Ako zostať v bezpečí online?

Vďaka nadvláde nad internetom a online svetom je kybernetická bezpečnosť teraz dôležitejšia ako kedykoľvek predtým a ako sa svet presúva, aby prostredníctvom online prostriedkov sprístupňoval ešte viac postupov, je to stále dôležitejšie. Internet je úžasné a všestranné miesto, ktoré vám umožňuje vykonávať mnoho úloh a komunikovať s veľkým počtom ľudí. To však bohužiaľ tiež znamená, že hrozby sú bežné a nadviazanie kontaktu s nebezpečnými ľuďmi alebo systémami je príliš jednoduché.

Čo to znamená zostať v bezpečí online?

O bezpečnosti online je veľa vecí, na ktoré treba myslieť. Na základnej úrovni sa môže vaša myseľ najskôr dostať k ochrane pred podvodníkmi a hackermi. Zostať v bezpečí online je však oveľa viac. Je to aj o tom, že sa budete chrániť na osobnej úrovni a nebudete sa deliť o nič, čo by vás mohlo ohroziť. Patria sem najmä sociálne médiá.

Zostať v bezpečí online znamená mať kontrolu nad tým, čo sa rozhodnete zdieľať, udržiavať v bezpečí osobné údaje a informácie a chrániť seba (alebo svoju firmu) pred online hrozbami.

Ako zostať v bezpečí online

Tu je niekoľko dôležitých metód, ktoré je potrebné zvážiť, aby ste zostali v bezpečí online:

  1. Nezanedbávajte svoje nastavenia ochrany osobných údajov

Nie je nikdy ľahké prečítať si dlhé zmluvné podmienky alebo sa podrobne pozrieť na nastavenia, najmä na webových stránkach a sociálnych médiách, ale nastavenia ochrany osobných údajov sú kľúčom k vašej ochrane. Switch napríklad vaše profily sociálnych médií na súkromné ​​a nie na verejné, aby ste vždy mohli ovládať, komu sa váš obsah zobrazí.

Môžete tiež prispôsobiť akékoľvek ďalšie nastavenia ochrany osobných údajov, pokiaľ ide o prehliadanie internetu pre konkrétne webové stránky a spôsob, akým chcete ovládať spôsob, akým s vami ľudia môžu komunikovať.

  1. Použite sieť VPN

Aj keď máte zabezpečené a súkromné ​​internetové pripojenie, siete VPN môžu predstavovať ďalšiu bariéru zabezpečenia vášho domáceho prehliadania. Skutočný účel sietí VPN sa však ukazuje prostredníctvom verejného internetu, pretože sa stávajú prínosom pre tých, ktorí chcú prehliadať na cestách alebo potrebujú pracovať na diaľku.

Pripojenie k sieti VPN znamená, že môžete bezpečnejšie používať verejné Wi -Fi pripojenie, napríklad v hoteli alebo v reštaurácii alebo kaviarni. Ak sa chystáte uskutočňovať dôverné transakcie alebo vyjadrovať osobné informácie, ako je zadávanie podrobností o bankovej karte, nemali by ste používať verejné WiFi, pretože verejné siete WiFis nie sú nikdy úplne bezpečné.

  1. Zlepšite svoje chápanie kybernetickej bezpečnosti na profesionálnej úrovni

Ak hľadáte rozvíjanie bystrého a profesionálneho porozumenia bezpečných online praktík, a to tak pre seba, ako aj technickým spôsobom, ako pomáhať druhým, môžete aktívne pracovať na získaní kvalifikácie, ako je napríklad magisterský titul z počítačovej vedy online. To vám umožní zamerať sa a dozvedieť sa viac o tom, ako udržať systémy v bezpečí a chránené postupy online. Je to ideálna voľba pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť viac o tejto téme, ktorí už majú záujem alebo kvalifikáciu v oblasti informatiky alebo by sa jednoducho chceli vyzbrojiť špičkovými informáciami o online hrozbách a o tom, ako sa s nimi vysporiadať.

  1. Vzdelávajte sa o podvodníkoch

Identifikovať nevyžiadanú poštu alebo nevyžiadanú poštu môže byť veľmi jednoduché, ale niekedy – najmä ak ste zaneprázdnení alebo sa nesústredíte – niektoré môžu vyzerať profesionálnejšie ako ostatné, najmä ak sa podvodníci pokúsili použiť oficiálne názvy, ako napríklad názov banky alebo online nákupnej spoločnosti, u ktorej ste si nedávno objednali.

Nezabudnite si nájsť čas a porozumieť tomu, ako nevyžiadané a podvodné e -maily vyzerajú, ako na ne reagovať a ako sa im bezpečne vyhnúť.

Okrem toho venujte pozornosť aj možnosti podvodníkov online prostredníctvom kanálov sociálnych médií. Každý, kto je online, má moc vytvoriť si požadovaný profil sociálnych médií pomocou falošných informácií a fotografií, preto dôverujte svojim inštinktom, pokiaľ ide o nových ľudí, a dávajte si pozor na to, s kým zdieľate informácie.

  1. Nikdy nepodceňujte silné heslá

Bežný problém s heslami je, že to musí byť niečo, čo si môžete ľahko zapamätať – preto si veľa ľudí vyberie niečo jednoduché. Je však nevyhnutné zabezpečiť si prehliadanie online zabezpečenými heslami. To musí obsahovať kombináciu písmen, číslic a ďalších relevantných znakov. Nemalo by to byť nič príliš zrejmé, napríklad miesto, kde žijete, alebo niečo, čo je vám zrejmé. Mnoho ľudí si neuvedomuje, že potenciálnym hackerom môže dávať svoje heslá na sociálnych sieťach – napríklad ako heslo zadá meno vášho domáceho maznáčika a potom o svojom miláčikovi uverejní veľký verejný príspevok s uvedením svojho mena popis.

  1. Nezverejňujte impulzívne

Je ľahké chcieť zdieľať tento perfektný záber alebo príspevok na svojich sociálnych médiách a je možné ho nahrať priamo do vášho profilu v priebehu niekoľkých sekúnd. Ak však nahrávate rýchlo a neseriózne, môžete riskovať zdieľanie informácií, ktoré nechcete, aby boli zdieľané. Na pozadí môže byť niečo, čo ste si nevšimli – napríklad peňaženka s ponechanou bankovou kartou na boku – čo by mohlo otvoriť možnosti pre kriminálne správanie.

Je dôležité mať na pamäti, že informácie, ktoré by vás mohli ohroziť, nemusia byť pre vás vždy zrejmé, ale môžu byť zrejmé pre niekoho iného, ​​kto hľadá zraniteľné miesta. Uverejnenie záberov z dovolenky s veľkým prehlásením o tom, ako dlho budete preč, možno bude skvelé, keď sa o ne môžete podeliť s priateľmi, ale ak je váš profil verejný, možno ste práve upozornili zločinca na skutočnosť, že nebudete buďte chvíľu doma – a váš dom môže byť zraniteľný a prázdny. Toto je len jeden príklad.

Pred zverejnením svojich príspevkov ich preto vždy dvakrát skontrolujte.

Záver

Aj keď existuje mnoho technických a oficiálnych spôsobov, ako sa chrániť online, ako napríklad antivírusová bezpečnosť, siete VPN a nastavenia ochrany osobných údajov, veľa bezpečného pobytu online je aj o použití vlastných inštinktov. Väčšinu času môžete dôverovať svojej vlastnej intuícii, aby ste vedeli, kedy sa niečo cíti ako hrozba, ale musíte to urobiť tak, aby ste si vždy všímavo prezerali.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/3nkdPsT