Ako získať nálepky na očkovaciu látku TikTok a Snapchat Covid

KAŽDÝ dospelý vo Veľkej Británii má teraz nárok na rezerváciu svojho zásahu proti Covid, pretože zavádzanie pokračuje rýchlym tempom.

Keďže vláda tlačí na to, aby sa ľudia dali zaočkovať, nadviazala partnerstvo s platformami sociálnych médií, aby povzbudila používateľov k popichovaniu.

🔵 Najnovšie aktualizácie nájdete v našom živom blogu o koronavíruse

Ako môžem získať nálepku vakcíny proti Covid na TikTok?

Používatelia TikTok, ktorí chcú osláviť prijatie svojej vakcíny proti Covid, môžu k svojim videám pridať nálepku.

Pri odosielaní klipu sa v okne úprav zobrazí ikona nálepky.

Keď si vyberiete nálepku na očkovanie proti Covid, môžete si ju v rámčeku pripnúť na požadované miesto – plus na to, akú veľkú chcete.

Voľba „trvanie“ vám tiež umožňuje rozhodnúť, ako dlho bude nálepka vo videu fungovať.

Ako môžem získať očkovací filter Snapchat Covid?

Snapchat predstavil celý rad samolepiek a tiež filter pre ľudí, ktorým sa to podarilo.

Keď v aplikácii odfotíte alebo urobíte klip, kliknite na ikonu nálepky, do vyhľadávacieho panela napíšte „vakcína“ a zobrazí sa ponuka rôznych nálepiek.

Jednoducho kliknite na ten, ktorý chcete použiť, a potom budete môcť vytvoriť požadovanú veľkosť a umiestniť ho kdekoľvek, kam chcete, na snímku alebo na video.

Filter nájdete rovnako ako ostatné, podržaním fotoaparátu v polohe selfie a stlačením tváre na obrazovke.

Dostupné filtre sa objavia v spodnej časti a môžete sa posúvať, aby ste našli vakcinačný filter NHS Covid.

Ďalšie funkcie nájdete klepnutím na lupu v ľavom hornom rohu a zadaním „vakcíny“.

Koncom tohto mesiaca budú môcť britskí používatelia Snapchatu používať aj šošovku s rozšírenou realitou s textom: „Dostal som svoju očkovaciu látku“.

Platforma tiež hostí sériu otázok a odpovedí s lekárskymi odborníkmi na účte Snapchata predsedu vlády.

Snapchat tiež rozšíril svoju funkciu „Tu pre teba“, ktorá poskytuje zdroje v aplikácii ľuďom, ktorí hľadajú viac informácií o zdraví, duševnom zdraví a pohode.

Keď používatelia budú hľadať „Covid-19“, „vakcína“, „NHS“ a „očkovanie“, budú mať prístup k zdrojom NHS o vakcíne, o ktorej si môžu prečítať.

Kto ďalší sa podieľa na tlačení úderu koronavírusu?

Rovnako ako Snapchat a TikTok, YouTube a Reddit sa tiež pripojili k očkovacej látke Covid.

V spolupráci s NHS, YouTube spustila videokampaň so sloganom „Vráťme sa späť“.

Cieľom je pripomenúť svojmu základnému publiku vo veku od 18 do 34 rokov, aké je dôležité nechať sa očkovať, a to tak, že sa podelí o svoje osobné skúsenosti počas výluky.

Reddit medzitým na svojom fóre o koronavíruse hostil dve živé schôdze „Spýtajte sa ma čokoľvek“ a počas nasledujúcich týždňov bude pokračovať v kladení otázok a odpovedí.

Minister zdravotníctva Matt Hancock uviedol: „S ponukou vakcíny, ktorá je teraz rozšírená na všetkých dospelých v Anglicku, nenechávame žiaden kameň na kameni, aby sme zvýšili príjem a povzbudili všetkých, aby dostali úder, ak na to majú nárok.

„Som rád, že Snapchat, Reddit, TikTok a YouTube – niektoré z najvplyvnejších platforiem sociálnych médií – sa schádzajú, aby podporili najväčšie a najúspešnejšie očkovacie úsilie v histórii NHS.

„Urýchľujeme náš očkovací program na ceste k uzdraveniu a vyzývam všetkých, aby prišli s ponukou, vyhrnuli rukávy a pridali sa k miliónom, ktoré už majú maximálnu možnú ochranu pred dvoma dávkami.“

Facebook a Instragram sú zapojené do kampane sociálnych médií už niekoľko mesiacov, pričom užívatelia si môžu aktualizovať svoje profily pomocou radu špeciálne navrhnutých profilových rámcov a grafiky.

Minister obchodu Kwasi Kwarteng o možných zmenách v pravidlách pre tých, ktorí mali dve očkovania proti Covid