Ako zisti┼ą, ku ktor├Żm zariadeniam ste pripojen├ş Facebook a Instagram

Ako zisti┼ą, ku ktor├Żm zariadeniam ste pripojen├ş Facebook a Instagram 1

Soci├ílne profily s├║ ve─żmi ob─ż├║ben├ę hackeri, ktor├ş h─żadaj├║ osobn├ę ├║daje, preto┼że ak sa hackerovi nepodar├ş poru┼íi┼ą n├í┼í profil FacebookNapr├şklad m├┤┼że tie┼ż okam┼żite pristupova┼ą ku v┼íetk├Żm na┼íim profilom na str├ínkach, na ktor├Żch sme prihl├ísen├ş, prostredn├şctvom samotn├ęho profilu.

Ve─żk├ę soci├ílne siete sa sna┼żia chr├íni┼ą profily svojich pou┼ż├şvate─żov zachytenie pokusov o neobvykl├Ż pr├şstup, Mnoh├Żm sa napr├şklad stalo, ┼że dostan├║ e-mail od jednej zo soci├ílnych siet├ş, ktor├ę si predplat├şte, ktor├í n├ís varuje pred pokusomvstup z kraj├şn ako ─î├şna, Thajsko alebo in├ę miesta kde sme nikdy neboli. V in├Żch pr├şpadoch n├ís e-mail upozor┼łuje, ┼że pokus o prihl├ísenie sa uskuto─Źnil pomocou in├ęho zariadenia, ako je zariadenie, ktor├ę be┼żne pou┼ż├şvame. Mo┼żno sme Apple fan├║┼íikov a pokus o prihl├ísenie poch├ídza zo smartf├│nu s Androidom alebo naopak. V t├Żchto pr├şpadoch je zrejm├ę, ┼że niekto sa pok├║┼ía poru┼íi┼ą n├í┼í profil, alebo sa to u┼ż podarilo, a preto je nevyhnutn├ę okam┼żite pokra─Źova┼ą v zmene hesla a nastavenia, ak sme tak e┼íte neurobili, dvojfaktorov├í autentifik├ícia, Ale tie┼ż ve─żmi u┼żito─Źn├ę, ob─Źas kontrolova┼ą v┼íetky zariadenia, prostredn├şctvom ktor├Żch sme pripojen├ş k soci├ílnym sie┼ąam. Tu je n├ívod, ako to urobi┼ą Facebook a ─Ćalej Instagram,

Ako skontrolova┼ą pripojen├ę zariadenia a Facebook

Najpohodlnej┼í├ş sp├┤sob kontroly v┼íetk├Żch zariadenia, prostredn├şctvom ktor├Żch sme pripojen├ş Facebook nav┼ít├şvte n├í┼í profil prostredn├şctvom webovej verzie soci├ílnej siete. Z nastaven├ş mus├şme zvoli┼ą ÔÇ×Zabezpe─Źenie a pr├şstupÔÇť, kde n├íjdeme kartu ÔÇ×Kde ste prihl├ísen├şÔÇť. Tu s├║ zariadenia, z ktor├Żch sme ned├ívno pou┼żili Facebook a pre ka┼żd├ę zariadenie sa n├ím tie┼ż hovor├ş sistema operativo, ─Źasov├Ż rozvrh a geolok├ícia. V┼íetky tieto inform├ície s├║ u┼żito─Źn├ę na pochopenie, ─Źi do┼ílo k neobvykl├ęmu pr├şstupu, ak to v praxi nebolo my.

M├┤┼że sa v┼íak sta┼ą, ┼że tu a tam existuje spojenie ÔÇ×nezn├ímeho typu zariadeniaÔÇť s pripojenou poz├şciou a ─Źasom. Ak toto zariadenie nerozpozn├íme (nie v┼żdy) Facebook dok├í┼że sledova┼ą presn├ę zariadenie) m├┤┼żeme klikn├║┼ą na tri bodky napravo a zvoli┼ą ÔÇ×KoniecÔÇť, T├íto rel├ícia bude preru┼íen├í a m├┤┼żu sa vyskytn├║┼ą dve veci: ak sme to boli my, budeme po┼żiadan├ş o op├Ątovn├Ż vstup Facebook z niektor├Żch na┼íich zariaden├ş, ak to nie sme my, niekto z n├í┼ího profilu bude vyhoden├Ż Facebook, Ak nebudeme po┼żiadan├ş o op├Ątovn├Ż vstup Facebook od ┼żiadneho z na┼íich obvykl├Żch zariaden├ş, lep┼íie zmeni┼ą heslo,

Ako skontrolova┼ą pripojen├ę zariadenia a Instagram

Dokonca aj na Instagram, v nastaveniach, existuje str├ínka s n├ízvom ÔÇ×Prihlasovacie aktivityÔÇť z ktor├ęho m├┤┼żeme kontrolova┼ą v┼íetok pr├şstup k n├í┼ímu profilu. V tomto pr├şpade s├║ v┼íak dostupn├ę inform├ície menej jasn├ę: existuje d├ítum a miesto, ale ve─ża zariaden├ş sa v┼íeobecne ozna─Źuje ako ÔÇ×zariadeniaÔÇť. Prekro─Źen├şm miesta a ─Źasu, ke─Ć sa dosiahol pr├şstup je mo┼żn├ę pochopi┼ą, ak sa niekto pok├║┼ía vkradn├║┼ą do n├í┼ího profilu Instagram, Pre ka┼żd├Ż pr├şstup m├┤┼żeme potvrdi┼ą ÔÇ×To som jaÔÇť alebo poprie┼ą: ÔÇ×To som nebol jaÔÇť. V druhom pr├şpade Instagram odporu─Ź├ş n├ím zmeni┼ą heslo, aby sme chr├ínili v├í┼í ├║─Źet.