Ako z├şska┼ą slu┼żbu iMessage na zariaden├ş s Androidom

Bu─Ćme realistick├ş; Slu┼żba iMessage sa do v├í┼ího zariadenia s Androidom nedostane kedyko─żvek a kedyko─żvek, preto┼że jeho cie─żom je pracova┼ą v├Żlu─Źne na Apple gadget

So spr├ívnym softv├ęrom, ur─Źit├Żmi technick├Żmi znalos┼ąami a trochou trpezlivosti existuj├║ sp├┤soby, ako z├şska┼ą iMessage v syst├ęme Android a vyu┼ż├şva┼ą vynikaj├║ce funkcie, na ktor├ę s├║ pou┼ż├şvatelia zariaden├ş iOS hrd├ş.

Pre─Źo nem├┤┼żem pou┼ż├şva┼ą iMessage v syst├ęme Android?

Ako sme u┼ż povedali, slu┼żba iMessage je vytvoren├í ┼ípeci├ílne pre zariadenia so syst├ęmom iOS, tak┼że ju norm├ílne nem├┤┼żete pou┼ż├şva┼ą na zariadeniach so syst├ęmom Android.

Program iMessage okrem toho zabezpe─Źuje spr├ívy z odosielaj├║ceho zariadenia cez AppleServer do prij├şmacieho zariadenia pomocou ┼ípeci├ílneho ┼íifrovacieho syst├ęmu end-to-end. Z tohto d├┤vodu m├┤┼żu sie┼ą iMessage pou┼ż├şva┼ą iba podobn├ę zariadenia, ktor├ę vedia, ako de┼íifrova┼ą spr├ívu.

─Äal┼í├şm d├┤vodom je ─Źisto komer─Źn├Ż charakter, a preto si viac ─żud├ş kupuje Apple Produkt.

Na z├şskanie iMessage na svojom zariaden├ş s Androidom m├┤┼żete pou┼żi┼ą dva programy: weMessage alebo AirMessage. Pozrime sa, ako m├┤┼żete usporiada┼ą ka┼żd├║ z nich, aby ste vedeli, ktor├Ż z nich si vybra┼ą, ke─Ć budete pripraven├ş.

weMessage

Tento program smeruje va┼íe textov├ę spr├ívy pomocou siete Apple ┼áifrovanie iMessage na odosielanie do az MacOS, iOS a v├í┼ího zariadenia Android.

Na pou┼ż├şvanie slu┼żby WeMessage potrebujete existuj├║cu Apple ID alebo iMessage ├║─Źet, telef├│n s Androidom (Lollipop alebo vy┼í┼í├ş), aplik├ícia weMessage na va┼íom zariaden├ş s Androidom, Mac s Yosemite alebo vy┼í┼í├şm a Java 7 alebo vy┼í┼íie

Nastavte weMessage na pou┼ż├şvanie iMessage na zariaden├ş s Androidom

Pred vykonan├şm nasleduj├║cich krokov sa uistite, ┼że po─Ź├şta─Ź Mac, ktor├Ż pou┼ż├şvate, m├í J├íva 7 alebo vy┼í┼íie nain┼ítalovan├ę na pou┼ż├şvanie weMessage. M├┤┼żete prejs┼ą na ÔÇ×Vyh─żad├íva─Ź -> Aplik├ície -> N├ístroje -> Termin├ílÔÇť a nap├şsa┼ą java. Kliknite sp├Ą┼ą. Ak sa zobraz├ş chyba, v po─Ź├şta─Źi Mac nie je nain┼ítalovan├í Java.

1, Stiahnite si ju weMessageNain┼ítalujte a spustite ho vo svojom po─Ź├şta─Źi a potom prejdite na ÔÇ×Predvo─żby syst├ęmu -> Zabezpe─Źenie a ochrana osobn├Żch ├║dajovÔÇť a kliknite na kartu Ochrana osobn├Żch ├║dajov. Kliknut├şm na Pr├şstupnos┼ą aktivujete niektor├ę funkcie.

2, V ─żavej dolnej ─Źasti obrazovky sa zobraz├ş ikona z├ímku. Kliknut├şm odomknete nastavenia, potom kliknete na ikonu ÔÇ×+ÔÇť (plus) a na pevnom disku otvor├şte ÔÇ×Aplik├ície -> N├ístrojeÔÇť. Kliknite na "Termin├íl -> Otvori┼ą".

Z├şskajte Imessage termin├ílov├ę zariadenie Android Wemessage

3, Program otvor├şte dvojit├Żm kliknut├şm na polo┼żku ÔÇ×run.commandÔÇť. Otvor├ş sa okno termin├ílu, do ktor├ęho zad├íte svoju e-mailov├║ adresu a heslo pre eMessage.

Z├şskajte Imessage Android Runemand Wemessage Device

4, Potom zorganizujte weMessage application do zariadenia Android stiahnut├şm a in┼ítal├íciou z Google Play Store, Otvorte aplik├íciu a klepnite na Pokra─Źova┼ą. Na po─Ź├şta─Źi Mac otvorte ÔÇ×System Preferences -> NetworkÔÇť.

Z├şskajte Imessage Syst├ęm preferenci├ş siete Android pre Wemessage

5, Kliknut├şm na polo┼żku Advanced (Roz┼í├şren├ę) a kliknut├şm na TCP / IP z├şskate adresu IP v├í┼ího po─Ź├şta─Źa Mac, ─Źo umo┼żn├ş po─Ź├şta─Źom Mac a WeMessage komunikova┼ą s aplik├íciami na va┼íom zariaden├ş s Androidom.

Z├şskajte Imessage Sie┼ą Android Wemessage Advanced Tcpip Mac Address Device

6, Zadajte svoju Mac IP adresu do pr├şslu┼ín├Żch pol├ş v aplik├ícii Android weMessage, nap├ş┼íte e-mailov├║ spr├ívu a heslo pre eMessage, ktor├ę ste pou┼żili v predch├ídzaj├║com kroku, a potom klepnite na Enter.

Z├şskajte Imessage Android Device Wemessage Zadajte Enter Enter

7, Na konverza─Źnej obrazovke teraz m├┤┼żete odosiela┼ą textov├ę spr├ívy, ale vysk├║┼íajte ich pomocou svojho iPhone, ak ho m├íte, alebo u niekoho, kto ho m├í. Ak sa va┼ía spr├íva zobrazuje v modrej bubline iMessage, znamen├í to, ┼że teraz pou┼ż├şvate aplik├íciu iMessage so zariaden├şm Android.

Z├şskajte konverz├ície Imessage z aplik├ície Wemessage pre zariadenia Android

pozn├ímka: Aby nastavenia fungovali, musia by┼ą va┼íe zariadenia Mac a Android v rovnakej sieti Wi-Fi. Ak chcete pou┼ż├şva┼ą slu┼żbu iMessage z ─żubovo─żn├ęho miesta, m├┤┼żete nastavi┼ą presmerovanie portov nakonfigurujte svoju sie┼ą Wi-Fi tak, aby umo┼ż┼łovala pr├şstup k sieti extern├Żm pripojeniam. T├Żmto sp├┤sobom sa va┼íe zariadenie Android znova pripoj├ş k weMessage na va┼íom po─Ź├şta─Źi Mac bez oh─żadu na jeho umiestnenie.

AirMessage

AirMessage v├ím tie┼ż m├┤┼że pom├┤c┼ą z├şska┼ą iMessage na va┼íom zariaden├ş s Androidom. Na pou┼ż├şvanie tohto programu potrebujete Mac s Yosemite alebo vy┼í┼í├şm a zariadenie s Androidom s Marshmallow alebo vy┼í┼í├şm.

1, Prv├Żm krokom je in┼ítala─Źn├Ż server Spoj├ş aplik├ície iMessage a AirMessage. Stiahnite si ho na po─Ź├şta─Źi Mac a ulo┼żte ho do prie─Źinka Aplik├ície. Mus├şte ju necha┼ą be┼ża┼ą, aby ste mohli v┼żdy prij├şma┼ą a odosiela┼ą spr├ívy bez oh─żadu na svoju polohu.

2, Potom spustite AirMessage a v uv├ştacej spr├íve kliknite na ÔÇ×Otvori┼ą predvo─żbyÔÇť. Kliknite na ÔÇ×Upravi┼ą heslo …ÔÇť Zadajte svoje nov├ę nov├ę heslo, zatvorte okno a ulo┼żte zmeny.

Z├şskajte Imessage Android Prompt Airmessage Device

3, Aktivujte pr├şstup automatiz├ície AirMessage prejden├şm do ─Źasti ÔÇ×Syst├ęmov├ę preferencie -> Zabezpe─Źenie a ochrana osobn├Żch ├║dajovÔÇť. Kliknite na ÔÇ×Ochrana osobn├Żch ├║dajov -> Zjednodu┼íenie ovl├ídaniaÔÇť. Pom├┤┼że to, ke─Ć chcete posla┼ą spr├ívu, tak┼że ak ste dostali potvrdenie, ale nepovolili ste to, m├┤┼żete tak urobi┼ą t├Żmto krokom.

Z├şskajte Imessage Android Airmessage Pr├şstupnos┼ą Zariadenia na ochranu s├║kromia

4, Ak pou┼ż├şvate syst├ęm MacOS Mojave 10.14 alebo nov┼í├ş, umo┼żnite spolo─Źnosti AirMessage ─Ź├şta┼ą ├║daje spr├ív pridan├şm AirMessage. Ak to chcete urobi┼ą, otvorte ÔÇ×Predvo─żby syst├ęmu -> Zabezpe─Źenie a ochrana osobn├Żch ├║dajov -> S├║kromie -> Pln├Ż pr├şstup na diskÔÇť, pridajte AirMessage.

Z├şskajte ochranu osobn├Żch ├║dajov zariadenia Android Airmessage ├Üpln├Ż pr├şstup na disk

5, Na po─Ź├şta─Źi Mac vypnite nastavenia re┼żimu sp├ínku, aby mohla slu┼żba AirMessage fungova┼ą st├íle, aby ste mohli prij├şma┼ą a odosiela┼ą spr├ívy. Ak to chcete urobi┼ą, otvorte ÔÇ×Predvo─żby syst├ęmu -> ┼áetri─Ź energieÔÇť a zme┼łte nastavenia. Uistite sa, ┼że adres├ír v├í┼ího po─Ź├şta─Źa je pr├ízdny, aby server pracoval na optim├ílnej ├║rovni.

Z├şskajte imessage Predvo─żby spr├ívy zariaden├ş Android Vypnite ├║sporn├Ż re┼żim

6, ─Äal┼í├şm krokom je konfigur├ícia pripojenia, aby sa zabezpe─Źilo spo─żahliv├ę pou┼ż├şvanie aplik├ície AirMessage. Rovnako ako weMessage, m├┤┼żete tie┼ż pou┼żi┼ą forwarding portov s AirMessage, aby ste sa mohli pripoji┼ą z ─żubovo─żn├ęho miesta, tak┼że lok├ílnu IP adresu v├í┼ího po─Ź├şta─Źa n├íjdete tak, ┼że prejdete na ÔÇ×System Preferences -> NetworkÔÇť a vyberiete svoju sie┼ą. Pozn├ímka: Zn├ş┼żte svoju IP adresu pre neskor┼íie pou┼żitie.

Z├şskajte imessage IP adresu zariadenia s Androidom

7, Nakonfigurujte presmerovanie portov na z├íklade smerova─Źa a pripojte sa k predvolenej adrese br├íny. N├íjdete ho tak, ┼że prejdete na ÔÇ×Predvo─żby syst├ęmu -> Sie┼ą (vybran├ę Wi-Fi) -> Roz┼í├şren├ę … -> TCP / IPÔÇť a potom kliknite na ÔÇ×Smerova─ŹÔÇť.

Z├şskajte zariadenia na presmerovanie portov pre Android Airmessage od spolo─Źnosti Imessage

8, Otvorte Nastavenia preposielania portov (ak nie s├║ okam┼żite k dispoz├şcii, za─Źiarknite pol├ş─Źko Roz┼í├şren├ę nastavenia) a vytvorte nov├Ż z├íznam preposielania portov s lok├ílnou IP adresou a portom v├í┼ího Macu (┼ítandardne ┼ítandardne 1359). Nap├ş┼íte TCP, potom ulo┼żte a vykonajte zmeny.

Z├şskajte Imessage Android Airmessage Port Forwarding Router Device

pozn├ímka: Ke─Ć sa zmen├ş IP adresa, AirMessage sa nebude m├┤c┼ą pripoji┼ą k serveru, ale m├┤┼żete ho opravi┼ą pomocou dynamick├ęho poskytovate─ża DNS, ako je No-IP. Tento n├ístroj sleduje zmeny IP adries, tak┼że sa AirMessage m├┤┼że v┼żdy pripoji┼ą.

Pripravte AirMessage na pripojenie k serveru otvoren├şm aplik├ície a zadan├şm adresy servera (dynamick├Ż n├ízov hostite─ża DNS) a hesla, ktor├ę ste vybrali v po─Źiato─Źn├Żch krokoch.

Po pripojen├ş zosynchronizujte svoje spr├ívy a zabezpe─Źte plynul├Ż prechod medzi po─Ź├şta─Źom a zariaden├şm Android.

wrap

Vy┼í┼íie uveden├ę kroky sa m├┤┼żu pre za─Źiato─Źn├şkov javi┼ą ako celkom technick├ę, ale akon├íhle ich zvl├ídnete, ste na svojom zariaden├ş s Androidom pripraven├ş na z├í┼żitok z iMessage.

s├║visiace:

Bol tento ─Źl├ínok u┼żito─Źn├Ż? Ak nie