Ako z├şskate 3D zvierat├í na Google?

Spolo─Źnos┼ą GOOGLE vydala nov├║ funkciu pre mobily a tablety, ktor├í v├ím umo┼ż┼łuje premieta┼ą 3D zviera cez obrazovku.

Tu je n├ívod, ako m├┤┼żete necha┼ą beha┼ą po ob├Żva─Źke behom okamihu tigre, tu─Źniaky a ┼żraloky.

Ako prin├║ti┼ą zvierat├í, aby sa objavili

Mo┼żno budete musie┼ą by┼ą trochu trpezliv├ş, ale ke─Ć to za─Źne fungova┼ą, bude to z├íbava pre deti a nudn├Żch dospel├Żch.

Pre─Źo to nefunguje?

Nov├í technol├│gia roz┼í├şrenej reality (AR) m├í v s├║─Źasnej dobe nieko─żko probl├ęmov s prerez├ívan├şm zubov, ktor├ę sme za┼żili pri vysk├║┼ían├ş.

Va┼íe zariadenie mus├ş by┼ą bu─Ć smartphone alebo tablet s Androidom s Androidom 7.0 alebo vy┼í┼í├ş s predin┼ítalovan├Żm Google Play Store; alebo iPhone/iPad: iOS 11.0 alebo vy┼í┼íie.

Ak nem├íte nain┼ítalovan├Ż najnov┼í├ş opera─Źn├Ż syst├ęm, z├şskate iba 3D zviera, s ktor├Żm sa m├┤┼żete pohybova┼ą s pr├ízdnym pozad├şm.

Len sa trochu potuluje a klap├í, pri─Źom vyd├íva zvuky zvierat.

Ak m├íte nain┼ítalovan├Ż najnov┼í├ş opera─Źn├Ż syst├ęm, mali by ste by┼ą schopn├ş premieta┼ą zviera okolo domu.

Ak to nie je mo┼żn├ę, ─Ćal┼íie veci, ktor├ę m├┤┼żete urobi┼ą, s├║ vypn├║┼ą v┼íetky aplik├ície na pozad├ş, aby ste mu poskytli maxim├ílnu ┼íancu.

Tie┼ż sa uistite, ┼że va┼íe nastavenia umo┼ż┼łuj├║ v├í┼ímu prehliada─Źu pr├şstup k v├í┼ímu fotoapar├ítu a odosiela┼ą v├ím tie┼ż upozornenia od spolo─Źnosti Google.

─îo znamen├í ÔÇ×AR povolen├ęÔÇť?

Zariadenia s podporou AR v├ím umo┼ż┼łuj├║ vidie┼ą svet okolo v├ís pomocou prekrytia prostredn├şctvom smartf├│nu.

Term├şn AR (Augmented Reality) bol prv├Żkr├ít zaveden├Ż v roku 1990 s technol├│giou p├┤vodne pou┼ż├şvanou na telev├şzne a vojensk├ę ├║─Źely, uv├ídza manofmany.com.

Technol├│gia AR a VR (virtu├ílna realita) sa v├Żrazne zlep┼íila v─Ćaka internetu, tabletom a smartphones.

Ide o technol├│giu, ktor├║ chceli propagova┼ą napr├şklad vecami Google Glass a in├Żmi ÔÇ×inteligentn├Żmi okuliarmiÔÇť, ktor├ę vy┼íli asi pred desiatimi rokmi.

V├Ą─Ź┼íina smartphones teraz maj├║ mo┼żnos┼ą premieta┼ą 3D modely na fyzick├ę veci v re├ílnom ─Źase, predov┼íetk├Żm prostredn├şctvom aplik├íci├ş AR.

Tieto aplik├ície AR spravidla prip├íjaj├║ digit├ílnu anim├íciu k ┼ípeci├ílnej ÔÇ×zna─ŹkeÔÇť alebo pomocou syst├ęmu GPS v telef├│noch na ur─Źenie polohy.

T├íto technol├│gia vstupuje do hry takmer v┼żdy, ke─Ć sledujete modern├ę ┼íportov├ę podujatie, kde je pr├şkladom AR projekcia sk├│re a obr├ízkov do ┼żiv├ęho kan├íla.