Ako zrušiť príkaz tlačiarne?

To sa môže stať každému z nás. Možno ste nastavili príkaz na tlač, povedzme na sto strán, a zrazu si uvedomíte, že ste do tlačovej fronty odoslali nesprávnu sadu dokumentov. Nemáte čas skúmať, ako problém vyriešiť a zastaviť príkaz na tlač. Mrhá to tonami papiera. O to viac, ak každý z dokumentov obsahuje niekoľko strán. Ako zrušiť príkaz na tlač na Windows? Pomôžeme vám s touto pomerne jednoduchou úlohou.

Prečo zrušiť príkaz tlačiarne?

Nuž, správna otázka. A hádame, že sme odpovedali na jeden z významných dôvodov, už keď sme prišli do tohto príspevku. Môže existovať aj niekoľko ďalších dôvodov, ale hlavným dôvodom, prečo by ste chceli zrušiť príkaz tlačiarne, by bol nesprávny príkaz odoslaný omylom.

Alebo ste si možno uvedomili, že vytlačenie konkrétneho dokumentu už nie je potrebné, akonáhle odošlete Príkaz. Na druhej strane môžete dokument odoslať poštou a už nie je potrebné zvyšovať neporiadok v papieri.

Nech už je váš dôvod akýkoľvek, je to celkom jednoduché a ľahké Windows na zrušenie príkazu tlačiarne. Skontrolujeme metódy pre hlavné verzie programu Windows.

Ako zrušiť príkaz tlačiarne na Windows 7?

Windows 7 dosiahol koniec cyklu podpory. 14. január 2020 je posledný deň Windows 7 je podporovaný. Faktom však je, že stále má veľa osobných používateľov. Väčšina komerčných používateľov už samozrejme migrovala do Windows 10, ale Windows 7 stále ovláda vynikajúcu užívateľskú základňu. Kým Windows 10 pochoduje dopredu, Windows 7 má stále trhový podiel okolo 30.8 percent.

Je zrejmé, že je možné uviesť zoznam správnych možností, ako zrušiť príkaz Printer Command on Windows 7.

Existuje niekoľko možností, ktoré môžete použiť Windows 7 na zrušenie príkazu tlačiarne.

Použite Ovládací panel

 • Zadajte Zariadenia a tlačiarne do vyhľadávacieho poľa Windows 7 Úvodná ponuka
 • Vo výsledkoch vyhľadávania z ovládacieho panela kliknite na Zariadenia a tlačiarne.
 • Teraz by ste mali nájsť svoju predvolenú tlačiareň v zozname.
 • Kliknite pravým tlačidlom na tlačiareň a kliknite na Pozrite si tému Čo sa tlačí z kontextového menu.
 • Teraz sa dostanete do tlačového frontu. Zobrazuje dokumenty vo fronte na tlač na vybratej tlačiarni.
 • Na dokumenty kliknite pravým tlačidlom myši a kliknite na Zrušiť.

To je všetko. Váš dokument nebude vytlačený.

Možno budete musieť potvrdiť zrušenie tlače. Kliknite na Áno, a hotovo

Ak chcete zrušiť všetky dokumenty v tlačovom fronte, môžete to urobiť kliknutím na Zrušte všetky dokumenty možnosť v predchádzajúcom kroku.

Použite príkazový riadok

Ak vám nie je príjemné používať možnosť Ovládací panel na zrušenie príkazu tlačiarne na Windows 7, Na splnenie úlohy môžete použiť príkazový riadok.

Takto s tým môžete ísť:

 • Spustite príkazový riadok. Môžete to urobiť tak, že ho vyhľadáte v Windows Hľadať na paneli alebo pomocou dialógového okna SPUSTIŤ a zadaním textu CMD.
 • Pravým tlačidlom myši kliknite na možnosť Príkazový riadok vo výsledkoch vyhľadávania a kliknite na Spustiť ako správca.
 • Zadajte nasledujúci príkaz a stlačte kláves ENTER

zarážka čistého zastavenia

 • Príkaz sa vykoná a vy dostanete správu Služba zaraďovania tlače bola úspešne zastavená.

Ako zrušiť príkaz tlačiarne v Windows 10?

Kroky súvisiace so zrušením príkazu tlačiarne sú naprieč takmer rovnaké Windows 8 a Windows 10. Windows 10 poskytuje tri jednoduchšie možnosti na zrušenie príkazu tlačiarne.

Metóda 1 – Použitie ovládacieho panela

Táto metóda funguje podobným spôsobom ako na Windows 7. Namiesto spustenia ponuky Zariadenia a tlačiarne cez vyhľadávací panel okamžite prejdete na ovládací panel. Použitím možnosti vyhľadávania sa v predvolenom nastavení dostanete do nastavení tlačiarne Windows Aplikácia 10 nastavení.

Na ovládacom paneli vyhľadajte kartu Zariadenia a tlačiarne, aby ste sa dostali k predvolenej tlačiarni.

Ostatné kroky zostávajú podobné tým, ktoré sme použili v prípade Windows 7 vyššie. Môžete sa rozhodnúť zrušiť všetky dokumenty v tlačovom fronte alebo zrušiť iba jeden dokument.

Metóda 2 – Použitie predvoleného nastavenia Windows 10 nastavení

Táto metóda využíva predvolené Windows 10 nastavení na prístup k predvolenej tlačiarni a potom zrušenie tlačového frontu alebo zrušenie jedného dokumentu.

Postupujte podľa nižšie uvedených krokov:

 • Spustite svoj Windows 10 Nastavenia. Môžete to urobiť kliknutím na ponuku Štart a potom kliknutím na položku Nastavenia.
 • Kliknite na Zariadenia zoskupenie.
 • Nájdite a kliknite na Tlačiarne a skenery v ponuke na ľavej strane.
 • Váš zoznam tlačiarní by mal byť teraz k dispozícii. Kliknite raz na predvolenú tlačiareň alebo na tlačiareň, na ktorej chcete zrušiť príkaz na tlač.
 • Vyberte možnosť Otvoriť poradie.

 • Zobrazí sa zoznam dokumentov nastavených na tlač na uvedenej tlačiarni.

Na dokument, ktorého tlač chcete zrušiť, kliknite pravým tlačidlom myši a na požiadanie ho potvrďte.

Metóda 3 – Použitie príkazového riadka

Ešte raz – táto metóda je podobná tej, s ktorou sme pracovali Windows 7.

Nasleduj tieto kroky:

 • Spustite príkazový riadok ako správca. Už vieme, ako na to.
 • Zadajte nasledujúce príkazy. Po každom z týchto príkazov stlačte kláves Enter

zarážka čistého zastavenia

del /F /S /Q %koreň systému % System32 spool TLAČIARNE *

zarážka čistého štartu

 • Tento príkaz odstráni všetky .shd a .spl súbory z C: WINDOWS system32 spool TLAČIARNE a reštartuje službu zaraďovania tlače.

Možno bude skvelé vytvoriť dávkový súbor pre vyššie uvedené príkazy. Takýmto spôsobom budete môcť tieto úlohy vykonávať jediným kliknutím.

Prečítajte si tiež: Ako vyčistiť hlavu atramentovej tlačiarne HP?

Ako zrušiť príkaz tlačiarne v systéme Mac?

Ste na počítači Mac a chcete nájsť možnosti, ako zrušiť príkaz tlačiarne v systéme Mac? Tu uvedené tipy by vám mali pomôcť získať dostatočne rýchly prístup k úlohe.

Metóda 1 – Zruší tlačový front zo služby Spool Printer

Cievka tlačiarne je tou správnou možnosťou, ako zrušiť príkaz tlačiarne na počítači Mac. Nemusí to byť však viditeľné, pokiaľ sa niečo netlačí alebo nie je v tlačovom fronte.

V doku Mac vyhľadajte ikonu Tlačiareň. Po kliknutí na ňu sa vám otvorí Printer Utility. Nájdite tlačové úlohy, pre ktoré chcete zrušiť príkaz tlačiarne, a kliknite na Odstrániť úlohu.

Budete tiež môcť vybrať tlačovú úlohu a stlačiť Command+Delete kláves na zrušenie príkazu na tlač.

Metóda 2 – V Predvoľbách otvorte Print Queue

Prístup k tlačovému frontu môžete mať aj z Predvoľby systému tlačiarne. To môže byť dobrá voľba, ak z nejakého dôvodu nemôžete nájsť tlačiareň na počítači Mac.

Postupujte podľa týchto krokov:

 • Otvor Apple ponuku na počítači Mac a vyberte Predvoľby systému.
 • Vyberte aktívnu tlačiareň a kliknite na možnosť Otvorte Print Queue
 • Vyberte a zrušte požadované tlačové úlohy.

Záverečné myšlienky

To bolo všetko o tom, ako môžete zrušiť príkaz tlačiarne na mnohých zariadeniach, ktoré obsahujú obe Windows a Mac. Ak tieto triky poznáte včas, pomôže vám to ušetriť veľa papiera, ktorý sa môže minúť v dôsledku nesprávneho alebo nepotrebného príkazu tlačiarne.

Tieto metódy môžu byť tiež dostatočne nápomocné pri riešení problémov, ako je uviaznutý tlačový front alebo iné problémy súvisiace s tlačiarňou.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/2tQG2R4