Ako zmera┼ą n├ív┼ítevnos┼ą na soci├ílnych sie┼ąach pomocou n├ístroja Google Analytics

Ovládate svoju sociálnu komunikáciu?

Meranie vplyvu na soci├ílne m├ędi├í m├┤┼że by┼ą ohromuj├║ce.

Ob─ż├║ben├Żm a osved─Źen├Żm n├ístrojom na meranie soci├ílnych m├ędi├ş je Google Analytics.

Google Analytics m├┤┼że sledujte vplyv prenosu soci├ílnych m├ędi├ş na va┼íe str├ínky, presahuj├║ce kliknutia, retweets a ─Ćal┼íie vlastn├ę metriky.

Tu je n├ívod Zmerajte svoju komunik├íciu so soci├ílnymi m├ędiami pomocou n├ístroja Google Analytics,

# 1: Zistite, odkia─ż poch├ídza va┼ía soci├ílna prev├ídzka

Google Analytics v├ím m├┤┼że pom├┤c┼ą Pochopi┼ą soci├ílne siete pou┼ż├şvate─żov a ich fyzick├ę umiestnenie,

Ak chcete vidie┼ą svoju n├ív┼ítevnos┼ą na soci├ílnych m├ędi├ích, mus├şte v slu┼żbe Google Analytics najprv nastavi┼ą pokro─Źil├Ż segment.

Ak ste prihl├ísen├ş do svojho ├║─Źtu Google Analytics, prejdite do ─Źasti Spres┼łuj├║ce segmenty, + Nov├Ż vlastn├Ż segment do segmentu pridajte zdroje n├ív┼ítevnosti zo soci├ílnych m├ędi├ş,

M├┤┼żete to vidie┼ą ni┼ż┼íie.

pokro─Źil├Ż segment soci├ílnych m├ędi├şPou┼żite v┼íeobecn├Ż segment na zachytenie v┼íetk├ęho prenosu soci├ílnych m├ędi├ş naraz.

Po nastaven├ş prejdite na Verejn├ę – Demografick├ę ├║daje – Poloha a uvid├şte mrie┼żku podobn├║ tejto:

spr├íva o umiestnen├ş na soci├ílnych sie┼ąachUkazuje, z ktor├Żch ├║dajov vypl├Żva, ┼że m├┤j prenos zo soci├ílnych m├ędi├ş poch├ídza (o krok ─Ćalej ako ┼ítandardn├í spr├íva na ├║rovni krajiny).

Ako v├ím tieto inform├ície m├┤┼żu pom├┤c┼ą zlep┼íi┼ą v├í┼í marketing?

Tieto inform├ície m├┤┼żete pou┼żi┼ą na svoje obchodn├ę ciele. Tieto inform├ície m├┤┼żete napr├şklad pou┼żi┼ą z n├ístroja Google Analytics rozhodn├║┼ą, ktor├ę miesta m├┤┼żu by┼ą pre stretnutie najlep┼íie, kde ur─Źi┼ą najlep┼íie miesta Facebook reklamy zacielen├ę na miesto alebo ur─Źenie najlep┼í├şch miest pre obchod Pay-and-Tweet,

# 2: Ur─Źite prenos soci├ílnych m├ędi├ş z mobiln├Żch zariaden├ş

V┼íetci sme po─Źuli, ┼że mobiln├Ż telef├│n je na vzostupe. Preh─żad na┼íej mobilnej plan├ęty Google 2012 ukazuje, ┼że 80% pou┼ż├şvate─żov slu┼żby Google Planet smartphones v Spojen├Żch ┼ít├ítoch pou┼ż├şvaj├║ svoje telef├│ny na pr├şstup k soci├ílnym m├ędi├ím a 55% nav┼ítevuje viac ako raz denne.

A va┼íe publikum? Priemyseln├ę ┼ítatistiky s├║ skvel├ę, ale nechcete pozrite sa, ─Źo sa konkr├ętne t├Żka tejto str├ínky?

Ak je vybrat├Ż tento roz┼í├şren├Ż segment, prejdite na ┼átandardn├ę preh─żady – Verejn├ę – Mobiln├ę – Preh─żad.

Dostanete graf, ktor├Ż vyzer├í takto:

mobiln├Ż prenos soci├ílnych m├ędi├şTu som vybral predvolen├Ż segment V┼íetky n├ív┼ítevy na porovnanie s moj├şm segmentom prenosu na soci├ílnych sie┼ąach.

Ako v├ím tieto inform├ície m├┤┼żu pom├┤c┼ą zlep┼íi┼ą v├í┼í marketing?

Bude u┼żito─Źn├ę vedie┼ą, ko─żko n├ív┼ítevnosti va┼íich soci├ílnych siet├ş poch├ídza z mobiln├Żch zariaden├ş. Ak existuje ve─żk├ę mno┼żstvo, budete chcie┼ą Skontrolujte, ako sa v├í┼í obsah zobrazuje na mobiln├Żch zariadeniach,

V├í┼í podrobn├Ż infographic m├┤┼że by┼ą ┼ąa┼żko ─Źitate─żn├Ż. Alebo sa va┼íe video vo form├íte Flash zobrazuje iba ako ÔÇ×?ÔÇť na mobiln├Żch zariadeniach. Pr├şpadne vyplnen├Ż dotazn├şk m├í ve─ża mal├Żch pol├ş, ktor├ę je ve─żmi ┼ąa┼żk├ę vyplni┼ą.

# 3: Ktor├ę vozidlo zo soci├ílnych m├ędi├ş vysiela najlep┼íiu n├ív┼ítevnos┼ą?

Vstavan├ę metriky kvality prem├ívky v slu┼żbe Google Analytics, ako napr├şklad ─Źas na str├ínke a miera okam┼żit├Żch odchodov, s├║ vynikaj├║ce. Ale ke─Ć beriete meranie kvality dopravy v├í┼żne, je to v┼íetko o konverzi├ích.

V slu┼żbe Google Analytics s├║ konverzie v┼íeobecne definovan├ę ako.

Pozrime sa na r├Żchle ÔÇ×akoÔÇť nastavi┼ą jeden z najbe┼żnej┼í├şch cie─żov: zaregistrujte sa na odber bulletinu. (Predpoklad├ím, ┼że tu pre e-mailov├Ż marketing pou┼ż├şvate proces dvojit├ęho prihl├ísenia.)

├Ü┼żasn├Ż. Teraz m├íte stanoven├Ż cie─ż. M├┤┼że ich trva┼ą 24 hod├şn, k├Żm ich Google Analytics za─Źne sledova┼ą.

Ke─Ć za─Źnete zhroma┼ż─Ćova┼ą niektor├ę ├║daje o odbere bulletinu, m├┤┼żete prejs┼ą na str├ínku hodnoti┼ą svoje soci├ílne m├ędi├í,

Vo svojom ├║─Źte Google Analytics prejdite na ┼átandardn├ę preh─żady – Konverzie – Ciele – Preh─żad.

Tu m├┤┼żete Porovnajte svoju komunik├íciu zo soci├ílnych m├ędi├ş jedn├Żm z dvoch sp├┤sobov:

  1. Ak nem├íte ve─ża zdrojov sprostredkovania, Jedin├Żm poh─żadom m├┤┼żete zisti┼ą, ktor├ę siete pre v├ís funguj├║ bez nutnosti pou┼żitia pokro─Źil├Żch segmentov.
  2. Ak m├íte ve─ża referen─Źn├Żch zdrojov, mo┼żno budete chcie┼ą nastavi┼ą r├┤zne roz┼í├şren├ę segmenty pre ka┼żd├║ soci├ílnu sie┼ą (napr├şklad facebook.com + m.facebook.com vs. t.co + twitter). Tu je viac o tom, ak potrebujete.

Ak pou┼ż├şvate segmenty, uvid├şte nie─Źo tak├ę:

facebook vs twitterGoogle Analytics zobrazuje, ko─żko n├ív┼ítevnosti prich├ídza z ka┼żdej platformy soci├ílnych m├ędi├ş.

Nezabúdajme však na asistovanú konverziu: pri prvej návšteve vašich stránok sa neprenesie všetka prevádzka.

Tu je n├ívod, ako skontrolova┼ą, ─Źi soci├ílne m├ędi├í pom├íhaj├║ niektor├Żm z va┼íich ─Ćal┼í├şch kan├ílov:

Prejdite na ┼ítandardn├ę preh─żady – Konverzie – Viackan├ílov├ę z├║┼żenia – Hlavn├ę cesty konverzie.

Dostanete graf, ktor├Ż vyzer├í takto:

hlavn├ę cesty konverzie na soci├ílne m├ędi├íSoci├ílne siete zohr├ívaj├║ d├┤le┼żit├║ ├║lohu 2 z 5 hlavn├ę konverzn├ę cesty m├┤jho spravodajcu.

Ako v├ím tieto inform├ície m├┤┼żu pom├┤c┼ą zlep┼íi┼ą v├í┼í marketing?

To nazna─Źuje, kde by ste mali tr├ívi┼ą ─Źas a kde potrebujete zlep┼íi┼ą marketing soci├ílnych m├ędi├ş.

Predpokladajme napr├şklad, ┼że ste str├ívili ve─ża ─Źasu Facebook marketingu, ale slu┼żba Google Analytics ukazuje, ┼że to nevytv├íra ve─ża n├ív┼ítevnosti a m├íte slu┼ín├ę mno┼żstvo Twitter prem├ívka, aj ke─Ć u┼ż uplynulo m├ílo ─Źasu Twitter marketing.

Zv├í┼żte zmenu vec├ş, M├┤┼żete sa rozhodn├║┼ą Zme┼łte sa Facebook marketingov├í taktika pok├║si┼ą sa z├şska┼ą v├Ą─Ź┼íiu n├ív┼ítevnos┼ą ALEBO sa m├┤┼żete rozhodn├║┼ą tr├ívi┼ą viac ─Źasu s vami Twitter Marketingov├ę ├║siliePreto┼że to je to, ─Źo poskytuje najlep┼íie v├Żsledky.

─îo sa s tebou deje?

Co si myslis? Pou┼ż├şvate n├ístroj Google Analytics na meranie n├ív┼ítevnosti na soci├ílnych sie┼ąach? ─îo ste sa nau─Źili? M├íte nejak├ę rady, ktor├ę m├┤┼żete prida┼ą? Dajte n├ím vedie┼ą v sekcii koment├írov!