Ako zisti┼ą, ─Źi v├ím niekto zabr├ínil v odosielan├ş textov├Żch spr├ív

V├Ą─Ź┼íina na┼íej komunik├ície v roku 2019 prich├ídza prostredn├şctvom textov├Żch spr├ív, ─Źi u┼ż pou┼ż├şvate z├íkladn├ę SMS alebo pokro─Źilej┼í├ş klient, ako je WhatsApp alebo Facebook Messenger, ─îi u┼ż chatujete s priate─żmi v skupinovom chate alebo aktualizujete svojich rodi─Źov o svojej novej pr├íci, posielanie textov├Żch spr├ív je jednoduch┼íia a priamej┼íia forma komunik├ície ako telefonovanie. Samozrejme, m├┤┼żete narazi┼ą na situ├íciu, ke─Ć ste n├║ten├ş zablokova┼ą ─Ź├şslo, na ktor├ę nechcete posiela┼ą textov├ę spr├ívy, alebo sa p├Żtate, ─Źi v├ís niekto zastavil, ke─Ć prestanete reagova┼ą na va┼íe textov├ę spr├ívy.

Navig├ícia v ┼íirokej ┼ík├íle soci├ílnych noriem a zmena zvykov priate─żov a kontaktov je nekone─Źn├Ż proces. R├Żchlos┼ą, s akou n├ím soci├ílne m├ędi├í umo┼żnili zmeni┼ą n├ívyky, sp├┤soby komunik├ície a to, ─Źo n├ís ob┼ąa┼żuje alebo pote┼í├ş, je jednoducho neuverite─żn├ę. Ak dok├í┼żete dr┼ża┼ą krok so v┼íetk├Żm, ste v men┼íine. Ak ste ob─Źas pod─żahnut├ş tomu, ─Źo sa deje vo svete, nie ste sami.

V┼íetci vieme, ┼że m├┤┼żete zablokova┼ą niekomu ─Ź├şslo, aby v├ím volalo a posielalo v├ím spr├ívy, ale m├┤┼żete poveda┼ą, ─Źi v├ím niekto nebr├ínil v odosielan├ş textov├Żch spr├ív?

Ur─Źite nie ste prvou osobou, ktor├í sa v├ís na to op├Żta. Pozrime sa, ─Źi m├┤┼żete zisti┼ą, ─Źi v├ím niekto nebr├ínil v odosielan├ş textov├Żch spr├ív.

M├┤┼żete zisti┼ą, ─Źi niekto zablokoval va┼íe texty?

Najprv m├┤┼żete zisti┼ą, ─Źi v├ím niekto nebr├íni v odosielan├ş textov├Żch spr├ív?

Bohu┼żia─ż, ak v telef├│ne pou┼ż├şvate ┼ítandardn├║ SMS, odpove─Ć nie. Nem├┤┼żete vedie┼ą, ─Źi v├ím niekto nebr├ínil v odosielan├ş textov├Żch spr├ív. Jedin├Ż sp├┤sob, ako zisti┼ą, ─Źi v├ím povedia, nikdy nedostanete odpove─Ć alebo sa ich pok├║site zavola┼ą.

Moment├ílne nem├┤┼żete zablokova┼ą ─Ź├şslo, aby v├ím mohlo vola┼ą a posla┼ą v├ím spr├ívu. Je to blok prikr├Żvok. Ak bolo va┼íe ─Ź├şslo zablokovan├ę v odosielan├ş textov├Żch spr├ív, hovor bude tie┼ż zablokovan├Ż.

Ak zavol├íte na ─Ź├şslo a za─Źujete spr├ívu, ktor├║ nemo┼żno z├şska┼ą, pravdepodobne ste blokovan├Ż. Presn├í spr├íva sa l├ş┼íi v z├ívislosti od siete, ale m├┤┼że to by┼ą napr├şklad ÔÇ×Prep├í─Źte, v├í┼í hovor sa nemohol spoji┼ą.ÔÇť

Ak st├íle m├┤┼żete vola┼ą na in├ę ─Ź├şsla norm├ílne, ale nem├┤┼żete sa spoji┼ą s osobou, pravdepodobne ste boli zablokovan├Ż.

Textov├ę spr├ívy nedok├í┼żu zisti┼ą, ─Źi bolo va┼íe ─Ź├şslo zablokovan├ę alebo nie, tak┼że nikdy nebudete vedie┼ą, pokia─ż nepou┼żijete in├ę met├│dy.

Textov├ę spr├ívy verzus chatov├ę aplik├ície

Mobiln├ę siete nie s├║ nakonfigurovan├ę tak, aby informovali odosielate─ża o doru─Źen├ş SMS. D├ítov├í vrstva bola pridan├í k starej hlasovej vrstve, ke─Ć mobiln├ę zariadenia za─Źali po┼żadova┼ą d├íta a hlas. Mobiln├ę siete neboli nikdy navrhnut├ę na typ sp├Ątnej v├Ązby potrebnej na to, aby ste vedeli, ─Źi bola va┼ía spr├íva doru─Źen├í alebo nie.

Ke─Ć odo┼ílete textov├║ spr├ívu, nap├ş┼íete a odo┼ílete spr├ívu do telef├│nu, opera─Źn├Ż syst├ęm telef├│nu ju zbal├ş, aby ju pochopila celul├írna sie┼ą, a potom sa spr├íva odo┼íle. Najbli┼ż┼íia prij├şmaj├║ca bunkov├í ve┼ża rozpozn├í va┼íu spr├ívu a prid├í k v├í┼ímu ├║─Źtu zna─Źku, aby zistila, ko─żko SMS ste poslali na faktur├íciu. Toto je jedin├Ż mechanizmus sp├Ątnej v├Ązby, ktor├Ż je v s├║─Źasnosti k dispoz├şcii v celul├írnej sieti.

┼ápeci├ílne navrhnut├ę siete na odosielanie spr├ív, ako s├║ iMessage, WhatsApp a Telegram, robia veci inak. Pred budovan├şm svojej siete mali v├Żhodu jasn├ęho pl├ínu a ÔÇ×sp├Ątn├í v├Ązba odosielate─żaÔÇť bola jedn├Żm z k─ż├║─Źov├Żch prvkov, ktor├ę chcel ka┼żd├Ż zahrn├║┼ą.

Bunkov├ę siete sa vyvinuli, zatia─ż ─Źo chatovacie siete by sa mohli budova┼ą od nuly s oh─żadom na prim├írne videnie. Preto sa pri odosielan├ş spr├ív pomocou t├Żchto aplik├íci├ş zobrazuje text ÔÇ×Doru─Źen├ęÔÇť alebo ÔÇ×─î├şta┼ąÔÇť. Je to tie┼ż d├┤vod, pre─Źo chatovacie aplik├ície tret├şch str├ín maj├║ tendenciu pon├║ka┼ą viac funkci├ş a lep┼í├ş z├í┼żitok ako aplik├ície SMS na odosielanie spr├ív nain┼ítalovan├ę vo v├Żrobe.

M├┤┼żete pou┼żi┼ą d├ítov├║ sie┼ą va┼íej mobilnej spolo─Źnosti, ale zasielanie spr├ív je riaden├ę servermi, ktor├ę vlastn├ş chatov├í aplik├ícia.

Ako zisti┼ą, ─Źi v├ím niekto zabr├ínil v odosielan├ş textov├Żch spr├ív 1

Zablokoval v├ím niekto v odosielan├ş textov├Żch spr├ív?

M├íte len nieko─żko mo┼żnost├ş, ako zisti┼ą, ─Źi v├ím niekto nebr├ínil v odosielan├ş textov├Żch spr├ív. M├┤┼żete sk├║si┼ą posla┼ą im spr├ívy cez WhatsApp, iMessage, Telegram, Snapchat, Facebook alebo niektor├í z mnoh├Żch aplik├íci├ş, ktor├ę pou┼ż├şvaj├║ va┼íe telef├│nne ─Ź├şslo na komunik├íciu.

Po┼ílite osobe spr├ívu na inom m├ędiu, aby ste zistili, ─Źi odpovie. Ak uvid├şte spr├ívu ÔÇ×Doru─Źen├íÔÇť alebo rovnocenn├║, ale nedostanete odpove─Ć, je to znamenie, ┼że m├┤┼że by┼ą ignorovan├í.

M├┤┼żete im tie┼ż zavola┼ą. Ako som u┼ż povedal vy┼í┼íie, v┼íeobecn├ę ─Ź├şsla blokov pre syst├ęmy iOS a Android, tak┼że ak zavol├íte a dostanete nejak├║ spr├ívu, ktor├║ volaj├║ci ned├í z├şska┼ą, mohla by┼ą zablokovan├í. Toto je pravdepodobne najjednoduch┼í├ş sp├┤sob, ako skontrolova┼ą, ─Źi niekto zablokoval va┼íe ─Ź├şslo.

Potom je tu trik, ktor├Ż zvy─Źajne navrhujem ─żu─Ćom, ktor├ş si myslia, ┼że ich ─żudia ignoruj├║ alebo blokuj├║. Zavolajte osobe z verejn├ęho telef├│nu alebo zavolajte alebo nap├ş┼íte priate─żom. M├┤┼żete vola┼ą z va┼íej dom├ícej pevnej linky, ak chcete a podr┼żte ─Ź├şslo, ale nie v┼íetci odpovedia. Ak osoba odpovie na hovor, a nie v├í┼í, je to ist├ę znamenie.

V├Żhodou je, ┼że ak odpovedia, m├íte teraz mo┼żnos┼ą op├Żta┼ą sa, ─Źo sa deje. Pokojne a l├ískavo diskutujte o svojich podozreniach a m├┤┼żete dosta┼ą priamu odpove─Ć. Aj ke─Ć ho nedostanete, u┼ż to viete zo skuto─Źnosti, ┼że ste odpovedali na toto volanie alebo textov├║ spr├ívu. To, ─Źo budete robi┼ą ─Ćalej, je ├║plne na v├ís!

Z├ívere─Źn├ę my┼ílienky

Nie je neobvykl├ę, ┼że sa stretnete so situ├íciou, ke─Ć mus├şte zablokova┼ą niekoho ─Ź├şslo alebo m├íte obavy, ┼że niekto zablokoval ich ─Ź├şslo.

Ak v├ís zauj├şma, ─Źi niekto zablokoval va┼íe telef├│nne ─Ź├şslo, bohu┼żia─ż neexistuje bezpe─Źn├Ż sp├┤sob, ako ho overi┼ą. Pou┼żit├şm jednej z ─Ćal┼í├şch met├│d uveden├Żch v tomto ─Źl├ínku v┼íak m├┤┼żete z├şska┼ą odpove─Ć.

Pozn├íte in├ę sp├┤soby, ako zisti┼ą, ─Źi v├ís niekto zastavil v odosielan├ş textov├Żch spr├ív? Ak ├íno, povedzte n├ím o nich ni┼ż┼íie!