Ako zr├Żchlite pomal├Ż telef├│n s Androidom (6 Met├│dy)

Ako zr├Żchlite pomal├Ż telef├│n s Androidom (6 Met├│dy) 2

Nieko─żko men┼í├şch ┼żivotn├Żch sk├║┼íok sa zd├í by┼ą frustruj├║cej┼í├şch ako pomal├Ż mobiln├Ż telef├│n, najm├Ą ak si dok├í┼żete vybavi┼ą ─Źasy sl├ívy svojho telef├│nu. Zd├í sa, ┼że to, ─Źo bolo predt├Żm jednoduch├ę a okam┼żit├ę, sa vle─Źie nav┼żdy. Mali by ste to jednoducho vzda┼ą a k├║pi┼ą si nov├Ż telef├│n? Ako to pri┼ílo?

Ak m├íte probl├ęmy so spusten├şm a v├Żkonom aplik├íci├ş, oneskoren├Żmi prechodmi, nespolupracuj├║cou kl├ívesnicou alebo pomal├Żm spr├ívan├şm mobiln├ęho telef├│nu, dajte si ┼ítvrt├Ż poh├ír v├şna. M├íme lep┼íie rie┼íenia. A nezah┼Ľ┼łaj├║ k├║pu drah├ęho nov├ęho telef├│nu.

Je pravdepodobn├ę, ┼że ste z├şskali nieko─żko aplik├íci├ş a nieko─żko aktualiz├íci├ş od prv├ęho z├şskania telef├│nu. Nie s├║ to zl├ę veci, ale m├┤┼żu prispie┼ą k zn├ş┼żeniu r├Żchlosti. S├║bory vyrovn├ívacej pam├Ąte v├ím maj├║ pom├┤c┼ą r├Żchlej┼íie pristupova┼ą k veciam, ale po chv├şli sa m├┤┼żu tie┼ż hromadi┼ą. Mo┼żno je na─Źase uprata┼ą dom. Tu je postup, ako m├┤┼żete zr├Żchli┼ą svoj pomal├Ż telef├│n s Androidom.

Musie┼ą ─î├şta┼ą: Telef├│ny Android – Ka┼żd├Ż pou┼ż├şvate─ż syst├ęmu Android o tom mus├ş vedie┼ą

Met├│da 1: Zr├Żchlenie v├Żkonu aplik├íci├ş

S┼ąahovanie aplik├íci├ş je jednoduch├ę, ale vo va┼íom telef├│ne m├┤┼że predstavova┼ą ve─żk├║ z├í┼ąa┼ż. Pou┼ż├şvate e┼íte v┼íetky? Ak nie, zv├í┼żte ich ├║pln├ę zak├ízanie alebo odin┼ítalovanie. Toto je ve─żk├í ─Źas┼ą toho, ako m├┤┼żete ur├Żchli┼ą v├Żkon telef├│nu Android.

Krok 1: Zak├í┼żte alebo odin┼ítalujte problematick├ę alebo nepotrebn├ę aplik├ície

Ak ste v poslednom ─Źase pou┼ż├şvali aplik├íciu, ktor├í p├┤sobila trochu smie┼íne, alebo ju u┼ż nepotrebujete, m├┤┼żete dlho stla─Źi┼ą jej ikonu na paneli aplik├íci├ş a poskytne v├ím mo┼żnos┼ą odin┼ítalova┼ą. Mo┼żno ho budete musie┼ą pretiahnu┼ą do Odin┼ítalova┼ąV z├ívislosti od verzie syst├ęmu Android, ktor├║ pou┼ż├şvate, m├┤┼że by┼ą tie┼ż mo┼żn├ę, ┼że budete m├┤c┼ą niektor├ę aplik├ície pren├í┼ía┼ą na kartu SD.

Odin┼ítalova┼ą aplik├íciu

Krok 2: Presn├Ż probl├ęm

Prv├Żm krokom je identifikova┼ą skuto─Źn├Ż probl├ęm. M├┤┼żete ├şs┼ą do n├║dzov├ęho re┼żimu a pomocou procesu odstr├ínenia zisti┼ą, ktor├í aplik├ícia alebo aplik├ície s├║ vinn├şkom. Ak je v├í┼í syst├ęm pomal├Ż bez oh─żadu na to, ak├║ aplik├íciu pou┼ż├şvate, je to probl├ęm sk├┤r roz┼í├şren├ęho syst├ęmu. Ak m├íte probl├ęmy s pou┼ż├şvan├şm ur─Źitej aplik├ície, zv├í┼żte jej odstr├ínenie. Niektor├ę aplik├ície m├┤┼żu poskytova┼ą ┼żiv├ę sledovanie aplik├íci├ş, ktor├ę spotreb├║vaj├║ najviac zdrojov. Syst├ęm Android tie┼ż obsahuje svoje vlastn├ę monitorovacie n├ístroje v Mo┼żnosti v├Żvoj├íra menu alebo v Aplik├ície menu pr├şstupn├ę z nastavenie.Volan├í sekcia Beh poskytuje preh─żad o tom, ko─żko zdrojov ka┼żd├í aplik├ícia pou┼ż├şva.

rozpad aplikácie

Krok 3: Obmedzenie procesov na pozad├ş

Aplik├ície a procesy pracuj├║ce na pozad├ş m├┤┼żu by┼ą n├íro─Źn├ę na zdroje.

Najprv povo─żte re┼żim v├Żvoj├íra. Prejdite na nastavenie.Vyberte O telef├│ne alebo O zariaden├ş.Klepnite na polo┼żku ─î├şslo zostavy asi sedemkr├ít. V ponuke Mo┼żnosti pre v├Żvoj├írov m├┤┼żete zn├ş┼żi┼ą po─Źet procesov a┼ż na nulu.

mo┼żnos┼ą pre v├Żvoj├íra

Krok 4: Obnovte tov├írensk├ę nastavenia telef├│nu

Toto by malo by┼ą pravdepodobne vyhraden├ę ako posledn├í mo┼żnos┼ą, preto┼że skuto─Źne vyma┼że v┼íetko z v├í┼ího telef├│nu a budete musie┼ą za─Źa┼ą od za─Źiatku, aby bol op├Ą┼ą v├í┼í. D├┤razne sa odpor├║─Źa z├íloha.

Mus├ş┼í si pre─Ź├şta┼ą: Najlep┼í├şch 10 aplik├íci├ş pre Android, ktor├ę ulo┼żia va┼íe z├íklady

M├┤┼żete to urobi┼ą n├ív┼ítevou Z├ílohujte a resetujte z ponuky Nastavenia. Skontroloval by som Z├ílohova┼ą moje ├║daje a Automatick├ę obnovenie pred klepnut├şm na Obnovenie tov├írensk├Żch d├ít

Zálohovanie-Reset

Krok 5: Vyni─Źte predin┼ítalovan├ę aplik├ície (Bloatware)

Ak chcete by┼ą d├┤kladn├ş, rootujte svoj Android. Zakorenenie zru┼í├ş va┼íu z├íruku a m├┤┼że vies┼ą k vypad├ívaniu vlasov, preto┼że si ich vytrh├ívate, ak veci nerob├şte spr├ívne, ale v├Żsledok m├┤┼że by┼ą aj kr├ísny. Rootovanie tie┼ż umo┼ż┼łuje viac vylep┼íen├ş a prisp├┤sobenia, ako aj roz┼í├şrenie mo┼żnost├ş va┼íej aplik├ície.

Met├│da 2: Z├şskajte viac z pam├Ąte

Ak je v├í┼í telef├│n pomal├Ż, m├┤┼że to by┼ą sp├┤soben├ę nedostatkom vyu┼żite─żnej pam├Ąte. Pre─Ź├ştajte si viac o tom, ako zr├Żchli┼ą mobiln├Ż telef├│n s Androidom.

Krok 1: Vyma┼żte ├║daje z vyrovn├ívacej pam├Ąte

Prejdite na nastavenieN├íjs┼ą Skladovanie.Klepnite na ├Üdaje vo vyrovn├ívacej pam├ĄtiStla─Źte OK na potvrdenie.

Skladovanie

Krok 2: Udr┼żujte povedomie o tom, ko─żko pam├Ąte je k dispoz├şcii

D├┤vodom oneskorenia m├┤┼że by┼ą mal├ę mno┼żstvo pam├Ąte.

Odstr├í┼łte hudbu, vide├í alebo in├ę s├║bory – alebo ak sa s nimi nem├┤┼żete rozl├║─Źi┼ą a v├í┼í syst├ęm to umo┼ż┼łuje – presu┼łte ich na kartu SD. Existuje aplik├ícia App2SD, ktor├í v├ím s t├Żm m├┤┼że pom├┤c┼ą.

Ak je v pam├Ąti m├ílo miesta, presun s├║borov nemus├ş pom├┤c┼ą.

Met├│da 3: Vyrie┼íte probl├ęmy so spusten├şm

─îo m├┤┼że by┼ą viac otravn├ę ako telef├│n, ktor├Ż sa sna┼ż├ş dokonca spusti┼ą? Tieto tipy pom├┤┼żu telef├│nu za─Źa┼ą hladko. Tu je postup, ako zr├Żchli┼ą pomal├Ż Android.

Krok 1: Dosta┼łte sa ku kore┼łu probl├ęmu

Ak sa v├í┼í telef├│n dost├íva do bodu, kedy sa takmer v├┤bec nezapne, polo┼żte si tieto ot├ízky: Pln├ş si nab├şja─Źka svoju pr├ícu? Alebo je va┼ía bat├ęria chybn├í? Ak vysk├║┼íate r├┤zne nab├şja─Źky a ┼żiadna nefunguje, probl├ęmom m├┤┼że by┼ą bat├ęria. Predt├Żm, ako dospejete k tomuto z├íveru, sk├║ste najsk├┤r z├ílohova┼ą ├║daje a vykona┼ą obnovenie tov├írensk├Żch nastaven├ş.

Obnovenie v├Żrobn├Żch nastaven├ş

Mus├ş┼í si pre─Ź├şta┼ą: Ako obnovi┼ą tov├írensk├ę nastavenia syst├ęmu Android a za─Źa┼ą odznova

Je pri spusten├ş spusten├Żch pr├şli┼í ve─ża aplik├íci├ş alebo je to konkr├ętna aplik├ícia, ktor├í ┼íetr├ş zdroje? Prejdite na str├ínku nastavenie.Vyberte Aplik├ície.Vyberte Beh.

Odin┼ítalujte v┼íetky aplik├ície, ktor├ę zaberaj├║ pr├şli┼í ve─ża pam├Ąte. Ak je v├í┼í poskytovate─ż nain┼ítalovan├Ż bloatware, zv├í┼żte rootovanie telef├│nu.

Krok 2: Re┼ítartova┼ą

Jednoduch├ę a v┼íadepr├ştomn├ę, ale vysk├║┼ían├ę a pravdiv├ę, sk├║ste telef├│n vypn├║┼ą a znova zapn├║┼ą. Ak to nie je mo┼żn├ę pomocou tla─Źidla nap├íjania, vyberte a znova vlo┼żte bat├ęriu.

Krok 3: Vysk├║┼íajte nov├Ż sp├║┼í┼ąa─Ź domovskej obrazovky

Nova Launcher je ─żahk├Ż, ale st├íle umo┼ż┼łuje prisp├┤sobenie. LauncherPro je vhodn├Ż aj pre t├Żch, ktor├ş potrebuj├║ r├Żchlos┼ą.

Nova-Launcher

Krok 4: H─żadajte pomoc zvonku

Kontaktujte svojho poskytovate─ża slu┼żieb alebo sa obr├í┼ąte na v├Żrobcu so ┼żiados┼ąou o z├íru─Źn├║ opravu. Niektor├ę probl├ęmy s nap├íjan├şm nie je mo┼żn├ę prakticky vyrie┼íi┼ą, najm├Ą tie, ktor├ę zah┼Ľ┼łaj├║ probl├ęmy s hardv├ęrom.

Metóda 4: Zamestnajte aplikácie

Ako iste viete, aplik├ície nemusia by┼ą zl├ę. Existuje mnoho sp├┤sobov, ktor├ę m├┤┼żu pom├┤c┼ą zr├Żchli┼ą pomal├ę zariadenie s Androidom.

Krok 1: V├şrusy pre─Ź

Napriek tomu, ┼że nie s├║ tak├ę nesl├ívne zn├íme ako po─Ź├şta─Źov├ę v├şrusy, v├şrusy pre Android existuj├║ a m├┤┼żu skuto─Źne zn├ş┼żi┼ą va┼íu r├Żchlos┼ą. Aplik├ícia ako Clean Master obsahuje bezplatn├║ antiv├şrusov├║ ochranu a pon├║ka aj ─Ćal┼íie mo┼żnosti ochrany osobn├Żch ├║dajov, ┼íetri─Ź bat├ęrie a okrem in├Żch funkci├ş ─Źistenie nevy┼żiadanej po┼íty.

─îist├Ż majster

Krok 2: Pou┼żite spr├ívcu spustenia

Jedna tak├í aplik├ícia, pr├şzna─Źne nazvan├í Startup Manager, v├ím umo┼ż┼łuje vybra┼ą alebo zru┼íi┼ą v├Żber aplik├íci├ş, ktor├ę sa maj├║ spusti┼ą pri ┼ítarte syst├ęmu.

Tla─Źidlo s┼ąahovania Google Play

Krok 3: Dr┼żte si karty

S aplik├íciou, ako je CCleaner, m├┤┼żete monitorova┼ą svoje aplik├ície, CPU, RAM, ├║lo┼żisko a ─Ćal┼íie.

CCleaner
Tla─Źidlo s┼ąahovania Google Play

Met├│da 5: O┼żivte zmrazen├Ż telef├│n

Ako to u┼ż u ka┼żd├ęho po─Ź├şta─Źa b├Żva, nie je ni─Ź├şm neobvykl├Żm, ┼że chytr├ę telef├│ny zamrzn├║. Ke─Ć v├í┼í telef├│n mrzne, ─Źasto s├║ to aplik├ície, ktor├ę s├║ podnetom. V pr├şpade syst├ęmu Android zlep┼íite v├Żkon.

Krok 1: Reštartujte telefón

Najlep┼í├ş scen├ír: Telef├│n m├┤┼żete jednoducho vypn├║┼ą a znova zapn├║┼ą. Ak je telef├│n zamrznut├Ż mimo bodu re┼ítartu alebo reakcie na tla─Źidlo nap├íjania, vyberte bat├ęriu, ak je to mo┼żn├ę.

Vypn├║┼ą

Krok 2: Zak├í┼żte alebo odin┼ítalujte aplik├ície, ktor├ę s├║ problematick├ę alebo ktor├ę nepou┼ż├şvate

Zbavte sa bloatware. Od nastavenie, ├şs┼ą do Spr├ívca aplik├íci├ş.

V Spr├ívcovi aplik├íci├ş m├┤┼żete n├íjs┼ą tak├║ aplik├íciu a vybra┼ą si, ─Źi chcete deaktivova┼ą alebo ├║plne odin┼ítalova┼ą t├í aplik├ícia.

Krok 3: Odstr├í┼łte oblas┼ą vyrovn├ívacej pam├Ąte telef├│nu

Toto bolo uveden├ę v Met├│de 2, ale je tie┼ż prospe┼ín├ę na vyrie┼íenie zamrznutia. Za─Źnite n├íjden├şm Skladovanie ─Źas┼ą nastavenieKlepnite na ├Üdaje vo vyrovn├ívacej pam├Ąti. Teraz by ste mali ma┼ą mo┼żnos┼ą vymaza┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą.

├Üdaje vo vyrovn├ívacej pam├Ąti

Krok 4: Vykonajte obnovenie tov├írensk├Żch nastaven├ş

Najprv si z├ílohujte ├║daje. Vypnite zariadenie a spustite ho Re┼żim obnovenia. Vstup do re┼żimu obnovenia sa m├┤┼że medzi zariadeniami mierne l├ş┼íi┼ą. Obvykle sa to d├í dosiahnu┼ą ur─Źitou kombin├íciou kl├ívesov, napr├şklad s├║─Źasn├Żm stla─Źen├şm kl├ívesov Zv├Ż┼íenie hlasitosti, Zn├ş┼żenie hlasitosti a Nap├íjanie. Pre v├ís m├┤┼że by┼ą jednoduch┼íie n├íjs┼ą Z├ílohova┼ą a resetova┼ą v nastavenieMala by sa objavi┼ą ponuka zav├ídzania. Na v├Ą─Ź┼íine zariaden├ş m├┤┼żete pomocou kl├ívesov na ovl├ídanie hlasitosti navigova┼ą v ponuke. Budete chcie┼ą rolova┼ą, k├Żm nen├íjdete re┼żim obnovenia. Vyberte re┼żim obnovenia a stla─Źte vyp├şna─Ź.

Vyber si Zma┼ż d├íta alebo Obnovenie v├Żrobn├Żch nastaven├ş.

Met├│da 6: Optimaliz├ícia celkov├ęho v├Żkonu

Z ak├ęhoko─żvek d├┤vodu a bez oh─żadu na zariadenie ste tu, preto┼że v├í┼í Android je pomal├Ż. Tu je nieko─żko v┼íeobecn├Żch r├íd, ako zlep┼íi┼ą v├Żkon syst├ęmu Android.

Krok 1: Zaistite, aby boli v┼íetky va┼íe aplik├ície a telef├│n aktualizovan├ę ALEBO … downgradovan├ę

Ak v├ís va┼íe ozn├ímenia nevedia o schv├ílen├ş, prejdite na nastavenie a potom O telef├│ne.Pred aktualiz├íciou nabite telef├│n najmenej na 70%.

Aktualiz├ícia softv├ęru

Mus├ş┼í si pre─Ź├şta┼ą: Ako jednoducho dost├íva┼ą aktualiz├ície syst├ęmu Android

Ak m├íte star┼íie zariadenie a inovovali ste na nov┼í├ş opera─Źn├Ż syst├ęm, star├Ż hardv├ęr m├┤┼że ma┼ą pri spracovan├ş nov├ęho softv├ęru probl├ęmy. Veci sa v tomto odvetv├ş pohybuj├║ r├Żchlos┼ąou blesku.

Ak sa po aktualiz├ícii nie─Źo pokazilo, zv├í┼żte jej vr├ítenie sp├Ą┼ą.

Krok 2: Odin┼ítalujte nespr├ívne funguj├║ce alebo zbyto─Źn├ę aplik├ície

To je jeden z naj─Źastej┼í├şch d├┤vodov, pre─Źo Androidy za─Ź├şnaj├║ spoma─żova┼ą. Je teda zrejm├ę, ┼że je to vynikaj├║ca celkov├í taktika na zlep┼íenie celkov├ęho v├Żkonu. V├Żrobcovia ako Samsung s├║ presl├íven├ş mno┼żstvom bloatwaru, aj ke─Ć ho spolo─Źnos┼ą v poslednej dobe obmedzila.

Krok 3: Vy─Źistite si domov

Nielen, ┼że v├ím u─żah─Ź├ş myse─ż; vy─Źistenie domovskej obrazovky nadbyto─Źn├Żch miniaplik├íci├ş a ikon pom├┤┼że prebudi┼ą v├í┼í Android z komat├│zneho stavu.

Krok 4: Vyma┼żte oddiel vyrovn├ívacej pam├Ąte a ak to zlyh├í, vykonajte obnovenie tov├írensk├Żch nastaven├ş

Najprv si zaz├ílohujte svoje ├║daje. Vst├║pte do ponuky Obnovenie pomocou vhodnej kombin├ície kl├ívesov pre va┼íe zariadenie. N├íjdete tam obe mo┼żnosti.

Po ka┼żdom z nich nezabudnite re┼ítartova┼ą.

Krok 5: V pr├şpade telef├│nov pred l├şzatkom zme┼łte met├│du behu na ART

Pri telef├│noch s opera─Źn├Żm syst├ęmom Lollipop si s t├Żm nemus├şte robi┼ą starosti, preto┼że u┼ż pou┼ż├şva ART. Ale pre Androidy predch├ídzaj├║ce Lollipopu je pou┼żit├í runtime met├│da s n├ízvom Dalvik. Dalvik kompiluje aplik├ície JIT (Just-In-Time), zatia─ż ─Źo ART kompiluje aplik├ície AOT (Ahead-Of-Time).

Ak v├ím Android pon├║ka t├║to mo┼żnos┼ą, n├íjdete ju v Nastaveniach v├Żvoj├íra: Prejdite na nastaveniepotom O telef├│ne alebo O zariaden├ş.Klepnite na polo┼żku ─î├şslo zostavy opakovane (asi sedemkr├ít). Android vyslov├ş Teraz ste v├Żvoj├ír!Vr├í┼ąte sa do nastavenie menu, aby ste na┼íli novo dostupn├ę Mo┼żnosti v├Żvoj├íraOdtia─ż n├íjdete Vyberte runtime

Vyberte Pou┼żite umenie a stla─Źte OK na potvrdenie.

Záver

Ak ste si po stiahnut├ş niektor├Żch aplik├íci├ş v┼íimli zmeny, budete chcie┼ą prvej met├│de venova┼ą osobitn├║ pozornos┼ą. Dostatok pam├Ąte je tie┼ż k─ż├║─Źov├Ż pre r├Żchlos┼ą a je zahrnut├Ż v met├│de 2. Ak sa od za─Źiatku (nahor) c├ştite ods├║den├ş na z├ínik, pozrite sa na Met├│du 3.

Existuje mnoho dobr├Żch aplik├íci├ş, ktor├ę v├ím m├┤┼żu zjednodu┼íi┼ą ┼żivot, a niektor├ę z nich s├║ uveden├ę v ─Źasti Met├│da 4. Ak naraz├şte na nereaguj├║ci alebo zamrznut├Ż telef├│n, met├│da 5 je d├┤le┼żit├ę. A ak je v├í┼í telef├│n vo v┼íeobecnosti len pomal├Ż, vysk├║┼íajte v┼íeobecn├ę rie┼íenia v ─Źasti Met├│da 6.

Existuj├║ probl├ęmy s pomal├Żm v├Żkonom, ktor├ę tu nie s├║ uveden├ę, ktor├ę v├ís st├íle priv├ídzaj├║ k ┼íialenstvu? ─îo v├ím pomohlo zv├Ż┼íi┼ą r├Żchlos┼ą v├í┼ího Androidu? Povedzte n├ím o tom ni┼ż┼íie.

Odpor├║─Źan├Ż kredit obr├ízku

Related Articles

Back to top button