Ako zmenšiť veľkosť súboru Stránky, čísla alebo Keynote

Znížte nastavenie veľkosti súboru pre program Keynote Mac

Pri skladaní základných dokumentov, ktoré pozostávajú hlavne z textu, nie je veľkosť súboru zvyčajne príliš veľká na odoslanie alebo zdieľanie. Ak však použijete obrázky a videozáznamy, tieto veľkosti súborov môžu byť dosť veľké.

V tomto tutoriále vám ukážeme, ako rýchlo a ľahko zmenšiť veľkosť súboru dokumentu na stránkach, číslach a kľúčových poznámkach v počítačoch Mac. Uľahčí to nahrávanie alebo zdieľanie súboru.

Znížte veľkosť súboru na stránkach, číslach alebo poznámkach

Otvorte dokument na stránkach, číslach alebo kľúčových poznámkach a postupujte podľa týchto jednoduchých krokov na zmenšenie veľkosti súboru.

1) kliknite tu Archív > Zmenšite veľkosť súboru na paneli s ponukami.

2) V hornej časti rozbaľovacieho okna sa zobrazuje aktuálna veľkosť a odhadovaná veľkosť, keď je zmenšená.

Keynote Zníženie nastavení veľkosti súborov Mac

Upravte nastavenia podľa toho, ako chcete zmenšiť veľkosť.

 • všeobecný: Ak chcete zmenšiť veľké obrázky a vylúčiť vystrihnuté časti filmov a zvukov, môžete začiarknuť jedno alebo iba políčko.
 • Formát filmu: Vyberte možnosť Najkompatibilnejšie (H.264) alebo Zachovať pôvodný formát. Pri prvej možnosti sa H.264 často používa na kompresiu videa s vysokým rozlíšením. Toto je pravdepodobne to, čo si chcete zvoliť. Ak si vyberiete druhú možnosť zachovania pôvodného formátu, môžete dostať pokyny, ktoré dokazujú, že položky sa nemusia dať prehrať na zariadeniach iPhone alebo iPad.
 • Kvalita filmu: Táto možnosť je k dispozícii, ak pre formát filmu vyberiete možnosť Najkompatibilnejšia (vyššie). Môžete si vybrať medzi 1080p, 4K alebo menšou kvalitou konceptu / súboru.
 • 3) Kliknite na alebo Zmenšiť tento súbor alebo Zmenšiť kópiu, Ak vyberiete možnosť Zmenšiť kópiu, stále máte originál, s ktorým môžete pracovať, a kópiu môžete pomenovať odlišne.

  Počas kompresie sa objaví malé rozbaľovacie okno. To je všetko, veľkosť vášho súboru bola znížená.

  Môže sa stať, že sa pokúsite zmenšiť veľkosť súboru a dostanete správu, že sa nedá zmenšiť. Toto sa stane, ak už všetky médiá majú vybraté nastavenia.

  Keynote Zmenšenie veľkosti súboru nemôže Mac

  zhrnutie

  Vďaka tejto užitočnej funkcii nemusíte tvrdo pracovať, aby ste zmenšili veľkosť súboru dokumentu na stránkach, číslach alebo kľúčových poznámkach. Pretože kópiu môžete zmenšiť a ponechať originál, oplatí sa to, ak plánujete e-mailom alebo zdieľaním tohto súboru.

  Máte nejaké tipy na prácu so súbormi na stránkach, číslach alebo poznámkach? Ak áno, dajte nám vedieť v komentároch nižšie alebo nás kontaktujte Twitter alebo Facebook!