Ako zmeni┼ą svoj e-mail na centrum soci├ílnych m├ędi├ş s programom Posterous

Vo svete soci├ílnych m├ędi├ş je ─żahk├ę by┼ą ohromen├Ż morom profilov a aktualiz├íci├ş stavu. Nebolo by s tak ve─ża slu┼żieb a tak m├ílo ─Źasu posla┼ą e-mail na va┼íe profily soci├ílnych m├ędi├ş? S Posterous to je.

Posterous umo┼ż┼łuje Po┼ílite e-mailom na pribli┼żne 20 platforiem soci├ílnych m├ędi├ş. Vydavate─żstvo na LinkedIn, Facebook, Twitter vr├ítane slu┼żieb YouTube a Picasa je rovnako jednoduch├ę ako odosielanie e-mailov. A nehovor├şme ani o jednoduch├Żch textov├Żch pr├şspevkoch.

S Posterous m├┤┼żete vytv├íra┼ą fotografick├ę gal├ęrie na cel├║ obrazovku, skupiny na zdie─żanie a spolupr├ícu alebo spravodliv├ę Str├ívte ─Źl├ínok, ktor├Ż ─Ź├şta v┼íetko na internete odoslan├şm e-mailu, Pridajte si smartphone a m├íte siln├Ż sp├┤sob, ako vytvori┼ą a zdie─ża┼ą obsah na cest├ích,

Pr├şklad str├ínky Posterous blog: blogovanie a Posterous

V podstate je Posterous podobn├í blogov├í platforma Tumblr. M├┤┼żete z├şska┼ą vyhraden├║ adresu URL, ktor├í poskytuje rozbo─Źova─Ź pre v├í┼í obsah, Prisp├┤sobte vzh─żad svojej webovej str├ínky Posterous a prida┼ą statick├Ż obsah ako str├ínku ÔÇ×O mneÔÇť. ─îo odli┼íuje Posterousa od seba, je jeho jednoduchos┼ą pou┼żitia a schopnos┼ą tak urobi┼ą distribuova┼ą s├║─Źasne na viacero kan├ílov soci├ílnych m├ędi├ş.

Za─Źa┼ą v Posterous je ─Źo najjednoduch┼íie. Nemus├şte si ani otvori┼ą ├║─Źet. proste posla┼ą e-mail na (chr├ínen├ę e-mailom) a m├íte svoj prv├Ż blogov├Ż pr├şspevok. Posterous rozpozn├í va┼íu e-mailov├║ adresu a vytvor├ş vyhraden├Ż blog pre v┼íetok obsah odoslan├Ż z tejto e-mailovej adresy. Predmetom va┼íej e-mailovej adresy bude n├ízov alebo n├ízov pr├şspevku a obsah e-mailu bude skuto─Źn├Ż pr├şspevok na blogu. Prilo┼żen├ę fotografie sa automaticky skonvertuj├║ do fotogal├ęrie a vlo┼żia do v├í┼ího pr├şspevku.

Posterous odo┼íle e-mail, ke─Ć je uverejnen├Ż v├í┼í blogov├Ż pr├şspevok (zvy─Źajne do jednej min├║ty) s odkazom na jeho zobrazenie. Ke─Ć som odoslal testovac├ş pr├şspevok, dokonca som vytiahol svoje podpisov├ę meno (alebo e-mailov├║ adresu, nie som si ist├Ż, ktor├Ż z nich) a pomenoval som m├┤j novo vytvoren├Ż blog ÔÇ×Jim's PosterousÔÇť.

odpove─Ć na hlasov├║ schr├ínkuKe─Ć odo┼ílete svoj prv├Ż blogov├Ż pr├şspevok, od Posterous dostanete e-mail s odkazmi na v├í┼í nov├Ż ├║─Źet.

S e-mailov├Żmi podpismi v┼íak bu─Ćte opatrn├ş, preto┼że pravdepodobne nebudete chcie┼ą zverejni┼ą svoje telef├│nne ─Ź├şslo alebo in├ę inform├ície a m├┤┼żu sp├┤sobi┼ą nepr├şjemn├Ż blogov├Ż pr├şspevok. Ak do svojho e-mailu prid├íte znak ÔÇ×#endÔÇť, spolo─Źnos┼ą Posterous nebude m├┤c┼ą zverej┼łova┼ą nie─Źo, ─Źo nasleduje za zna─Źkou ÔÇ×#endÔÇť.

Ak m├┤┼żete posla┼ą e-mail, m├┤┼żete nap├şsa┼ą blog. ─îas na zmenu a konfigur├íciu str├ínok je minim├ílny. Ale aby ste uvo─żnili skuto─Źn├║ silu Posterou, mus├şte si otvori┼ą ├║─Źet. Pri n├ív┼íteve prv├ęho pr├şspevku budete ma┼ą mo┼żnos┼ą zaregistrova┼ą si ├║─Źet.

Autoposting

Automatick├ę zasielanie na viac ├║─Źtov je miestom, kde sa Posterous naozaj za─Ź├şna ┼żiari┼ą. Povedzme napr├şklad, ┼że ste na konferencii a chcete Uverejnite svoj n├ípad Twitter a ├║─Źty LinkedIn spolu s jedn├Żm Facebook aktualiz├ícia a pr├şspevok k v├ím WordPress Blog.

Zvy─Źajne je potrebn├ę otvori┼ą ka┼żd├Ż ├║─Źet osobitne a pre ka┼żd├Ż ├║─Źet vytvori┼ą pr├şspevok alebo aktualiz├íciu. V┼íetko, ─Źo mus├şte urobi┼ą, je posterous po┼ílite e-mail na (chr├ínen├Ż e-mail). Posterous naform├ítuje v├í┼í e-mail a distribuuje ho cez va┼íe ├║─Źty soci├ílnych m├ędi├ş,

vydavate─żstvo Facebook PosterousPosterous m├┤┼że p├şsa┼ą priamo na ktor├║ko─żvek z mnoh├Żch platforiem soci├ílnych m├ędi├ş.

Predpokladajme v┼íak, ┼że nechcete, aby pr├şspevok chodil na v┼íetky va┼íe kan├íly soci├ílnych m├ędi├ş. Povedzme, ┼że to len chcete zverejni┼ą fotografiu z mobiln├ęho telef├│nu na svoju Twitter a Facebook ├║─Źty, Zme┼łte e-mailov├║ adresu na ─Ź├ştanie (chr├ínen├Ż e-mail) a Posterous po┼íle pr├şspevok iba na ur─Źen├ę platformy soci├ílnych m├ędi├ş.

Blogovanie a plagát

plag├ít iphonePosterous m├┤┼że tie┼ż zmeni┼ą ak├Żko─żvek smartphone na mobiln├║ platformu pre blogovanie. Aplik├ícia pre iPhone obsahuje nastavenia pre automatick├ę ladenie, prid├ívanie fotografi├ş a spr├ívu viacer├Żch ├║─Źtov typu Posterous.

Som oddan├Ż pou┼ż├şvate─ż WordPress a nem├ím v pl├íne zmeni┼ą v┼íetko na Posterous. Ale s├║ chv├şle, ke─Ć som na ceste a chcem to uverejni┼ą r├Żchly blogov├Ż pr├şspevok, Ak to chcete urobi┼ą, mus├şm spusti┼ą laptop, nahra┼ą ak├Żko─żvek obr├ízok, n├íjs┼ą pripojenie k sieti Wi-Fi a potom nap├şsa┼ą a zverejni┼ą pr├şspevok. S Posterous a smartf├│nom je v┼íetko, ─Źo mus├şm urobi┼ą Nap├ş┼íte pr├şspevok v e-maile, prilo┼żte fotografie alebo vide├í a po┼ílite ho.

Pomocou funkci├ş automatick├ęho zavesenia Posterous automaticky form├ítuje a posiela m├┤j e-mail priamo na m├┤j blog WordPress, po┼ílite Tweet a aktualizujte m├┤j Facebook a status LinkedIn. Aj ke─Ć je mo┼żn├ę p├şsa┼ą na WordPress prostredn├şctvom e-mailu, myslel som si, ┼że je to trochu ┼ąa┼żkop├ídne a vy┼żaduje spr├ívne k├│dovanie HTML.

Podcasting je rovnako jednoduch├ę. Pripojte k svojmu e-mailu s├║bor MP3 a Posterous vygeneruje kan├íl RSS pre v├í┼í podcast, Posluch├í─Źi sa m├┤┼żu prihl├ísi┼ą na odber svojho zdroja podcastov pomocou iTunes alebo in├Żmi sp├┤sobmi predplatn├ęho.

Syndikova┼ą obsah

Pos├║vanie obsahu blogu prostredn├şctvom soci├ílnych siet├ş m├┤┼że by┼ą pomal├í ├║loha. S Posterous bookmarklet to m├┤┼żete urobi┼ą v jednom kroku. Po nap├şsan├ş pr├şspevku kliknite kurzor (ktor├í je na paneli s n├ístrojmi prehliada─Źa), vyberte jeden z vybrat├Żch v├Żpisov alebo nap├ş┼íte svoj vlastn├Ż a zverejnite ho na svojej posterovej str├ínke. Odtia─ż autopost tla─Źte obsah prostredn├şctvom svojich soci├ílnych m├ędi├ş,

prospe┼ín├í bro┼ż├║raPosterous Bookmarklet v├ím umo┼ż┼łuje ─żahko zdie─ża┼ą obsah prostredn├şctvom va┼íich soci├ílnych siet├ş.

Aby ste sa vyhli probl├ęmom s duplik├ítom obsahu, nezabudnite uvies┼ą iba jeden origin├íl alebo abstrakt. E┼íte lep┼íie, Vlo┼żte odkaz na svoj pr├şspevok omotan├Ż okolo spr├ívneho k─ż├║─Źov├ęho slova za sp├Ątn├Ż odkaz na va┼íe str├ínky.

prospe┼ín├í bro┼ż├║raAutopost m├┤┼że by┼ą va┼í├şm univerz├ílnym ukazovate─żom Facebook, Twitter a va┼íe ─Ćal┼íie blogy, bez toho, aby ste opustili str├ínku, na ktorej sa u┼ż nach├ídzate.

skupiny

Aj ke─Ć bol m├┤j osemdesiatro─Źn├Ż str├Żko Facebook Predo mnou nie ka┼żd├Ż je rovnako technick├Ż. Ak v┼íak m├┤┼żete posla┼ą e-mail, m├┤┼żete sa pripoji┼ą k poslu┼ínej skupine (pozri obr├ízok ni┼ż┼íie) zdie─żan├şm blogov├Żch pr├şspevkov, fotografi├ş, vide├ş a zvukov├Żch s├║borov (pozri pr├şklad ni┼ż┼íie). Multim├ędi├í sa vkladaj├║ priamo do e-mailu a nie ako samostatn├ę pr├şlohy.

Op├Ą┼ą plat├ş, ┼że spustenie a spr├íva skupiny je mo┼żn├ę vykona┼ą v├Żlu─Źne prostredn├şctvom e-mailu. Za┼ílite e-mail na (chr├ínen├Ż e-mail) s n├ízvom skupiny v predmete predmetu a e-mailov├Żmi adresami ─Źlenov skupiny ako obsah e-mailu. O chv├ş─żu dostanete e-mail s odkazom na dokon─Źenie registr├ície. Dajte skupine popis, nastavte pr├şstupov├ę pr├íva a va┼ía skupina bude v prev├ídzke,

od tej doby na ├║─Źas┼ą nepotrebujete ├║─Źet v slu┼żbe Posterous, nemus├şte ─Źaka┼ą, a┼ż si ostatn├ş ─Źlenovia otvoria ├║─Źet alebo sa nau─Źia nov├║ platformu. ─îlenovia skupiny m├┤┼żu skupine posiela┼ą alebo odpoveda┼ą v├Żlu─Źne e-mailom.

podvodn├ę skupinyZdie─żajte pozn├ímky so svojou triedou alebo ─Źl├ínkami so svojimi kolegami takmer v akomko─żvek form├íte.

E-mail ako centrum soci├ílnych m├ędi├ş

Prebieha kontrola Facebook, Twitter o LinkedIn pre zasielanie spr├ív sa m├┤┼że r├Żchlo rozpt├Żli┼ą. Jedn├Żm zo sp├┤sobov, ako sa vyhn├║┼ą rozpty─żovaniu, je Nastavte si profily na soci├ílnych m├ędi├ích, aby v├ís informovali e-mailom, ke─Ć dostanete priamu spr├ívu alebo pr├şspevok do svojho profilu.

Pridajte Posterous a m├┤┼żete Spravujte svoju soci├ílnu sie┼ą prostredn├şctvom e-mailu. Upravte ju ─Ćalej vytvoren├şm e-mailovej adresy iba pre ├║─Źty soci├ílnych m├ędi├ş. Obmedzte sa len na otv├íranie e-mailov nieko─żkokr├ít denne a zrazu si m├┤┼żete prezrie┼ą v┼íetky tieto profily soci├ílnych m├ędi├ş.

odlo┼żen├Ż autopostVo svojom ├║─Źte m├┤┼żete posiela┼ą e-maily konkr├ętnym typom slu┼żieb. Chcete aktualizova┼ą svoje Twittermen nie vy Facebook? M├┤┼żete to urobi┼ą.

Pred nieko─żk├Żmi rokmi som nap├şsal blogov├Ż pr├şspevok, v ktorom tvrdil, ┼że soci├ílne m├ędi├í sp├┤sobia zastaranie e-mailu. S rast├║cim po─Źtom kan├ílov soci├ílnych m├ędi├ş a ─Źoraz viac preplnen├Żm vysielan├şm som nesk├┤r zmenil n├ízor. Dobr├Ż, starom├│dny a pre┼ąa┼żen├Ż e-mailov├Ż k├┤┼í m├í jednoduchos┼ą, ktor├í sa niekedy m├┤┼że javi┼ą ako pr├ş┼ąa┼żliv├í.

─Äal┼íie inform├ície o spolo─Źnosti Posterous n├íjdete v ─Źasti The Official Posterous Posterous.

─îo si mysl├şte, ┼że pou┼ż├şvate posterous? Ak├ę m├í┼í sk├║senosti? Svoje koment├íre zanechajte v poli ni┼ż┼íie.