Ako znížiť spotrebu batérie v WhatsApp v systéme Android

Tematická noc je jav, na ktorý dnes každý takmer zabudne, a ani tento rok v lete nemôže Huawei súťažiť v popularite so zákazom používania služieb Google. Oveľa zaujímavejšie je vidieť, čo inšpiruje vývojára WhatsApp, ktorý sa pridal k Messengeru s rovnakým menom, schopnosť zmeniť farbu rozhrania a preložiť ju do tmavej farby. Nie všetci sa však môžu úprimne radovať z inovácií, pretože pre niektorých používateľov nie je téma noci dosť tmavá.

Nočné témy môžu ušetriť veľa batérie

Prečítajte si tiež: Zakladateľ Amazon hacknutý WhatsApp. čakám na teba

Výsledkom je, že mnohí používatelia dávajú prednosť aktivácii nočnej témy v aplikácii, aby nedošlo k prerušeniu ich očí v podmienkach zlého vonkajšieho osvetlenia, ale aby sa ušetrili náklady na smartfón. Aj keď je ťažké uveriť, používanie nočného motívu skutočne znižuje energiu batérie zariadenia pomocou obrazovky AMOLED. Preto štandardný dizajn rozhrania WhatsApp nevyhovuje konkrétnemu cieľovému publiku a vyžaduje od vývojárov, aby sa stali úplne čiernými.

Ako prispôsobiť WhatsApp

Vývojár správ poskytuje granty používateľom a pridáva možnosť vybrať si na pozadí v diskusnej miestnosti viac polí. Medzi nimi okrem čisto čiernej sú aj tmavo fialová, tmavo hnedá, granátová, tmavo zelená a tmavo modrá. Teraz si užívatelia môžu vybrať farby podľa svojich predstáv a nielen šetriť batériu, smartphones spotrebujú menej energie, ale tiež znižujú zaťaženie očí.

Prihláste sa na náš telegramový rozhovor. K dispozícii je aj nočná téma.

Napríklad moje oči majú veľmi zvláštne vnímanie farieb a čisto čiernu a farby okolo nich ich robia tekutými. Ak však aktivujete hnedý odtieň, ktorý je tiež zvyčajne veľmi čierny, ale nie rovnakým spôsobom ako povedzme tmavo modrá, situácia sa zlepší a ja budem môcť vidieť jeho obsah, a to aj bez väčšieho pohodlia, ale nie plaču. na obrazovke. Pokúste sa zistiť, čo je pre vás najlepšie.

Ako zmeniť pozadie na WhatsApp

 • Ak chcete, aby sa pozadie rozhovoru WhatsApp stalo čiernym, spustite program Messenger a otvorte kontextovú ponuku;
 • Prejdite na „Nastavenia“ a vyhľadajte sekciu „Rozhovor“;
 • Ako znížiť spotrebu batérie v WhatsApp v systéme Android 1

  Zmena tapety na WhatsApp môže zvýšiť autonómiu smartfónu

 • Otvorte kartu Tapeta tapety a prejdite na Jednobarevné;
 • Vyberte čistú čiernu farbu, použite ju a uložte zmeny.
 • Pozrite tiež: Ako uložiť fotografie z rozhovoru WhatsApp do Fotiek Google

  V skutočnosti možno čiernu výplň na obrazovke použiť s jasnou témou, maximálny efekt však môžete dosiahnuť iba v noci, ktorá je momentálne k dispozícii iba v skúšobnej verzii aplikácie Messenger. Vďaka tejto kombinácii bude dizajn rozhrania čo najkrutejší a ponúkne príležitosť na mierne predĺženie výdrže batérie smartfónu.

  Ako nočná téma šetrí záťaž

  Podľa prieskumu môže nočná téma v každom prípade čisto čierna predĺžiť výdrž batérie až o 40% oproti základnej hodnote. Správne, nezabudnite, že na tento účel musí mať zariadenie správnu obrazovku AMOLED, pretože pozostáva z mnohých LED diód, ktoré na rozdiel od panelov IPS nemajú jediné podsvietenie, ale žijú a odumierajú nezávisle od seba. Z tohto dôvodu, keď potrebujete ukázať čiernu farbu, LED dióda zhasne a nespotrebuje žiadne batérie.