Ako zdieľať zložky iCloud na iPhone a iPad

Pokiaľ ide o neobmedzenú spoluprácu, zdieľanie priečinkov je užitočné, pretože ponúka viac flexibility pre celý tím na spoluprácu na projekte. Bohužiaľ, iCloud Drive túto funkciu na chvíľu nemala, na rozdiel od hlavných súperov ako Dropbox, OneDrive a Google Drive. Čo môže byť skvelou správou pre každého, kto dúfa, že bude zdieľať pôvodný priečinok v cloude na zariadení iDevices, aby bol lepší zážitok zo spolupráce, Apple konečne vydal túto funkciu na iOS 13.4, Ak ste jedným z nich, ukážem vám, ako môžete zdieľať priečinky iCloud na vašom iPhone a iPad.

Zdieľajte priečinok iCloud na iOS 13 a iPadOS 13

Predtým, ako začnete tieto kroky, zvážte niektoré dôležité body!

Je bezpečné zdieľať priečinky iCloud?

typicky Apple Systém iOS navyše ponúka niekoľko spôsobov, ako upraviť prístupové práva k zdieľaným zložkám iCloud. Napríklad môžete umožňuje ľuďom vykonávať alebo obmedzovať zmeny dokumentov, aby ich mohli vidieť iba, Ak sa cítite neisto alebo ak chcete úplne zdieľať priečinky, môžete tak urobiť bez problémov.

Okrem toho možnosti zdieľania automaticky sa synchronizuje na iDevices takže máte flexibilitu na riadenie prístupových povolení pre jedno zo svojich zariadení. Vďaka týmto užitočným funkciám sa zdá, že zdieľanie zložky iCloud je dosť bezpečné. Je potrebné poznamenať, že si to vyžaduje všetky zariadenia so systémom iOS 13.4 alebo novší Pred vyskúšaním skontrolujte, či sú všetky vaše zariadenia úplne integrované.

1, Otvor to Súbor žiadosti na vašom iPhone a iPad.

2, Teraz sa uistite Hľadať vybraná karta. Potom choďte na iCloud Drive na spodku umiestnenia časť

Dotknite sa položky iCloud Drive

3, Okrem toho, dotknite sa priečinka a podržte ho Chcete zdieľať a klepnúť na Možnosti zdieľania v ponuke

V ponuke klepnite na tlačidlo Zdieľať.

4, Tak sa dotkni Pridať ľudí v tabuľke zdieľania.

V tabuľke zdieľania klepnite na možnosť Pridať osoby

5, Máte možnosť upraviť možnosti zdieľania podľa svojich potrieb. Ak to chcete urobiť, klepnite na Možnosti zdieľania

Dotknite sa možnosti Zdieľanie

Prispôsobenie, ktoré má prístup k zdieľanému priečinku iCloud

 • Dovoliť „Iba ľudia, ktorých pozvete“ pre prístup do zložky.
 • Dovoliť „Ktokoľvek s odkazom“ prístup do zdieľaného priečinka.
 • Vyberte požadovanú možnosť podľa vašich potrieb.

  Prispôsobenie povolení zdieľaných priečinkov iCloud

 • Môžete vykonať zmeny: Vyberte, ak chcete povoliť komukoľvek vykonať zmeny v zdieľanom priečinku.
 • Len pozerám: Umožnite ľuďom vidieť iba dokumenty.
 • Prispôsobte možnosti zdieľania

  Opäť vyberte možnosť povolenia na základe vašich potrieb. Potom sa dotknite šípky späť v ľavom hornom rohu obrazovky a vráťte sa na obrazovku zdieľania.

  6, Okrem toho, vyberte médium pre chcete poslať pozvánky. A potom urobte všetko, čo je potrebné. Urobím to prostredníctvom iMessage.

  Zdieľanie priečinkov iCloud prostredníctvom iMessage

  V závislosti od zvoleného spôsobu zdieľania priečinka príslušná aplikácia otvorí odkaz a umožní príjemcovi prístup k priečinku.

  Zmeňte povolenie na zdieľanie priečinkov iCloud

  Ako som už povedal, povolenie na zdieľanie iCloud môžete kedykoľvek zmeniť. Po zdieľaní zložky iCloud uvidíte „Zobraziť ľudí“ možnosť namiesto možnosti „Pridať osobu“. Stačí klepnúť a zistiť, kto má prístup k vášmu priečinku. Okrem toho budete mať tiež možnosť „Zastaviť zdieľanie“ priečinok. Môžeš dotknite sa niekoho v zozname ľudí a meniť povolenia alebo dokonca úplne Odstrániť prístup.

  Ľahko zdieľajte priečinky iCloud na iOS a iPadOS

  Takto môžete zdieľať priečinok iCloud na vašom iDevices. Túto funkciu majte vždy po ruke, keď chcete pracovať na synchronizácii s celým tímom na projekte. Môže sa to tiež stať, keď plánujete udalosť alebo si robíte poznámky na dovolenku so svojimi priateľmi. Čo si myslíte o funkciách systému iOS? 13 toto nové? Uverejnite svoje myšlienky v komentároch nižšie.