Ako zautomatizujte svoj domov pomocou receptov IFTTT

Ako zautomatizujte svoj domov pomocou receptov IFTTT 1

Ako zautomatizujte svoj domov pomocou receptov IFTTT

IFTTT vyniká v premene vášho telefónu na automatizovaný stroj, tak prečo to nemôže urobiť aj vo vašom dome? Dnes sa do domu dostáva čoraz viac technológií a každý kus technológie, ktorý si kúpite, má nastavenia, s ktorými sa musí popasovať, a úlohy, ktoré musí splniť. S malou pomocou IFTTT môže všetka vaša domáca technológia automaticky reagovať na vaše potreby.

Máte rutinu, ktorou si prechádzate každý deň, keď sa dostanete domov? Čo keď odídeš z domu? Je zapojená nejaká z techník, ktoré máte v dome? Ak je vaša odpoveď áno, existuje niekoľko spôsobov, ako môže IFTTT tieto rutiny uľahčiť, zrýchliť a inteligentnejšie pomocou správnej domácej automatizácie.

Čo je IFTTT?

IFTTT (If This Then That) je o tom, ako si vziať jednoduchú úlohu a zautomatizovať ju. Už ste niekedy nahrali obrázok na Twitter, a potom ste ho chceli vložiť do Dropboxu hneď potom? IFTTT sa o to môže postarať za vás, stačí, ak mu dáte vedieť o svojich individuálnych potrebách a prianiach.

Vyžaduje sa určité nastavenie, ale nebojte sa, ak neviete, kde začať, prevedieme vás krok za krokom.

Používa domovskú stránku IFTTT

Akonáhle bude IFTTT pripravený, začnite aj vy, začnite automatizovať svoj domov pomocou užitočných vopred pripravených receptov alebo si dokonca vytvorte vlastný.

Ako môže IFTTT automatizovať domácnosti?

IFTTT sama o sebe nemôže ani umyť windows, ale pomocou ďalších aplikácií a služieb môže IFTTT organizovať kúzlo. Máte zavedený systém HomeSeer? Potom máte šťastie; IFTTT je plne kompatibilný.

HomeSeer nie je jediným systémom, ktorý spolupracuje s IFTTT na automatizácii technológie vášho domova, ale je to v súčasnosti najobsiahlejší systém s väčšinou funkcií. IFTTT funguje aj s termostatom Nest a spoločnosťou Philips Hue, aby sme vymenovali niekoľko zariadení a služieb.

Všetko, čo potrebujete, je správna technológia, správne know-how a správny recept, ako začať vo svojom dome robiť všetko, čo má, ale automaticky.

Užitočné recepty IFTTT HomeSeer

Pretože máte všetky potrebné kúsky, teraz ich musíte všetky spojiť. Tu prichádza recept a pre HomeSeer existuje množstvo produktov, ktoré si spoločnosť vyrobila sama. Keďže existujú 27 receptov momentálne neprejdem všetky, ale ak chcete vidieť ostatné, pozrite sa na ich profil.

Domáci IFTTT Domov

Nasleduje len niekoľko mojich obľúbených a recepty, ktoré si myslím, že sú z tejto skupiny najužitočnejšie. Navyše, ak ešte nemáte nainštalovaný žiadny softvér HomeSeer, nájdete ho tu:

Súbory na stiahnutie z domova

Tlačidlo Prevziať teraz

1. Ak váš bezpečnostný panel prejde do režimu alarmu, prijmite hovor

Tento prvý je samovysvetľujúci a zdá sa, že je najdôležitejším receptom zo zoznamu.

Ako to funguje:

Ak v HomeSeer nastavíte na zabezpečenie virtuálny počítač a potom ho pripojíte k svojmu zabezpečovaciemu systému, nastaví sa tým podmienka, vďaka ktorej sa recept stane kúzlom.

Ak Potom zavolajte na IFTTT Domov

Čo to robí:

Hneď ako sa stav vyskytne, dostanete varovný telefonát.

Je to praktické?

Hovor slúži iba na upozornenie a nebude mať žiadne užitočné informácie, ale samotný hovor je dostatočnou pomocou na to, aby vás upozornil. Ak máte obavy o domácu bezpečnosť alebo len chcete posilniť to, čo už máte na mieste, musíte mať recept.

Odkaz na recept

2. Upozornite rodinu, že nikto nie je doma so službou GroupMe

Tento ďalší recept vyžaduje aplikáciu GroupMe, takže ak ju ešte nemáte, môžete si ju stiahnuť tu:

GroupMe

Tlačidlo sťahovania Google Play

Ako to funguje:

Tento recept funguje na základe snímania pohybu. Ak v HomeSeer vytvoríte nový virtuálny počítač, ktorý sa nespustí tak, že by sa v dome dlho nepocítil žiadny pohyb; tým sa vytvoria podmienky, ktoré recept potrebuje.

Čo to robí:

Akonáhle je podmienka spustená, všetkým zúčastneným príde upozornenie GroupMe, ktoré im oznámi, že práve nie ste doma.

Je to praktické?

Ak žijete sami bez domácich zvierat a potrebujete upozorniť rodinu alebo priateľov, keď nie ste nablízku, a nemáte čas to urobiť sami; toto je nápomocné. Inak tento recept nemá veľké využitie.

Odkaz na recept

3. Prijmite hovor, ak sa na odomknutie vášho domu použije špeciálny núdzový kód

Rovnako ako prvý recept, aj toto súvisí s bezpečnosťou, takže stojí za to ho rýchlo spomenúť.

Ako to funguje:

Rovnako ako všetky recepty pred týmto, musíte si v HomeSeer vytvoriť virtuálne zariadenie pre kód núdzového zámku dverí. Recept funguje iba vtedy, ak splníte túto podmienku. Potom vytvorte udalosť HomeSeer, ktorá sa spustí, keď sa dvere odomknú pomocou vášho nastaveného kódu.

Čo to robí:

Keď sa spustí nastavená podmienka, budete okamžite vyzvaní. Na druhom riadku vám nikto nepovie, prečo bol váš kód na odomknutie použitý, ale budete aspoň vedieť, že bol použitý.

Je to praktické?

Zavolať stačí na to, aby sa vaše zariadenie dalo do pohybu a zavolalo alebo odoslalo správu iným ľuďom pomocou vášho kódu na odomknutie, aby zistili, či ho použili. Ak nie, vieš, máš problém s rukami aj bez toho, aby si bol doma.

Odkaz na recept

4. Pri odchode z domu zamknite dvere, vypnite svetlá a nastavte termostat

Tento nasledujúci recept funguje s vašim systémom HomeSeer tak, ako je, ak ho máte nastavený.

Ak Potom zavolajte na IFTTT Domov

Ako to funguje:

Bez toho, aby ste potrebovali ďalšie virtuálne počítače, keď váš telefón zistí, že ste mimo toho, čo ste nastavili ako domov, IFTTT sa dokonca spustí.

Čo to robí:

Keď ste mimo domu, zhasnú sa vám svetlá, zamknú sa dvere a termostat sa nastaví na úroveň, v ktorej nemusí nikomu predstavovať pohodlie.

Je to praktické?

Ak žijete sami alebo nastavíte spustenie receptu, keď všetky telefóny odídu z domu, je to fantastický recept, ktorý zautomatizuje nastavenia vášho domu a v dlhodobom horizonte vám ušetrí peniaze.

Odkaz na recept

5. Keď sa vrátite domov, zamknite dvere, vypnite svetlá a nastavte termostat

Ak si myslíte, že sa vám tento recept zdá niečo strašidelne podobný, nezbláznite sa. Toto je sprievodný recept k receptu nad ním.

Ako to funguje:

Tento recept používa na spustenie udalosti vašu polohu, takže je potrebné zapnúť služby určovania polohy.

Čo to robí:

Keď sa dostanete blízko domova, spustí sa udalosť HomeSeer, ktorá zaistí odomknutie dverí, rozsvietenie svetiel a termostat sa vráti na pohodlnú úroveň.

Je to praktické?

Ak máte tento aj predchádzajúci recept, tieto dva fungujú veľmi dobre v tandeme. Fungujú samy osebe v poriadku, ale spolu tvoria kompletný balík, ktorý zaisťuje plynulý chod vášho domova a funguje tak, ako by mal, keď ste preč, a potom späť domov.

Odkaz na recept

Ďalšie recepty IFTTT na domácu automatizáciu

HomeSeer nie je jedinou domácou službou, ktorá funguje s IFTTT; Existuje niekoľko ďalších pozoruhodných receptov, ktoré si myslím, že fungujú s inými zariadeniami. Existujú kanály IFTTT pre:

Automatické – Tento kanál sa väčšinou týka vášho auta, ale používa ho aj ako referenčný bod pre domácu automatizáciu.
Nest termostat – Tento kanál používa váš termostat Nest na automatické prispôsobenie mnohých situácií.
Amazon Alexa -Alexa je iba USA kanál, ktorý interaguje s vašim zariadením Alexa, aj keď nie ste v jeho blízkosti.
Echobee – Echobee je ďalší kanál termostatu pre používateľov, ktorí nepoužívajú Nest.
Philips Hue – Tento kanál spolupracuje s vašim svetelným systémom Philips na vypínaní, zapínaní, stmievaní a zmene svetiel pomocou určitých spúšťačov.
Garáž – Máte garážové brány, ku ktorým chcete vstúpiť bez stlačenia tlačidla? Toto je kanál pre vás.
Honeywell Total Connect Comfort – Máte termostat Honeywell? Tento kanál použite na automatické prispôsobenie vašim potrebám vo vašom dome aj mimo neho.

Tým sa zoznam ani nekončí, ale ak budem pokračovať, tento zoznam nikdy neskončí. Rovnako ako predtým, nebudem uvádzať všetky recepty pre každý kanál, ale namiesto toho uvediem niekoľko svojich obľúbených.

Sedem receptov je oveľa lepšie zvládnuteľných, ale ak máte niektorú z týchto aplikácií alebo služieb, vyzývam vás, aby ste si prezreli ich úplné profily IFTTT.

6. Zapínanie svetiel, keď je vaše auto doma (automatické)

Tento recept funguje spolu s ďalším kanálom IFTTT, Philips Hue.

Automatický IFTTT domov

Ako to funguje:

Poloha vášho auta je určená automatikou, ktorá potom vyšle signál do vášho systému Philips Hue.

Čo to robí:

Akonáhle sa vaše auto dostane na vopred určené miesto, napríklad na vaše normálne parkovacie miesto alebo do garáže, váš svetelný systém dostane signál, aby vám opäť zapol svetlá bez toho, aby ste museli niečo robiť.

Je to praktické?

Ak máte aplikáciu Automatic a máte nainštalovaný program Philips Hue, potom áno, tento recept je nevyhnutnosťou.

Odkaz na recept

Ak ešte nemáte ani jednu aplikáciu, nájdete tam obe:

Automatické

Tlačidlo sťahovania Google Play

Philips Hue

Tlačidlo sťahovania Google Play

7. Zmeňte termostat podľa toho, kde sa nachádzate v dome (hniezdo)

Je bolestivé neustále sa trápiť s termostatom, keď sa rôzne miestnosti v dome necítia rovnako. Ak máte Nest, môžete svoj termostat zmeniť tak, že sa prejdete po dome počas bežných rutín.

Ako to funguje:

Tento recept funguje mimo vašej polohy a ovládacích prvkov Nest. Budete musieť vopred nastaviť teplotu, s ktorou bude Nest reagovať, ale potom bude Nest fungovať sám.

Čo to robí:

Keď opustíte miestnosť, Nest zmení termostat tak, aby vyhovoval vašim osobným nastaveniam.

Je to praktické?

Ak chcete nastaviť určité teploty, keď ste v konkrétnych častiach domu, je skvelé, ak ho nastavíte automaticky na normu, bez toho, aby ste sa museli ponoriť do Nesta, aby ste to urobili sami. Nie je to pre každého, ale funguje to dobre.

Odkaz na recept

Ak aplikáciu Nest nemáte, môžete si ju stiahnuť tu:

Hniezdo

Tlačidlo sťahovania Google Play

8. Zapnite televízor hlasom (Alexa)

Tento recept využíva Amazon Alexa, ktorá funguje na zariadeniach Echo, Dot a Tap od Amazona Logitech Harmony.

Amazon  Echo IFTTT Domov

Ako to funguje:

V prípade Harmony pridanie položky „zapnúť televízor“ do zoznamu úloh spustí stav receptu.

Čo to robí:

Ak Alexu požiadate o príkaz uvedený vyššie alebo ju požiadate, aby ju zaradila do vášho zoznamu úloh, zapne vám televízor hneď, ako sa príkaz dokončí, alebo neskôr, ak naň nastavíte čas.

Je to praktické?

Ak už máte obe služby, je to jednoduchý recept, ktorý môžete pridať do svojho zoznamu. Je to drobnosť, ale je to veľmi praktická možnosť, ako mať všetko pri sebe. Ak váš diaľkový ovládač nejako zmizne do prázdna každý druhý týždeň ako ja, vyskúšajte to.

Odkaz na recept

Ak na to ešte nemáte ani jednu aplikáciu, môžete ich získať tu:

Amazon Alexa

Tlačidlo sťahovania Google Play

Harmónia

Tlačidlo sťahovania Google Play

Záver

IFTTT robí skvelú prácu pri spájaní všetkých vašich domácich systémov na jedno vhodné miesto. Uľahčuje domácu automatizáciu a dokonca podporuje častejšie používanie systémov, ktoré ste už zaviedli. Jeho užitočnosť tým nekončí, IFTTT sa vždy snaží všetko uľahčiť.

Mali ste po ceste problémy alebo sa chcete len podeliť o svoje obľúbené recepty? Zanechajte prosím komentár nižšie a my vám odpovieme hneď, ako to bude možné.

Odporúčaný kredit obrázku