Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Ako zdieľať svoje hry s rodinnými príslušníkmi v službe Steam

Ako zdieľať hry s rodinou

Zdieľanie rodiny Steam vám umožňuje povoliť prístup k viacerým účtom do jednej hernej knižnice. Pripojení používatelia si navzájom užívajú hry a získavajú svoje vlastné skóre. Všetky úspechy a priebeh hry sa samozrejme uložia do vlastného Steam Cloudu používateľov.

Povolenie zdieľania rodiny nie je komplikované a používateľské rozhranie platformy je priateľské a ľahko sa s ním dá navigovať. Nemali by ste mať preto žiadne problémy s nastavením všetkého v priebehu niekoľkých minút. Poďme na to skočiť.

Predtým ako začneš

Pred nastavením zdieľania rodiny je potrebné povoliť zabezpečenie Steam Guard. Ak to chcete urobiť, prihláste sa do svojho parného účtu a otvorte ponuku Nastavenia. Potom vyberte možnosť Účet a kliknite na „Spravovať môj účet pomocou zabezpečenia Steam Guard“. Po dokončení kliknite na tlačidlo OK v dolnej časti ponuky.

dôležitý Note:

V dolnej časti ponuky Účet je možnosť „Neukladať poverenia účtu v tomto počítači“. V predvolenom nastavení by nemalo byť začiarknuté, preto je najlepšie postupovať takto.

Ak je táto možnosť začiarknutá, nebudete mať prístup k hrám v režime offline. To neplatí pre zdieľané hry.

Nastavenie zdieľania rodiny

Steam umožňuje povoliť zdieľanie rodiny na až desiatich počítačoch a viacerých profiloch. Kľúčové je, že hry v skutočnosti nezdieľate globálne. To znamená, že sa nemôžete prihlásiť len do žiadneho počítača a získať prístup k zdieľaniu rodiny.

Používatelia, ktorí sa prihlásia do zdieľania rodiny, nebudú mať prístup k vášmu úplnému profilu, iba k zdieľanému účtu a hrám. Tu sú kroky na povolenie tejto funkcie.

krok 1

Prihláste sa do svojho účtu Steam a kliknite na položku Stem v ľavom hornom rohu obrazovky. V rozbaľovacej ponuke kliknite na položku Nastavenia a v rozbaľovacom okne vyberte položku Rodina.

parné zdieľanie hier s rodinou

krok 2

Vyhľadajte položku „Autorizovať zdieľanie knižníc v tomto počítači“ v ponuke Rodina a začiarknite políčko pred ňou. Toto je prvý krok pre prvého používateľa, ktorého pridávate. Po dokončení stlačte OK a návrat do hlavnej ponuky.

krok 3

Z hlavnej ponuky prejdite do pravého horného rohu Steam a kliknite na svoj užívateľský profil. Potom z rozbaľovacej ponuky vyberte možnosť „Odhlásiť sa z účtu“.

ako zdieľať hry s rodinou

Potom sa prihláste pomocou poverení druhého používateľa. Dôležité je, že musíte povoliť funkciu Stem Guard na oboch profiloch, aby mohlo zdieľanie rodiny fungovať.

krok 4

Keď sa druhý užívateľ prihlási, proces je podobný ako v predchádzajúcom prípade.

Ak to chcete zopakovať, vyberte možnosť Steam v ľavom hornom rohu a vyberte položku Nastavenia. Vyberte možnosť Rodina a začiarknite políčko pred položkou „Autorizovať zdieľanie knižníc v tomto počítači“. Tentoraz sa v dolnej časti ponuky objaví ďalšie kontextové okno a musíte kliknúť na políčko v časti ZDIEĽAŤ.

zdieľať hry s rodinou

Teraz robíte zdieľanie hier s iným používateľom. Potom prejdite na kartu Knižnica, vyberte meno tohto používateľa a v rozbaľovacej ponuke sa zobrazí počet zdieľaných hier.

Tento proces by ste samozrejme mali zopakovať pre všetkých používateľov, ktorých chcete pridať do zdieľania rodiny.

Aké sú výhody zdieľania rodiny?

Táto funkcia je určená pre rodičov, ktorí chcú zdieľať svoju parnú knižnicu s deťmi. Hlavným prínosom je to, že obaja používatelia si zahrajú hru bez toho, aby si vzájomne vymieňali svoje úspechy, pokrok alebo úspory.

Je to tiež skvelý spôsob, ako vyskúšať hry, ktoré by sa vám mohli páčiť, a rozhodnúť sa, či sa oplatí kúpiť alebo nie.

Obmedzenia, o ktorých by ste mali vedieť

Ako už bolo spomenuté, zdieľanie rodiny môžete nastaviť na desiatich počítačoch, ak to nie je jediná vec. Zdieľané knižnice vyžadujú pripojenie k internetu a režim offline neexistuje. Je to napriek tomu, že „Neukladáte poverenia účtu v tomto počítači“, nezačiarknuté.

Okrem toho existujú určité technické obmedzenia a niektoré hry podliehajú osobitným licenčným dohodám. Z tohto dôvodu nie je možné zdieľať niektoré hry. Zvyčajne sa vyžaduje predplatné. Napríklad „Divízia“ spoločnosti Ubisoft je jednou z takýchto hier.

Najväčšou nevýhodou však je, že hru môže hrať súčasne iba jedna osoba.

Inými slovami, zdieľanie rodiny nepovoľuje možnosť viacerých hráčov. A osoba, ktorá je majiteľom účtu, má prioritu pri prístupe k hrám. To znamená, že ostatní používatelia sa dostanú zo hry v okamihu, keď majiteľ účtu začne hrať.

Dobre, Steam ich hneď neodhodí z platformy. Hra sa zastaví a zobrazí sa kontextové okno so žiadosťou o kúpu hry alebo ukončenie relácie.

Steam Up Your Family Gaming

Aj keď existujú obmedzenia, zdieľanie rodiny je stále skvelou možnosťou pre každého, aby si hru užil a ušetril nejaké peniaze. Jediná vec, na ktorej sa musíte dohodnúť, je, keď každý používateľ získa niekoľko hodín hrania.

Aké hry na Steam by ste chceli zdieľať? Koľko používateľov plánujete pridať do svojho účtu Steam? Povedzte nám viac v sekcii nižšie.