Ako zn├ş┼żi┼ą pou┼ż├şvanie mobiln├Żch d├ít na va┼íom zariaden├ş s Androidom

Pou┼ż├şvanie internetu, podobne ako – a rovnako nepohodln├ę ako – jedlo s kal├│riami, spotreb├║va d├íta. V├í┼í poskytovate─ż slu┼żieb na tom zar├íba, niekedy exponenci├ílne, ak prekro─Ź├şte svoj limit. Niektor├ş poskytovatelia dokonca obmedzuj├║ aj va┼íu ┼í├şrku p├ísma, ─Źasto vtedy, ke─Ć to najviac potrebujete. Ako v┼íak m├┤┼żete sledova┼ą ka┼żd├Ż kilobajt?

Zd├í sa, ┼że je ─Źoraz ┼ąa┼ż┼íie obmedzi┼ą vyu┼żitie vlastn├Żch ├║dajov, ke─Ć sa technol├│gia uber├í opa─Źn├Żm smerom. ─îoraz viac hier sa spolieha na cloud, soci├ílne siete bez d├ít neexistuj├║ a na internetov├ę slu┼żby je prepojen├Żch viac aplik├íci├ş. A ─Źo je to smartf├│n bez d├ít? Je len to─żko z├íbavy, ak├║ m├┤┼że va┼ía kalkula─Źka poskytn├║┼ą.

Ale v┼íetka n├ídej nie je straten├í. Chyst├íme sa v├ím uk├íza┼ą nieko─żko tipov a trikov, ktor├ę m├┤┼żu zn├ş┼żi┼ą va┼íe vyu┼żitie d├ít na zariadeniach Android a┼ż o polovicu.

Met├│da 1: Spo─żahnite sa na Wi-Fi

Toto je moja hlavn├í obrana pred vysok├Żm vyu┼żit├şm d├ít. Domov m├┤┼że by┼ą tam, kde je srdce, ale je to aj miesto, kde sa moje telef├│ny automaticky prip├íjaj├║ k sieti Wi-Fi. Ako u┼ż bolo povedan├ę, nie je dobr├ę sa pripoji┼ą k akejko─żvek otvorenej sieti. Ak sa v├ím zd├í bezplatn├ę Wi-Fi pr├şli┼í dobr├ę na to, aby to bola pravda, m├┤┼że ├şs┼ą o medovn├ş─Źek, ktor├Ż v├ím hacker nal├íkal.

Preto ste informovan├ş o otvoren├Żch sie┼ąach, ale nie o automatickom pripojen├ş. Po manu├ílnom pripojen├ş k sieti by si v┼íak va┼íe zariadenie nemalo tieto inform├ície nielen pam├Ąta┼ą, ale aj automaticky pripoji┼ą. To je k─ż├║─Źov├ę pre minimaliz├íciu vyu┼żitia d├ít syst├ęmom Android. Ak chcete Wi-Fi nakonfigurova┼ą manu├ílne, postupujte takto:

1. Nav┼ít├şvte Nastavenia

Ikona vyzer├í ako ozuben├ę koleso.

Menu Nastavenia

2. Wi-Fi ZAPNUTÉ

Ni┼ż┼íie Bezdr├┤tov├ę a siete, uistite sa, ┼że je Wi-Fi prepnut├ę na ZAPNUT├ëPotom klepnite na mo┼żnos┼ą Wi-Fi. Va┼íe zariadenie by malo rozpozna┼ą v┼íetky siete v dosahu.

Wifi

3. Vytvorte spojenie

Klepnite na n├ízov siete, ku ktorej sa chcete pripoji┼ą.

4. Overi┼ą

Ak sa zobraz├ş v├Żzva, zadajte heslo zodpovedaj├║cej siete Wi-Fi. Ak sie┼ą nie je zabezpe─Źen├í, pripojenie by sa malo ├║spe┼íne dokon─Źi┼ą bez ve─żk├ęho ├║silia z va┼íej strany.

Met├│da 2: Pou┼ż├şvajte zjednodu┼íen├ę prehliada─Źe

Chrome ┼áetri─Ź d├ít spolupracuje so servermi Google na zn├ş┼żen├ş mno┼żstva ├║dajov stiahnut├Żch na ka┼żdej webovej str├ínke, ktor├║ nav┼ít├şvite. Stiahnu┼ą Ôľ╝ Opera Mini aby ste si mohli vybra┼ą medzi re┼żimami sporenia. Naz├Żva sa menej zn├ímy prehliada─Ź, ktor├Ż m├í v sebe aj mo┼żnos┼ą ukladania ├║dajov, ktor├í zakazuje na─Ź├ştanie obr├ízkov Maxthon.

N├í┼í nasleduj├║ci pr├şklad ukazuje, ako zapn├║┼ą ┼áetri─Ź d├ít v prehliada─Źi Chrome, ale podobn├ę met├│dy by sa dali pou┼żi┼ą aj na in├ę prehliada─Źe, aby sa zn├ş┼żilo pou┼ż├şvanie mobiln├Żch zariaden├ş v syst├ęme Android.

1. Cho─Ć do nastaven├ş

Je pr├şstupn├Ż z ikony ponuky v pravom hornom rohu. Ikona ponuky je s├ęria troch zvisl├Żch bodiek.

2. ┼áetri─Ź d├ít

Od nastavenie, vyberte ┼áetri─Ź d├ít a prepnite ho na ZAPNUT├ë poz├şciu.

┼áetri─Ź d├ít

Opera Mini

Ako zn├ş┼żi┼ą pou┼ż├şvanie mobiln├Żch d├ít na va┼íom zariaden├ş s Androidom 2

Maxthon

Ako zn├ş┼żi┼ą pou┼ż├şvanie mobiln├Żch d├ít na va┼íom zariaden├ş s Androidom 2

Met├│da 3: Vypnite mobiln├ę d├íta, ke─Ć sa nepou┼ż├şvaj├║

Toto je najefekt├şvnej┼íie rie┼íenie na zn├ş┼żenie spotreby d├ít. Nepochybne existuj├║ situ├ície, ke─Ć d├ítov├ę pripojenie nie je potrebn├ę, napr├şklad ke─Ć sp├şte. Jedin├Żm negat├şvom je, ┼że nebudete dost├íva┼ą upozornenia na soci├ílne m├ędi├í, e -maily alebo ak├ęko─żvek aplik├ície, ktor├ę vy┼żaduj├║ internet. Toto je v┼íak met├│da, ktor├║ m├┤┼żete pou┼żi┼ą na zn├ş┼żenie spotreby d├ít v syst├ęme Android.

1. Prejdite na polo┼żku Upozornenia

Stiahnite nadol oznamovaciu li┼ítu (na niektor├Żch zariadeniach) alebo prejdite na hlavn├║ str├ínku nastavenie Ponuka.

Oznamovacie tienidlo

2. Vypn├║┼ą ├║daje

Vypn├║┼ą Mobiln├ę d├ítaAk sa chyst├íte na nastavenie trasu, budete tie┼ż musie┼ą vybra┼ą Vyu┼żitie d├ít.

Mobiln├ę d├íta

Met├│da 4: Ulo┼żte si mapy do vyrovn├ívacej pam├Ąte

Mapy Google umo┼ż┼łuj├║ ukladanie ich m├íp do pam├Ąte cache pre pou┼żitie offline. Ak nem├íte pr├şstup k sieti Wi-Fi, pri s┼ąahovan├ş mapy m├┤┼że d├┤js┼ą k po─Źiato─Źn├ęmu pou┼żitiu ├║dajov, ale po─Źas cestovania ├║daje u┼íetr├şte. Uvid├şte, ┼że to pom├┤┼że zn├ş┼żi┼ą vyu┼żitie d├ít v telef├│ne s Androidom.

1. Pribl├ş┼żenie

Pribl├ş┼żte ─Źas┼ą mapy, ktor├║ chcete ulo┼żi┼ą do vyrovn├ívacej pam├Ąte.

2. Klepnite na panel H─żada┼ą

3. Zadajte OK mapy

OK-mapy

4. Klepnite na ikonu H─żada┼ą

Je dobr├ę, ┼że v├ís aplik├ícia upozorn├ş, ko─żko ├║dajov pou┼żije.

Mapa na stiahnutie

5. Klepnite na polo┼żku Stiahnu┼ą

Potom v├ís aplik├ícia po┼íle sp├Ą┼ą do zobrazenia m├íp a mapa sa ulo┼ż├ş do vyrovn├ívacej pam├Ąte na pou┼żitie offline.

Mapy

Ako zn├ş┼żi┼ą pou┼ż├şvanie mobiln├Żch d├ít na va┼íom zariaden├ş s Androidom 2

Met├│da 5: Pou┼żite Opera MAX

Opera MAX funguje tak, ┼że zni┼żuje mno┼żstvo d├ít, ktor├ę pou┼ż├şvaj├║ v┼íetky aplik├ície vo va┼íom Androide. Rob├ş to tak, ┼że smeruje ├║daje aplik├íci├ş cez servery Opery, kde s├║ komprimovan├ę. Kvalita videa m├┤┼że by┼ą naru┼íen├í. Opera MAX je spr├ívca ├║dajov, tak┼że v├ím tie┼ż umo┼ż┼łuje zisti┼ą, ko─żko d├ít jednotliv├ę aplik├ície spotreb├║vaj├║.

Ko─żko v├ís to bude st├í┼ą? Ni─Ź. Opera MAX je zadarmo. M├┤┼żete v┼íak by┼ą pr├şle┼żitostne vystaven├ş reklame na dobitie aplik├ície.

Opera Max

Ako zn├ş┼żi┼ą pou┼ż├şvanie mobiln├Żch d├ít na va┼íom zariaden├ş s Androidom 2

Met├│da 6: Dr┼żte si karty

Ak neviete, ko─żko ├║dajov v s├║─Źasnosti pou┼ż├şvate, nebudete vedie┼ą, ako ve─żmi je potrebn├ę ich zlep┼íi┼ą, ani o krokoch, ktor├ę budete robi┼ą. Vedeli ste v┼íak, ┼że u┼ż m├íte vstavan├║ mo┼żnos┼ą sledova┼ą vyu┼żitie d├ít?

M├┤┼żete nielen vidie┼ą, ko─żko d├ít jednotliv├ę aplik├ície pou┼ż├şvaj├║, ale m├┤┼żete tie┼ż nastavi┼ą limit pou┼ż├şvania a povoli┼ą upozornenia, ke─Ć sa va┼íe ├║daje pribl├ş┼żia k ur─Źit├ęmu limitu, ktor├Ż si vyberiete. Ke─Ć budete schopn├ş nezodpovedne identifikova┼ą aplik├ície, ktor├ę pou┼ż├şvaj├║ va┼íe ├║daje, zv├í┼żte odin┼ítalovanie alebo n├íjdenie n├íhrady.

Je tie┼ż mo┼żn├ę odhadn├║┼ą, ko─żko d├ítov├ęho prenosu by in┼ítal├ícia, o ktorej uva┼żujete, vy┼żadovala. Na to by ste museli pou┼żi┼ą samostatn├║ aplik├íciu, ale najmenej traja z najlep┼í├şch americk├Żch dopravcov tak├Żto n├ístroj pon├║kaj├║. Mnoho oper├ítorov tie┼ż poskytuje n├ístroje, pomocou ktor├Żch m├┤┼żete sledova┼ą svoje aktu├ílne vyu┼żitie d├ít, ako napr myAT & T. a M├┤j mobil Verizon. Tie┼ż aplik├ície ako Stav ├║dajov pon├║ka ove─ża podrobnej┼íie spr├ívy v re├ílnom ─Źase.

Ak chcete skontrolova┼ą predch├ídzaj├║ce pou┼ż├şvanie, pokia─ż je na zariaden├ş Android, postupujte pod─ża ni┼ż┼íie uveden├Żch krokov 4.0 alebo viac:

1. Prejdite na polo┼żku Nastavenia

2. Prejdite na polo┼żku Bezdr├┤tov├ę pripojenie a siete

Na v├Ą─Ź┼íine zariaden├ş je priamo v hornej ─Źasti nastavenie

Menu Bluetooth

3. Klepnite na Pou┼ż├şvanie ├║dajov

M├íte mo┼żnos┼ą prep├şnania Nastavte d├ítov├Ż limit do ZAPNUT├ë, a potom budete m├┤c┼ą nastavi┼ą upozornenie spodn├Żm pos├║va─Źom alebo pevn├ę obmedzenie pomocou horn├ęho pos├║va─Źa.

myAT & T.

Ako zn├ş┼żi┼ą pou┼ż├şvanie mobiln├Żch d├ít na va┼íom zariaden├ş s Androidom 2

M├┤j mobil Verizon

Ako zn├ş┼żi┼ą pou┼ż├şvanie mobiln├Żch d├ít na va┼íom zariaden├ş s Androidom 2

Stav ├║dajov

Ako zn├ş┼żi┼ą pou┼ż├şvanie mobiln├Żch d├ít na va┼íom zariaden├ş s Androidom 2

Met├│da 7: Ako obmedzi┼ą ├║daje na pozad├ş

Ak├Ż vplyv m├í to, ┼że vo svojom telef├│ne neust├íle kontrolujete aktualiz├ície? Pravdepodobne u┼ż viete, ┼że vyb├şja bat├ęriu a d├íta. Pre─Źo by sa teda aplik├ície, ktor├ę neust├íle kontroluj├║ aktualiz├ície, l├ş┼íili? V├Ą─Ź┼íinu ─Źasu nie s├║, a preto je vhodn├ę obmedzi┼ą ├║daje na pozad├ş. Ak chcete aktualiz├íciu z tejto konkr├ętnej aplik├ície, jednoducho ju otvorte.

1. ├Źs┼ą do nastavenie

2. Klepnite na Bezdr├┤tov├ę a siete

Alebo v z├ívislosti od zariadenia u┼ż tam m├┤┼żete by┼ą.

3. Vyberte Vyu┼żitie d├ít

Teraz m├┤┼żete za─Źa┼ą s p├íchaj├║cou aplik├íciou.

4. Posun├║┼ą nadol

Posu┼łte sa do spodnej ─Źasti zoznamu aplik├íci├ş.

5. Obmedzi┼ą ├║daje

Vyber si Obmedzi┼ą ├║daje na pozad├ş aplik├ície. Teraz bude aplik├ícia m├┤c┼ą pou┼ż├şva┼ą ├║daje iba vtedy, ke─Ć je otvoren├í.

Obmedzi┼ą ├║daje

Met├│da 8: Pom├íha udr┼żiava┼ą va┼íu vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą

Pam├Ąt├íte si, ─Źo sme robili vtedy, ke─Ć sme do M├íp ukladali do vyrovn├ívacej pam├Ąte? Teraz sa pok├║sime pou┼żi┼ą ten ist├Ż koncept v┼íade, kde to len bude mo┼żn├ę. D├ívky, ktor├ę opakovane pou┼ż├şvate, m├í iba zmysel ponecha┼ą si ich v z├ílohe, ne┼ż aby ste ich s┼ąahovali znova a znova. Pok├║ste sa vopred na─Ź├şta┼ą ├║daje, ke─Ć m├íte pr├şstup k Wi-Fi, kedyko─żvek to bude mo┼żn├ę.

1. Ulo┼żte si hudbu do telef├│nu

Nieko─żko aplik├íci├ş, ako napr├şklad Spotify, umo┼ż┼łuje pou┼ż├şvate─żom s┼ąahova┼ą zoznamy skladieb. Streamovacie aplik├ície ako YouTube hltaj├║ ├║daje, ale m├┤┼żete to trochu zmierni┼ą pred na─Ź├ştan├şm vide├ş do svojho Zoznam pozri nesk├┤r. M├┤┼żete si tie┼ż ulo┼żi┼ą vlastn├ę zoznamy skladieb priamo na kartu microSD alebo pou┼żi┼ą adapt├ęr.

SD karta

2. Ulo┼żte si materi├íl na ─Ź├ştanie do telef├│nu

Radi si ─Ź├ştate spr├ívy alebo zauj├şmav├ę ─Źl├ínky o prest├ívkach po cel├Ż de┼ł? S aplik├íciami ako Vreckov├ę pristupujete k nim, kedyko─żvek chcete, aj bez d├ítov├ęho pripojenia.

Vrecková aplikácia

3. Pou┼ż├şvajte slu┼żbu Dokumenty Google offline

Chcete by┼ą schopn├ş pracova┼ą na dokumente, aj ke─Ć nem├íte Wi-Fi? M├┤┼że┼í. V aplik├ícii Dokumenty Google prejdite do ponuky (tri siv├ę bodky napravo od ka┼żd├ęho dokumentu) a vyberte polo┼żku Ponecha┼ą na zariaden├ş.

Met├│da 9: Z├şskajte kontrolu nad svojimi aktualiz├íciami

Aplik├ície nie s├║ naprogramovan├ę tak, aby v pr├şpade dostupnosti aktualiz├ície zoh─żad┼łovali v├í┼í stav vyu┼ż├şvania d├ít. Existuje v┼íak nastavenie v s├║bore Google Play Store kde to m├┤┼że┼í ovl├ída┼ą

1. Cho─Ć do nastaven├ş

Ponuku n├íjdete klepnut├şm na tri riadky v ─żavom hornom rohu.

2. Automatick├ę aktualiz├ície aplik├íci├ş

Priamo v hornej ─Źasti zoznamu sa nach├ídza karta Automatick├ę aktualiz├ície aplik├íci├ş. Klepnite na ┼łu.

Automatická aktualizácia

3. Iba Wi-Fi

Zme┼łte nastavenie na automatick├ę aktualiz├ície aplik├íci├ş na Iba Wi-Fi.

Iba Wi-Fi

Met├│da 10: Zak├íza┼ą automatick├║ synchroniz├íciu

Je to ─Ćal┼í├ş sp├┤sob, ako sa vyhn├║┼ą plytvaniu d├ít aplik├íciami, ktor├ę neust├íle kontroluj├║ aktualiz├ície. Ak synchroniz├íciu pre Gmail, Fotky alebo Obchod Play nepotrebujete, deaktivujte ju.

1. Cho─Ć do nastaven├ş

Prejdite na hlavn├║ ─Źas┼ą telef├│nu nastavenie Ponuka.

2. Nav┼ít├şvte ├║─Źty

Tu n├íjdete zoznam v┼íetk├Żch va┼íich ├║─Źtov.

├Ü─Źty

3. Vyberte ├Ü─Źet

Budete musie┼ą prejs┼ą do ka┼żd├ęho ├║─Źtu a zru┼íi┼ą v├Żber mo┼żnosti synchroniz├ície.

Synchronizácia vypnutá

Záver

Ak je va┼íe zariadenie s Androidom rootovan├ę, pou┼ż├şvanie aplik├íci├ş na blokovanie rekl├ím tie┼ż pom├┤┼że zmierni┼ą ├║nik ├║dajov. Aj ke─Ć to nie je rootovan├ę, st├íle m├┤┼żete pou┼ż├şva┼ą ur─Źit├ę aplik├ície, ako je Adblock pre Android, ak sa chcete zbavi┼ą inzerentov monopolizuj├║cich va┼íe ├║daje, ale m├┤┼żete narazi┼ą na nieko─żko ─Ćal┼í├şch probl├ęmov a obmedzen├ş, ne┼ż maj├║ rootovan├ş pou┼ż├şvatelia.

D├║fame, ┼że sme v├ím pomohli pochopi┼ą, ako m├┤┼żete zn├ş┼żi┼ą vyu┼żitie d├ít v syst├ęme Android. Ak m├íte ak├ęko─żvek ot├ízky alebo n├ívrhy, dajte n├ím vedie┼ą v ni┼ż┼íie uveden├Żch koment├íroch.

Odpor├║─Źan├Ż kredit obr├ízku