Ako zatv├íra┼ą aplik├ície na telef├│noch Android

M├íte probl├ęmy so zatvoren├şm aplik├ície a potrebujete ju vypn├║┼ą bez odin┼ítalovania? Sme tu, aby sme v├ím poskytli nieko─żko tipov, ako zatv├íra┼ą aplik├ície v zariadeniach s Androidom. Predt├Żm by ste v┼íak mali vedie┼ą nieko─żko vec├ş:

Na najnov┼í├şch telef├│noch s Androidom nie je potrebn├ę zatv├íra┼ą aplik├ície be┼żiace na pozad├ş. V├í┼í modern├Ż opera─Źn├Ż syst├ęm Android zvl├ída spr├ívu pam├Ąte RAM a syst├ęmy, ktor├ę be┼żia za v├ís. Zmena m├┤┼że sp├┤sobi┼ą viac ┼íkody ako ├║┼żitku a tie┼ż r├Żchlej┼íie vybije va┼íu bat├ęriu. ─Żudia tr├ívia 90% svojho mobiln├ęho ─Źasu nad aplik├íciami, tak┼że ke─Ć aplik├ície nefunguj├║ spr├ívne, zd├í sa, ┼że je to strata ─Źasu.

Na niektor├Żch star┼í├şch telef├│noch s Androidom pam├Ą┼ą nezvl├ída s├║─Źasne be┼żiace aplik├ície, ─Źo sp├┤sobuje spomalenie telef├│nu. Optimaliz├ícia telef├│nu v┼íak m├┤┼że va┼íim star├Żm telef├│nom pom├┤c┼ą prisp├┤sobi┼ą sa nov┼íiemu softv├ęru. Vypnutie aplik├íci├ş sa odpor├║─Źa v pr├şpade, ┼że aplik├ícia zlyh├í, zamrzne alebo sa spoma─żuje.

Tu je nieko─żko sp├┤sobov, ako zatv├íra┼ą aplik├ície v telef├│ne s Androidom.

Ako zab├şja┼ą aplik├ície na zariadeniach Android

Tu je nieko─żko sp├┤sobov, ako zatv├íra┼ą aplik├ície v syst├ęme Android. Nezabudnite, ┼że ─Źast├ę zatv├íranie aplik├íci├ş m├┤┼że vies┼ą k e┼íte pomal┼íiemu chodu zariadenia.

Teraz, bez ─Ćal┼í├şch okolkov, za─Źnime!

Metóda 1: Zatvorte aplikácie pomocou ponuky Nedávne aplikácie

Ak h─żad├íte najr├Żchlej┼í├ş sp├┤sob vyp├şnania aplik├íci├ş vo svojom zariaden├ş, mus├şte pou┼żi┼ą ponuku ned├ívnych aplik├íci├ş. Berte na vedomie, ┼że vymazanie aplik├íci├ş prostredn├şctvom tejto ponuky nezabije slu┼żby poskytovan├ę aplik├íciou, to znamen├í, ┼że budete st├íle dost├íva┼ą upozornenia.

1. Spustite ponuku posledn├Żch aplik├íci├ş.

Ako zatv├íra┼ą aplik├ície v telef├│ne s Androidom - Spustite ponuku Ned├ívne aplik├ícieOtvorte ponuku Ned├ívne aplik├ície

V z├ívislosti od v├í┼ího zariadenia existuj├║ r├┤zne sp├┤soby pr├şstupu do tejto ponuky. Niektor├ş z v├ís musia potiahnu┼ą prstom nahor zo spodnej ─Źasti domovskej obrazovky, klepn├║┼ą na ┼ítvorcov├║ ikonu v spodnej ─Źasti obrazovky alebo vybra┼ą aktu├ílne tla─Źidlo v telef├│ne.

2. Vyh─żadajte aplik├íciu, ktor├║ chcete vypn├║┼ą.

Potiahnut├şm prstom nahor alebo nadol (na niektor├Żch zariadeniach do─żava alebo doprava) vyh─żadajte aplik├íciu, ktor├║ chcete zavrie┼ą.

Ako zatv├íra┼ą aplik├ície na telef├│ne Android - vyh─żadajte aplik├íciuN├íjdite aplik├íciu

3. Aplik├íciu zatvor├şte klepnut├şm, podr┼żan├şm alebo potiahnut├şm.

Ak s├║ va┼íe aplik├ície uveden├ę vodorovne, mus├şte to urobi┼ą potiahnut├şm prstom nahor. Ak s├║ v┼íak va┼íe aplik├ície vo zvislej orient├ícii, zatvorte aplik├íciu potiahnut├şm do─żava alebo doprava.

Ako zatv├íra┼ą aplik├ície v telef├│ne s Androidom - potiahnite prstomAplik├íciu zavriete potiahnut├şm

Ak chcete vypn├║┼ą v┼íetky spusten├ę aplik├ície, existuje ÔÇ×ZATVORI┼Ą V┼áETKYÔÇťAleboÔÇ×ZMAZA┼Ą V┼áETKOÔÇŁ, Aby ste ich nemuseli v┼íetky zatv├íra┼ą ru─Źne.

Ako zatv├íra┼ą aplik├ície v telef├│ne s Androidom - Vymaza┼ą v┼íetkoKlepnut├şm na tla─Źidlo vyma┼żete v┼íetky spusten├ę aplik├ície

Met├│da 2: N├ísiln├ę zastavenie aplik├íci├ş

Pou┼ż├şvanie funkcie Force Stop vo va┼íom zariaden├ş tie┼ż zab├şja procesy a slu┼żby na pozad├ş aplik├ície. Ak sa teda va┼ía aplik├ícia v┼żdy zr├║ti alebo m├íte s ┼łou podobn├ę probl├ęmy, vyn├║tene ju zastavte a potom vyma┼żte vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą.

1. Prejdite do ponuky Aplikácie.

Na paneli s upozorneniami alebo v zásuvke aplikácie prejdite na svoje Nastavenia. Prejdite nadol a klepnite na Aplikácie.

Ako zatv├íra┼ą aplik├ície na telef├│ne s Androidom - Otvorte ponuku Aplik├ícieVyberte ponuku Aplik├ície

2. Vyberte aplik├íciu, ktor├║ chcete vypn├║┼ą.

Upravte ponuku a zobrazte v┼íetky aplik├ície vo svojom zariaden├ş. Odtia─ż vyh─żadajte aplik├íciu, ktor├í sp├┤sobuje probl├ęmy, a vyberte ju.

Ako zatv├íra┼ą aplik├ície v telef├│ne s Androidom - vyberte aplik├íciu, ktor├║ chcete zabi┼ąH─żadaj aplik├íciu

3. Vyberte Vyn├║ti┼ą zastavenie.

Ako zatv├íra┼ą aplik├ície na telef├│ne Android - Vyn├║tene zastavi┼ąKlepnite na ÔÇ×SILA ZASTAVI┼ĄÔÇť

Na str├ínke aplik├ície, na ktorej sa nach├ídzate, vyh─żadajte tla─Źidlo Vyn├║ti┼ą zastavenie a vyberte tla─Źidlo. Ak ste sa rozhodli, ┼że aplik├ícia nie je pre v├ís potrebn├í, m├┤┼żete ju odtia─ż tie┼ż odin┼ítalova┼ą.

4. Potvrdi┼ą.

Ako zatv├íra┼ą aplik├ície v telef├│ne s Androidom - potvr─ĆteVyberte ÔÇ×VYNUTENE ZASTAVENIEÔÇŁZnova na potvrdenie

Akon├íhle spusten├║ aplik├íciu zabijete, nere┼ítartuje sa a nespust├ş jej procesy, pokia─ż aplik├íciu nespust├şte sami. V─Ćaka tomu v├ís aplik├ícia nebude st├íle otravova┼ą, aj ke─Ć ste ju neodin┼ítalovali.

─îast├ę ot├ízky

Potrebujete ─Źasto zatv├íra┼ą aplik├ície?

Android spravuje v┼íetky aplik├ície spusten├ę vo va┼íom zariaden├ş a jeho pridelenie pam├Ąte RAM, tak┼że aplik├ície v├Ą─Ź┼íinou nemus├şte zatv├íra┼ą. Neust├íle nar├║┼íanie tohto procesu m├┤┼że ma┼ą ┼íkodliv├ę ├║─Źinky na va┼íe zariadenie, tak┼że pokia─ż aplik├ícia nespadla alebo s ┼łou nem├íte probl├ęmy, nie je potrebn├ę tieto aplik├ície vyp├şna┼ą.

Kedy by ste mali n├ísilne ukon─Źi┼ą aplik├ície?

Pou┼żitie funkcie Force Stop zastav├ş v┼íetky procesy a slu┼żby v aplik├ícii, k├Żm ju znova neotvor├şte. Tieto aplik├ície by ste teda mali zab├şja┼ą iba vtedy, ak zamrzli alebo s nimi m├íte probl├ęmy.

Pou┼żitie funkcie Force Stop zastav├ş v┼íetky procesy a slu┼żby v aplik├ícii, k├Żm ju znova neotvor├şte. Tieto aplik├ície by ste teda mali zab├şja┼ą iba vtedy, ak zamrzli alebo s nimi m├íte probl├ęmy.

Ak aplik├íciu zabijete manu├ílne, zastav├ş v┼íetky procesy a slu┼żby na pozad├ş, k├Żm ju znova neotvor├şte. Ak ju chcete znova spusti┼ą, mus├şte aplik├íciu otvori┼ą ru─Źne.

Záver

Aby bolo v┼íetko v poriadku, va┼íe zariadenie Android dobre optimalizuje v┼íetky va┼íe akt├şvne aplik├ície a spr├ívu pam├Ąte RAM a zaist├ş v├ím ove─ża plynulej┼íie pou┼ż├şvanie telef├│nu. Ak nech├íte aplik├ície be┼ża┼ą na pozad├ş, umo┼żn├ş im to r├Żchlej┼íie na─Ź├ştanie pri nasleduj├║com otvoren├ş.

N├ísiln├ę zab├şjanie aplik├íci├ş teraz nar├║┼ía sp├┤sob, ak├Żm Android tieto procesy sp├║┼í┼ąa a ako optimalizuje va┼íe zariadenie. Ch├ípeme v┼íak, ┼że niektor├ş z v├ís h─żadaj├║ uvo─żnenie pam├Ąte pre ├║lo┼żisko alebo opravu aplik├ície v telef├│ne.

Tak┼że bez oh─żadu na d├┤vod, pre─Źo mus├şte zavrie┼ą svoje aplik├ície na pozad├ş v syst├ęme Android, d├║fame, ┼że v├ím tieto met├│dy pomohli urobi┼ą spr├ívnu vec.

Zme┼íkali sme nie─Źo? Ak je to tak, pode─żte sa o svoje my┼ílienky a zanechajte spr├ívu v sekcii koment├írov ni┼ż┼íie!

Ak chcete z├şska┼ą ─Ćal┼íie aktualiz├ície, novinky, tipy a triky pre Android, nezabudnite sa prihl├ísi┼ą na odber n├í┼ího denn├ęho alebo t├Ż┼żdenn├ęho bulletinu.

Odpor├║─Źan├Ż kredit obr├ízku