Ako zdieľať klávesnicu a myš medzi počítačmi

Synergy je populárna aplikácia, ktorá vám umožňuje zdieľať klávesnicu a myš na viacerých počítačoch. Je to platené, ale cena väčšiny ľudí pravdepodobne stojí za to, aby zvážila, čo aplikácia robí. To znamená, že ak chcete jednoduchý a bezplatný spôsob zdieľania klávesnice a myši medzi počítačmi, dajte prekážky skúste.

Pre bariéry sú k dispozícii Windows, Mac a Linux, je bezplatná a je otvoreným zdrojom. Funguje to mimoriadne dobre.

Zdieľajte klávesnicu a myš medzi počítačmi

Stiahnite si Bariéry a nainštalujte ich na systémy, ktoré chcete zdieľať pomocou klávesnice a myši. Musíte sa rozhodnúť, s ktorým počítačom budete zdieľať klávesnicu a myš, z ktorých počítačov sú zariadenia skutočne fyzicky pripojené a s ktorým počítačom budete zdieľať. Počas inštalácie vás spoločnosť Barrier požiada, aby ste urobili správny výber.

Zdieľali sme klávesnicu a myš z a Windows 10 PC na MacBook Air. MacBook bol nastavený ako „klient“.

Ako zdieľať klávesnicu a myš medzi počítačmi 1

V počítači, z ktorého sa klávesnica a myš zdieľajú, musíte vybrať možnosť „Server“.

Ako zdieľať klávesnicu a myš medzi počítačmi 2

V tom istom systéme musíte vybrať, ako prepnete vstup z aktuálneho systému na systém, s ktorým zdieľate klávesnicu a myš. To sa vykonáva výberom strany obrazovky, na ktorú sa myš presunie. Okno uvidíte na nasledujúcom obrázku. Počítač v strede je počítač, na ktorom beží „server“. Kliknutím na jednu zo štyroch strán vyberte stranu obrazovky. Napríklad som si vybral ľavú, takže keď presuniem kurzor myši na ľavú stranu obrazovky, presunie sa na Mac. Potom môžem použiť klávesnicu a myš z Windows 10 a pracovať s Mac.

Ako zdieľať klávesnicu a myš medzi počítačmi 3

Aplikácia zaisťuje, že spojenie je bezpečné a že je nadviazané medzi správnymi počítačmi. Na klientskom počítači sa zobrazí výzva na potvrdenie servera, ktorý sa k nemu pokúša pripojiť, pomocou „odtlačku servera“, čo je dlhý a komplexný kód, ktorý môžete vidieť na serverovom systéme.

Ako zdieľať klávesnicu a myš medzi počítačmi 4

na Windows 10, Bariéry budú tiež potrebovať povolenie na komunikáciu po sieti.

Pokiaľ ide o to, ako dobre to funguje, je to prakticky ako presunutie kurzora medzi dva monitory. Je to tak hladké. Zmena klávesov „Control“ a „Command“ sa ľahko zaregistruje, keď zdieľate klávesnicu medzi počítačmi Mac a Windows 10 PC a nedochádza k žiadnemu oneskoreniu. Kedykoľvek chcete zmeniť, ktorý systém je server a ktorý je klient.