Ako zobrazi┼ą stiahnut├ę s├║bory v prehliada─Źi Chrome pre Android

Google Chrome je najbezpe─Źnej┼íia a najob─ż├║benej┼íia aplik├ícia internetov├ęho prehliada─Źa pre v┼íetky opera─Źn├ę syst├ęmy, najm├Ą pre Android. Ak st├íle nem├íte prehliada─Ź Chrome, m├┤┼żete si ho stiahnu┼ą tu:

chrome-in-google-play

Ak radi s┼ąahujete s├║bory, Google Chrome je pravdepodobne prvou aplik├íciou, ktor├║ by ste na stiahnutie pou┼żili. Aby sme v├ím pomohli n├íjs┼ą a spravova┼ą s┼ąahovania v Chrome, uviedli sme zoznam najlep┼í├şch a najjednoduch┼í├şch sp├┤sobov.

S┼ąahovanie s├║borov do mobiln├ęho zariadenia sa zvy─Źajne deje vo va┼íom internetovom prehliada─Źi. Ak teda na s┼ąahovanie niektor├Żch s├║borov pou┼ż├şvate prehliada─Ź Chrome, tu s├║ ┼ítyri met├│dy, ktor├ę m├┤┼żete urobi┼ą:

Panel s upozorneniami Aplikácia Google Chrome Zadajte adresu URL Pomocou aplikácie Download Manager

Za─Źnime diskutova┼ą o ka┼żdej met├│de a ich podrobnom sprievodcovi, aby sme videli s┼ąahovanie v chrome pre Android.

Panel s upozorneniami

Krok 1: Skontrolujte upozornenie

Klepnite na panel s upozorneniami v hornej ─Źasti obrazovky. Potiahnite ho nadol, k├Żm sa nezobraz├ş zoznam upozornen├ş.

oznamovacia lištaOtvorte panel s upozorneniami

Krok 2: Klepnite na S├║bor

Ak m├í v├í┼í telef├│n nejak├ę aktualiz├ície t├Żkaj├║ce sa in├Żch aplik├íci├ş, zobraz├ş sa v zozname. Vyh─żadajte logo Chrome, zna─Źku za─Źiarknutia alebo ┼í├şpku smeruj├║cu nadol. Ak ho st├íle nem├┤┼żete n├íjs┼ą, vyh─żadajte ten v zozname upozornen├ş s n├ízvom s├║boru, ktor├Ż ste stiahli.

zoznam upozornen├şZoznam upozornen├ş

Krok 3: Stiahnite si s├║bor

Klepnite na n├ízov s├║boru alebo ikonu a potom po─Źkajte, k├Żm sa chrome nezobraz├ş. Potom tam n├íjdete svoje stiahnut├ę s├║bory v prehliada─Źi Chrome.

zoznam na stiahnutieStr├ínka na stiahnutie v prehliada─Źi Chrome

Aplikácia Google Chrome

Ak si chcete pozrie┼ą s├║bor, ktor├Ż ste stiahli pred nieko─żk├Żmi d┼łami, alebo ak nie je na va┼íe s┼ąahovanie upozornenie. Potom najlep┼íie urob├şte, ke─Ć prejdete na str├ínku s┼ąahovania samotn├ęho prehliada─Źa Chrome. Tu je postup:

Krok 1: Otvorte prehliada─Ź Google Chrome

Otvorte aplik├íciu Chrome tak, ┼że prejdete zoznamom aplik├íci├ş a klepnete na ikonu Chrome.

chrome-appOtvorte aplikáciu Chrome

Krok 2: Pr├şstup na str├ínku Nastavenia prehliada─Źa Chrome

Ke─Ć u┼ż ste v chrome, str├ínku s┼ąahovania si zobraz├şte klepnut├şm na tla─Źidlo s tromi bodkami v pravom hornom rohu aplik├ície.

chrome-settingsOtvorte nastavenia prehliada─Źa Chrome

Krok 3: Otvorte stránku na stiahnutie

Po klepnut├ş na tla─Źidlo s tromi bodkami sa zobraz├ş rozba─żovacia ponuka a vyh─żadajte polo┼żku K stiahnutiu.

str├ínka na stiahnutieOtvorte s┼ąahovanie v Chrome

Krok 4: Zobrazi┼ą str├ínku s┼ąahovania

Potom sa v├ím zobraz├ş str├ínka s┼ąahovania v chrome, kde n├íjdete svoje stiahnut├ę s├║bory pod─ża d├ítumu.

zoznam na stiahnutieStr├ínka na stiahnutie v prehliada─Źi Chrome

Zadajte URL

─Äal┼í├şm nie ve─żmi ob─ż├║ben├Żm sp├┤sobom zobrazovania s┼ąahovania v chrome je pou┼żitie konkr├ętnej adresy URL na str├ínku s┼ąahovania. Postupujte takto:

Krok 1: Otvorte Google Chome

Ako obvykle, otvorte aplik├íciu Chrome v zozname aplik├íci├ş a klepnite na ikonu Chrome.

chrome-appOtvorte aplikáciu Chrome

Krok 2: Zadajte URL

Rovnako ako ke─Ć chcete preh─żad├íva┼ą ur─Źit├Ż web, zadajte chrome: // s┼ąahovanie alebo chrome: // download-interne/ na paneli s adresou.

adresn├Ż riadokPanel s adresou Chrome

Krok 3: Zobrazi┼ą stiahnut├ę s├║bory

zoznam na stiahnutieZoznam stiahnut├ş v Chrome

Po zadan├ş danej adresy URL ┼ąuknite na polo┼żku Cho─Ć alebo Zadajte potom sa dostanete na str├ínku s┼ąahovania, kde m├┤┼żete vidie┼ą zoznam svojich stiahnut├ş a ich stav.

Pomocou aplikácie Download Manager

T├íto posledn├í met├│da je ve─żmi v├Żhodn├í, ak m├íte viac stiahnut├ş. Existuje aplik├ícia s n├ízvom Download Manager, ktor├í u─żah─Źuje spr├ívu s┼ąahovania s├║borov vo va┼íom zariaden├ş s Androidom. Zobrazuje v┼íetky stiahnutia, ktor├ę m├íte k dispoz├şcii vo svojich prehliada─Źoch vr├ítane prehliada─Źa Chrome. M├┤┼żete si ho stiahnu┼ą tu:

tla─Źidlo Google PlaySpr├ívca s┼ąahovania v slu┼żbe Google Play

Krok 1: Stiahnite si aplikáciu

Prejdite vy┼í┼íie Tla─Źidlo Google Play na stiahnutie aplik├ície. Zobraz├ş sa v├ím podrobnosti o aplik├ícii a potom klepnite na In┼ítal├ícia.

spr├ívca stiahnut├Żch s├║borovPodrobnosti spr├ívcu s┼ąahovania

Krok 2: Po─Źkajte na stiahnutie

Pred in┼ítal├íciou aplik├ície po─Źkajte, k├Żm sa nedokon─Ź├ş.

download-manager-installInštalácia programu Download Manager

Krok 3: Otvorte aplikáciu

Akon├íhle je aplik├ícia nain┼ítalovan├í. Otvorte aplik├íciu klepnut├şm na Otvoren├ę tla─Źidlo.

open-download-managerOtvorte Spr├ívcu s┼ąahovania

Pre prv├Żch pou┼ż├şvate─żov tejto aplik├ície v├ím zobraz├ş str├ínku s z├ísadami ochrany osobn├Żch ├║dajov aplik├ície. Stla─Źte OK pokra─Źova┼ą.

z├ísady ochrany osobn├Żch ├║dajov aplik├ícieZ├ísady ochrany osobn├Żch ├║dajov aplik├ície

Zobraz├ş sa ─Ćal┼íie kontextov├ę okno so ┼żiados┼ąou o povolenie povoli┼ą aplik├ícii pr├şstup k va┼íim s├║borom. Zobraz├ş sa iba pri prvom spusten├ş aplik├ície. Stla─Źte Povoli┼ą.

app-permit-to-accessPovoli┼ą pr├şstup k aplik├ícii

Potom to m├íte! Uk├í┼że v├ím kompletn├Ż zoznam stiahnut├Żch s├║borov vo va┼íom zariaden├ş prostredn├şctvom predvolen├ęho umiestnenia s┼ąahovania.

zobrazenie-s┼ąahovanieZobrazi┼ą stiahnut├ę s├║bory

─îast├ę ot├ízky

Kde si m├┤┼żem stiahnu┼ą aplik├ície pre Android?

Aplik├ície pre Android si m├┤┼żete stiahnu┼ą a nain┼ítalova┼ą pomocou svojho Google Play aplik├íciu alebo typ play.google.com na paneli s adresou v├í┼ího prehliada─Źa.

M├┤┼żem v Chrome vymaza┼ą stiahnut├ę aplik├ície?

Ako m├┤┼żem zmeni┼ą umiestnenie s┼ąahovania?

Miesto s┼ąahovania m├┤┼żete zmeni┼ą otvoren├şm aplik├ície. Klepnite na tla─Źidlo s tromi bodkami v pravom hornom rohu. Klepnite na K stiahnutiu. Klepnite na ikonu ozuben├ęho kolieska. Potom klepnite na Op├Żtajte sa, kam ulo┼żi┼ą s├║bory.

Z├ívere─Źn├ę my┼ílienky

V┼íetci radi s┼ąahujeme s├║bory, aplik├ície, hudbu, vide├í alebo ─Źoko─żvek z na┼íich prehliada─Źov. D├ívajte si v┼íak pozor na ned├┤veryhodn├ę webov├ę str├ínky alebo s├║bory na stiahnutie, ktor├ę sa zobrazuj├║ vo va┼íom prehliada─Źi. V dne┼ínej dobe to nie je len o ┼íkodliv├Żch v├şrusoch, ktor├ę by mohli po┼íkodi┼ą softv├ęr na┼íich zariaden├ş, na ─Źo by sme si mali d├íva┼ą pozor.

Existuje tie┼ż riziko neopr├ívnen├ęho z├şskavania ├║dajov alebo podvodn├Żch aplik├íci├ş alebo s├║borov, ktor├ę by sa pok├║sili ukradn├║┼ą osobn├ę alebo citliv├ę inform├ície ulo┼żen├ę v na┼íich zariadeniach. V┼żdy sa teda uistite, ┼że ─Źoko─żvek stiahnete do telef├│nu s Androidom, bude chr├ínen├ę pred ak├Żmko─żvek ┼íkodliv├Żm softv├ęrom.

Ak├Ż je v├í┼í ob─ż├║ben├Ż sp├┤sob s┼ąahovania s├║borov v syst├ęme Android? Pode─żte sa v koment├íroch ni┼ż┼íie!

Odpor├║─Źan├Ż obr├ízok