Ako znížiť spotrebu batérie v WhatsApp v systéme Android

Tematická noc je jav, na ktorý takmer každý zabudne dnes, a to ani v lete, dokonca ani Huawei nemôže konkurovať popularite so zákazom používania služieb Google. Oveľa zaujímavejšie je vidieť, čo inšpiruje vývojára WhatsApp, ktorý sa pridal k Messengeru s rovnakým menom, schopnosť zmeniť farbu rozhrania a preložiť ju do tmavej farby. Nie všetci sa však môžu úprimne radovať z inovácií, pretože téma niektorých nie je pre niektorých používateľov dosť tmavá.

Nočné témy môžu ušetriť veľa batérie

Prečítajte si tiež: Zakladateľ Amazon zasekol sa cez WhatsApp. čakám na teba

Výsledkom je, že mnohí používatelia dávajú prednosť aktivácii nočnej témy v aplikácii, aby neprerušovali oči v podmienkach slabého vonkajšieho osvetlenia, ale aby šetrili náklady na svoj smartphone. Aj keď je ťažké uveriť, používanie nočného motívu skutočne znižuje výdrž batérie zariadenia s displejom AMOLED. Predvolený dizajn rozhrania WhatsApp preto nevyhovuje konkrétnemu publiku používateľov a vyžaduje od vývojárov, aby ho úplne zafarbili.

Ako prispôsobiť WhatsApp

Vývojár správ poskytuje koncesie používateľom a pridáva možnosť vybrať si na pozadí v diskusnej miestnosti viac polí. Medzi nimi okrem čisto čiernej sú aj tmavo fialová, tmavo hnedá, granátová, tmavo zelená a tmavo modrá. Užívatelia si teraz môžu zvoliť farby podľa svojich predstáv a nielen šetria batériu tým, že obrazovky smartfónov spotrebúvajú menej energie, ale tiež znižujú záťaž svojich očí.

Prihláste sa na odber nášho rozhovoru na telegrame. K dispozícii je aj nočná téma.

Napríklad moje oči majú veľmi zvláštne vnímanie farieb a čisto čiernu a farby okolo nich ich robia tekutými. Ak však zapnete hnedý odtieň, ktorý je zvyčajne veľmi podobný aj čiernej farbe, ale nie rovnakým spôsobom ako napríklad tmavomodrá, situácia sa zlepší a ja uvidím jej obsah, a to aj bez väčšieho pohodlia, ale Neplač. na obrazovke. Experimentujte, aby ste zistili, čo je pre vás najlepšie.

Ako zmeniť pozadie na WhatsApp

  • Ak chcete, aby pozadie chatu WhatsApp bolo čierne, spustite program Messenger a otvorte kontextové menu;
  • Prejdite na „Nastavenia“ a vyhľadajte sekciu „Rozhovor“;

Zmena tapety na WhatsApp môže zvýšiť autonómiu smartfónu

  • Otvorte kartu Tapeta tapety a prejdite na Jednobarevné;
  • Vyberte čistú čiernu farbu, použite ju a uložte svoje zmeny.

Pozrite tiež: Ako ukladať fotografie z četu WhatsApp v službe Fotografie Google

V skutočnosti možno čiernu výplň na obrazovke použiť so svetlou témou, maximálny účinok však môžete dosiahnuť iba v noci, ktorá je momentálne k dispozícii iba v skúšobnej verzii aplikácie Messenger. Vďaka ich kombinácii bude dizajn rozhrania čo najkrutejší a poskytne príležitosť na mierne predĺženie výdrže batérie smartfónu.

Ako nočná téma šetrí záťaž

Podľa prieskumu môže nočná téma v každom prípade čisto čierna predĺžiť výdrž batérie až o 40% oproti základnej hodnote. Správne, nezabudnite, že na tento účel musí mať zariadenie správnu obrazovku AMOLED, pretože pozostáva z mnohých LED diód, ktoré na rozdiel od panelov IPS nemajú jediné podsvietenie, ale žijú a odumierajú nezávisle od seba. Z tohto dôvodu, keď potrebujete ukázať čiernu farbu, LED dióda zhasne a nespotrebúva vôbec žiadnu batériu.