Ako zastaviť reklamy založené na polohe v systéme Android

Viete, čo dnes nenávidím? Slobodné dámy, ktoré sa chystajú stretnúť so mnou v mojom okolí. Myslím tým, že nemajú niečo lepšie na práci, ako stretnúť bacuľatého, bradatého chlapa, ako som ja? Našťastie viem, ako zastaviť reklamy založené na polohe v systéme Android.

Niektoré aplikácie vám chcú zobrazovať reklamy, o ktorých si myslia, že by vás mohli zaujímať. Teoreticky je to dobrý nápad. Chcem vidieť veci, ktoré sú pre mňa zaujímavé, nie? Aj keď je samotná myšlienka dobrá, spôsob jej implementácie je trochu šedý. V systéme Android sa vám zobrazujú reklamy založené na polohe alebo reklamy založené na záujmoch, ako ich spoločnosť Google nazýva, a zhromažďujú od vás údaje. Služba môže kontrolovať vaše vzorce prehliadania, môže vyhľadávať nákupné weby, ktoré pravidelne navštevujete, a dokonca vie, aký prenosný počítač si kúpite.

MUSÍŠ SI PREČÍTAŤ: Ako zistiť, či niekto špehuje alebo sleduje môj telefón s Androidom

Pred týždňom, keď mi zomrel dôveryhodný prenosný počítač prvej generácie, som pomocou prehliadača Android pozeral pekné notebooky. Dost isty Facebook dal mi „sponzorovaný odkaz“, ktorý som vložil do stredu svojej časovej osi. Aby som bol úprimný, nechcem, aby sa nejaký strašidelný algoritmus plazivo vkrádal do môjho zariadenia a prenášal informácie na server. Ak ste ako ja, nebude sa vám to páčiť. Dovoľte mi teda povedať, ako môžete v systéme Android zastaviť reklamy založené na polohe.

Poznámka: Existuje jeden spôsob, ako deaktivovať reklamy založené na polohe v systéme Android. Skúšal som nájsť inú, ale neúspešne. Našťastie táto jedna metóda funguje 100 percent, takže technicky nie je potrebná žiadna iná metóda.

Upravte nastavenia

Krok 1:

V zariadení s Androidom prejdite do zásuvky aplikácií.

Krok 2:

Odtiaľ vyhľadajte alebo vyhľadajte aplikáciu s názvom Nastavenia Google. Obvykle ide o zelenú ikonu s ikonou „g“ Google a veľa prevodových stupňov.

Krok 3:

Akonáhle je aplikácia umiestnená, klepnite na ňu a zobrazí sa nová obrazovka.

Krok 4:

Vnútri nájdite možnosť s názvom Reklamy. A klepnite na to.

Ako zastaviť reklamy založené na polohe v systéme Android

Krok 5:

Teraz na novej obrazovke kliknutím na možnosť Odhlásiť reklamy založené na záujmoch zrušte začiarknutie tejto možnosti. Teraz ste sa úspešne dostali preč od tých falošných dám, ktoré sa jednoducho nevedia dočkať, kedy vás stretnú.

Ako zastaviť reklamy založené na polohe v systéme Android

Krok 6:

Ale počkaj! Musíte tiež klepnúť na Obnoviť reklamné ID. Pamätáte si profil, o ktorom som hovoril na začiatku? Ten, ktorý zachová všetky vaše vzorce prehliadania a čo nie? Táto možnosť všetko vymaže a priradí vám nový reklamný identifikátor. Keďže ste sa už odhlásili z reklamy založenej na polohe, nebude to mať veľký význam.

Ako zastaviť reklamy založené na polohe v systéme Android

Krok 7:

Teraz ste dokončili celý proces. Odporúčame vám reštartovať počítač, aby ste mohli začať odznova. Neodporúča sa to, ale stále je to dobrá prax.

Ako zastaviť reklamy založené na polohe v systéme Android

Záver

Tým sa končí veľmi krátky, ale dôležitý návod, ako zastaviť reklamy založené na polohe v systéme Android. Ak máte akékoľvek otázky alebo máte problém, neváhajte ma kontaktovať v nižšie uvedených komentároch. Teraz som si istý, že žiadny podivný stroj nepozerá na to, aké stránky surfujete. Šťastnú plavbu, droidi!