Ako získať Visual Studio pre Mac a jeho alternatívy – Setapp

Pre vývojárov, ktorí používajú, existuje veľa možností úpravy kódu Apple Produkty – Xcode Mac je vynikajúcim príkladom – ale pred niekoľkými rokmi nebolo Visual Studio jedným z nich.

V roku 2017 vydala Microsoft Visual Studio pre Mac, hoci mnohí používatelia sa pýtali, či sa prevedie na homogénnu verziu Xamarin Studio; Microsoft kúpil Xamarin len pred rokom. Spočiatku neboli ďaleko od ochrannej známky.

V nasledujúcich rokoch prešlo Visual Studio for Mac rôznymi úpravami a vylepšeniami. Patria sem vylepšené funkcie pre vývoj .NET Core a Unity. Otázkou je, či to stačilo na zmenu celkového vnímania aplikácie, aby sa z nej stal skutočný konkurent pre Xcode Mac?

Nižšie nájdete užitočné tipy na používanie programu Visual Studio pre Mac v roku 2020, informácie o tom, ako ho vložiť do Xcode pre Mac a mnoho ďalších alternatív, vďaka ktorým by ste chceli odísť z Visual Studio na Mac.

Používanie programu Visual Studio v počítačoch Mac

Keď bolo prvýkrát vydané, hlavnou funkciou programu Microsoft Visual Studio pre Mac bolo umožniť milovníkom kódov Mac navrhovať natívne mobilné aplikácie pomocou C # a .NET. Od prvých dní sa veľa zmenilo a pridala sa dodatočná podpora pre F #, Razor, HTML5, CSS, JavaScript, TypeScript, XAML a XML.

Inými slovami, aplikácia je teraz výkonným editorom kódov navrhnutým tak, aby vyhovoval tomu, čo by väčšina vývojárov, ktorí používajú protokol Mac Code, chceli robiť. Proces sťahovania aplikácie je veľmi jednoduchý:

 1. Navštívte visualstudio.microsoft.com a stiahnite si Visual Studio pre Mac (ikona Visual Studio pre Mac je tiež k dispozícii))

 2. Spustite inštalátor a nastavte program

 3. Vyberte ktorúkoľvek z ďalších súčastí – .NET Core, Android, iOS a macOS – možno budete chcieť nainštalovať

 4. Ak chcete odomknúť ďalšie funkcie, použite vydanie komunity podľa potreby alebo sa zaregistrujte na získanie profesionálnej alebo inštitucionálnej licencie

Microsoft Visual Studio pre Mac je bezplatný produkt s väčšinou funkcií dostupných v bezplatnej komunitnej verzii. Tým sa umiestni do rovnakej ligy ako AppleXcode. Bez ohľadu na sťažnosti používateľov je cena určite primeraná.

Mnoho ľudí, ktorí si stiahnu Visual Studio pre Mac, ich však nielen porovnáva s iným softvérom na úpravu kódu. Tiež ich porovnávajú s tým, ako funguje aplikácia rovnakého mena v počítači.

Porovnanie programov Visual Studio Mac a Windows

Najbežnejšou sťažnosťou adresovanou VS na počítačoch Mac je to, že jej chýba vyrovnávacia pamäť a niektoré súvisiace funkcie Windows Ako alternatíva.

Napríklad pri používaní kodekov Mac Visual Studio C ++ majú to šťastie, pretože v tejto verzii Mac stále chýba. Verzia pre Mac tiež nepodporuje dátové nástroje Python, Node.js ani SQL Server, ktoré sú k dispozícii na Windows,

Na druhej strane, kód Visual Studio pre Mac (čo je úplne iná aplikácia ako Visual Studio) má všeobecne dobrú povesť. V niektorých ohľadoch je nešťastné, že program Visual Studio Code Mac, Windows, A verzie Linuxu fungujú v podobnej miere, pretože poukazujú na obmedzenia používania natívneho jazyka Visual Studio v počítačoch Mac.

To neznamená, že neexistuje dôvod na stiahnutie programu Visual Studio pre Mac. V skutočnosti existujú určité situácie – používatelia .NET vytvárajú aplikácie Xamarin pomocou verzie iOS, alebo vývojári .NET Core, ktorí sa chcú napríklad vzdať používania Boot Campu alebo VM na spustenie Visual Studio – tam, kde je to solídne riešenie.

Keďže je základná verzia aplikácie bezplatná, oplatí sa stiahnuť a otestovať ju sami pred tým, ako sa rozhodne, že nebude pre vaše ciele vhodné.

Použite lepšie alternatívy k Visual Studio pre Mac

Visual Studio a Visual Studio Code Mac nie sú samozrejme jediné dostupné možnosti Apple Používatelia, ktorí dúfajú, že nájdu editor IDE alebo editor zdrojového kódu. Okrem Xcode pre Mac existuje veľa alternatív, ktoré sú špeciálne navrhnuté tak, aby konkurovali iným editorom kódov dostupných na PC a Mac.

Napríklad CodeRunner poskytuje mnoho rovnakých funkcií, aké používa Microsoft Visual Studio pre Mac. V skutočnosti ponúka oproti posledným menovaným mnoho výhod, napríklad jazykovú podporu pre C ++ a Python.

Okrem inteligentného a upraviteľného rozhrania na úpravu kódu má aplikácia mnoho užitočných funkcií vrátane:

 • Viac ako 230 veľkoobchodných kníh

 • Bočný panel pre všetky vaše dokumenty

 • Podpora pre viac ako 25 jazykov (vrátane PHP, Ruby, Swift a ďalších)

 • Integrovaná online dokumentácia pre akýkoľvek programovací jazyk

 • Vstavané nástroje na ladenie, napríklad okamžité zastavenia

So základnými funkciami IDE môže CodeRunner pohodlne konkurovať najnovšiemu vydaniu Xcode, Visual Studio pre Mac, Notepad ++ a mnohých ďalších editorov kódov.

TeaCode nie je plne integrovaný editor kódu rovnakým spôsobom, ako funguje CodeRunner, ale je to ďalší silný alternatívny konkurent, ktorý sľubuje poskytnúť nespočet hodín zjednodušením spôsobu kódovania pomocou krátkych a dynamických šablón.

Mac TeaCode Extended Editor aplikácií

Začnite písať úryvok v editore podľa vášho výberu, klepnite na skratku TeaCode a aplikácia rozšíri aplikáciu na skutočnú ikonu. Tento nástroj ponúka množstvo užitočných funkcií, ako napríklad:

 • 80 rozšírení pripravených pre Swift, PHP, Objective-C a HTML

 • Podpora natívnych textových editorov MacOS, ako aj Sublime Text, Atom a JetBrains IDE a samozrejme Visual Studio Code Mac

 • Exportujte zoznamy príkazov, ktoré môžete zdieľať so svojím tímom

Tieto dve aplikácie, CodeRunner a TeaCode, sú ideálnym príkladom toho, ako Mac Xcode a Visual Studio na Mac nie sú v konečnom dôsledku o vývoji Apple Zariadenie. Či už hľadáte odpoveď na problém programu Visual Studio C ++ Mac alebo hľadáte časovo úsporné riešenie Mac kódu, čaká sa na nájdenie veľa aplikácií.

Visual Studio budúce skenovanie Mac Xcode

V priebehu času je veľmi pravdepodobné, že medzera medzi programami Visual Studio v počítačoch Mac a PC sa zúži na niečo ako medzera medzi kódmi Visual Studio v počítačoch Mac a Windows Alebo Linux. Pokiaľ ide o tento problém, bude to medzi aplikáciami ako VS a X kód.

Koniec koncov, akvizícia spoločnosti Xamarin Studio spoločnosťou Microsoft bola relatívne nová a ukazuje jej vôľu priniesť Visual Studio na počítačoch Mac, aby konkurovali kódu X. To však neznamená, že by ste mali očakávať, že Xcode pre Mac, Visual Studio alebo podobne urobí všetko, čo chcete.

Rajin Keshna, VS pre produktový manažér Mac, v roku 2017 uviedol, že „Naším cieľom programu Visual Studio pre Mac je vytvoriť natívny IDE pre používateľov počítačov Mac s logickým pracovným zaťažením v systéme MacOS. To znamená, že vývoj aplikácie pre stolné počítače sa zameria na makrá a Visual Studio (spustené) zamestnanosť Windows(Môže sa použiť na zacielenie Windows, “

Existuje starodávny výraz, že Jack všetkých odborov neovláda vec, ale keďže sa programátori snažia zdokonaliť svoje schopnosti v oblasti rozvoja stohov učením viacerých jazykov, editory, ktoré ich všetkým umožňujú na jednom mieste, budú stále dôležitejšie.

V súčasnosti môžu byť tí, ktorí si stiahnu Visual Studio pre Mac, sklamaní niektorými jeho obmedzeniami. Medzitým aplikácie, ako je najnovšia verzia Mac Xcode a CodeRunner, stále kráčajú po jemnej čiare, aby urobili veľa vecí a robili sa veľmi dobre.

Ak si chcete vyskúšať niektoré z aplikácií uvedených v tomto článku – CodeRunner a TeaCode – zadarmo, získajte sedemdňovú skúšobnú verziu Setapp. Táto platforma Mac ponúka viac ako 170 jedinečných natívnych aplikácií, od alternatív Xcode Mac po meniče herných kódov Mac až po vhodné alternatívy pre akékoľvek z vašich obľúbených aplikácií. Windows Programy. Je čas preskúmať!