Ako znížiť hlasitosť televízora Samsung bez diaľkového ovládania

Nemôžete nájsť diaľkové ovládanie alebo sa vybila batéria a chcete zvýšiť alebo znížiť TV. Prvá vec, ktorú chcete vyskúšať, je skontrolovať, či má televízor vlastnú aplikáciu pre smartfóny. V opačnom prípade vyskúšajte bezplatnú aplikáciu, ktorá zmení váš telefón na diaľkové ovládanie. Toto pravdepodobne nie je najrýchlejší spôsob, ako znížiť hlasitosť televízora Samsung, ale je to pravdepodobne najlepšie dlhodobé riešenie pre ľudí, ktorí často strácajú diaľkové ovládanie.

Existuje iba jedno tlačidlo

Predpokladajme, že ste prehľadali celý televízor Samsung a našli iba jedno tlačidlo. Po stlačení tlačidla sa televízor zapne (alebo vypne). Čo robíš?

Ukazuje sa, že veľa televízorov Samsung má tlačidlo s dvojakým použitím. Na toto tlačidlo musíte položiť prst a takmer ho nakloniť jedným alebo druhým smerom.

Tlačidlo Samsung

Videli ste tie staré televízne programy, kde ľudia odoberajú odtlačky prstov? Začínajú prstom papiera a potom sa nejakým spôsobom valia. Preto musíte použiť toto tlačidlo.

Ďalším spôsobom, ako o tom premýšľať, je súvaha. Stlačením jedného z okrajov zvýšite alebo znížite hlasitosť. Pokiaľ nestlačíte tlačidlo, môžete v autobuse zvoniť zvončekom, nemal by sa však zapínať ani vypínať.

V 2018 televíznych modeloch

Existuje viac ako 2018 modelov, ktoré majú iba jedno tlačidlo. Stlačením a podržaním tlačidla zapnete alebo vypnete televízor. Keď je televízor zapnutý, stlačením tlačidla zobrazte ponuku. Keď je menu aktívne, opätovným stlačením tlačidla prepínate možnosti.

Ak chcete zvýšiť alebo znížiť hlasitosť televízora, prepnite na ovládacie prvky hlasitosti. Stlačte tlačidlo o niečo viac a vyberte ovládanie hlasitosti. Ak menu nebolo aktívne, dlhým stlačením by sa televízor vypol. Dlhé stlačenie sa však používa na výber možností, keď je ponuka aktívna.

Pod predným panelom

Váš televízor Samsung môže mať päť tlačidiel pod predným panelom alebo na prednej strane televízora. Stlačením stredného tlačidla na sekundu alebo dve zobrazíte ponuku možností. Pomocou štyroch tlačidiel so šípkami okolo tlačidla v strede vyberte rôzne možnosti, ktoré sa zobrazia na obrazovke.

Päť tlačidiel televízora Samsung

Je zrejmé, že budete musieť prejsť na ovládače hlasitosti pomocou tlačidiel so šípkami a potom pomocou stredného tlačidla opakovane zvoliť požadovaný ovládač hlasitosti (nahor alebo nadol).

Tlačidlá na zadnej strane televízora Samsung

Prostredné tlačidlo môže mať energetický symbol. V takom prípade môžete stlačením tlačidla na sekundu alebo dve zapnúť alebo vypnúť televízor. Keď je televízor zapnutý, stlačením tohto tlačidla zobrazíte ponuku.

Päť tlačidiel na zadnej strane televízora Samsung

Tlačidlá hore a dole sa používajú na výber toho, čo chcete v ponuke Samsung TV. Ľavé a pravé tlačidlo sa používa na zvýšenie alebo zníženie vybraných možností. Ak zvolíte ovládanie hlasitosti, pomocou ľavého a pravého tlačidla zvýšte alebo znížte hlasitosť. To isté platí pre výber kontrastu, jasu obrazu atď.

Existuje špeciálna aplikácia Samsung Remote?

Na trhu existuje niekoľko aplikácií, ktoré vám umožňujú ovládať televízor, ale jediné oficiálne aplikácie sú aplikácia „Samsung Smart View“ a „Samsung SmartThings“. Aby televízor fungoval správne, musia byť k televízoru pripojené; inak môžete pomocou aplikácie ovládať všetky televízory Samsung vo vašej oblasti!

S televízorom môže fungovať niekoľko aplikácií tretích strán, mali by ste ich však zvážiť, iba ak pre vás oficiálne aplikácie nepracujú. Je však známe, že úradné aplikácie zlyhávajú z dôvodu problémov s kompatibilitou, problémov s pripojením a dokonca aj z dôvodu nerovnomerného fungovania rôznych zariadení predávaných v rôznych krajinách.

Nájdite svoje diaľkové ovládanie

Ak nemôžete nájsť diaľkové ovládanie, možno budete musieť objednať nové. Zvyčajne je najlepšie kúpiť nový od oficiálneho výrobcu a / alebo dodávateľa online. Ak si kúpite všeobecné diaľkové ovládanie, nie je pravdepodobné, že by mnoho tlačidiel fungovalo. Funkcia hlasitosti môže fungovať, pretože nastavenia televízora sú teraz takmer univerzálne. Je však lepšie, ak dostanete oficiálneho vodiča, aj keď to znamená ísť na eBay a nájsť z druhej ruky.

Vedeli ste, že existuje niekoľko spôsobov, ako zvýšiť hlasitosť na televízore Samsung? Našli ste iné spôsoby? Dajte nám vedieť v sekcii nižšie.