Ako zastavi┼ą zaost├ívanie telef├│nu Android

Toto je mo┼żno naj─Źastej┼íia ot├ízka, ktor├║ si pou┼ż├şvatelia Androidu klad├║, najm├Ą potom, ─Źo zariadenie trochu zostarlo. Tento ─Źl├ínok je o tom, ako zabr├íni┼ą oneskoreniu telef├│nu Android a d├║fajme, ┼że ho bez oneskorenia zachov├í.

Ne┼ż sa vyd├íme na cestu, ako zabr├íni┼ą zaost├ívaniu telef├│nu s Androidom, je potrebn├ę zv├í┼żi┼ą nieko─żko bodov. Po prv├ę, mus├şte s├║hlasi┼ą s t├Żm, ┼że va┼íe zariadenie je ÔÇ×star┼íieÔÇť, ak je 2 rokov: jednoducho nebude konkurova┼ą najnov┼íiemu vlajkov├ęmu telef├│nu, ktor├Ż m├í v├í┼í man┼żel.

Za druh├ę, m├┤┼żu nasta┼ą probl├ęmy s hardv├ęrom, ktor├ę nie je mo┼żn├ę vyrie┼íi┼ą softv├ęrov├Żmi rie┼íeniami, a mo┼żno budete musie┼ą nav┼ít├şvi┼ą miestnu technick├║ oprav┼łu, aby ste dostali veci op├Ą┼ą do poriadku.

Teraz, ke─Ć sme si pre┼íli z├íklady, za─Źneme 5 sp├┤soby, ako m├┤┼żete zastavi┼ą zaost├ívanie telef├│nu Android.

Detekt├şvna pr├íca

Ako zastavi┼ą zaost├ívanie telef├│nu Android 3

V├í┼í smartphone pomaly umiera a vy mus├şte vedie┼ą, v ─Źom je probl├ęm. S├║ va┼íe CPU pre┼ąa┼żen├ę aplik├íciami na pozad├ş? Je pam├Ą┼ą RAM naplnen├í na maximum?

Existuje mno┼żstvo faktorov, ktor├ę ovplyvnia r├Żchlos┼ą v├í┼ího smartf├│nu, a na┼í┼ąastie existuj├║ ur─Źit├ę n├ístroje, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu z├║┼żi┼ą probl├ęm.

D├┤razne v├ím odpor├║─Źame, aby ste si stiahli aplik├íciu na monitorovanie syst├ęmu, ktor├í v├ím pom├┤┼że sledova┼ą ├║daje z v├í┼ího zariadenia v re├ílnom ─Źase.

Trepn Profiler, AIDA64, Simple System Monitor a ├Üpln├ę syst├ęmov├ę inform├ície s├║ nieko─żko aplik├íci├ş, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu monitorova┼ą aktu├ílne vyu┼żitie CPU a RAM vo va┼íom zariaden├ş. Ke─Ć s├║ tieto aplik├ície spusten├ę, sledujte pou┼ż├şvanie svojho zariadenia a sledujte v┼íetky odch├Żlky. Ak je napr├şklad va┼íe vyu┼żitie CPU o nie─Źo vy┼í┼íie, ako by malo by┼ą, je ve─żk├í pravdepodobnos┼ą, ┼że aplik├ícia spust├ş proces na pozad├ş.

Spr├íva aplik├íci├ş

Ako zastavi┼ą zaost├ívanie telef├│nu Android 4

Niektor├ę aplik├ície s├║ notoricky zn├íme, pokia─ż ide o vyu┼żitie zdrojov, najm├Ą na pozad├ş. V├Ą─Ź┼íina soci├ílnych m├ędi├ş a aplik├ície na odosielanie spr├ív zaberaj├║ m├ílo v├Żpo─Źtov├ęho v├Żkonu a vyu┼żitie siete, aj ke─Ć pr├íve nepou┼ż├şvate svoj smartphone. Je to v┼íak pochopite─żn├ę, musia dr┼ża┼ą krok so spr├ívami a upozorneniami.

Ak v┼íak m├íte probl├ęm s t├Żm, ┼że v├ím niektor├í z aplik├íci├ş prek├í┼ża udr┼ża┼ą zariadenie dlh┼í├ş ─Źas v bdelom stave, m├┤┼żete ─żahko z├şska┼ą zabijak aplik├íci├ş a objednajte si procesy.

Odpor├║─Źame v├ím v┼íak ├║plne odstr├í┼łte aplik├íciu zo svojho zariadenia ak to nie je tak├ę nevyhnutn├ę. Niektor├ş antiv├şrusov├ę aplik├ície radi skenuj├║ va┼íe zariadenie z d├┤vodu zabezpe─Źenia. Ak nem├íte pl├ín skenovan├ş, uistite sa, ┼że ste im nastavili ─Źas na skenovanie telef├│nu, inak m├┤┼żu skenova┼ą a sp├┤sobova┼ą oneskorenie.

Skladovanie

Ako zastavi┼ą zaost├ívanie telef├│nu Android 5

M├┤┼że sa to zda┼ą trochu divn├ę, ale ak m├íte zaplnilo intern├ę ├║lo┼żisko v├í┼ího smartf├│nu po okraj, to m├┤┼że by┼ą d├┤vod, pre─Źo teraz zaost├íva. Android odvedie skvel├║ pr├ícu a pripomenie v├ím, ┼że vo va┼íom smartf├│ne doch├ídza ├║lo┼żisko, a to zvy─Źajne znamen├í, ┼że telef├│n mus├şte uvo─żni┼ą a uvo─żni┼ą miesto pre potrebn├Ż ├║lo┼żn├Ż priestor.

Technicky povedan├ę, v├í┼í telef├│n s Androidom potrebuje viac ├║lo┼żn├ęho priestoru, ako by aplik├ície odpor├║─Źali. Za pozad├şm sa uklad├í ve─ża vec├ş a podobn├í aplik├ícia Facebook m├┤┼że trva┼ą a┼ż 400 MB ke─Ć sa pou┼ż├şva d├┤sledne po dlh┼íiu dobu. Je to sp├┤soben├ę t├Żm, ┼że Android r├íd uklad├í s├║bory do vyrovn├ívacej pam├Ąte pre jednoduch┼í├ş a r├Żchlej┼í├ş pr├şstup, o tom by sme diskutovali v nasleduj├║com bode.

Ak v├ím v┼íak doch├ídza ├║lo┼żisko a potrebujete ho vymaza┼ą, m├┤┼żete pou┼żi┼ą aplik├íciu na z├ílohovanie na ulo┼żenie ├║dajov na in├ę zariadenie, napr├şklad na po─Ź├şta─Ź, nahra┼ą ich pomocou najlep┼í├şch aplik├íci├ş na ukladanie v cloude, z├şska┼ą skvel├║ aplik├íciu na z├ílohovanie fotografi├ş pre Android alebo jednoducho odstr├í┼łte nechcen├Ż obsah zo svojho zariadenia. T├Żm sa uvo─żn├ş priestor a d├║fajme, ┼że sa zn├ş┼żi oneskorenie.

Ak je odstr├ínenie ve─żk├ęho mno┼żstva vec├ş zo smartphonu nam├íhav├í, m├┤┼żete pou┼żi┼ą CCleaner, ktor├Ż v├ím pom├┤┼że pri odstra┼łovan├ş nevy┼żiadan├Żch s├║borov zo smartf├│nu.

V priebehu ─Źasu m├┤┼że va┼íe zariadenie nahromadi┼ą ve─ża s├║borov a prie─Źinkov, ktor├ę sa u┼ż nepou┼ż├şvaj├║. To plat├ş najm├Ą vtedy, ke─Ć si stiahnete ve─ża aplik├íci├ş a potom ich odstr├ínite, zostan├║ po nich niektor├ę s├║bory so zvy┼íkami, ktor├ę sa neodstr├ínia automaticky.

Dobr├í aplik├ícia na ─Źistenie syst├ęmu, ako je CCleaner, bude schopn├í r├Żchlo identifikova┼ą probl├ęm a odstr├íni┼ą z v├í┼ího zariadenia nepotrebn├ę s├║bory, ─Ź├şm poskytne v├Ą─Ź┼í├ş priestor pre veci, na ktor├Żch z├íle┼ż├ş.

Vyma┼żte vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą a pam├Ą┼ą RAM

Ako zastavi┼ą zaost├ívanie telef├│nu Android 6

Vymazanie vyrovn├ívacej pam├Ąte m├┤┼że vyrie┼íi┼ą ve─ża probl├ęmov a zaisti┼ą bezprobl├ęmov├Ż chod zariadenia. Na vymazanie nemus├şte ani chodi┼ą do jednotliv├Żch aplik├íci├ş ├║daje ulo┼żen├ę vo vyrovn├ívacej pam├Ąti, sta─Ź├ş vykona┼ą jednoduch├Ż re┼ítart zariadenia. T├Żm sa vypr├ízdni vyrovn├ívacia pam├Ą┼ą a d├║fame, ┼że va┼íe zariadenie bude op├Ą┼ą fungova┼ą hladko.

Pokia─ż ide o vymazanie pam├Ąte RAM, m├┤┼żete to urobi┼ą bu─Ć do ├şs┼ą do nastaven├ş v├í┼ího smartf├│nu a vymazanie odtia─żto alebo re┼ítartovanie zariadenia.

Aj ke─Ć to nemus├ş fungova┼ą, preto┼że niektor├ę aplik├ície sa jednoducho znova spustia a za─Źn├║ ob┼ąa┼żova┼ą syst├ęmov├ę zdroje. Na to budete potrebova┼ą zabijak aplik├íci├ş, aby ste situ├íciu ├║plne ovl├ídli. Alebo ak ste si ist├ş, ┼że ur─Źit├í aplik├ícia spoma─żuje v├í┼í smartphone, m├┤┼żete ju ─żahko odstr├íni┼ą zo zariadenia.

Ak zlyhalo v┼íetko ostatn├ę a vy nevid├şte ┼żiadnu cestu vpred, m├┤┼żete obnovte v├Żrobn├ę nastavenia svojho zariadenia. Tento krok rozhodne neodpor├║─Źame, preto┼że nie je zaru─Źen├ę, ┼że bude fungova┼ą, ale ak ste si ├║daje spr├ívne z├ílohovali, nie je na ┼íkodu to sk├║si┼ą aj pred ├║pln├Żm vzdan├şm sa.

Probl├ęmy s hardv├ęrom

Ako zastavi┼ą zaost├ívanie telef├│nu Android 7

Je nepravdepodobn├ę, ┼że by sa to stalo, ale st├íva sa to, najm├Ą ak zariadenie pou┼ż├şvate nieko─żko rokov. Existuje nieko─żko faktorov, ktor├ę m├┤┼żu sp├┤sobi┼ą oneskorenie zariadenia.

Jedn├Żm z hlavn├Żch probl├ęmov je kapacita bat├ęrie, preto je nevyhnutn├ę, aby bat├ęria ─Źasom za─Źala by┼ą menej ├║─Źinn├í. A ak va┼íe zariadenie neust├íle zaost├íva a v┼íimnete si, ┼że bat├ęria nepracuje tak, ako predt├Żm, je na─Źase vymeni┼ą star├Ż za ├║plne nov├Ż od spolo─Źnosti. M├┤┼żete to urobi┼ą tak, ┼że nav┼ít├şvite fran┼í├şzu miestneho v├Żrobcu, alebo ak m├íte technick├ę znalosti, m├┤┼żete si ho vymeni┼ą sami (─Źo je ove─ża lacnej┼íie a ┼íetr├ş to ─Źas).

─Äal┼í├şm d├┤vodom m├┤┼że by┼ą to, ┼że pou┼ż├şvate r├Żchlej┼íie zariadenie a pri n├ívrate k star┼íiemu poc├ştite rozdiel. Technol├│gia r├Żchlo rastie, najm├Ą pokia─ż ide o r├Żchlosti spracovania smartf├│nov a nov├Ż rozpo─Źtov├Ż rozsah smartphones s├║per s vlajkov├Żmi lo─Ćami roku 2015.

Z├ívere─Źn├ę pozn├ímky

Toto boli niektor├ę zo sp├┤sobov, ako m├┤┼żete zabr├íni┼ą oneskoreniu telef├│nu Android. Samozrejme, existuje mnoho ─Ćal┼í├şch faktorov, ktor├ę m├┤┼żu ovplyvni┼ą v├Żkon v├í┼ího zariadenia, ale toto s├║ najbe┼żnej┼íie a testovan├ę met├│dy, ako zabr├íni┼ą tomu, aby sa v├í┼í smartphone c├ştil ako korytna─Źka.

Aktualizujem ka┼żd├║ 3 rokov a v Androide nevidel ve─żk├Ż pokles v├Żkonu smartphones, Najm├Ą tie nov├ę s najnov┼íou verziou syst├ęmu Android, robia pozoruhodn├║ pr├ícu t├Żm, ┼że nech├ívaj├║ va┼íe zariadenie bez oneskorenia. Ak sa teda pohneme dopredu, v┼íetci uvid├şme menej zaost├ívaj├║ci v├Żkon syst├ęmu Android smartphones a hlad┼íia plavba.

Ak├ę s├║ va┼íe prv├ę sk├║senosti s oneskoren├şm syst├ęmu Android? Ste spokojn├ş s jeho v├Żkonom alebo m├íte pocit, ┼że sa trh├í pr├ízdnota? Povedzte n├ím o svojom smartf├│ne a o tom, ako dlho ho pou┼ż├şvate, v koment├íroch. T├íto pr├şru─Źka je v┼íeobecnou predstavou o tom, ako sa Android celkovo zlep┼íuje.

Kredity za obrázok