Ako zmeni┼ą UUID v HDD VirtualBox

Pok├║sili ste sa skop├şrova┼ą, presun├║┼ą alebo z├ílohova┼ą a obnovi┼ą virtu├ílne po─Ź├şta─Źe VirtualBox a teraz sa jeden alebo viac z nich nebude sp├║┼í┼ąa┼ą kv├┤li ÔÇ×niektor├Żm probl├ęmom UUIDÔÇť? Tu v├ím uk├í┼żeme, ako m├┤┼żete zmeni┼ą UUID v aplik├ícii HBoxs VirtualBox.

Ke─Ć sme nastavili virtu├ílny stroj vo VirtualBox, dostal univerz├ílny jedine─Źn├Ż identifik├ítor alebo UUID. Toto je 128-bitov├ę ─Ź├şslo, konkr├ętne pre virtu├ílny hardv├ęr. Tu je probl├ęm: Pevn├Ż disk pripojen├Ż k virtu├ílnemu po─Ź├şta─Źu, ktor├Ż sme vytvorili, m├í tie┼ż svoj vlastn├Ż UUID. To sa tie┼ż pova┼żuje za jedine─Źn├ę. Ak nie, nastan├║ probl├ęmy.

Najbe┼żnej┼í├ş pr├şpad sa m├┤┼że objavi┼ą po pokuse o kop├şrovanie alebo z├ílohovanie virtu├ílneho po─Ź├şta─Źa. Pri pokuse spusti┼ą ÔÇ×druh├║ verziuÔÇť virtu├ílneho po─Ź├şta─Źa m├┤┼że VirtualBox ozn├ími┼ą, ┼że UUID pevn├ęho disku nie je ten, ktor├Ż sa o─Źak├íva.

To je, ke─Ć mus├şte resetova┼ą UUID HDD a vlo┼żi┼ą ho sp├Ą┼ą do VM ako nov├ę zariadenie. Je to ─żahk├ę, ale vy┼żaduje pou┼żitie n├ístrojov pr├şkazov├ęho riadku a nieko─żko kliknut├ş v zriedka nav┼ít├şvenej ─Źasti grafick├ęho pou┼ż├şvate─żsk├ęho rozhrania VirtualBox.

Zoznámte sa s VboxManage

VirtualBox sa dod├íva s n├ístrojmi pr├şkazov├ęho riadku, VBoxManageTo, ako napoved├í n├ízov, v├ím pom├┤┼że spravova┼ą v├í┼í virtu├ílny po─Ź├şta─Ź.

VboxManage je ┼ívaj─Źiarsky arm├ídny n├┤┼ż od VirtualBox. Toto je rozhranie pr├şkazov├ęho riadku pre program, ktor├Ż pon├║ka ve─ża funkci├ş, ktor├ę sa nenach├ídzaj├║ v ÔÇ×hlavn├ŻchÔÇť aplik├íci├ích zalo┼żen├Żch na GUI.

S n├şm m├┤┼żete vytvori┼ą nov├Ż virtu├ílny stroj, zmeni┼ą jeho parametre, klonova┼ą ho alebo resetova┼ą virtu├ílny UUID HDD. A posledn├ę je to, ─Źo tu potrebujeme.

Zmeni┼ą Virtualbox Uuid Vboxmanage

Ak m├íte VirtualBox, VboxManage je u┼ż nain┼ítalovan├Ż. Ak chcete overi┼ą, zadajte termin├íl:

Dva pr├şkazy na zapam├Ątanie

Aj ke─Ć to v tomto ─Źl├ínku nepotrebujeme, pri rie┼íen├ş probl├ęmov s virtu├ílnym po─Ź├şta─Źom by ste mali ma┼ą na pam├Ąti dva pr├şkazy VboxManage:

vboxmanage showhdinfo FILE

Zmeni┼ą zoznam virtu├ílnych zoznamov nevyu┼żit├Żch virtu├ílnych schr├ínok

Prv├Ż zobrazuje zoznam v┼íetk├Żch va┼íich virtu├ílnych po─Ź├şta─Źov, ktor├ę s├║ ÔÇ×pripojen├ęÔÇť k VirtualBoxu.

Druh├Ż m├┤┼że zobrazi┼ą inform├ície o s├║bore virtu├ílneho pevn├ęho disku, ktor├Ż nap├íjate.

Aj ke─Ć proces, ktor├Ż budeme pou┼ż├şva┼ą, nie je zlo┼żit├Ż alebo nepriestreln├Ż, m├┤┼żete pou┼żi┼ą druh├Ż v s├║bore virtu├ílneho pevn├ęho disku pred a po z├íkroku. T├Żmto sp├┤sobom si budete ist├ş, ┼że sa UUID zmenil.

Vyberte pevn├Ż disk

V hlavnom okne VirtualBox, ke─Ć je v├í┼í VM zastaven├Ż, zvo─żte "S├║bor -> Virtual Media Manager".

Zmeni┼ą Virtualbox Uuid Virtualbox Virtual Media Manager

V okne, ktor├ę sa objav├ş na obrazovke, identifikujte pevn├Ż disk s probl├ęmom. Kliknut├şm vyberte. Potom kliknut├şm na tla─Źidlo ÔÇ×Odomkn├║┼ąÔÇť vybran├Ż HDD uvo─żn├şte z VirtualBoxu. Ke─Ć sa VirtualBox op├Żta, ─Źi ste si ist├ş, overte, ─Źi ho chcete uvo─żni┼ą. Potom kliknite na tla─Źidlo Odstr├íni┼ą.

Zme┼łte okno Uuid Virtualbox na Virtualbox Virtual Media Manager

VirtualBox v├ím povie, ┼że ÔÇ×Preto┼że tento pevn├Ż disk nie je pr├şstupn├Ż, obrazov├Ż s├║bor nie je mo┼żn├ę odstr├íni┼ą.ÔÇť Kliknite na tla─Źidlo Odstr├íni┼ą. Ak sa chybov├ę hl├ísenie l├ş┼íi, tento krok presko─Źte, aby ste predi┼íli ├║pln├ęmu vymazaniu virtu├ílneho pevn├ęho disku.

Zme┼łte UUID

Vr├í┼ąte sa do svojho termin├ílu a zadajte:

vboxmanage internalcommands sethduuid FILENAME

Nahra─Ćte ÔÇ×FILENAMEÔÇť skuto─Źn├Żm s├║borom virtu├ílneho pevn├ęho disku.

Zme┼łte nastavenie Uduid Virtualbox Uuid Vboxmanage

Program by v├ís mal upozorni┼ą na nov├ę UUID, ktor├ę s├║ nakonfigurovan├ę pre s├║bory virtu├ílneho pevn├ęho disku.

Znova nainštalujte svoj virtuálny HDD

Vr├í┼ąte sa do okna Virtual Media Manager a kliknite na tla─Źidlo Prida┼ą. Vyh─żadajte a vyberte aktualizovan├Ż s├║bor na virtu├ílnom pevnom disku, ktor├Ż chcete prepoji┼ą sp├Ą┼ą s VirtualBox.

Zmeni┼ą Virtualbox Uuid Virtualbox Vyberte aktualizovan├Ż s├║bor HDD

Zatvorte okno Virtual Media Manager a znova skontrolujte nastavenia virtu├ílneho po─Ź├şta─Źa, ktor├ęho sa probl├ęm t├Żka.

Prejdite do nastaven├ş ÔÇ×Ukladac├ş priestorÔÇť vo va┼íom virtu├ílnom po─Ź├şta─Źi a vyberte pr├şslu┼ín├Ż ovl├ída─Ź. Kliknite na ikonu s pevn├Żm diskom a znamienkom plus. Vyberte mo┼żnos┼ą ÔÇ×Vybra┼ą existuj├║ci diskÔÇť a v zobrazenom okne sa aktualizuje s├║bor virtu├ílneho pevn├ęho disku.

Zmeni┼ą Virtualbox Uuid Virtualbox Prein┼ítalova┼ą aktualizovan├Ż s├║bor HDD

Kliknut├şm na tla─Źidlo OK ulo┼ż├şte zmeny a opust├şte okno. Spustite svoj virtu├ílny po─Ź├şta─Ź a ak v┼íetko p├┤jde pod─ża pl├ínu, malo by sa spusti┼ą hladko.

s├║visiace:

Bol tento ─Źl├ínok u┼żito─Źn├Ż? Ak nie