Ako získať upozornenie Máp Google pri jazde nesprávnym smerom

Ako získať upozornenie Máp Google pri jazde nesprávnym smerom 1

Mapy Google sa pre mnohých stali neoddeliteľnou súčasťou cestovania. Aplikácia nám umožňuje zistiť presný cieľ, ktorým smerujeme, podmienky cesty a vzdialenosť, ktorú musíme prejsť. Mapy Google majú navyše systém, ktorý vás upozorní, keď idete nesprávnym smerom. Note že táto funkcia bola zatiaľ uvedená na trh v konkrétnych krajinách a jej ďalšie vydanie je naplánované do budúcnosti. Toto sú kroky na povolenie upozornenia.

Upozorniť na trasu v systéme Android

V telefóne otvorte aplikáciu Mapy Google. V hornej časti stránky na paneli vyhľadávania zadajte názov cieľa, do ktorého chcete ísť.

Cieľ služby Mapy Google

Kliknite na Trasy a na obrazovke sa objaví nová značka spájajúca vašu aktuálnu polohu s cieľom.

Klepnite na tlačidlo „Zostať bezpečnejšie“ v dolnej časti obrazovky. Táto časť aplikácie bola osobitne pridaná do programu s cieľom poskytnúť používateľovi bezpečnejší zážitok z cestovania, či už ide o tých, ktorí riadia vozidlo alebo sedia na sedadle spolujazdca, v závislosti od vodiča, ktorý ich vezme na správne miesto určenia.

Mapy Google zostanú bezpečnejšie

Zobrazí sa nový zoznam možností. Posúvajte sa v zozname nadol, až kým neuvidíte sekciu s názvom „Dostať upozornenia mimo trasy“. Vyberte túto možnosť.

Mapy Google zostanú bezpečnejšie

Teraz dostanete upozornenie zakaždým, keď idete nesprávnym smerom, alebo ak program zistí, že nesledujete cestu stanovenú značkou.

Majte na pamäti, že výstraha funguje po určitej vzdialenosti od cesty 0,5 kilometrov zlým smerom, ak sa vodič predtým sám vráti na správnu cestu.

Ak chcete výstrahy vypnúť, jednoducho klepnite na tlačidlo Stop v hornej časti obrazovky zvýraznené modrou farbou.

Mapy Google zastavujú upozornenia na trasu

Čo urobiť ďalej

Ak ste tým, kto riadi vozidlo, môžete ľahko opraviť kurz a vrátiť sa na správnu cestu sami. Na druhej strane môže nastať čas, keď ste na sedadle spolujazdca a máte podozrenie, že vodič vás úmyselne vedie nesprávnym smerom. V takom prípade vám Mapy Google umožňujú zdieľať vašu aktuálnu polohu so svojimi kontaktmi.

1, Prejdite do časti „Trasy“ a klepnite na ňu.

2, Prejdite do časti „Zostaňte bezpečnejšie“ a v aplikácii vyberte časť „Zdieľať živý výlet“. Táto možnosť bude viditeľná aj v dolnej časti obrazovky v režime upozornení mimo trasy.

Mapy Google Poslať polohu

3, Kliknutím na túto funkciu vám umožní poslať svoje živé miesto komukoľvek z vášho zoznamu kontaktov na celú dobu trvania disku.

Mapy Google zdieľajú živé umiestnenie

Zdá sa vám pripomenutie nesprávneho smeru Google užitočné?

Je tento článok užitočný? Áno nie