Ako zr├Żchli┼ą pomal├Ż Samsung Galaxy S6 a S6 Edge (14 met├│d)

─î├şm viac budete sl├║chadlo pou┼ż├şva┼ą, t├Żm bude pomal┼íie. Obvykle je to postupn├Ż proces. Ka┼żd├ę zariadenie je n├íchyln├ę na spomalenie. Staroba vo v┼íeobecnosti nie je probl├ęmom; hlavne s Galaxy S6 Edge, ktor├Ż m├í skvel├ę ┼ípecifik├ície.

Na┼í┼ąastie existuje ve─ża sp├┤sobov, ako spomali┼ą S6. Tu je zoznam najlep┼í├şch sp├┤sobov, ako podpori┼ą pomal├ę zariadenie, a v pr├şpade potreby ich krok za krokom n├íjdete pre ka┼żd├║ z t├Żchto met├│d. Za─Źnime.

Tieto met├│dy bud├║ fungova┼ą pre S6 aj S6 Edge.

Metóda 1: Reštartujte zariadenie

V z├ívislosti od va┼íich probl├ęmov m├┤┼że by┼ą re┼ítartovanie zariadenia r├Żchlym a jednoduch├Żm sp├┤sobom, ako ho ur├Żchli┼ą. Ak si nie ste ist├ş, ako to urobi┼ą, sta─Ź├ş dr┼ża┼ą kl├íves Moc tla─Źidlo a v├Żberom polo┼żky re┼ítartova┼ą re┼ítartujte zariadenie.

Pr├şpadne m├┤┼żete podr┼ża┼ą Moc a Zn├ş┼żi┼ą hlasitos┼ą fyzick├Żmi tla─Źidlami na nieko─żko sek├║nd re┼ítartujte zariadenie.

Vypnutie a op├Ątovn├ę zapnutie je jedn├Żm z naj─żah┼í├şch probl├ęmov pri rie┼íen├ş probl├ęmov a sk├┤r, ako sa uch├Żlite k niektor├Żm z drastickej┼í├şch opatren├ş uveden├Żch v tomto zozname, by ste to mali vysk├║┼ía┼ą.

Met├│da: 2 Odstr├í┼łte nepou┼ż├şvan├ę aplik├ície

─Äal┼í├şm jednoduch├Żm sp├┤sobom, ako uvo─żni┼ą miesto a celkovo zv├Ż┼íi┼ą r├Żchlos┼ą, je odstr├íni┼ą zo zariadenia v┼íetky nepou┼ż├şvan├ę aplik├ície. Zaberaj├║ zbyto─Źn├Ż priestor a niektor├ę z nich sa v tichosti rozch├ídzaj├║ na pozad├ş, vy─Źerp├ívaj├║ va┼íe zdroje a spoma─żuj├║ zariadenie.

Nepou┼ż├şvan├ę aplik├ície m├┤┼żete odstr├íni┼ą:

1. Vstupujem Upravi┼ą re┼żim na va┼íom S6. M├┤┼żete to urobi┼ą klepnut├şm na prav├Ż horn├Ż roh okna aplik├íci├ş.

Odstr├íni┼ą Nepou┼żit├ę

2. Odtia─żto m├┤┼żete odstr├íni┼ą viac ako jednu aplik├íciu naraz. To by v├ím mohlo prinies┼ą slu┼ín├ę zv├Ż┼íenie v├Żkonu v z├ívislosti od toho, ko─żk├Żch sa ich mus├şte zbavi┼ą.

Met├│da 3: Zn├ş┼żte po─Źet sp├║┼í┼ąac├şch aplik├íci├ş

Zn├ş┼żenie po─Źtu aplik├íci├ş, ktor├ę sa spustia, ke─Ć to v├í┼í telef├│n urob├ş, je ├║┼żasn├Ż sp├┤sob, ako to ur├Żchli┼ą. V obchode Play si m├┤┼żete aplik├íciu stiahnu┼ą a lep┼íie to ovl├ída┼ą.

Zzelena┼ą obr├ízok
Ako zr├Żchli┼ą pomal├Ż Samsung Galaxy S6 a S6 Edge (14 met├│d) 2

Greenify si m├┤┼żete stiahnu┼ą zadarmo a je to u┼żito─Źn├Ż sp├┤sob, ako pom├┤c┼ą zr├Żchli┼ą pomal┼íie zariadenie. Nastavuje aplik├ície na hibern├íciu, ─Ź├şm sa ─Ćalej zni┼żuje spotreba va┼íich zdrojov.

Niektor├ę funkcie s├║ uzamknut├ę za pr├şstupom root, ale je to dobr├Ż sp├┤sob, ako nepotrebn├ę aplik├ície uspa┼ą bez oh─żadu na to. Met├│da 2 v tomto ─Źl├ínku n├íjdete ─Ćal┼íie inform├ície o in┼ítal├ícii Greenify a nastaven├ş aplik├íci├ş na sp├ínok. (Ak chcete sprievodcu rootovan├şm ┼ípeci├ílne pre s├║bor Galaxy S6, m├íme aj jedn├ęho z nich.)

Met├│da 4: Vyma┼żte vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą

Toto je ─Ćal┼í├ş zn├ímy sp├┤sob, preto┼że pam├Ą┼ą cache sa ─Źasto m├┤┼że zaplni┼ą do─Źasn├Żmi prie─Źinkami, ktor├ę m├┤┼żu ─Źasom spomali┼ą va┼íe zariadenie. Oplat├ş sa vy─Źisti┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą znova a znova, preto┼że mnoh├ę s├║bory s├║ zbyto─Źn├ę.

Vymazanie ├║dajov vyrovn├ívacej pam├Ąte:

1. Cho─Ćte do svojho nastaveniea klepnite na Spr├ívca aplik├íci├ş.

2. Klepnite na aplik├íciu, pre ktor├║ chcete vymaza┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą.

3. Ke─Ć ste sa rozhodli, klepnite na mo┼żnos┼ą s n├ízvom Vymaza┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą umiestnen├ę v spodnej ─Źasti obrazovky.

Vymaza┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą

4. M├┤┼żete to urobi┼ą pre ka┼żd├║ aplik├íciu a budete prekvapen├ş, ko─żko d├ít z vyrovn├ívacej pam├Ąte sa ─Źasom nahromad├ş.

Metóda 5: Vypnite miniaplikácie

Widgety s├║ zvy─Źajne ve─żmi u┼żito─Źn├ę, ale v pr├şpade, ┼że ich spust├şte pr├şli┼í ve─ża, ovplyvnia v├Żkon v├í┼ího zariadenia. Ak ich nepou┼ż├şvate ─Źasto, zv├í┼żte ich vypnutie, aby bolo va┼íe zariadenie extra posilnen├ę. (Z dlhodob├ęho h─żadiska to tie┼ż pom├┤┼że pred─║┼żi┼ą ┼żivotnos┼ą bat├ęrie.)

M├┤┼żete tie┼ż skontrolova┼ą Bat├ęria menu n├íjdete v nastavenie Ak chcete skontrolova┼ą, ktor├ę aplik├ície m├ş┼łaj├║ va┼íe zdroje, alebo si pozrite n├í┼ího sprievodcu Ak chcete pred─║┼żi┼ą v├Żdr┼ż bat├ęrie vo svojom S6.

Met├│da 6: Zr├Żchlenie anim├íci├ş

Zr├Żchlenie anim├íci├ş je jedn├Żm z naj─żah┼í├şch sp├┤sobov, ako z├şska┼ą responz├şvnej┼íie zariadenie, a na pou┼ż├şvanie tohto ┼íikovn├ęho triku nepotrebujete pr├şstup root. Mus├ş sa to vidie┼ą, aby sa to skuto─Źne ocenilo.

1. Cho─Ćte do svojho nastaveniea opakovan├Żm klepnut├şm na ─Ź├şslo va┼íej zostavy z├şskate pr├şstup k Mo┼żnosti v├Żvoj├íra (Zobraz├ş sa v tej istej ponuke po nieko─żk├Żch klepnutiach.

2. Otvor Mo┼żnosti v├Żvoj├íra menu a vyh─żadajte mo┼żnos┼ą s n├ízvom Stupnica anim├ície okna.

3. Zme┼łte na 0.5x a skontrolujte rozdiel.

Animácie

4. Va┼íe zariadenie by teraz malo by┼ą pri v┼íeobecnom pou┼ż├şvan├ş ove─ża z├íbavnej┼íie a v┼żdy ho m├┤┼żete zmeni┼ą sp├Ą┼ą v tej istej ponuke.

Metóda 7: Ak je vaša klávesnica S6 pomalá

Nieko─żko pou┼ż├şvate─żov uviedlo, ┼że na sklade Samsung Galaxy Kl├ívesnica S6 jednoducho nie je dostato─Źne r├Żchla pre t├Żch z v├ís, ktor├ş maj├║ r├Żchle prsty, tak┼że stiahnutie alternat├şvnej kl├ívesnice pre syst├ęm Android m├┤┼że by┼ą n├ípomocn├ę v pr├şpade, ┼że pri p├şsan├ş na svojom zariaden├ş doch├ídza k oneskoreniu.

Kl├ívesnica Google je jednou z najlep┼í├şch dostupn├Żch alternat├şv a m├┤┼żete si ju zadarmo stiahnu┼ą v Obchode Play.

Ikona klávesnice

Malo by ove─ża lep┼íie reagova┼ą na va┼íe pr├şkazy, ─Źo je praktick├ę, ak r├Żchlo p├ş┼íete. V ka┼żdom pr├şpade stoj├ş za to vysk├║┼ía┼ą, ak m├íte probl├ęmy s akciovou mo┼żnos┼ąou.

Met├│da 8: Obnovenie v├Żrobn├Żch nastaven├ş

Obnovenie tov├írensk├Żch nastaven├ş ur─Źite ur├Żchli va┼íe zariadenie, ale odstr├íni v┼íetky va┼íe osobn├ę ├║daje a aplik├ície. (Je to ─Źiasto─Źne d├┤vod, pre─Źo je tak├Ż ├║─Źinn├Ż, preto┼że obnov├ş zariadenie tak, ako bolo, ke─Ć prv├Żkr├ít vy┼ílo z tov├írne.)

Pred obnoven├şm tov├írensk├Żch nastaven├ş si z├ílohujte d├┤le┼żit├ę s├║bory.

M├┤┼żete pou┼żi┼ą mno┼żstvo aplik├íci├ş a met├│d, vr├ítane slu┼żieb spolo─Źnosti Google a pripojenia zariadenia k po─Ź├şta─Źu na priame kop├şrovanie s├║borov. Pova┼żujte sa za varovan├ęho.

Obnovenie v├Żrobn├Żch nastaven├ş zariadenia Samsung:

1. Otvor tvoj nastaveniea prejdite na Zálohujte a resetujte.

Obnovi┼ą z├ílohovanie

2. Klepnite na Obnovenie tov├írensk├Żch d├ít.

3. Teraz by ste na obrazovke mali vidie┼ą v├Żzvu so ┼żiados┼ąou o potvrdenie resetovania.

4. Potvr─Ćte a stla─Źte Reset zariadenia.

Teraz by mal by┼ą v├í┼í telef├│n obnoven├Ż na v├Żrobn├ę nastavenia.

Met├│da 9: RAM

M├┤┼żete si myslie┼ą, ┼że uvo─żnenie pam├Ąte RAM v├ím poskytne lep┼í├ş v├Żkon pri ├║loh├ích n├íro─Źn├Żch na zdroje, ale odpor├║─Źame v├ím to necha┼ą, ak je to mo┼żn├ę. Na rozdiel od po─Ź├şta─Źa je fungovanie pam├Ąte RAM na 70-80% v poriadku a nem├í cenu sa so svojim zariaden├şm zahr├íva┼ą, ak si nie ste ist├ş, ─Źo rob├şte.

Met├│da 10: Zak├í┼żte Bloatware

S├ęria S6 m├┤┼że ─Źasto obsahova┼ą ve─ża vopred zabalen├ęho bloatwaru, ale m├íte mo┼żnos┼ą to v┼íetko vypn├║┼ą zo z├ísuvky na aplik├ície.

Zak├íza┼ą neodstr├ínite─żn├ę aplik├ície;

1. Cho─Ćte do Z├ísuvka na aplik├íciua klepnite na Upravi┼ą v pravom hornom rohu.

2. Vyberte aplik├íciu, ktor├║ chcete zak├íza┼ą, a na vyskakovacej obrazovke potvr─Ćte svoj v├Żber.

Zak├íza┼ą aplik├íciu

Met├│da 11: Zosta┼łte aktualizovan├ş, kedyko─żvek je to mo┼żn├ę

Tieto zariadenia si m├┤┼żu niekedy vy┼żiada┼ą svoju da┼ł, ak s├║ trochu star┼íie, ale zariadenia s├║ viac ako vybaven├ę na to, aby zvl├ídli najnov┼íie aktualiz├ície, a je ─żahk├ę ich nain┼ítalova┼ą do telef├│nu.

Ak chcete ru─Źne dost├íva┼ą nov├ę aktualiz├ície do svojho zariadenia:

1. Cho─Ćte do svojho nastaveniea klepnite na O zariaden├ş.

2. ├Źs┼ą do Aktualiz├ícia softv├ęrua klepnite na Teraz aktualizova┼ą.

Aktualiz├ícia syst├ęmu

3. Va┼íe zariadenie teraz skontroluje v┼íetky dostupn├ę aktualiz├ície online.

4. V tejto ponuke m├┤┼żete nastavi┼ą automatick├ę aktualizovanie zariadenia, ale bude vyh─żad├íva┼ą nov├ę aktualiz├ície iba v stanoven├Żch intervaloch. (Nastavenie automatickej aktualiz├ície by malo by┼ą v ka┼żdom pr├şpade dostato─Źne r├Żchle, pokia─ż to nechcete ─Źo najsk├┤r.)

Met├│da 12: R├Żchlej┼íie s┼ąahovanie s├║borov pomocou programu Booster s┼ąahovania

Stiahnite si Booster

Booster s┼ąahovania je nov├í funkcia pre Android, ktor├í zvy┼íuje r├Żchlos┼ą s┼ąahovania. (Vybrali zrejm├Ż n├ízov.) Je to ve─żmi u┼żito─Źn├ę a nastavenie na zariaden├ş je r├Żchle a jednoduch├ę;

1. Cho─Ćte do svojho nastaveniea klepnite na ─Äal┼íie nastavenia pripojenia.

2. Klepnite na Booster na stiahnutie, a zapnite ho, aby ste z├şskali r├Żchlej┼íie mo┼żnosti s┼ąahovania.

Va┼íe r├Żchlosti v┼íak bud├║ z├ívisie┼ą aj od v├í┼ího oper├ítora a va┼íej polohy a neposun├║ ho ─Ćalej, ako to umo┼żn├ş va┼ía zbierka. Bu─Ćte opatrn├ş, ak m├íte obmedzen├Ż d├ítov├Ż pl├ín.

Met├│da 13: Zr├Żchlite prehliadanie webu

Ikona Chrome

Pomal├ę prehliadanie webu je d├┤vodom, pre─Źo mnoh├ş z n├ís siahaj├║ po drah├Żch d├ítov├Żch pl├ínoch, ale ─Źo ke─Ć je na vine pr├íve va┼íe zariadenie? Nieko─żko pou┼ż├şvate─żov nahl├ísilo probl├ęmy s prehliada─Źom Chrome, ale na ur├Żchlenie m├íte pr├şstup k skryt├Żm funkci├ím.

(Toto m├┤┼że fungova┼ą iba pre ┼ítandardn├Ż model S6.)

1. Prejdite do prehliada─Źa Chrome a zadajte ho do panela s adresou URL: chrome: // flags

2. H─żada┼ą #max-tiles-for-interest-area zo zoznamu.

3. Klepnite na rozba─żovaciu ponuku s n├ízvom Predvolen├ę a zme┼łte ho na 512.

4. Klepnite na mo┼żnos┼ą s n├ízvom Teraz znova spustite na potvrdenie va┼íich zmien.

Teraz by ste pri prehliada─Źi Chrome mali vidie┼ą vy┼í┼íie r├Żchlosti internetu.

Met├│da 14: Zr├Żchlite sn├şma─Ź odtla─Źkov prstov

Sn├şma─Ź odtla─Źkov prstov

Sn├şma─Ź odtla─Źkov prstov je ┼íikovn├Ż doplnok, je v┼íak m├ílo zn├ímym faktom, ┼że ho m├┤┼żete ur├Żchli┼ą t├Żmto skvel├Żm trikom! (Prep├í─Ź.)

Senzor sa v z├ísade spoma─żuje, ke─Ć prid├ívate ─Ćal┼íie v├Żtla─Źky, preto odstr├í┼łte v┼íetky n├ísobky a pridajte iba jeden, aby ste dosiahli najvy┼í┼íie r├Żchlosti. Pomocou kombin├ície r├┤znych prstov na jednom profile sa uistite, ┼że je va┼íe zariadenie ─Źo najbezpe─Źnej┼íie, preto┼że chcete, aby bolo va┼íe zariadenie (a osobn├ę inform├ície) ─Źo najbezpe─Źnej┼íie.

Záver

Existuje to─żko r├┤znych vec├ş, ktor├ę m├┤┼żete urobi┼ą pre zr├Żchlenie zariadenia, a vysk├║┼íanie r├┤znych met├│d v tomto zozname v├ís nebude st├í┼ą ni─Ź. Na┼í┼ąastie d├║fate, ┼że uvid├şte rozdiel, ke─Ć pou┼żijete niektor├ę z t├Żchto trikov, preto┼że to nie je to ist├ę, ke─Ć v├í┼í telef├│n trp├ş spomalen├şm. Ak st├íle h─żad├íte ─Ćal┼íie tipy, tu je zoznam neuverite─żn├Żch 38 trikov pre S6.

Ak sme zme┼íkali jednoduch├Ż sp├┤sob, ako ur├Żchli┼ą v├í┼í S6 Edge, alebo m├íte ot├ízky t├Żkaj├║ce sa jednej z met├│d v tomto zozname, dajte n├ím vedie┼ą v ni┼ż┼íie uveden├Żch koment├íroch alebo n├ís m├┤┼żete kontaktova┼ą prostredn├şctvom Facebook alebo Twitter a my sa v├ím ─Źo najsk├┤r ozveme.

Odpor├║─Źan├Ż kredit obr├ízku