Ako zrušíte rozlíšenie obrázka?

Pri vyššom priblížení majú digitálne obrázky spravidla malý pixelačný efekt. Mimoriadne podivné a niečo, s čím nie ste spokojní, sa však môže javiť ako extra podivné, dokonca aj pri prezeraní digitálneho obrázku v predvolených alebo 100% úrovniach. To by si vyžiadalo potrebu zrušiť rozlíšenie obrázka. Pozrime sa, ako odstrániť obrázok z pixelov.

Čo je Pixelation?

Pixelácia na akomkoľvek obrázku sa týka rozmazania obrazu. Veľa pixelov môže spôsobiť, že bude náročné rozlíšiť a efektívne sledovať video. K pixelovaniu dochádza spravidla vtedy, ak má obrázok nižšie rozlíšenie, a preto sa jednotlivé pixely javia ako dosť veľké.

V skutočnosti sa jednotlivé pixely javia voľným okom oveľa väčšie, a preto by pixelácia pôsobila príliš rušivo. To vám zabráni vychutnať si a porozumieť obrázku tak, ako je v skutočnosti určené.

Čo spôsobuje pixeláciu? K pixelácii môže vo všeobecnosti dôjsť, keď sa pokúsite roztiahnuť alebo zmeniť veľkosť obrázkov. Výsledkom bude zobrazenie jednotlivých pixelov vo väčšom rozlíšení, než v akom sú podporované. Tým pádom nájdete jednotlivé pixely obrazu viditeľné pre ľudské oko. Pretože vidíte pixely, tento jav sa označuje ako pixelácia.

Samozrejme, nebolo by ľahké úplne odstrániť pixeláciu z obrázka s nízkym rozlíšením; existuje však niekoľko možností, ktoré vám môžu pomôcť znížiť intenzitu problému. Jednou z najlepších metód na odstránenie pixelov na obrázku by bolo použitie programu Adobe Photoshop.

Ako zrušíte rozlíšenie obrázka?

Na riešenie pixelovaného obrázka je možné použiť niekoľko spôsobov. Pozrime sa na niekoľko možností, ako odpojiť obrázok.

Metóda 1 – Použite online nástroj

Online nástroje môžu byť vynikajúcou možnosťou na zrušenie rozlíšenia obrázku. Majú tú výhodu, že si do počítača alebo prenosného počítača nemusia sťahovať žiadny samostatný nástroj. Online nástroje môžu byť navyše jednou z vynikajúcich možností na zrušenie rozlíšenia obrázku, pretože ich možno použiť kdekoľvek alebo na akomkoľvek zariadení.

Jednou z takýchto vynikajúcich možností, ako odstrániť obrázok, je Fotor.

Tu je niekoľko krokov, ktoré musíte dodržať pre dokonalú funkčnosť:

 • Nahrajte obrázky do služby prostredníctvom Odovzdať možnosť
 • Po nahraní obrázka kliknite na možnosť Účinok a potom vyberte možnosť Pixelate.

 • Vyberte správnu mierku pixelov, aby ste získali správne efekty pixelácie.

Táto metóda vyžaduje, aby ste lepšie porozumeli pixelom a ich fungovaniu. Pre dostatočné rozlíšenie môžete samozrejme postupovať podľa metódy pokusu a omylu.

Môžete tiež skontrolovať Vyhladzovanie možnosť pod Krása sekcii pod hlavným menu. Upozorňujeme, že ide o prémiovú možnosť a je potrebné upgradovať na prémiový plán.

Metóda 2 – Na zrušenie rozlíšenia obrázku použite Photoshop

Photoshop bol považovaný za vynikajúcu voľbu na zrušenie rozlíšenia obrázku. Samozrejme, bude to vyžadovať trochu viac úsilia pri plnení úlohy, a tiež to bude znamenať, že vynaložíte o niečo viac na predplatné.

Tu sú kroky, ktoré by mali byť dosť praktické:

 • Nainštalujte a spustite Photoshop.
 • Otvorte obrázok, ktorý chcete zrušiť rozlíšenie vo Photoshope.
 • Vyberte možnosť Filter.
 • Ďalej prejdite na možnosť Rozmazanie v časti Filter.
 • Vyberte možnosť Gaussovské rozostrenie.

Pomocou posúvača upravte úroveň rozostrenia podľa svojich potrieb. Akonáhle zistíte, že pixelácia bola značne odstránená, kliknite na OK.

V nasledujúcom kroku vykonajte ďalšie kroky ako v nasledujúcich krokoch:

 • Vyberte možnosť Filter a potom Brúsiť
 • Vyberte možnosť Neostrá maska
 • Používajte posúvač, kým nenájdete dostatočne vysokú úroveň pre vaše očakávania, kliknite na OK

Uložte konečný obrázok. Môžete buď nahradiť pôvodný obrázok, alebo zvážiť uloženie upraveného obrázku ako nového obrázku.

Photoshop ponúka ďalšiu možnosť na zrušenie rozlíšenia obrázku a zahŕňa použitie vrstiev. Možno budete potrebovať trochu lepšie skúsenosti s dokončovaním vecí.

Takto by ste to urobili:

 • Pridajte obrázok do Photoshopu ako vo vyššie uvedenom príklade.
 • Pravým tlačidlom myši kliknite na obrázok a vyberte si Vrstva.
 • Vyberte možnosť Nová vrstva.
 • Vyberte možnosť Možnosti miešania a potom vyber Sot Light.
 • Vyberte možnosti Filtre a Hluk.
 • Vyberte možnosť Despeckle a vyberte si úroveň, ktorá vám vyhovuje.
 • Vyberte možnosti Obrázok, Úpravya Jas/kontrast.
 • Upravte úrovne podľa svojich preferencií.

Vyššie uvedené kroky by vám v ideálnom prípade mali pomôcť rýchlo odpojiť obrázok.

Metóda 3 – Použite Paint.NET

Paint.NET je vynikajúcou možnosťou, ktorá by mala prispieť k zvýšeniu vašej účinnosti pri odstraňovaní pixelov z obrázka. Používanie Photoshopu si vyžaduje určité náklady a nie každý by bol ochotný používať Photoshop, ak nie ste profesionálny fotograf alebo niekto, kto sa zaoberá grafikou.

Postupujte podľa nižšie uvedených krokov:

 • Spustite aplikáciu Paint.NET
 • Otvorte svoj obrázok v programe Paint.NET
 • Vyberte možnosti Efekty, Rozostreniea Gaussovské rozostrenie.
 • Pomocou posúvača naneste správne pixelačné efekty, ktoré chcete použiť.
 • Ďalej vyberte možnosti Efekty, Fotografia a Zaostriť.
 • Znova vyberte správne možnosti posúvača, ktoré chcete použiť

Keď ste s obrázkom spokojní, uložte ho. Opäť môžete obrázok uložiť ako nový súbor alebo sa rozhodnúť nahradiť existujúci obrázok.

Sú k dispozícii ďalšie možnosti zrušenia rozlíšenia obrázka?

Ak skúmate možnosti zrušenia rozlíšenia obrázka inými spôsobmi, než akými sme už diskutovali, skutočne by ste našli niekoľko dobrých možností- pravdepodobne s cenovkou.

Vzhľadom na skutočnosť, že väčšina našich obrázkov, fotografií a ďalších grafík je v dnešnej dobe uložená v mobilnom telefóne, môže byť praktické vyskúšať si niekoľko možností dostupných v mobile, ako zrušiť rozlíšenie obrázka.

Niektoré z možností z tohto pohľadu by zahŕňali:

 • Adobe Photoshop Express – Nástroj má aj nástroj na vytváranie fotografických koláží. Môžete si ho zadarmo stiahnuť a používať množstvo funkcií, ktoré vám ponúka. Aplikácia vám poskytuje prístup k možnosti rýchleho zrušenia rozlíšenia obrázku.
 • Pixlr – Toto je ďalšia vynikajúca možnosť pre mobily, ak sa pozeráte na možnosti zrušenia rozlíšenia obrázku. Aplikácia má mimoriadne užívateľsky prívetivé funkcie, ktoré by mali byť ďalšou vynikajúcou možnosťou pre nováčikov.

Záverečné myšlienky

Pixelacia môže byť jedným z obrovských nepríjemných efektov na každom obrázku. Príliš veľa pixelov môže v skutočnosti vážne poškodiť obrázok a to, čo sa pokúša sprostredkovať. V takejto situácii by ste mali nájsť najlepšie možnosti na zrušenie rozlíšenia obrázka.

Pozrite sa na najlepšie možnosti dostupné vo vyššie uvedenej diskusii a urobte si obrázok, ktorý najlepšie vyhovuje vašim požiadavkám.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/2Y50haL