Ako zr├Żchli┼ą svoje str├ínky WordPress

Je v├í┼í blog pomal├Ż?

Chcete zlep┼íi┼ą z├í┼żitok ─Źitate─żov?

V tomto svete okam┼żit├ęho uspokojenia m├┤┼że r├Żchlos┼ą doru─Źovania obsahu skuto─Źne ovplyvni┼ą va┼íe podnikanie.

─î├ştajte ─Ćalej a objavte sp├┤soby, ako zv├Ż┼íi┼ą r├Żchlos┼ą svojich webov├Żch str├ínok.

Pre─Źo je d├┤le┼żit├í r├Żchlos┼ą str├ínok

Prv├ę dojmy s├║ d├┤le┼żit├ę.

Sp├┤sob pozrite sa na r├Żchlos┼ą na─Ź├ştania v├í┼ího webu je pou┼ż├şva┼ą Pingdom.

Test r├ŻchlostiPomocou slu┼żby Pingdom ur─Źte, ktor├ę oblasti webovej str├ínky s├║ r├Żchle, pomal├ę alebo ve─żmi ve─żk├ę, ktor├ę osved─Źen├ę postupy nedodr┼żiavate at─Ć.

Ke─Ć nov├ş n├ív┼ítevn├şci nav┼ít├şvia v├í┼í web, ako prv├ę si v┼íimn├║ r├Żchlos┼ą na─Ź├ştania a potom dizajn.

Aj ke─Ć m├íte fantastick├║ webov├║ str├ínku, ak sa va┼ía str├ínka nena─Ź├şta dostato─Źne r├Żchlo, n├ív┼ítevn├şci m├┤┼żu od├şs┼ą sk├┤r, ako uvidia jej dizajn.

Spolo─Źnos┼ą Google sa okrem toho sna┼ż├ş poskytova┼ą tie najlep┼íie v├Żsledky vyh─żad├ívania, aby si v├í┼żili r├Żchlos┼ą na─Ź├ştania str├ínok.

To znamen├í, ┼że ak sa va┼íe str├ínky nena─Ź├ştaj├║ dostato─Źne r├Żchlo, m├┤┼żete napriek v┼íetk├ęmu ├║siliu v oblasti online marketingu strati┼ą svoje hodnotenie vo v├Żsledkoch vyh─żad├ívania Google. A to m├┤┼że ─żahko vies┼ą k men┼íej prev├ídzke, ─Źo m├í za n├ísledok stratu ├║─Źastn├şkov a z├íkazn├şkov va┼íej spolo─Źnosti.

Tu je nieko─żko jednoduch├Żch krokov, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu zv├Ż┼íi┼ą r├Żchlos┼ą v├í┼ího webu WordPress,

Za─Źnite so z├íkladmi

Tu je stru─Źn├ę zhrnutie z├íkladov, ktor├ę potrebujete vedie┼ą o tom, ako zr├Żchli┼ą svoju str├ínku WordPress.

Z├şskajte vhodn├ęho poskytovate─ża hostingu

WordPress je ako auto; Ak dod├íte spr├ívne palivo, m├┤┼że pracova┼ą r├Żchlej┼íie.

─Źerpac├ş plynV├Żber spr├ívneho ÔÇ×palivaÔÇť pre va┼íe str├ínky zmen├ş v├í┼í n├ív┼ítevn├şk a vyh─żad├ívacie n├ístroje. Zdroj obr├ízka: iStockPhoto.

Aby WordPress fungoval, vy┼żaduje na serveri, na ktorom je hos┼ąovan├Ż, konkr├ętne prostriedky, ako napr├şklad pam├Ą┼ą alebo jednotka centr├ílneho spracovania (CPU).

A niekedy tieto funkcie nesta─Źia na spr├ívne fungovanie. Toto je zvy─Źajne pr├şpad zdie─żan├ęho hostenia.

Ak ste teda za─Źali pou┼ż├şva┼ą svoj web pomocou zdie─żan├ęho ├║─Źtu v spolo─Źnosti ako HostGator, Bluehost alebo Dreamhost, zv├í┼żte inov├íciu svojho hostingov├ęho ├║─Źtu hne─Ć ako zaplat├şte.

M├┤┼żete z├şska┼ą virtu├ílny s├║kromn├Ż server (VPS) alebo dedikovan├Ż server, ale ─Źo by mohlo fungova┼ą najlep┼íie, je spravovan├Ż hosting WordPress.

M├┤┼że┼í nakonfigurujte a optimalizujte svoj vlastn├Ż server venovan├ę va┼íim webov├Żm str├ínkam WordPress, ako som ja, ale vy┼żaduje ─Źas a ur─Źit├║ ├║rove┼ł sk├║senost├ş.

Tu je nieko─żko poskytovate─żov, ktor├Żch m├┤┼żete skontrolova┼ą:

Ka┼żd├í z nich m├í in├ę v├Żhody, preto ich vysk├║┼íajte Zistite, ktor├í rezonuje s va┼í├şm obchodn├Żm modelom a rozpo─Źtom,

Vyberte si predmet s rozvahou

Po presk├║man├ş doplnkov a poskytovate─żov hostingu je ─Ćal┼í├şm krokom presk├║manie t├ęmy, ktor├║ pou┼ż├şvate na svojom webe WordPress.

Najsk├┤r by som v├ím odporu─Źil vyberte nielen jednoduch├║ t├ęmu, ale aj r├ímec pre ─Ćal┼íie v├Żhody na v├í┼í blog, napr├şklad:

 • Zv├Ż┼íen├í r├Żchlos┼ą
 • Integrovan├ę vylep┼íenia bezpe─Źnosti.
 • Z├íkladn├í optimaliz├ícia vyh─żad├ívacieho n├ístroja.
 • Kr├ísne kresby
 • Pri v├Żbere t├ęmy / r├ímu mus├şte pozrite sa, ako ─Źasto sa ┼ítrukt├║ra aktualizuje, ako v├í┼żne ber├║ bezpe─Źnos┼ą alebo ak├Ż dizajn m├┤┼żu pon├║knu┼ą po vybalen├ş z krabice.

  Okrem toho je skuto─Źne d├┤le┼żit├Żm aspektom to, ─Źo s├║ vo va┼íej t├ęme zahrnut├ę funkcie SEO. Na posilnenie v├í┼ího SEO je d├┤le┼żit├ę, aby ste boli schopn├ş ─żahko prida┼ą vlastn├Ż n├ízov alebo vlastn├Ż meta popis va┼íich ─Źl├ínkov

  ┼átrukt├║ry, ktor├ę treba bra┼ą do ├║vahy, s├║: StudioPress Genesis Framework, Thesis, AppThemes, WooThemes alebo Advance Themes.

  Optimalizujte svoju databázu

  V z├íkladoch uveden├Żch vy┼í┼íie ste sa nau─Źili, ako odstr├íni┼ą koment├íre proti spamu a uverej┼łova┼ą recenzie. Je to preto, ┼że do datab├ízy prid├ívaj├║ vysok├ę re┼żijn├ę n├íklady.

  Datab├íza je miesto, kde s├║ ulo┼żen├ę v┼íetky inform├ície s├║visiace s va┼íou str├ínkou WordPress a l├ş┼íia sa od fyzick├Żch s├║borov, odovzdan├Żch s├║borov, t├ęm alebo doplnkov na serveri. WordPress pou┼ż├şva datab├ízu na ukladanie pr├şspevkov, str├ínok, koment├írov, nastaven├ş a inform├íci├ş o doplnkoch. V┼żdy, ke─Ć sa na─Ź├şta str├ínka, na─Ź├şta datab├ízu. Ak je va┼ía datab├íza naf├║knut├í, m├┤┼że trva┼ą dlh┼íie, k├Żm sa inform├ície n├íjdu a zobrazia.

  To je hlavn├Ż d├┤vod, pre─Źo to potrebujete pravidelne optimalizujte svoju datab├ízunajm├Ą ak m├íte v├Ą─Ź┼íiu webov├║ str├ínku.

  Za t├Żmto ├║─Źelom m├┤┼żete nain┼ítalova┼ą doplnok WP-DBManager. Tento doplnok v├ím pom├┤┼że z├ílohujte, obnovujte, opravujte a optimalizujte svoju datab├ízu,

  datab├íza wordpressNa z├ílohovanie, optimaliz├íciu a opravu datab├ízy WordPress pou┼żite program WP-DBManager.

  Po jeho in┼ítal├ícii sa v ponuke v─żavo zobraz├ş polo┼żka datab├ízy.

  Najprv zálohujte databázu v podponuke Backup DB.

  z├ílohovacia datab├ízaPo dokon─Źen├ş stavu overenia datab├ízy sta─Ź├ş z├ílohova┼ą datab├ízu WordPress kliknut├şm na tla─Źidlo Z├ílohova┼ą.

  Potom opravte datab├ízu v podponuke Opravi┼ą datab├ízu.

  opravi┼ą datab├ízu wordpressAk chcete datab├ízu opravi┼ą, jednoducho vyberte v┼íetky tabu─żky a kliknite na tla─Źidlo Opravi┼ą.

  Nakoniec je ─Źas na optimaliz├íciu datab├ízy v podponuke Optimize DB.

  optimaliz├ícia wordpress datab├ízyAk chcete optimalizova┼ą svoju datab├ízu, vyberte v┼íetky tabu─żky a kliknite na tla─Źidlo Optimalizova┼ą.

  Ako vid├şte, je to ─żahk├ę.

  Ak sa tomu chcete vyhn├║┼ą manu├ílne, m├┤┼żete tieto ├║lohy napl├ínova┼ą aj v podponuke Mo┼żnosti datab├ízy.

  mo┼żnosti datab├ízy wordpressNapl├ínujte si z├ílohovanie, optimaliz├íciu a opravu datab├ízy.

  Ja osobne z├ílohova┼ą datab├ízu ka┼żd├Ż de┼ł, optimalizova┼ą ju ka┼żd├Ż 3 a opravi┼ą raz t├Ż┼żdenne, M├┤┼żete sledova┼ą aj tento model. Ak v┼íak p├ş┼íete nieko─żkokr├ít denne, odpor├║─Źame v├ím ich napl├ínova┼ą ─Źastej┼íie.

  Optimalizujte obrázky

  Je to tie┼ż d├┤le┼żit├ę vedie┼ą, ak├ę typy obr├ízkov m├┤┼żete pou┼żi┼ą a kedy,

  Napr├şklad, ak m├íte jednoduch├ę obr├ízky, ako napr├şklad ilustr├ície alebo ilustr├ície, odpor├║─Źa sa pou┼żi┼ą a PNG z 8 bity, Zni┼żuje sa t├Żm po─Źet obr├ízkov a zr├Żch─żuje sa nahr├ívanie na va┼íe str├ínky.

  Ako zr├Żchli┼ą svoje str├ínky WordPress 1

  Pre obr├ízky, ilustr├ície alebo jednoduch├ę ilustr├ície pou┼żite form├ít PNG form├ítu 8 bitov.

  Ak v┼íak m├íte zlo┼żit├ę obr├ízky s mno┼żstvom farieb, odpor├║─Źa sa form├ít JPG alebo 24-bitov├Ż form├ít PNG.

  ozn├ímenie o plavbeAk potrebujete ulo┼żi┼ą zlo┼żit├ę obr├ízky, ktor├ę obsahuj├║ ve─ża farieb, ulo┼żte ich ako JPG alebo 24-bitov├ę PNG.

  Pomocou jednoduch├ęho editora obr├ízkov m├┤┼żete uklada┼ą obr├ízky do t├Żchto form├ítov, ako je napr├şklad Paint.NET alebo zlo┼żitej┼íie editory, napr├şklad CA├ĹUTILLO alebo Photoshop.

  Pou┼żit├şm spr├ívneho form├ítu zmen┼í├şte ve─żkos┼ą obr├ízkov. A ke─Ć si ich prehliada─Źe prehliada─Źa stiahnu, bude to ove─ża r├Żchlej┼íie.

  Toto je pravda zv├Ż┼íi┼ą r├Żchlos┼ą na─Ź├ştania svojich webov├Żch str├ínok,

  Pou┼żite doplnok cache

  Vyrovn├ívacia pam├Ą┼ą je proces, ktor├Ż je v podstate podobn├Ż tomu, ako vyfoti┼ą svoj obsah a poskytn├║┼ą ho svojim n├ív┼ítevn├şkom bez toho, aby o to niekedy po┼żiadali z datab├ízy.

  WordPress je kompletn├Ż stroj a pri ka┼żdom na─Ź├ştan├ş str├ínky sa na pozad├ş vyskytne ve─ża vec├ş.

  Ale ke─Ć pou┼żijete, tento proces je zjednodu┼íen├Ż: jeho obsah sa zobrazuje v pam├Ąti cache bez toho, aby sa generoval opakovane.

  Najlep┼í├şm doplnkom, ktor├Ż m├┤┼żete pou┼żi┼ą na ukladanie obsahu do vyrovn├ívacej pam├Ąte, je W3 Total Cache. Je to efekt├şvne a jednoduch├ę pou┼żitie.

  ├║pln├í medzipam├Ą┼ą str├ínky w3Nain┼ítalujte W3 Total Cache a povo─żte cache, Minify a cache cache prehliada─Źa. Pred aktivovan├şm nastaven├ş mus├şte tie┼ż aktivova┼ą re┼żim uk├í┼żky a zobrazi┼ą uk├í┼żku svojich webov├Żch str├ínok.

  Existuje nieko─żko pokro─Źil├Żch techn├şk, ktor├ę tu m├┤┼żete pou┼żi┼ą, ale na za─Źiatok nain┼ítalova┼ą a aktivova┼ą a ponecha┼ą predvolen├ę mo┼żnosti na,

  Doru─Źte svoj obsah prostredn├şctvom siete na doru─Źovanie obsahu

  Sie┼ą na doru─Źovanie obsahu (CDN) pom├íha doru─Źova┼ą v├í┼í obsah, obr├ízky a tie┼ż s├║bory CSS a JavaScript z r├┤znych miest po celom svete.

  V├í┼í obsah sa zobrazuje na mieste, ktor├ę je najbli┼ż┼íie k n├ív┼ítevn├şkom. Ak je napr├şklad v├í┼í n├ív┼ítevn├şk z Eur├│py, v├í┼í obsah bude poch├ídza┼ą zo servera v Eur├│pe.

  CDN ┼íetr├ş va┼íu ┼í├şrku p├ísma a n├ív┼ítevn├şci za┼ż├şvaj├║ vy┼í┼íiu r├Żchlos┼ą na─Ź├ştania.

  M├┤┼że┼í Z├şskajte zadarmo CDN od poskytovate─ża hostingu alebo si ho m├┤┼żete nastavi┼ą pomocou Amazon CloudFront a doplnok W3 Total Cache uveden├Ż vy┼í┼íie. Vy┼żaduje si to viac technick├Żch zru─Źnost├ş.

  Si na rade

  Postupujte pod─ża t├Żchto krokov na zlep┼íenie r├Żchlosti na─Ź├ştania v├í┼ího webu WordPress a zlep┼íenie z├í┼żitku, ktor├Ż maj├║ pou┼ż├şvatelia pri n├ív┼íteve v├í┼ího webu.

  Co si myslis? Pode─żte sa o svoje vlastn├ę optimaliza─Źn├ę techniky, aby sme ich mohli otestova┼ą a zisti┼ą, ako funguj├║., Rada by som po─Źula va┼íe ot├ízky v sekcii ni┼ż┼íie.

  Obrázok z iStockPhoto.