Ako znížiť oneskorenie v hrách pre Android: 7 metódy

Všetci sme tam boli, hráte úplne v pohode a vyhrávate, ale potom dôjde k náhlemu oneskoreniu a vy stratíte stabilitu. Oneskorenie vo videohrách je ťažké prehltnúť, a preto hľadáme spôsoby, ako dnes obmedziť oneskorenie v hrách pre Android. Chystajú sa úplne odstrániť oneskorenie? Absolútne nie, prinajmenšom urobia váš zážitok trochu znesiteľným.

Existuje niekoľko dôvodov, prečo vaša hra zaostáva, a my sa na ne všetky pozrieme krok za krokom a pokúsime sa znížiť oneskorenie vo vašich herných reláciách. Aj keď netvrdíme, že úplne odstránime oneskorenie zo všetkých vašich hier, prinajmenšom vás vyzbrojí znalosťami, prečo sa to môže stať a ako môžete sami obmedziť oneskorenie v hrách pre Android.

Súvisiace: Najlepšie Anti-Lag aplikácie pre Android

Čo sa považuje za oneskorenie?

Osobne som videl, ako ľudia označujú rôzne veci za oneskorenie a sú do určitej miery pravdivé. Ale základným predpokladom je, že ak hra koktá alebo nereaguje, považuje sa to za oneskorenie. Oneskorenie v hernom svete však znamená, že v online hrách nedostávate potrebné informácie na udržanie bezproblémového pripojenia k serveru.

Pokles snímkovej frekvencie, optimalizácia a celkové spomalenie hardvéru sú tiež dôvodom, prečo sa vaša hra môže cítiť pomalšia alebo nie plynulá.

Nech už je vaša definícia oneskorenia akákoľvek, na konci chceme všetci hladší herný zážitok na našich zariadeniach s Androidom. Začnime s najlepšími spôsobmi na zníženie oneskorenia v hrách pre Android.

7 Spôsoby, ako odstrániť oneskorenie

1. Zrušte rozlíšenie

Zrušte rozlíšenie

Hráte graficky pôsobivú hru pre Android, ktorá funguje pomerne dobre, ale zrazu vidíte divné koktanie. Nemôžete presne určiť, prečo sa to deje, ale na obrazovke vidíte všeobecnú roztržitosť.

Je to pravdepodobne kvôli tomu, že snímková frekvencia veľmi kolíše a stimulácia snímok je vypnutá. Zníži sa rozlíšenie vášho zariadenia. Väčšina najnovších zariadení má rozlíšenie 1440 p alebo 4K.

Čím vyššie je rozlíšenie, tým viac zdrojov bude vaše zariadenie potrebovať na spustenie najnovších hier. Zníženie rozlíšenia zariadenia zaistí, že váš smartphone nemusí tlačiť toľko pixelov, a bude mať za následok plynulejšiu snímkovú frekvenciu.

Odporúčam dokonca znížiť rozlíšenie na 720p, ak sa vaše zariadenie skutočne snaží spustiť najnovšie hry. Toto je jeden z najľahších spôsobov, ako zaistiť bezproblémový zážitok.

2. Prejdite do režimu offline

Prejdite do režimu offline

Ak existuje možnosť hrať hru offline, dôrazne odporúčam vypnúť počas hrania hry Wi-Fi a mobilné dáta. Mnoho aplikácií na pozadí neustále používa internet a spotrebováva systémové zdroje. Aplikácie ako Facebook, Instagram, Whatsapp a Twitter dôsledne pristupujú k internetu, aby aktualizovali upozornenia a podobne.

Ak existuje možnosť hrať hru offline, určite by ste si mali zvoliť túto trasu a nebude zaostávať. Ak chcete ísť do extrémov, zapnite režim v lietadle, aby ste svoje zážitky ešte viac optimalizovali.

3. Použite aplikáciu Anti-Lag

Pred spustením hry môžete použiť aplikáciu proti oneskoreniu. The najlepšie aplikácie proti oneskoreniu pre Android v zásade vypnite nepotrebné procesy, vyčistite pamäť a oveľa viac zdrojov pre spustenú hru. To znamená, že váš smartphone bude vynakladať všetko, čo je v jeho silách, aby hra bola čo najlepšia.

Aplikácie Game Booster sú tiež skvelé pri rozdeľovaní systémových zdrojov tam, kde sú najviac potrebné. Pozrite sa na naše najlepšie aplikácie spomaľujúce oneskorenie pre Android, stiahnite si jeden z najlepších zosilňovačov hier a oživte svoje hranie.

4. Použite aplikáciu Task-Killer

Na pozadí beží množstvo úloh a niektoré z nich sú veľmi náročné na zdroje. Ak sa počas hrania stále stretávate s oneskorením, môže to byť spôsobené všetkými aplikáciami, ktoré spotrebúvajú všetky vaše zdroje.

Na identifikáciu problému budete možno potrebovať aplikáciu na zabíjanie úloh pre Android, ktorá vám pomôže nielen problém nájsť, ale aj ľahko zabiť. Takto udržíte zdroje a umožníte hre trochu voľne dýchať.

5. Aktualizujte hru

Aktualizujte hru

Moderné hry sú veľmi prepracované a udržať ich optimalizované a bez chýb pre veľký počet rôznych zariadení je náročná práca. Vývojári spravidla vydávajú záplaty, ktoré opravujú problémy s optimalizáciou a odstraňujú chyby, ktoré môžu mať za následok oneskorenie.

Aktualizácia hry je najlepší spôsob, ako zaistiť, že máte najnovšiu verziu od vývojára a nebudete sa stretávať s problémami s optimalizáciou. Iste, nie všetky hry budú fungovať správne na vašom konkrétnom zariadení, takže s optimalizáciou nemôžete veľa urobiť, ale aktualizácia hry môže prinajmenšom vyriešiť niektoré problémy.

6. Vypnite režim úspory energie

Vypnite režim úspory energie

Režimy úspory energie vo väčšine smartphones obmedziť prácu CPU a všeobecne znížiť výpočtový výkon, aby poskytoval batériu s dlhšou životnosťou. To však môže byť prekážkou, pokiaľ ide o hranie videohier, ktoré vyžadujú veľa výpočtového výkonu.

Vypnutím úsporného režimu zaistíte, aby vaše zariadenie bežalo na optimálnych frekvenciách a alokovalo všetky zdroje na svoje hry, a nie aby šetrilo batériu. Odporúčame vám tiež hrať náročné hitové tituly, keď vám zostane najmenej 60% batérie smartphones automaticky sa prepne do úsporného režimu pod 15%.

7. Aktualizácia hardvéru

Aktualizácia hardvéru

Ak na svojom starom hardvéri používate najnovšiu strieľačku pre viacerých hráčov, je tu šanca, že hardvér s ním nebude držať krok. Na svojom Samsungu som napríklad videl drop rámy PUBG Galaxy S7 Edge a nie je ani taký starý.

Možno je teda načase hľadať upgrade, najmä ak sa chystáte pravidelne hrať graficky drahé hry. Moderné hry sú v dnešnej dobe veľmi náročné na zdroje a sú to grafické veľmoci. Zariadenie, ktoré je vyrovnané 3 rokov budú v dnešnej dobe zápasiť so spustením hier v plnom rozlíšení a so všetkými zvončekmi.

Aj keď je skvelé, že herný priemysel Android napreduje s úžasnými vizuálmi, je tiež trochu ťažkopádne aktualizovať všetky 2 rokov. Našťastie existujú aj iné hry, ktoré na spustenie nevyžadujú veľa energie GPU, takže pokiaľ ide o hranie hier pre Android, máte veľa možností.

Plynulá plavba

Hry pre Android sú v dnešnej dobe na vzostupe vďaka veľkým úspechom ako PUBG a Fortnite (už čoskoro) na platformu. Môžeme si len predstaviť, čo si myslia ostatní obrovskí vývojári o prenose v systéme Android, nemôžeme sa dočkať, až uvidíme, kam sa budú hry pre Android v najbližších rokoch uberať.

Oneskorenie bolo vždy veľkým problémom v hrách, či už hráte na počítači za 2 000 dolárov alebo na konzole za 500 dolárov; takže dáva zmysel, že aj na našej milovanej platforme sú problémy s oneskorením. To však neznamená, že sa s nimi musíme neustále stretávať, tieto metódy, ako môžete obmedziť oneskorenie v hrách pre Android, vám určite pomôžu udržať stabilnú obnovovaciu frekvenciu a vyťažiť maximum z vášho herného zážitku s Androidom.

Ak máte ďalšie návrhy, ktoré by obmedzili oneskorenie v hrách alebo odporúčaniach pre Android, podeľte sa o ne s nami všetkými, aby sme mohli všetci hrať v pokoji.