Ako zmeniť písmo na telefónoch Android [3 Methods]

Ako zmeniť písmo na telefónoch Android [3 Methods] 1

Keď sa veci stanú príliš štandardnými, máme tendenciu hľadať odrody. Je to rovnaký pocit, pokiaľ ide o zmenu písem v telefóne s Androidom.

Jedna z vecí, ktoré sa nám na Androide páči, je to, ako by mohol byť flexibilný. V zariadení Android môžeme vždy použiť iné písmo, prispôsobiť si rozhranie alebo zvoliť inú tému. Vďaka tomu bude naša skúsenosť osobnejšia.

Existuje niekoľko spôsobov, ako môžete zmeniť svoje písmo v systéme Android. Prejdeme si ich jeden po druhom.

Ako zmeniť písmo v systéme Android

1. Použitie vstavaných možností

Niektoré zariadenia s Androidom ponúkajú funkciu, ktorá vám umožňuje zmeniť písmo, ale líši sa podľa výrobcu. Väčšina mobilných telefónov má vo svojich nastaveniach možnosť zmeniť písmo. Toto je najľahší a najbezpečnejší spôsob zmeny písma v systéme Android, pretože už nemusíte nič sťahovať.

Systémové písmaSystémové písma

Aj keď niektoré aplikácie môžu mať tendenciu spomaľovať váš telefón, táto možnosť nie. Navyše na vašej obrazovke sa nebudú zobrazovať žiadne nepríjemné reklamy.

Kroky:

    Kliknite na nastavenia telefónu. Prejdite na „Moje zariadenie“ Vyberte „Zobraziť štýl písma“ Vyberte požadované písmo
Nastavenia displejaNastavenia displeja

Tieto kroky sa môžu líšiť v závislosti od výrobcu vášho zariadenia s Androidom. Najjednoduchším spôsobom, ako nájsť nastavenie písma, je zadať do vyhľadávacieho poľa ponuky Nastavenia „Písmo“

2. Zmeňte spúšťač

Spustite spúšťač 1Zmeňte motív telefónu.

Spúšťače sú zodpovedné za domovskú obrazovku vášho Androidu a mnoho ďalších častí rozhrania. Je to skvelé miesto, kde začať, ak chcete implementovať komplexnú zmenu, napríklad prispôsobenie písma kdekoľvek vo svojom zariadení Android.

Stiahnutie spúšťača je najlepší spôsob, ako si úplne prispôsobiť zariadenie. Zmení to nielen písma vo vašom Androide, ale môžete tiež úplne zmeniť motív svojho zariadenia.

Ako zmeniť písmo na telefónoch Android [3 Methods] 2

Jeden z najlepších launcherov pre Android, ktorý sme testovali a odporúčame, je Go Launcher 3D. Zatiaľ má viac ako 100 miliónov stiahnutí. Skvelé na tom je, že podporuje efekt 3D paralaxy, ktorý nezmrazí vaše zariadenie, aj keď spustíte 3D tapetu.

Na výber máte asi 1 000 rôznych mobilných motívov, takže vám nikdy neujdú témy, ktoré chcete použiť.

Google Play

Kroky:

    Stiahnite si a nainštalujte si spúšťač Prejdite na „Nastavenia“ Prejdite na „Predvoľby“ Vyberte „Písmo“

3. Použite aplikáciu

Správca písma

Môžete tiež použiť aplikáciu špeciálne určenú na zmenu písma vo vašom zariadení s Androidom. Jedným z príkladov je Správca písem pre Huawei / Honor / EMUI, ktorý je bezplatný, užívateľsky príjemný a ponúka stovky možností.

Používateľské rozhranie správcu písmaRozhranie správcu písma

Jednou z nevýhod používania aplikácie ako meniča písma pre Android je, že bezplatné verzie sa dodávajú s reklamami. Problém môže vyriešiť kúpa prémiovej verzie, ale ak existujú iné spôsoby, ako to urobiť bez míňania peňazí, je lepšie sa pre to najskôr rozhodnúť.

Niektoré aplikácie písma pre Android môžu tiež spomaliť váš systém. Niektoré sa môžu občas zrútiť, kým ich používate.

Google Play

často kladené otázky

Ako si môžem stiahnuť písma TTF pre Android?

Jednoduché vyhľadávanie Google by mohlo poskytnúť stovky webových stránok ponúkajúcich písma TTF pre Android. Proces sťahovania je rovnako jednoduchý ako výber súboru TTF a kliknutie na stiahnutie. Skutočnou otázkou je, ako to použiť na zmenu písma v telefóne s Androidom.
Tento proces zvyčajne vyžaduje, aby ste telefón rootovali. Dôrazne odporúčame používať túto možnosť s veľkou opatrnosťou, pretože budete upravovať systémové súbory telefónu.
Root Explorer

Root Explorer si môžete bezplatne stiahnuť a nainštalovať a postupovať podľa pokynov na manuálnu zmenu písem v systéme Android.

Ako sa vrátim k predvolenému písmu pre Android po tom, ako som rootol telefón?

Obnovovač písma

Predtým, ako začnete pokaziť telefón, pretože sa chcete vrátiť k predvolenému písmu po dokončení procesu rootovania, môžete skúsiť použiť FontFix. Bude to fungovať pre telefóny s Androidom, ako sú Huawei, Honor a ďalšie telefóny EMUI.

Kúpte si držiak telefónnej karty SHANSHUI

Držiak telefónnej karty SHANSHUI, silikónová 3M lepiaca nálepkaDržiak telefónnej karty SHANSHUI, silikónová 3M lepiaca nálepka

Ak si chcete svoj telefón s Androidom úplne prispôsobiť, pozrite sa na držiteľa telefónnej karty SHANSUI.

Zahoďte peňaženku za hlavu a zmestte svoje účty, slúchadlá alebo kreditné karty na tento krásne upravený silikónový nálepok. Najviac sa to hodí smartphones k dispozícii na trhu a je ultratenký a ľahký.

amazon-kupit-tlacitko-3

Odlíšte svoj telefón!

Je skvelé vlastniť niečo, čo je pre vás vyrobené na mieru. Zmena písma v systéme Android je len jeden krok k prispôsobeniu zariadenia.

Najjednoduchším spôsobom je skontrolovať, či je v telefóne vymeniteľné písmo. Ak áno, ale napriek tomu chcete viac, môžete si nainštalovať aplikácie, ktoré obsahujú písma pre váš Android. Jedinou nevýhodou je, že niektoré vyžadujú, aby ste rootovali svoj Android. Ak na tento krok nie ste pripravení, najskôr vyskúšajte nový spúšťač.

Poznáte ďalšie aplikácie na zmenu písma pre Android? Máte osobne obľúbený štýl písma? Radi by sme o nich všetko počuli. Podeľte sa o to s nami v sekcii komentárov nižšie!

Odporúčaný kredit obrázku