Ako zosilni┼ą sl├║chadl├í

Ako zosilni┼ą sl├║chadl├í 1

Slúchadlá pre všetky vaše potreby

Ako zosilni┼ą sl├║chadl├í 2Obrazov├Ż kredit: Autor fotografie đŁđ░Đéđ░đ╗ĐîĐĆ đąđżđ╝đÁđŻđ║đż od Pexels

Sl├║chadl├í sa v posledn├Żch rokoch stali vyhl├ísen├şm ┼ít├Żlu. Zatia─ż ─Źo v├Ą─Ź┼íina ─żud├ş si ich vyber├í na z├íklade svojich hudobn├Żch preferenci├ş, niektor├ş sa ich sna┼żia zladi┼ą s oble─Źen├şm a ┼żivotn├Żm ┼ít├Żlom.

─îi u┼ż ide o m├│du alebo skuto─Źn├║ hudbu, sl├║chadl├í zohr├ívaj├║ v na┼íom ┼żivote k─ż├║─Źov├║ ├║lohu. A ke─Ć nesp─║┼łaj├║ o─Źak├ívania, ktor├ę od nich m├íme, sme sklaman├ş!

Rovnako ako ak├ęko─żvek in├ę elektronick├ę hardv├ęrov├ę ÔÇőÔÇőzariadenie, aj sl├║chadl├í m├┤┼żu utrpie┼ą stratu v├Żkonu, ─Źi u┼ż ide o kvalitu zvuku alebo hlasitos┼ą. Ale m├ím pre v├ís dobr├║ spr├ívu Ńâ╝ m├┤┼żete svoje sl├║chadl├í zosilni┼ą a zlep┼íi┼ą kvalitu zvuku tak, ako pon├║kali, ke─Ć s├║ nov├ę.

Je pravdepodobn├ę, ┼że m├íte sl├║chadl├í, ktor├ę u┼ż nepon├║kaj├║ tak├║ kvalitu zvuku, ak├║ pou┼ż├şvali predt├Żm. Sp├┤soby, ktor├ę uvediem v tomto ─Źl├ínku, v├ím ur─Źite pom├┤┼żu naplno vyu┼żi┼ą opotrebovan├ę sl├║chadl├í.

Predt├Żm sa v┼íak r├Żchlo pozrime na d├┤vody, pre─Źo sa to deje.

S├║visiace:

8 Najlep┼íie bezdr├┤tov├ę sl├║chadl├í zapnut├ę Amazon

Najlep┼íie sl├║chadl├í so syst├ęmom Android a sl├║chadl├í do u┼í├ş na trhu

5 Najlepšie slúchadlá USB C na nákup

Pre─Źo s├║ va┼íe sl├║chadl├í tich├ę?

Existuje mnoho d├┤vodov, ktor├ę sp├┤sobuj├║ zn├ş┼żen├Ż zvukov├Ż v├Żkon v sl├║chadl├ích. Aby som spomenul nieko─żko, opotrebovania a nastavenia zvuku v mobile alebo po─Ź├şta─Źi s├║ naj─Źastej┼í├şmi d├┤vodmi.

─Äal┼í├şm faktorom, ktor├Ż ovplyv┼łuje kvalitu zvuku sl├║chadiel, je impedancia sl├║chadiel. Jednoducho povedan├ę, je to odpor pon├║kan├Ż pr├║du pren├í┼ían├ęmu zosil┼łova─Źom.

Urobme to jednoduch┼íie! Mus├şte si vybra┼ą sl├║chadl├í s ni┼ż┼íia impedancia preto┼że na svoju funkciu vy┼żaduj├║ ni┼ż┼í├ş v├Żkon, a preto s├║ ide├ílne pre smartphones a notebooky. Obvykle by ste mali zvoli┼ą sl├║chadl├í s impedanciou 16 ╬ę alebo 32 ╬ę.

Na to, aby sl├║chadl├í s vy┼í┼íou impedanciou fungovali efekt├şvne, potrebuj├║ viac energie a zosil┼łova─Ź. Uistite sa preto, ┼że svoju impedan─Źn├║ hru spr├ívne pochop├şte, preto┼że ovplyv┼łuje hlasitos┼ą sl├║chadiel. Pozrite sa na to v krabici so sl├║chadlami alebo v u┼ż├şvate─żskej pr├şru─Źke.

Pokra─Źujme ─Ćalej a vysk├║┼íajme nieko─żko sp├┤sobov, ako zosilni┼ą sl├║chadl├í.

Pozor: Za bezpe─Źn├Ż limit sa pova┼żuje maxim├ílne 60 a┼ż 85 decibelov zvukovej expoz├şcie po─Źas ├┤smich hod├şn denne. V┼íetko, ─Źo je za t├Żm, sa m├┤┼że uk├íza┼ą ako nebezpe─Źn├ę pre v├ís. Bu─Ćte preto opatrn├ş pri pou┼ż├şvan├ş sl├║chadiel pri vysokej hlasitosti.

Sp├┤soby, ako zosilni┼ą sl├║chadl├í

Tu je nieko─żko jednoduch├Żch trikov, ktor├ę m├┤┼żete vysk├║┼ía┼ą, aby boli va┼íe sl├║chadl├í hlasnej┼íie:

1. ─îas uprata┼ą

─îastej┼íie sa st├íva, ┼że rie┼íenie probl├ęmu je priamo pred nami, k├Żm ho h─żad├íme inde. Prv├í vec, ktor├║ by ste mali urobi┼ą, aby boli va┼íe sl├║chadl├í hlasnej┼íie, je vy─Źisti┼ą si ich.

Ak ste ─Źast├Żm pou┼ż├şvate─żom sl├║chadiel, je ve─żmi pravdepodobn├ę, ┼że sa v├ím sl├║chadl├í nahromadili ┼ípina a u┼ín├Ż vosk. Sl├║chadl├í m├┤┼żete ─żahko ─Źisti┼ą tamp├│nmi do u┼í├ş, alkoholom, handri─Źkou, modrou sponkou, n├ístrojom na odstra┼łovanie vosku, vodou a tekut├Żm mydlom.

Pridajte tekut├ę mydlo do vody a premie┼íajte. Ak maj├║ va┼íe sl├║chadl├í odn├şmate─żn├ę podlo┼żky, vyberte ich. Teraz u┼ín├Ż tamp├│n nakvapkan├Ż do zmesi mydlovej vody vy─Źistite ┼ąa┼żko dostupn├ę miesta a z├íhyby.

Teraz sl├║chadl├í o─Źistite suchou handri─Źkou a nechajte ich asi 30 min├║t schn├║┼ą na vzduchu. Nakoniec nasa─Ćte odn├şmate─żn├ę podlo┼żky a vychutnajte si hudbu. V┼íimnete si jasn├ęho rozdielu v hlasitosti, ktor├║ pon├║kaj├║ va┼íe sl├║chadl├í.

Pozrite si toto video od Najlep┼íia k├║pa n├íjdete ─Ćal┼íie inform├ície o tom, ako ─Źisti┼ą sl├║chadl├í a bezdr├┤tov├ę sl├║chadl├í.

2. Skontrolujte nastavenia hlasitosti vo svojej hudobnej aplikácii

V z├ívislosti od aplik├ície na streamovanie hudby sa m├┤┼że zvuk prehr├ívania l├ş┼íi┼ą. Predvolen├ę predvo─żby zvuku hudobn├Żch aplik├íci├ş m├┤┼żete zmeni┼ą v nastaveniach aplik├ície.

M├┤┼żete napr├şklad zmeni┼ą kvalitu zvuku v aplik├ícii Pandora pod─ża t├Żchto krokov.

    V aplik├ícii Pandora prejdite na svoju profil. Klepnite na nastavenieVyberte Pokro─Źil├ę nastaveniaVyberte Kvalita zvuku a s┼ąahovaniePrepn├║┼ą na zvuk vy┼í┼íej kvality nastavenie

Podobne na Spotify m├┤┼żete v nastaveniach ekvaliz├ęra zapn├║┼ą zosilnenie basov alebo priestorov├Ż zvuk. V─Ćaka tomu m├┤┼żete zlep┼íi┼ą kvalitu zvuku sl├║chadiel.

3. Skontrolujte nastavenia zvuku zariadenia

Ak maj├║ va┼íe sl├║chadl├í vstavan├Ż zosil┼łova─Ź alebo nastavenie zvuku, upravte ho, ne┼ż sa pohneme ─Ćalej.

Teraz na va┼íom Windows po─Ź├şta─Ź,

1. Kliknite prav├Żm tla─Źidlom na ikona hlasitosti na paneli ├║loh so sl├║chadlami pripojen├Żmi k zariadeniu. Teraz kliknite na ÔÇ×Otvori┼ą mix├ęr hlasitostiÔÇť.

zapnut├ę nastavenia sl├║chadiel windows

2. V ─Źasti Zariadenie kliknite na rozba─żovaciu ponuku v bl├şzkosti reproduktorov a vyberte svoje sl├║chadl├í.

zapnut├ę nastavenia sl├║chadiel windows

3. Nakoniec posu┼łte pos├║va─Ź hlasitosti nahor, aby ste zv├Ż┼íili hlasitos┼ą va┼íich sl├║chadiel.

zapnut├ę nastavenia sl├║chadiel windows

Bolo to ─żahk├ę, v┼íak?

Pre─Ź├ştajte si tie┼ż:

5 Najlep┼íie bezdr├┤tov├ę sl├║chadl├í Skullcandy s recenziami

3 Najlep┼íie lacn├ę bezdr├┤tov├ę sl├║chadl├í

3 Najlep┼íie bezdr├┤tov├ę sl├║chadl├í Sony: Najlep┼íie tipy na preru┼íenie k├íbla

4. Sk├║ste aplik├íciu na zv├Ż┼íenie hlasitosti

Obchod Play je zaplaven├Ż aplik├ície na zv├Ż┼íenie hlasitosti. Tieto aplik├ície pracuj├║ synchronizovane s predvolen├Żmi syst├ęmov├Żmi zvukov├Żmi n├ístrojmi, aby v├ím poskytli ten najlep┼í├ş zvukov├Ż z├í┼żitok. Nasleduje zoznam nieko─żk├Żch aplik├íci├ş na zv├Ż┼íenie hlasitosti, ktor├ę m├┤┼żete hne─Ć vysk├║┼ía┼ą:

D├ívajte si pozor, hlasn├Ż zvuk m├┤┼że by┼ą nebezpe─Źn├Ż pre v├í┼í sluch.

5. Skontrolujte nastavenia ekvaliz├ęra

Nastavenia ekvaliz├ície alebo ekvaliz├ęra s├║ nastaven├ę tak, aby ste z├şskali ide├ílny z├í┼żitok z po─Ź├║vania. Vo svojom Androide zmen├şte nastavenia ekvaliz├ęra, postupujte pod─ża t├Żchto krokov.

    Cho─Ćte do nastavenie aplik├íciu v telef├│ne s Androidom Vyberte Zvuk a vibr├ície─Äalej vyberte Pokro─Źil├ę nastavenia zvuku alebo Zvukov├ę efekty v z├ívislosti od mo┼żnosti, ktor├í je k dispoz├şcii na modeli telef├│nu Teraz klepnite na Ekvaliz├ęr. Uvid├şte ├║rovne zvuku pri r├┤znych frekvenci├ích prednastaven├Żch na 0 dB. Tu m├┤┼żete zmeni┼ą ┼ż├íner na rock, jazz, pop, klasiku, hip hop a ─Ćal┼íie, pre ktor├ę bud├║ prednastaven├ę ├║rovne zvuku. Upravte ich pod─ża svojich preferenci├ş. Pre predvolen├Ż zvuk posu┼łte pos├║va─Ź ekvaliz├ęra nahor.

6. Zak├í┼żte obmedzenia hlasitosti

V├Ą─Ź┼íina telef├│nov s Androidom pon├║ka funkciu nastavenia hlasitosti. T├íto funkcia je predvolene nastaven├í pre sluchov├ę vn├şmanie 30-ro─Źn├ęho die┼ąa┼ąa.

M├┤┼żete to skontrolova┼ą a nastavi┼ą hlasitos┼ą pod─ża svojich preferenci├ş pod─ża t├Żchto krokov.

    ├Źs┼ą do nastavenieVyberte Zvuk a vibr├ície├Źs┼ą do Zvukov├ę efektyTeraz vyberte Nastavenie hlasitosti Oto─Źte nastavenie hlasitosti zapn├║┼ą a vyberte polo┼żku prednastaven├Ż syst├ęm pod─ża va┼íej vekovej skupiny

Tie┼ż v├Ą─Ź┼íina Samsung Galaxy zariadenia s├║ vybaven├ę obmedzova─Źom hlasitosti m├ędi├ş. Ak ju chcete zak├íza┼ą,

    ├Źs┼ą do nastavenieVyberte Zvuky a vibr├ícieVyberte ObjemFInally, zvo─żte Obmedzova─Ź hlasitosti m├ędi├ş a oto─Źte vypn├║┼ą

7. Pre─Źo nevysk├║┼ía┼ą tieto sl├║chadl├í!

Ak v┼íetky vy┼í┼íie uveden├ę met├│dy nie s├║ ├║spe┼ín├ę, mali by ste v├í┼żne zv├í┼żi┼ą n├íkup nov├Ż p├ír sl├║chadiel. V├Żber spr├ívnych sl├║chadiel m├┤┼że by┼ą zdrvuj├║ci, ale existuje nieko─żko sprievodcov, na ktor├ę sa m├┤┼żete odvol├íva┼ą.

Pod─ża svojich preferenci├ş si m├┤┼żete vybra┼ą Bose alebo Sony sl├║chadl├í na potla─Źenie hluku, Sennheiser pre vynikaj├║cu kvalitu zvuku, pri─Źom st├íle pon├║ka potla─Źenie hluku, alebo ak m├íte obmedzen├Ż rozpo─Źet, BOAT by mala by┼ą pre v├ís ide├ílnou vo─żbou.

Pozrite sa na tieto ohromuj├║ce Bose zapnut├ę sl├║chadl├í Amazon!

sl├║chadl├í bose s potla─Źen├şm hluku 700
tla─Źidlo k├║pi┼ą na amazone

Odpor├║─Źan├ę ─Ź├ştanie:

The 6 Najlep┼íie ┼ípi─Źkov├ę sl├║chadl├í pre audiofilov v roku 2020

10 najlep┼í├şch Bluetooth sl├║chadiel s recenziami

9 Najlep┼íie n├íhlavn├ę s├║pravy Bluetooth na k├║pu

─îast├ę ot├ízky

Ako m├┤┼żem zosilni┼ą sl├║chadl├í?

Prejdite do Nastavenia> Zvuk a vibr├ície> Zvukov├ę efekty> ├Üprava hlasitosti. Nastavte spr├ívnu predvo─żbu pod─ża svojich preferenci├ş. Na Samsungu Galaxy zariaden├ş, v ─Źasti Zvuky a vibr├ície v Nastaveniach prejdite na polo┼żku Hlasitos┼ą a vypnite obmedzova─Ź hlasitosti m├ędi├ş.

Ako zapnem slúchadlá? Windows 10?

Na tvojom Windows 10 zariaden├ş, kliknite prav├Żm tla─Źidlom na ikonu hlasitosti na paneli ├║loh. Teraz vyberte Otvori┼ą mix├ęr hlasitosti a kliknite na rozba─żovaciu ponuku v bl├şzkosti reproduktorov. Vyberte si sl├║chadl├í a zv├Ż┼íte hlasitos┼ą.

Existuje aplik├ícia na zv├Ż┼íenie hlasitosti v sl├║chadl├ích?

├üno, v Obchode Play je ve─ża aplik├íci├ş na zv├Ż┼íenie hlasitosti. Napr├şklad aplik├ícia Volume booster pre Android funguje nielen ako zosil┼łova─Ź hlasitosti, ale aj ako zosil┼łova─Ź basov, zosil┼łova─Ź reproduktorov a zosil┼łova─Ź hlasov├Żch hovorov medzi mnoh├Żmi ─Ćal┼í├şmi funkciami.

Likvidácia!

V├Żkonnos┼ą sl├║chadiel sa ─Źasom zhor┼íuje, ale existuj├║ rie┼íenia, ako zlep┼íi┼ą hlasitos┼ą a kvalitu zvuku v sl├║chadl├ích. Vy┼í┼íie uveden├ę met├│dy uveden├ę v ─Źl├ínku s├║ ├║─Źinn├Żmi sp├┤sobmi na zv├Ż┼íenie hlasitosti va┼íich milovan├Żch sl├║chadiel.

Ak v├ím ┼żiadny zo spom├şnan├Żch trikov nevyhovuje, je najvy┼í┼í├ş ─Źas zaobstara┼ą si nov├ę sl├║chadl├í pod─ża svojich potrieb.

D├║fam, ┼że tento ─Źl├ínok priniesol ur─Źit├║ hodnotu pre pou┼ż├şvanie va┼íich sl├║chadiel a zvukov├Ż z├í┼żitok. Ak├ę sl├║chadl├í si pou┼ż├şval? Fungovali tieto triky na va┼íe sl├║chadl├í? Dajte mi vedie┼ą v sekcii koment├írov ni┼ż┼íie. Bu─Ćte opatrn├ş a zosta┼łte v bezpe─Ź├ş! Na zdravie!

Odpor├║─Źan├Ż obr├ízok