Ako získať lepší signál pre pripojenie Wi-Fi

Koľkokrát ste boli frustrovaní, pretože video, ktoré sa snažíte streamovať, je stále vo vyrovnávacej pamäti? A ten roh domu, ktorý, zdá sa, nemá pokrytie internetom? Jednoducho povedané, mať zlý signál Wi-Fi môže byť veľmi nepríjemné.

Nemusíte však trpieť internetovými mŕtvymi zónami a stálou stratou signálu Wi-Fi. Môžete vylepšiť svoje Wi-Fi pripojenie pomocou niekoľkých krokov. Tento článok predstavuje niekoľko riešení tohto problému.

1, Posuňte smerovač

Nájdenie správneho miesta pre smerovač je jedným z najdôležitejších a najúčinnejších spôsobov zabezpečenia vysokokvalitného signálu Wi-Fi doma. Nech už robíte čokoľvek, nie všetky rohy budú pokryté rovnomerne, ale niektoré pokyny sa oplatia dodržať. Ak chcete začať, udržujte smerovač ďalej od všetkého, čo je vyrobené z kovu a zariadení, ktoré vysielajú elektromagnetické vlny.

Ostatné materiály, ako je drevo, sklo a dokonca aj pena, môžu byť zátarasy, ale kov je zďaleka najhorším vinníkom. Okrem toho je najlepšie udržiavať router mimo dosahu elektrických vodičov a neumiestňovať ho na podlahu. Niektoré výšky zvyčajne ponúkajú lepšie pripojenie Wi-Fi.

Získajte lepší signál pre pripojenie Wi-Fi

2, Získajte predlžovací kábel Wi-Fi

Zosilňovač alebo predlžovací kábel Wi-Fi to len robí – zvyšuje to váš signál Wi-Fi Tieto zariadenia sa často používajú na otváranie garážových brán s podporou Wi-Fi, pretože garáže majú notoricky zlý signál Wi-Fi. ,

Pred zakúpením predlžovacieho kábla však môžete na skenovanie domácej siete použiť pomocnú aplikáciu Wi-Fi. Môžete tiež získať adaptér USB Wi-Fi pre starý notebook so slabým signálom Wi-Fi. Pomôže vám to posúdiť situáciu a rozhodnúť sa, čo robiť najlepšie.

3, Namontujte späť anténu

Keď sa pozeráte na smerovač, niekedy je ľahké prehliadnuť skutočnosť, že každý má anténu. A niekedy táto anténa nie je trvanlivá. Alebo iba vysiela slabý signál, ktorý jednoducho nestačí. Pred inštaláciou smerovača sa však najprv pokúste získať silnejšiu anténu.

Uistite sa, že získate ten, ktorý má oveľa väčší zisk ako vaša súčasná anténa. Zvyčajne sú vybavené predlžovacím káblom, takže ho možno umiestniť ďalej od smerovača, aby poskytoval silnejší signál.

Wi-Fi pripojenie Ako získať lepší signál

4, Zmeňte kanál Wi-Fi

Väčšina ľudí sa neobťažuje meniť kanál smerovača; ani na to nepremýšľajú. Existuje však niekoľko kanálov Wi-Fi a zmena predvoleného kanála na iný môže viesť k menšiemu signálu Wi-Fi. Všetko, čo musíte urobiť, je zistiť, ktorý kanál je najmenej zaneprázdnený a prepínač. Niektoré lepšie smerovače to robia automaticky. Na vykonanie zmien však môžete použiť aj analyzátor Wi-Fi.

5, Zmeň si heslo

Môže to vyzerať ako jednoduché riešenie, existuje však dôvod, prečo silné heslo Wi-Fi znamená lepšie bezdrôtové pripojenie. Ak zdieľate heslo v okolí alebo k nemu má niekto prístup, môže sa stať, že v domácej sieti budete mať „pijavice“, bez toho aby ste si to uvedomovali.

V takom prípade často zmeňte svoje heslo alebo vytvorte skutočne silné heslo. Najlepším spôsobom, ako to obísť, je použiť kombináciu symbolov, čísel a veľkých a malých písmen. Snažte sa byť príliš krátky, najmenej osem znakov. Potom ju položte na kúsok papiera a uložte na bezpečné miesto.

6, Aktualizujte smerovač

Vedeli ste, že smerovače je potrebné aktualizovať? Podobne ako väčšina zariadení fungujú najlepšie, keď majú nainštalovaný najnovší softvér. Spoločnosti ponúkajúce smerovače spravidla uverejňujú aktualizácie. Odporúčame aktualizovať firmvér smerovača, aby ste zaistili lepšie fungovanie pripojenia Wi-Fi.

Niektoré smerovače majú integrované riešenie, ktoré sa dá spustiť stlačením tlačidla na zariadení. Ak staršie modely vyžadujú návštevu webovej stránky značky a manuálne stiahnutie softvéru. Aj keď pripojenie Wi-Fi nie je zlé, tento proces zabezpečí, že zostane dlhšie.

Najlepší signál pre pripojenie Wi-Fi

Položky, ktoré vo všeobecnosti rušia pripojenie Wi-Fi

Tu sú niektoré objekty, najmä predmety pre domácnosť, ktoré zvyčajne spôsobujú narušenie signálu Wi-Fi. Niet divu, že steny môžu byť problémom. Obzvlášť silné tehlové steny. Aj keď router nie je tak ďaleko, signál môže tehlová stena významne blokovať.

Pokiaľ ide o spotrebiče, mikrovlnná rúra a chladnička môžu spôsobiť rušenie. Signál Wi-Fi sa môže odraziť namiesto voľného pohybu. Vysielanie do notebooku alebo inteligentnej televízie počas používania mikrovlnnej rúry pravdepodobne nie je dobrý nápad, pretože sa dá očakávať rušenie.

Ak všetko ostatné zlyhá – získajte nový smerovač

Predtým to však môžete vždy reštartovať. Zvyčajne to robí rozdiel. Toto však nie je dlhodobé riešenie. Ak získanie novej antény alebo prepnutie na iný kanál nepomôže, pravdepodobne budete musieť kúpiť nový smerovač. Vyskúšať všetko, čo môžete, je však dôležité, pretože silné a stabilné pripojenie Wi-Fi je vzdialené len pár krokov.

Ako ste vyriešili problémy s pripojením Wi-Fi? Dajte nám vedieť v sekcii nižšie.