Ako zr├Żchli┼ą svoje str├ínky WordPress

Je v├í┼í blog pomal├Ż?

Chcete vylep┼íi┼ą z├í┼żitok pre ─Źitate─żov?

V tomto svete okam┼żit├ęho uspokojenia m├┤┼że r├Żchlos┼ą doru─Źovania obsahu skuto─Źne ovplyvni┼ą va┼íe podnikanie.

─î├ştajte ─Ćalej a objavte sp├┤soby, ako zv├Ż┼íi┼ą r├Żchlos┼ą svojich webov├Żch str├ínok.

Pre─Źo je d├┤le┼żit├í r├Żchlos┼ą webov├Żch str├ínok

Prv├ę dojmy s├║ d├┤le┼żit├ę.

Sp├┤sob pozrite sa, ako r├Żchlo sa v├í┼í web na─Ź├ştava je pou┼ż├şva┼ą Pingdom.


Pomocou slu┼żby Pingdom ur─Źte, ktor├ę oblasti webovej str├ínky s├║ r├Żchle, pomal├ę alebo pr├şli┼í ve─żk├ę, ak├ę osved─Źen├ę postupy nedodr┼żiavate at─Ć.

Ke─Ć na va┼íe str├ínky pr├şdu nov├ş n├ív┼ítevn├şci, ako prv├ę si v┼íimn├║ r├Żchlos┼ą na─Ź├ştania a potom dizajn.

Aj ke─Ć m├íte fantastick├║ webov├║ str├ínku, ak sa va┼ía str├ínka nena─Ź├şta dostato─Źne r├Żchlo, n├ív┼ítevn├şci m├┤┼żu od├şs┼ą sk├┤r, ako uvidia vzh─żad va┼íich webov├Żch str├ínok.

Spolo─Źnos┼ą Google sa okrem toho sna┼ż├ş poskytova┼ą tie najlep┼íie v├Żsledky vyh─żad├ívania, a preto kladie ve─żk├Ż d├┤raz na r├Żchlos┼ą na─Ź├ştania webov├Żch str├ínok.

To znamen├í, ┼że ak sa va┼íe str├ínky nena─Ź├ştaj├║ dostato─Źne r├Żchlo, m├┤┼żete strati┼ą hodnotenie vo v├Żsledkoch vyh─żad├ívania Google napriek v┼íetk├Żm ostatn├Żm online marketingov├Żm snah├ím. A to m├┤┼że ─żahko vies┼ą k men┼íej n├ív┼ítevnosti, ─Źo m├í za n├ísledok stratu ├║─Źastn├şkov a z├íkazn├şkov pre va┼íe podnikanie.

Tu je nieko─żko jednoduch├Żch krokov, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu zv├Ż┼íi┼ą r├Żchlos┼ą v├í┼ího webu WordPress,

Za─Źnite so z├íkladmi

Tu je stru─Źn├ę zhrnutie z├íkladov, ktor├ę potrebujete vedie┼ą o tom, ako zr├Żchli┼ą svoju str├ínku WordPress.

Z├şskajte vhodn├ęho poskytovate─ża hostingu

WordPress je ako auto; Ak d├íte spr├ívne palivo, m├┤┼że be┼ża┼ą r├Żchlej┼íie.

─Źerpac├ş plyn
V├Żber spr├ívneho ÔÇ×palivaÔÇť pre va┼íe webov├ę str├ínky zmen├ş v├í┼í n├ív┼ítevn├şk a vyh─żad├ívacie n├ístroje. Zdroj obr├ízka: iStockPhoto.

Aby WordPress fungoval, vy┼żaduje na serveri, na ktorom je hos┼ąovan├Ż, konkr├ętne prostriedky, ako napr├şklad pam├Ą┼ą alebo jednotka centr├ílneho spracovania (CPU).

A niekedy tieto zdroje nesta─Źia na spr├ívne fungovanie. Toto je zvy─Źajne pr├şpad zdie─żan├ęho hostenia.

Ak ste teda spustili svoj web pomocou zdie─żan├ęho ├║─Źtu v spolo─Źnosti ako HostGator, Bluehost alebo Dreamhost, zv├í┼żte aktualiz├íciu svojho hostingov├ęho ├║─Źtu hne─Ć ako si to m├┤┼żete dovoli┼ą.

M├┤┼żete z├şska┼ą s├║kromn├Ż virtu├ílny server (VPS) alebo dedikovan├Ż server, ale ─Źo by mohlo lep┼íie fungova┼ą, je spravovan├Ż hosting WordPress.

M├┤┼że┼í nakonfigurujte a optimalizujte svoj vlastn├Ż server venovan├Ż va┼íim webov├Żm str├ínkam WordPress, ako ja, ale to si vy┼żaduje ─Źas a ur─Źit├║ ├║rove┼ł sk├║senost├ş.

Tu je nieko─żko poskytovate─żov, ktor├Żch m├┤┼żete skontrolova┼ą:

Ka┼żd├í z nich m├í in├ę v├Żhody, preto ich vysk├║┼íajte Zistite, ktor├í z nich najviac rezonuje s obchodn├Żm modelom a rozpo─Źtom,

Vyberte si predmet s rozvahou

Po vyh─żad├ívan├ş doplnkov a poskytovate─żov hostingu je ─Ćal┼í├şm krokom poh─żad na t├ęmu, ktor├║ pou┼ż├şvate pre svoj web WordPress.

Najsk├┤r by som v├ím odporu─Źil vyberte nielen jednoduch├║ t├ęmu, ale aj r├ímec pre ─Ćal┼íie v├Żhody na v├í┼í blog, napr├şklad:

  • Zv├Ż┼íen├í r├Żchlos┼ą
  • Vstavan├ę vylep┼íenia zabezpe─Źenia.
  • Z├íkladn├í optimaliz├ícia vyh─żad├ívacieho n├ístroja.
  • Kr├ísne vzory

Ke─Ć si vyberiete t├ęmu / r├ím, mus├şte pozrite sa, ako ─Źasto sa r├ímec aktualizuje, ako v├í┼żne ber├║ bezpe─Źnos┼ą alebo ak├ę vzory m├┤┼żu pon├║knu┼ą pripraven├ę na pou┼żitie.

Skuto─Źne d├┤le┼żit├Żm aspektom je aj to, ─Źo s├║ s├║─Źas┼ąou va┼íej t├ęmy SEO funkcie. Pre posilnenie v├í┼ího SEO je d├┤le┼żit├ę by┼ą schopn├Ż ─żahko prida┼ą vlastn├Ż n├ízov alebo prisp├┤soben├Ż meta popis va┼íich ─Źl├ínkov

R├ímce, ktor├ę je potrebn├ę zv├í┼żi┼ą, s├║: StudioPress Genesis Framework, Thesis, AppThemes, WooThemes alebo Advancement Themes.

Optimalizujte svoju databázu

V z├íkladoch uveden├Żch vy┼í┼íie ste sa nau─Źili, ako odstr├íni┼ą koment├íre proti spamu a uverej┼łova┼ą recenzie. Je to preto, ┼że do datab├ízy prid├ívaj├║ vysok├ę re┼żijn├ę n├íklady.

Datab├íza je miesto, kde s├║ ulo┼żen├ę v┼íetky inform├ície s├║visiace s va┼íou str├ínkou WordPress a l├ş┼íia sa od fyzick├Żch s├║borov, odovzdan├Żch s├║borov, t├ęm alebo doplnkov na serveri. WordPress pou┼ż├şva datab├ízu na ukladanie pr├şspevkov, str├ínok, koment├írov, nastaven├ş a inform├íci├ş o doplnkoch. Zaka┼żd├Żm, ke─Ć sa str├ínka na─Ź├şta, na─Ź├şta datab├ízu. Ak je va┼ía datab├íza naf├║knut├í, vyh─żad├ívanie inform├íci├ş a ich zobrazenie m├┤┼że trva┼ą dlh┼íie.

To je hlavn├Ż d├┤vod, pre─Źo to potrebujete pravidelne optimalizujte svoju datab├ízunajm├Ą ak m├íte v├Ą─Ź┼íiu webov├║ str├ínku.

Za t├Żmto ├║─Źelom m├┤┼żete nain┼ítalova┼ą z├ísuvn├Ż modul WP-DBManager. Tento doplnok v├ím pom├┤┼że z├ílohujte, obnovujte, opravujte a optimalizujte svoju datab├ízu,

databáza wordpress
Na z├ílohovanie, optimaliz├íciu a opravu datab├ízy WordPress pou┼żite program WP-DBManager.

Po jeho in┼ítal├ícii sa v ponuke v─żavo zobraz├ş polo┼żka datab├ízy.

Najprv zálohujte databázu z podponuky Backup DB.

zálohovacia databáza
Po dokon─Źen├ş kontroly stavu datab├ízy sta─Ź├ş z├ílohova┼ą datab├ízu WordPress stla─Źen├şm tla─Źidla Z├ílohova┼ą.

Potom opravte databázu z podponuky Repair DB.

opravi┼ą datab├ízu wordpress
Ak chcete datab├ízu opravi┼ą, jednoducho vyberte v┼íetky tabu─żky a kliknite na tla─Źidlo Opravi┼ą.

Nakoniec je ─Źas optimalizova┼ą datab├ízu z podponuky Optimize DB.

optimalizácia wordpress databázy
Ak chcete optimalizova┼ą svoju datab├ízu, jednoducho vyberte v┼íetky tabu─żky a kliknite na tla─Źidlo Optimalizova┼ą.

Ako vid├şte, je to ─żahk├ę.

Ak sa tomu chcete vyhn├║┼ą manu├ílne, m├┤┼żete tieto ├║lohy napl├ínova┼ą aj v podponuke Mo┼żnosti datab├ízy.

mo┼żnosti datab├ízy wordpress
Naplánujte si zálohovanie, optimalizáciu a opravu databázy.

Ja osobne z├ílohova┼ą datab├ízu ka┼żd├Ż de┼ł, optimalizova┼ą ju ka┼żd├Ż 3 a opravte ho raz t├Ż┼żdenne, M├┤┼żete tie┼ż sledova┼ą tento vzorec. Ak v┼íak blogujete viackr├ít za de┼ł, odpor├║─Źam v├ím ich napl├ínova┼ą ─Źastej┼íie.

Optimalizujte obrázky

Je to tie┼ż d├┤le┼żit├ę vedie┼ą, ak├ę typy obr├ízkov m├┤┼żete pou┼żi┼ą a kedy,

Napr├şklad, ak m├íte jednoduch├ę obr├ízky, ako napr├şklad ilustr├ície alebo ilustr├ície, odpor├║─Źa sa pou┼żi┼ą a PNG z 8 bity, T├Żm sa va┼íe obr├ízky zmen┼íia a zr├Żchlia sa ich nahr├ívanie na v├í┼í web.

Ako zr├Żchli┼ą svoje str├ínky WordPress 1

Pre obr├ízky, ilustr├ície alebo jednoduch├ę ilustr├ície pou┼żite form├ít PNG 8 bitov.

Ak v┼íak m├íte zlo┼żit├ę obr├ízky s mno┼żstvom farieb, odpor├║─Źa sa pou┼żi┼ą 24-bitov├ę JPG alebo PNG.

oznámenie o plavbe
Ak potrebujete ulo┼żi┼ą zlo┼żit├ę obr├ízky, ktor├ę obsahuj├║ ve─ża farieb, ulo┼żte ich ako 24-bitov├ę JPG alebo PNG.

Pomocou jednoduch├ęho editora obr├ízkov m├┤┼żete uklada┼ą obr├ízky do t├Żchto form├ítov, ako je napr├şklad Paint.NET alebo zlo┼żitej┼íie editory, ako je CA├ĹUTILLO alebo Photoshop.

Pou┼żit├şm spr├ívneho form├ítu zmen┼í├şte ve─żkos┼ą obr├ízkov. A ke─Ć si ich stiahnu prehliada─Źe va┼íich n├ív┼ítevn├şkov, bude to ove─ża r├Żchlej┼íie.

Toto bude zv├Ż┼íi┼ą r├Żchlos┼ą na─Ź├ştania svojich webov├Żch str├ínok,

Pou┼żite doplnok z vyrovn├ívacej pam├Ąte

Ukladanie do vyrovn├ívacej pam├Ąte je proces, ktor├Ż je v podstate podobn├Ż tomu, ako vyfoti┼ą svoj obsah a poskytn├║┼ą ho svojim n├ív┼ítevn├şkom bez toho, aby o┼ł v┼żdy po┼żiadal z datab├ízy.

WordPress je kompletn├Ż mechanizmus a pri ka┼żdom na─Ź├ştan├ş str├ínky sa v pozad├ş vyskytne ve─ża vec├ş.

Ak v┼íak pou┼żijete znak a, tento proces sa zjednodu┼í├ş: v├í┼í obsah sa zobrazuje z vyrovn├ívacej pam├Ąte bez toho, aby sa generoval znova a znova.

Najlep┼í├şm doplnkom, ktor├Ż m├┤┼żete pou┼żi┼ą na ukladanie obsahu do vyrovn├ívacej pam├Ąte, je W3 Total Cache. Je to efekt├şvne a jednoduch├ę pou┼żitie.

Celkov├í medzipam├Ą┼ą str├ínky w3
Nain┼ítalujte W3 Total Cache a aktivujte cache str├ínok, minifik├íciu a prehliada─Ź. Pred aktivovan├şm nastaven├ş mus├şte tie┼ż povoli┼ą re┼żim uk├í┼żky a zobrazi┼ą uk├í┼żku svojich str├ínok.

Existuje nieko─żko pokro─Źil├Żch techn├şk, ktor├ę m├┤┼żete pou┼żi┼ą, ale na za─Źiatok nain┼ítalova┼ą a aktivova┼ą a ponecha┼ą predvolen├ę mo┼żnosti na,

Doru─Źte svoj obsah prostredn├şctvom siete na doru─Źovanie obsahu

Sie┼ą na doru─Źovanie obsahu (CDN) pom├íha doru─Źova┼ą v├í┼í obsah, obr├ízky a tie┼ż s├║bory CSS A JavaScript z r├┤znych miest po celom svete.

V├í┼í obsah sa zobrazuje z miesta najbli┼ż┼íieho k va┼íim n├ív┼ítevn├şkom. Ak je napr├şklad v├í┼í n├ív┼ítevn├şk z Eur├│py, bude v├í┼í obsah poch├ídza┼ą zo servera v Eur├│pe.

CDN ┼íetr├ş va┼íu ┼í├şrku p├ísma a n├ív┼ítevn├şci za┼żij├║ vy┼í┼íiu r├Żchlos┼ą na─Ź├ştania.

M├┤┼że┼í Z├şskajte zadarmo CDN od poskytovate─ża hostingu alebo si ich m├┤┼żete nakonfigurova┼ą sami Amazon CloudFront a doplnok W3 Total Cache uveden├Ż vy┼í┼íie. Vy┼żaduje si to viac technick├Żch zru─Źnost├ş.

Si na rade

Uistite sa, ┼że ste postupovali pod─ża t├Żchto krokov, aby ste zv├Ż┼íili r├Żchlos┼ą na─Ź├ştania webovej str├ínky WordPress a zlep┼íili z├í┼żitok, ktor├Ż maj├║ pou┼ż├şvatelia pri n├ív┼íteve v├í┼ího webu.

─îo mysl├ş┼í? Pode─żte sa o svoje vlastn├ę optimaliza─Źn├ę techniky, aby sme ich tie┼ż mohli otestova┼ą a zisti┼ą, ako funguj├║., R├íd by som po─Źul va┼íe ot├ízky v sekcii ni┼ż┼íie.

Obrázok z iStockPhoto.