Ako zmeni┼ą predvolen├ę nastavenia aplik├ície v syst├ęme Android

Jednou z ve─żk├Żch vec├ş na opera─Źnom syst├ęme Android je, ┼że v Google Play Store. Existuje v┼íak aj nieko─żko alternat├şv a ak si nain┼ítalujete dve alebo viac podobn├Żch aplik├íci├ş, mo┼żno sa budete musie┼ą rozhodn├║┼ą pre aplik├íciu, ktor├║ chcete pravidelne pou┼ż├şva┼ą. To vyvol├íva mo┼żn├║ potrebu zmeni┼ą predvolen├ę nastavenia aplik├ície v syst├ęme Android.

Ak m├íte napr├şklad nain┼ítalovan├Żch nieko─żko hudobn├Żch prehr├íva─Źov, mali by ste zvoli┼ą predvolen├║ aplik├íciu na otv├íranie v┼íetk├Żch hudobn├Żch s├║borov. Aj ke─Ć je toto nastavenie jednoduch├ę, ve─ża pou┼ż├şvate─żov syst├ęmu Android nevie, ako zmeni┼ą predvolen├║ aplik├íciu po jej nastaven├ş. Pokra─Źujte v ─Ź├ştan├ş a zistite, ako m├┤┼żete jednoducho zmeni┼ą predvolen├ę nastavenia aplik├ície vo svojom telef├│ne s Androidom.

Pre─Źo zmeni┼ą predvolen├║ aplik├íciu?

Existuje nieko─żko pr├şpadov, kedy m├┤┼żete chcie┼ą zmeni┼ą predvolen├║ aplik├íciu.

Na webe je k dispoz├şcii lep┼íia alternat├şva Google Play Store. Ak existuje aplik├ícia, ktor├í poskytuje lep┼íie prostredie, mali by ste z nej urobi┼ą predvolen├║ aplik├íciu. Ste unaven├ş z pou┼ż├şvania tej istej starej aplik├ície. Ak napr├şklad v telef├│ne dlhodobo pou┼ż├şvate prehr├íva─Ź hudby, mo┼żno by v├ís mohlo zauj├şma┼ą prepnutie do aplik├ície Hudba Google Play pre in├ę pou┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie. Aktu├ílna predvolen├í aplik├ícia m├í po aktualiz├ícii probl├ęmy. V├í┼í prehliada─Ź m├┤┼że napr├şklad za─Źa┼ą zlyh├íva┼ą po aktualiz├ícii.

Met├│da 1: Predvolen├í met├│da na zmenu nastaven├ş aplik├ície

Toto je naj─żah┼í├ş sp├┤sob, ako nastavi┼ą nov├║ predvolen├║ aplik├íciu a vymaza┼ą jej nastavenia, aby ste mohli vybra┼ą in├║ predvolen├║ aplik├íciu. Predvolen├║ aplik├íciu budete m├┤c┼ą zmeni┼ą len za nieko─żko sek├║nd a nemus├şte z nej in┼ítalova┼ą ┼żiadne aplik├ície tret├şch str├ín Google Play Store.

Krok 1

Ak chcete nastavi┼ą aplik├íciu, otvorte ─żubovo─żn├Ż s├║bor, pre ktor├Ż chcete nastavi┼ą predvolen├║ aplik├íciu. Ak napr├şklad chcete nastavi┼ą predvolen├║ aplik├íciu pre hudbu, otvorte ─żubovo─żn├Ż zvukov├Ż s├║bor v spr├ívcovi s├║borov. Ak m├íte nain┼ítalovan├Żch viac ako jednu hudobn├║ aplik├íciu, zobraz├ş sa akcia Dokon─Źi┼ą pomocou kontextov├ęho okna. Vyberte aplik├íciu, ktor├║ chcete pou┼ż├şva┼ą, a klepnite na V┼żdy.

Ak vyberiete mo┼żnos┼ą Len raz, aplik├ícia nebude nastaven├í ako predvolen├í. To ist├ę plat├ş pre vide├í a odkazy na webov├ę str├ínky. Ak chcete nastavi┼ą predvolen├Ż sp├║┼í┼ąa─Ź, stla─Źte tla─Źidlo Domov a pomocou vyskakovacieho okna z├şskate akciu Dokon─Źi┼ą.

úplná akcia pomocou

Krok 2

Ak chcete odstr├íni┼ą predvolen├║ aplik├íciu, v aplik├ícii Nastavenia prejdite na polo┼żku Aplik├ície alebo Spr├ívca aplik├íci├ş a vyberte aplik├íciu, ktor├║ ste predt├Żm nastavili ako predvolen├║ aplik├íciu. Ak napr├şklad chcete odstr├íni┼ą Google Chrome ako predvolen├║ aplik├íciu, vyberte Chrome zo zoznamu aplik├íci├ş.

spr├ívca aplik├íci├ş

Krok 3

Prejdite nadol na kartu Spusti┼ą predvolene a klepnite na Vymaza┼ą predvolen├ę nastavenia. To je v┼íetko! ├Üspe┼íne ste odstr├ínili aplik├íciu ako predvolen├║ aplik├íciu.

vymaza┼ą predvolen├ę nastavenia

Krok 4

Postupujte pod─ża kroku 1 za ├║─Źelom nastavenia ─Ćal┼íej predvolenej aplik├ície.

Met├│da 2: Predvolen├Ż spr├ívca aplik├íci├ş

T├íto met├│da pou┼ż├şva aplik├íciu tretej strany od Google Play Store na zmenu predvolen├Żch aplik├íci├ş. Aplik├ícia neprin├í┼ía ├║plne nov├Ż sp├┤sob zmeny predvolen├Żch aplik├íci├ş, ale jednoducho u─żah─Źuje pou┼ż├şvanie met├│dy Stock.

Aplik├ícia m├í jednoduch├ę pou┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie pre jednoduch├║ navig├íciu a pon├║ka r├┤zne r├┤zne kateg├│rie na v├Żber predvolen├Żch aplik├íci├ş vr├ítane zvuku, videa, prehliada─Źa, sp├║┼í┼ąa─Źov, e -mailov a spr├ív. Ak m├íte z├íujem ─Źasto meni┼ą predvolen├ę aplik├ície, m├┤┼że to by┼ą perfektn├í aplik├ícia.

Krok 1

Stiahnite a nain┼ítalujte si Default App Manager do tabletu alebo smartf├│nu s Androidom. Aplik├íciu z├şskate pomocou tla─Źidla Google Play ni┼ż┼íie.

Stiahnu┼ą v slu┼żbe Google Play

Krok 2

Otvorte aplik├íciu a prejdite do kateg├│rie, pre ktor├║ chcete nastavi┼ą alebo zmeni┼ą predvolen├║ aplik├íciu. Ak napr├şklad chcete zmeni┼ą predvolen├║ aplik├íciu pre v┼íetky svoje hudobn├ę s├║bory, prejdite do kateg├│rie Audio.

predvolen├ę kateg├│rie spr├ívcu aplik├íci├ş

Krok 3

Ke─Ć prejdete do kateg├│rie, zobrazia sa v┼íetky nain┼ítalovan├ę aplik├ície na otv├íranie s├║borov z tejto kateg├│rie. Ak chcete nastavi┼ą predvolen├║ aplik├íciu, klepnite na tla─Źidlo Nastavi┼ą predvolen├ę.

predvolen├í sada spr├ívcu aplik├íci├ş

Krok 4

V rozba─żovacej ponuke Dokon─Źi┼ą akciu vyberte aplik├íciu, ktor├║ chcete nastavi┼ą ako predvolen├║, a klepnite na tla─Źidlo V┼żdy. Teraz bude nastaven├í predvolen├í aplik├ícia.

predvolen├Ż spr├ívca aplik├íci├ş

Krok 5

Ak chcete odstr├íni┼ą predvolen├║ aplik├íciu, prejdite do kateg├│rie, pre ktor├║ chcete odstr├íni┼ą predvolen├║ aplik├íciu, a klepnite na tla─Źidlo Vymaza┼ą predvolen├ę.

predvolen├Ż spr├ívca aplik├íci├ş jasn├Ż

Krok 6

Teraz sa dostanete na obrazovku Inform├ície o aplik├ícii. Prejdite nadol na kartu Spusti┼ą predvolene a klepnite na Vymaza┼ą predvolen├ę nastavenia.

vymaza┼ą predvolen├ę nastavenia

Krok 7

Pri nastavovan├ş ─Ćal┼íej predvolenej aplik├ície postupujte pod─ża kroku 2, Krok 3 a Krok 4.

Záver

Zariadenia so syst├ęmom Android dok├í┼żu takmer v┼íetko, ─Źo v├Ą─Ź┼íina po─Ź├şta─Źov a ja osobne nem├ím s pou┼ż├şvan├şm telef├│nu s Androidom ako po─Ź├şta─Ź ┼żiadny probl├ęm, okrem nedostatku ├║plnej kl├ívesnice. Aj ke─Ć opera─Źn├Ż syst├ęm Android pon├║ka toho ve─ża, m├┤┼żu nasta┼ą aj komplik├ície, najm├Ą ak m├íte nain┼ítalovan├Żch ve─ża aplik├íci├ş.

Pred nejak├Żm ─Źasom som mal tie┼ż probl├ęmy so zmenou predvolen├Żch nastaven├ş aplik├íci├ş vo svojom webovom prehliada─Źi a ak ste ─Źelili rovnak├ęmu probl├ęmu, m├┤┼żete na nastavenie a zmenu predvolen├Żch aplik├íci├ş pou┼żi┼ą ktor├║ko─żvek z vy┼í┼íie uveden├Żch met├│d. Ke─Ć to urob├şte nieko─żkokr├ít, zvyknete si na to a zmena predvolen├Żch aplik├íci├ş bude trva┼ą iba nieko─żko sek├║nd. Zaistite, aby ste spr├ívne vykonali v┼íetky kroky k zmene predvolen├Żch nastaven├ş aplik├ície v syst├ęme Android a nev├íhajte nap├şsa┼ą ak├ęko─żvek ot├ízky v sekcii koment├írov ni┼ż┼íie.