Ako zmeniť makra v MyFitnessPal

Každý, kto vyskúšal nový diétny režim, vie, aké úžasné to môže byť. Poznáte všetky potraviny, ktorým by ste sa mali vyhnúť. Sledovanie všetkých kalórií a makier však môže byť zložité. Pomocou aplikácie, ako je MyFitnessPal, ju môžete spravovať.

Váš cieľ z hľadiska výživy, kalórií a makro dávok sa však môže zmeniť. Možno budete chcieť zvýšiť príjem tukov a chcete, aby sa tento cieľ odrazil v systéme MyFitnessPal. Pozrime sa, ako zmeniť vaše makra v MyFitnessPal.

Kde sú makra?

MyFitnessPal prichádza s množstvom funkcií. Je to jedna z najpopulárnejších počítaní kalórií a makro aplikácií na trhu. Aplikáciu si môžete zadarmo stiahnuť, ale ak chcete získať všetky podrobnosti, musíte sa prihlásiť na odber prémiového člena. Bezplatná verzia je stále pomerne prepracovaná a ponúka vám veľa funkcií.

Jeho makra sú tuky, uhľohydráty a bielkoviny. Tieto tri makronutrienty pokrývajú 100% všetkého, čo jete za jeden deň. Je len na vás, ako chcete rozdeliť toto percento. A to je to, čo potrebujete zmeniť svoje makrá v MyFitnessPal:

 1. Prihláste sa na MyFitnessPal na svojom mobilnom zariadení.
 2. Dotknite sa troch vodorovných čiar v ľavom hornom rohu obrazovky.
 3. Trochu posuňte zobrazenie nadol a vyberte položku Ciele.
 4. V časti „Ciele výživy“ vyberte položku „Kalórie, uhľohydráty, bielkoviny a ciele týkajúce sa tukov“.
 5. Kliknite na ktorúkoľvek z možností „Sacharidy, bielkoviny a tuky“.
 6. Uvidíte percentuálne počítadlá pre všetky tri makrá.
 7. Nastavte počítadlá tak, ako chcete. Súčet musí predstavovať až 100%.

Ako zmeniť makra v MyFitnessPal 1

Môžete tiež nastaviť svoje makro ciele v gramoch. Pre niektorých je to oveľa jednoduchšia cesta. Táto funkcia je však určená iba pre používateľov Premium. To isté platí pre vaše denné makro ciele.

Čo iného môžete sledovať?

Sledovanie makroživín je nevyhnutné, keď sa snažíte dodržať diétu. Je obzvlášť dôležité, ak dodržiavate diétu Keto alebo akúkoľvek inú diétu s nízkym obsahom sacharidov. Musíte si byť vedomí svojich uhľohydrátov a odkiaľ ich získavate. Mali by ste zvážiť aj príjem tukov a bielkovín. Je treba veľa zvážiť a pomocou aplikácie je všetko oveľa jednoduchšie sledovať.

MyFitnessPal je však predovšetkým aplikácia na počítadlo kalórií. A to dáva zmysel, pretože z väčšej časti, keď sa ľudia snažia schudnúť alebo udržiavať na váhe, majú záujem o príjem kalórií.

Bez ohľadu na to, aký typ diétneho režimu dodržiavate, na chudnutie musíte znížiť kalórie. Preto je stanovenie vašich cieľov týkajúcich sa kalórií rozhodujúcou súčasťou skúsenosti so systémom MyFitnessPal.

V tej istej časti, kde zmeníte svoje makro ciele, môžete tiež nastaviť svoje ciele týkajúce sa kalórií. Najprv musíte nastaviť cieľ denného príjmu kalórií. Makropercentá sa potom upravia tak, aby vyhovovali cieľu s obsahom kalórií.

Ako zmeniť makra v MyFitnessPal 2

Zadávanie údajov

Aby bol MyFitnessPal užitočný na vašej fitnes ceste, musíte ho pravidelne aktualizovať. Aplikácia podrobne sleduje váš postup. Zachováva si svoje pruhy a počíta dni, keď sa prihlásil, a vstúpil do všetkého, čo jedol. Má tiež obrovskú databázu produktov pre ľahký vstup.

Funguje to tak, že zahrniete všetky svoje denné jedlá vrátane občerstvenia a vody a skontrolujete, koľko kalórií ste v ten deň zostali.

To platí aj pre makrá. Po každom jedle si môžete skontrolovať svoje štatistiky a podľa toho upraviť svoje ďalšie jedlo. Môžete tiež zadať svoju dennú cvičebnú rutinu, ako aj všetky kroky, ktoré ste v ten deň podnikli. Aplikáciu môžete synchronizovať s inými aplikáciami pre fitnes a inteligentnými hodinkami.

Na konci dňa môžete kliknúť na „Kompletný denník“ a aplikácia vám poskytne prehľad o vašom dni. Aplikácia vám tiež povie, čo môžete očakávať v najbližších piatich týždňoch, ak bude každý nasledujúci deň ako dnes. Ak chcete zistiť, ako vyzerá váš denný výživový pokrok, stačí:

 1. Prihláste sa do MyFitnessPal.
 2. Z ponuky vyberte možnosť „Výživa“.
 3. Aplikácia vám ukáže stránku, ktorá predstavuje pomer živín pre daný deň.
 4. Prepínaním medzi kartami na tej istej stránke zobrazíte kalórie a makrá.

Údaje v sekciách Kalórie a Makrá budú usporiadané do koláčových grafov. V časti Kalórie bude mať štyri kategórie: raňajky, obedy, večere a občerstvenie. A v časti Makrá budú tri. Sacharidy sú modré, tuk je červený a proteín zelený.

Ako zmeniť makra v MyFitnessPal 3

Ako zmeniť makra v MyFitnessPal 4

Ďalšie funkcie

Sledovanie vašich kalórií a makier je najdôležitejšou súčasťou používania MyFitnessPal. Môžete ho však použiť aj na oveľa viac. Vďaka svojej obrovskej popularite ponúka aplikácia prístup k veľkej komunite. Okolo aplikácie sú vytvorené blogy, fóra a pod fóra.

Pre ľudí, ktorí sa snažia zostať na správnej ceste, môže byť dôležité doraziť a zdieľať vašu cestu s ostatnými. Je to tiež dobré miesto na oslavu vašich úspechov a na zistenie toho, čo iní ľudia urobili, aby zostali motivovaní. Táto aplikácia vám tiež umožňuje nastaviť pripomenutia, vymieňať si recepty a pridávať priateľov.

Sledujte svoju aplikáciu

Aj keď vaším hlavným cieľom nie je schudnúť, ale sledovať, čo jete, MyFitnessPal sa vám môže hodiť. Čím viac budete aplikáciu skúmať, tým viac funkcií objavíte. Zmena makro cieľov je jednoduchá. Avšak rozhodnutie o tom, aké ciele by mali byť, je úplne na vás.

Aby ste z toho mali čo najväčší úžitok, mali by ste pravidelne aktualizovať denník s jedlom. V opačnom prípade pravdepodobne stratíte prehľad o tom, čo sa deje. Ale nenechajte sa ovládať, pretože zdôrazňovanie potravy nie je zvlášť užitočné.

Už ste niekedy použili MyFitnessPal? Bolo ľahké vykonať zmeny?