Ako zisti┼ą, ktor├ę aplik├ície Mac maj├║ pr├şstup k fotografi├ím, fotoapar├ítom, mikrof├│nom a ─Ćal┼í├şm

Mac bezpe─Źnostn├ę a s├║kromn├ę ÔÇőÔÇőaplik├ície s pr├şstupom

Ak sa ob├ívate digit├ílneho s├║kromia, ktor├ę by ste mali ma┼ą, uk├ízali sme v├ím, ako zisti┼ą, ktor├ę aplik├ície maj├║ pr├şstup k polo┼żk├ím vo va┼íom iPhone. Teraz v├ím uk├í┼żeme, ako to ist├ę urobi┼ą na po─Ź├şta─Źi Mac.

M├┤┼żete zobrazi┼ą aplik├ície, ku ktor├Żm m├íte pr├şstup k svojim fotografi├ím, kamere, mikrof├│nu a in├Żm polo┼żk├ím. V pr├şpade potreby potom m├┤┼żete pr├şstup odstr├íni┼ą.

Zistite, ktor├ę aplik├ície ste nav┼ít├şvili

Presk├║manie aplik├íci├ş, ktor├Żm ste povolili pr├şstup k ─Źl├ínkom na po─Ź├şta─Źi Mac, trv├í iba min├║tu a oplat├ş sa v├ím to. Cho─Ćte k v├ím nastavenie syst├ęmu s ikonou v doku alebo Apple ikona > nastavenie syst├ęmu z ponukovej li┼íty. Potom postupujte pod─ża t├Żchto krokov.

1] vybra┼ą Bezpe─Źnos┼ą a s├║kromie,

2] Vyberte ju integrita tab.

3] Kliknite na ka┼żd├║ polo┼żku v─żavo, napr Fotografie, fotoapar├ít a mikrof├│n. Pre ka┼żd├║ z nich uvid├şte aplik├ície napravo, ktor├ę maj├║ pr├şstup k tejto polo┼żke.

Je to tie┼ż vhodn├Ż ─Źas, aby ste videli, ktor├ę aplik├ície a slu┼żby maj├║ pr├şstup na v├í┼í pln├Ż disk a va┼íe s├║bory a prie─Źinky.

4] Zru┼íte za─Źiarknutie aplik├íci├ş napravo, pre ktor├ę chcete odstr├íni┼ą pr├şstup. pozn├ímka: Ak chcete zru┼íi┼ą v├Żber polo┼żiek s ├║pln├Żm pr├şstupom na disk, mus├şte odomkn├║┼ą nastavenia pomocou z├ímku v rohu a pomocou hesla.

Mac bezpe─Źnostn├ę a s├║kromn├ę ÔÇőÔÇőaplik├ície s pr├şstupom

Viac inform├íci├ş o ochrane osobn├Żch ├║dajov Mac

─Äal┼íie inform├ície o ochrane osobn├Żch ├║dajov a s├║visiacich nastaveniach v po─Ź├şta─Źi Mac n├íjdete v t├Żchto ─Ćal┼í├şch ─Źl├ínkoch o iDB. M├┤┼żete tie┼ż prejs┼ą do na┼íej sekcie ochrany osobn├Żch ├║dajov.

Rozba─żte ho

Nezabudnite povoli┼ą pr├şstup iba k po┼żadovan├Żm aplik├íci├ím a slu┼żb├ím udr┼żuje v├ís a v├í┼í po─Ź├şta─Ź Mac v bezpe─Ź├ş,

Mali by ste si chv├ş─żu pre─Ź├şta┼ą zoznam aplik├íci├ş, ku ktor├Żm ste pristupovali na po─Ź├şta─Źi Mac? Alebo je to nie─Źo, ─Źo pravidelne kontrolujete? Dajte n├ím vedie┼ą!