Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Ako zmeni┼ą jazyk kl├ívesnice v Chromebooku

Ako zmeni┼ą jazyk kl├ívesnice v Chromebooku

Jazyk kl├ívesnice sa nastav├ş po prvom prihl├ísen├ş do Chromebooku. Za predpokladu, ┼że ste v Amerike, bude predvolen├Żm jazykom kl├ívesnice angli─Źtina (USA). ─îo ak v┼íak potrebujete pou┼żi┼ą r├┤zne jazykov├ę nastavenia?

R├Żchla odpove─Ć je, ┼że by nemal by┼ą probl├ęm s nastaven├şm a dokonca m├┤┼żete vybra┼ą kontrolu pravopisu pre r├┤zne jazyky. Tento ─Źl├ínok v├ís prevedie t├Żmto procesom a poskytuje tipy, ako r├Żchlo prep├şna┼ą medzi jazykmi.

Zmena jazykov klávesnice

krok 1

Prejdite na ikonu ├║─Źtu v pravom dolnom rohu obrazovky a potom kliknut├şm na ikonu ozuben├ęho kolieska otvorte ponuku Nastavenia. Teraz mus├şte zvoli┼ą mo┼żnos┼ą Roz┼í├şren├ę, aby ste z├şskali pr├şstup k ─Ćal┼í├şm nastaveniam.

Ako zmeni┼ą jazyk kl├ívesnice v Chromebooku

krok 2

Ak si prajete prida┼ą in├║ kl├ívesnicu, v ponuke zvo─żte Jazyk a kliknite na ÔÇ×Prida┼ą jazykyÔÇť. Potom vyberte jazyky, ktor├ę chcete pou┼ż├şva┼ą, a kliknut├şm na ÔÇ×Prida┼ąÔÇť ich pridajte.

Ako zmeni┼ą jazyk kl├ívesnice na Chromebooku

krok 3

To mimochodom prejdite na ÔÇ×Jazyky a vstupyÔÇť a vyberte ÔÇ×Met├│da vstupuÔÇť. Potom kliknite na ÔÇ×Spravova┼ą met├│dy zad├ívaniaÔÇť a za─Źiarknite pol├ş─Źka pre jazyky kl├ívesnice, ktor├ę chcete pou┼żi┼ą.

Ako zmeni┼ą jazyk kl├ívesnice v Chromebooku

Po dokon─Źen├ş kliknite na ┼í├şpku smeruj├║cu do─żava a vr├í┼ąte sa sp├Ą┼ą.

krok 4

Vyberte si preferovan├Ż jazyk kl├ívesnice a pod t├Żmto jazykom by sa malo objavi┼ą zelen├ę ozna─Źenie Povolen├ę.

Na pracovnej ploche Chromebooku si m├┤┼żete zobrazi┼ą v┼íetky dostupn├ę jazyky kl├ívesnice. Preto mus├şte povoli┼ą ÔÇ×Zobrazi┼ą mo┼żnosti vstupu v poli─ŹkeÔÇť.

Ako zapn├║┼ą kontrolu pravopisu v r├┤znych jazykoch

Ponuka Kontrola pravopisu sa zobraz├ş v dolnej ─Źasti ponuky ÔÇ×Jazyk a vstupÔÇť. Ak chcete prejs┼ą na t├║to funkciu, v ─Źasti Nastavenia (ikona ozuben├ęho kolieska) vyberte mo┼żnos┼ą Spresnenie a potom prejdite nadol na dan├ę menu.

Po kliknut├ş na kontrolu pravopisu sta─Ź├ş vybra┼ą jazyky a je dobr├ę ├şs┼ą.

Note: Existuje ur─Źit├Ż po─Źet jazykov, ktor├ę podporuj├║ kontrolu pravopisu, ale t├íto funkcia funguje s najpopul├írnej┼í├şmi jazykmi.

Prep├şnanie medzi r├┤znymi jazykmi

Po pridan├ş r├┤znych jazykov je r├Żchlym prep├şnan├şm medzi nimi pou┼żitie kl├ívesov├Żch skratiek. Stla─Źte s├║─Źasne tla─Źidl├í Control + Shift + Space a opakujte, k├Żm neuvid├şte po┼żadovan├ę jazyky kl├ívesnice. Ak sa chcete vr├íti┼ą, sta─Ź├ş stla─Źi┼ą kl├ívesov├║ skratku Control + Space.

Ak nechcete pou┼ż├şva┼ą kl├ívesov├ę skratky, cho─Ćte do dolnej ─Źasti obrazovky, kliknite na indik├ítor jazyka a vyberte vstup z kl├ívesnice, ktor├Ż chcete pou┼żi┼ą.

Ako odstr├íni┼ą jazyk

Ak sa rozhodnete, ┼że u┼ż nepotrebujete konkr├ętny jazyk, je to super ─żahk├ę. Op├Ą┼ą kliknete na ikonu ozuben├ęho kolieska, ─Ź├şm sa dostanete do ponuky Nastavenia, a vyberiete si pokro─Źil├ę. Prejdite nadol na ÔÇ×Jazyky a vstupyÔÇť a vyberte mo┼żnos┼ą Jazyk.

Na pravej strane n├íjdete tri zvisl├ę bodky, kliknite na ne a vyberte mo┼żnos┼ą Odstr├íni┼ą.

Bonusov├ę tipy

Vy┼í┼íie uveden├ę zvisl├ę bodky pon├║kaj├║ viac ne┼ż len odstr├ínenie jazyka. Toto je vlastne ponuka Viac, ktor├í v├ím umo┼ż┼łuje zvoli┼ą r├┤zne jazykov├ę preferencie. K dispoz├şcii s├║ dve r├┤zne mo┼żnosti.

vo─żba 1

Vyberte ÔÇ×Zobrazi┼ą ponuky v tomto jazykuÔÇť a potom kliknite na ÔÇ×Zobrazi┼ą syst├ęmov├Ż text v tomto jazykuÔÇť. Potom kliknete na Re┼ítartova┼ą a po prihl├ísen├ş sa ponuky zobrazia v preferovanom jazyku.

vo─żba 2

Vyberte mo┼żnos┼ą ÔÇ×Zobrazi┼ą webov├ę str├ínky v tomto jazykuÔÇť a vyberte mo┼żnos┼ą ÔÇ×Presun├║┼ą na za─ŹiatokÔÇť. T├íto akcia uprednost┼łuje dan├Ż jazyk. A ke─Ć u┼ż ste pri tom, m├┤┼żete vybra┼ą mo┼żnos┼ą ÔÇ×Pon├║ka┼ą preklad str├ínok v tomto jazykuÔÇť.

Ak je t├íto mo┼żnos┼ą zapnut├í, prehliada─Ź Google Chrome automaticky prelo┼ż├ş str├ínky do jazyka, ktor├Ż ste si vybrali.

d├┤le┼żit├Ż Note: Ponuky Chromebookov nefunguj├║ so v┼íetk├Żmi jazykmi. Preklady webov├Żch str├ínok pre niektor├ę jazyky sa m├┤┼żu navy┼íe javi┼ą ako z├íbavn├ę, t├║to funkciu v┼íak m├┤┼żete ─żahko prep├şsa┼ą.

Nieko─żko tipov na rie┼íenie probl├ęmov

Z v├Ą─Ź┼íej ─Źasti, prid├ívanie nov├Żch jazykov a prep├şnanie jazykov funguje bez z├ívady, ale je tu jedna vec, ktor├║ by ste mali vedie┼ą. Ponuka Roz┼í├şren├ę v├ím m├┤┼że odmietnu┼ą zapn├║┼ą kontrolu pravopisu.

Nem├┤┼żete napr├şklad klikn├║┼ą na tla─Źidlo ved─ża kontroly pravopisu, aj ke─Ć je predvolen├Ż jazyk nastaven├Ż na angli─Źtinu. Trik je v tom, ┼że Google uzn├íva v┼íeobecn├║ angli─Źtinu bez ak├Żchko─żvek region├ílnych rozdielov, ako aj anglick├║ angli─Źtinu pre USA a Ve─żk├║ Brit├íniu.

Aby ste sa ubezpe─Źili, ┼że je mo┼żn├ę klikn├║┼ą na tla─Źidlo Kontrola pravopisu, mus├şte vybra┼ą variant USA alebo Ve─żkej Brit├ínie. Potom sa m├┤┼żete vr├íti┼ą sp├Ą┼ą a zapn├║┼ą tla─Źidlo, ktor├ę v├ím pom├┤┼że vyhn├║┼ą sa nepr├şjemn├Żm pravopisn├Żm chyb├ím.

Pokra─Źujte v p├şsan├ş, akoby nebolo zajtra

V tejto chv├şli viete v┼íetko o prid├ívan├ş a zmene jazykov kl├ívesnice. Google tie┼ż zahrnul ve─ża ┼ípeci├ílnych post├ív, ku ktor├Żm m├┤┼żete r├Żchlo pristupova┼ą pomocou kl├ívesnice. Navy┼íe nezabudnite na kl├ívesov├ę skratky, ktor├ę v├ím u─żah─Źia pr├ícu.

Ak├ę jazyky kl├ívesnice chcete prida┼ą do svojho Chromebooku? Pova┼żujete kontrolu pravopisu Google za u┼żito─Źn├║? Dajte n├ím svoje dva centy v sekcii koment├írov ni┼ż┼íie.