Ako zobraziť súbory Photoshop v počítači Mac bez Photoshopu

Ako zobraziť súbory Photoshop v počítači Mac bez Photoshopu 1

Jednou z najviac frustrujúcich vecí na počítači je prehliadanie súboru, ktorý jednoducho nemôžete otvoriť. To platí najmä pre súbory Photoshop v počítačoch Mac, ktoré nemajú nainštalovaný Photoshop. Môžete si myslieť, že neexistuje riešenie mimo niektorých „menej dôveryhodných“ webových stránok tretích strán, ktoré tvrdia, že sú nápomocné. Dobrou správou je, že existuje niekoľko riešení, ktoré sú jednoduchšie, než si myslíte. Preskočme na najlepší spôsob, ako zobraziť súbor Photoshop na počítači Mac bez nainštalovania programu Photoshop.

Pomocou ukážky

Preview je predvolený prehliadač obrázkov a PDF v systéme MacOS – a aplikácia, ktorá je niečo ako jack všetkých obchodov. Je oveľa schopnejšia, než si ju väčšina ľudí pripisuje, a to platí najmä o Photoshope. Jeho použitie na otvorenie typu súboru .PSD nemôže byť jednoduchšie:

Ako zobraziť karikatúru ukážky súborov Photoshopu

    Ak je Náhľad už nastavený ako predvolený prehliadač obrázkov, stačí dvakrát kliknúť na súbor .PSD a otvorí sa priamo v ukážke. Bohužiaľ nebudete môcť vykonať omnoho viac, ako len základné úpravy ukážky, ale budete si môcť pozrieť celý súbor. Ak nie je ukážka nastavená ako predvolený prehliadač obrázkov, nejde o problém. Súbor môžete otvoriť jedným z dvoch spôsobov. Prvým je dvojité kliknutie na súbor .PSD. Otvorí sa malé okno s otázkou, ktorú nainštalovanú aplikáciu chcete použiť na zobrazenie súboru. Kliknite na Ukážka. Samostatne môžete vyskúšať druhú metódu tak, že nájdete súbor v systéme súborov a kliknete pravým tlačidlom myši a vyberiete možnosť „Otvoriť pomocou -> Ukážka“. Obidve metódy skončia rovnakým výsledkom. Otvorením súboru v ukážke. Jedným z posledných spôsobov zobrazenia súboru v ukážke je zobraziť súbor, zatiaľ čo je ukážka už otvorená. Prejdite na „Súbor -> Otvoriť“ a potom vyhľadajte a vyberte svoj súbor .PSD.

Ako zobraziť Photoshop Súbory Ukážka Otvoriť

Nie je pochýb o tom, že Preview je nesmierne prehliadaná časť ekosystému macOS. To, že dokáže otvárať a prezerať súbory Photoshopu, je len jedným z mnohých dôvodov, prečo by ho všetci používatelia počítačov Mac mali mať dlhý a tvrdý vzhľad.

Používanie Disku Google

Pri myšlienke použitia Disku Google ako prehliadača súborov vo Photoshope by ste si mohli poškriabať hlavu, ale presne o to ide. Disk Google je oveľa viac ako len nástroj na otváranie súborov PSD, ale je to ďalší z najrýchlejších a najjednoduchších spôsobov, ako to urobiť. Táto metóda je špecifická pre pracovnú plochu, takže používatelia pracovnej plochy pre Disk Google by mali vedieť, že ak sa pokúsite otvoriť súbor Photoshop na pracovnej ploche, bude ich nútený používať ukážku.

Získanie súboru PSD na Disk Google je jednoduché a pre tých, ktorí sú oboznámení so systémom, potrebujete na prístup na Disk Google iba adresu Gmail. Jeho najzákladnejší plán je zadarmo pre všetkých používateľov. Pridanie nového súboru PSD je rovnako dôležité ako pri prechode na „Nový -> Nahranie súboru“ a vyhľadávaní súboru. Po nájdení súboru kliknite na „Otvoriť“. Disk Google teraz odovzdá súbor a presunie ho na vopred určené miesto. Po dokončení nahrávania dvakrát kliknite na súbor a otvorí sa v okne Náhľad. Odtiaľto môžete súbor znova stiahnuť.

Ako zobraziť ukážku súborov Photoshopu Disk Google

Prečo používať Disk Google? Táto metóda je perfektná, ak nie ste na svojom vlastnom počítači Mac, alebo ak si chcete zobraziť súbor, ktorý zdieľajú spolupracovníci, ostatní študenti v triede atď. Bez ohľadu na dôvod je Disk Google mimoriadne rýchly spôsob, ako vidieť Súbory PSD s nulovými nákladmi.

Riešenia tretích strán

Pokiaľ ide o otváranie súborov PSD v počítačoch Mac bez aplikácie Photoshop, aplikácie tretích strán sú pripravené na záchranu. Za predpokladu, že ukážka a Disk Google nie sú dostupné možnosti, obráťte sa na riešenia ako gimp, Gimp má úžasnú povesť, že je to oboje bezplatná alternatíva Photoshopu Windows a používatelia počítačov Mac. Okrem výnimočnej ceny sa nemusíte obávať rozšírení, doplnkov alebo čohokoľvek podobného.

Všetko, čo musíte urobiť, je stiahnuť si program Gimp a prejsť na „Súbor -> Otvoriť“ a súbor sa objaví hneď hore. Toto je miesto, kde Gimp svieti, pretože tento nástroj dokáže skutočne spracovať vrstvy súboru PSD. Na rozdiel od ukážky alebo disku Google môžete teraz začať upravovať, vylepšovať a aktualizovať obrázok. Nie je to dokonalé riešenie a môžu sa vyskytnúť nejaké chyby, ale pri nízkej nízkej cene nulových dolárov je ťažké ignorovať.

záver

Pre mnohých ľudí sú náklady na Photoshop samy osebe dostatočným dôvodom na to, aby sa o ňom nikdy nerozmýšľalo. V závislosti od vašej práce však súbory Photoshop nemusia byť niečo, čo môžete vždy ignorovať. V takom prípade ponúkajú možnosti ako Preview, Disk Google a Gimp dostatok pokoja. Vedieť, že sú všetci slobodní, je iba čerešničkou na torte.

Je tento článok užitočný? Áno nie