─Źn├ę cykly, napr├şklad ke─Ć plat├şte mesa─Źn├ę predplatn├ę. Neziskov├ę organiz├ície navy┼íe oce┼łuj├║ opakovan├║ faktur├íciu, preto┼że im umo┼ż┼łuj├║ ─żahko z├şskava┼ą peniaze od darcov, ktor├ş im pravidelne pom├íhaj├║.

závery

Na konci d┼ła, ke─Ć ├║plne pochop├şte svoje jedine─Źn├ę obchodn├ę potreby, je ove─ża jednoduch┼íie vybra┼ą a implementova┼ą vhodn├║ platobn├║ br├ínu. Ak sa rozhodnete spr├ívne, m├íte priamy a ve─żmi pozit├şvny vplyv na sk├║senosti va┼íich z├íkazn├şkov. To ist├ę plat├ş pre ziskovos┼ą a pe┼ła┼żn├Ż tok.

Mus├şte prejs┼ą skuto─Źne dobr├Żm v├Żskumom a mus├şte vzia┼ą do ├║vahy absol├║tne v┼íetky vy┼í┼íie uveden├ę faktory. To v├ím pom├┤┼że vybra┼ą vhodn├Ż produkt a potom ho spr├ívne implementova┼ą.

Ako ─Ćal┼í├ş kone─Źn├Ż tip, ak neviete, ─Źo si vybra┼ą, po┼żiadajte svojich z├íkazn├şkov o sp├Ątn├║ v├Ązbu. M├┤┼żete im pon├║knu┼ą nejak├║ bud├║cu z─żavu alebo in├║ akciu. Sp├Ątn├║ v├Ązbu od z├íkazn├şkov mo┼żno pou┼żi┼ą na v├Żber ve─żmi efekt├şvnej a cenenej platobnej br├íny.