Ako zastavi┼ą kontextov├ę reklamy v telef├│noch Android Smartphone

Kontextov├ę reklamy s├║ nepr├şjemn├ę, ru┼íiv├ę a mrhaj├║ vz├ícnym screentime. S├║ tie┼ż ru┼íiv├ę a ─Źasto n├ís l├íkaj├║, aby sme si k├║pili nie─Źo, ─Źo nepotrebujeme. Android smartphones s├║ pln├ę pop-up rekl├ím, a to ako v aplik├íci├ích, tak mimo nich. Niektor├ş pou┼ż├şvatelia sa s┼ąa┼żovali, ┼że sa tieto reklamy zobrazuj├║ na uzamknutej obrazovke, na dom├ícej obrazovke a pri pou┼ż├şvan├ş niektor├Żch aplik├íci├ş. Ot├ízka znie, ako zastavi┼ą kontextov├ę reklamy v telef├│noch s Androidom nav┼żdy.

Kontextov├ę reklamy sa m├┤┼żu zobrazova┼ą kdeko─żvek a nielen pri pou┼ż├şvan├ş aplik├ície alebo hry. Ak je v├í┼í smartphone napadnut├Ż v├şrusom, ┼íkodliv├Żm softv├ęrom alebo adwarom, m├┤┼że to by┼ą pre v├ís hor┼íie. Na┼í┼ąastie existuje nieko─żko sp├┤sobov, ako zabr├íni┼ą zobrazovaniu t├Żchto rekl├ím na obrazovke.

Po─Ćme za─Źa┼ą.

Zastavte kontextov├ę reklamy v syst├ęme Android pomocou stato─Źn├ęho prehliada─Źa

Navrhujem, aby ste pre┼íli na Odv├í┼żny prehliada─Ź aj ke─Ć pou┼ż├şvate prehliada─Ź Chrome alebo Firefox. Je to preto, ┼że Brave je decentralizovan├Ż prehliada─Ź zalo┼żen├Ż na prehliada─Źi Chromium zameran├Ż na ochranu s├║kromia, ktor├Ż v predvolenom nastaven├ş blokuje reklamy na str├ínkach, kontextov├ę reklamy, sledova─Źe a ┼íkodliv├ę skripty. Nemus├şte to ani nastavova┼ą, nastavenia v┼íak m├┤┼żete kedyko─żvek vyladi┼ą.

odv├í┼żne nastavenia prehliada─Źa blokova┼ą kontextov├ę reklamy

Aj ke─Ć prehliada─Ź Chrome obsahuje aj blokovanie automaticky otv├íran├Żch okien, reklama je chlieb a maslo spolo─Źnosti Google a v┼żdy tam bude. Brave m├í svoju vlastn├║ kryptomenu naz├Żvan├║ BAT a spolieha sa na reklamy s povolen├şm zarobi┼ą peniaze. To znamen├í, ┼że sa rozhodnete, ─Źi chcete alebo nechcete zobrazova┼ą reklamy, a v├Żnosy, ktor├ę prin├í┼ía Brave, sa rozdelia (Brave Rewards) medzi vami a nimi. Ak sa rozhodnete reklamy v├┤bec zobrazi┼ą, dostanete zaplaten├ę. M├┤┼żete si tie┼ż vybra┼ą, ─Źi chcete svojho ob─ż├║ben├ęho tipova┼ą tvorcovia obsahu z odmien, ktor├ę zarob├şte.

Tieto reklamy nebud├║ ru┼íiv├ę, va┼íe ├║daje bud├║ v bezpe─Ź├ş a ┼żiadne kontextov├ę okn├í. Va┼íe ├║daje s├║ chr├ínen├ę a nikdy neop├║┼í┼ąaj├║ va┼íe zariadenie. ─îo in├ęho by ste mohli po┼żiada┼ą?

Pre─Ź├ştajte si tie┼ż: Ako zastavi┼ą pop-up reklamy na

Zastavte kontextov├ę reklamy v syst├ęme Android v prehliada─Źi Chrome, Firefox

Nep├í─Źi sa v├ím stato─Źn├Ż preh─żad├íva─Ź, ani nem├┤┼żete opusti┼ą svoj ob─ż├║ben├Ż prehliada─Ź Chrome / Firefox? Pozrime sa, ─Źo s t├Żm m├┤┼żeme urobi┼ą. Otvorte prehliada─Ź Chrome, klepnite na trojbodov├║ ponuku a vyberte polo┼żku Nastavenia. Klepnite na Nastavenia webu a potom Kontextov├ę okn├í a presmerovania.

blokova┼ą kontextov├ę reklamy v prehliada─Źi Chrome

Ak chcete blokova┼ą kontextov├ę reklamy vo Firefoxe, nav┼ít├şvte str├ínku GetAdBlock.com a stiahnite si doplnok Firefox do svojho smartf├│nu. To je v┼íetko.

doplnok na zastavenie rekl├ím v prehliada─Źi firefox a samsung

Neexistuj├║ ┼żiadne nastavenia, s ktor├Żmi by ste sa mali porozpr├íva┼ą. Sta─Ź├ş nain┼ítalova┼ą a m├íte hotovo. To ist├ę plat├ş aj pre internetov├Ż prehliada─Ź Samsung, ktor├Ż je predin┼ítalovan├Ż so v┼íetk├Żmi zariadeniami Samsung. Nav┼ít├şvte vy┼í┼íie uveden├║ webov├║ str├ínku a nain┼ítalujte si doplnok pre prehliada─Ź Samsung a na rovnak├Żch miestach sa zastavia aj kontextov├ę reklamy. K dispoz├şcii je tie┼ż vyhraden├í aplik├ícia na internete Hra─Źk├írstvo pre prehliada─Ź Samsung.

Pre─Ź├ştajte si tie┼ż: Ako obmedzi┼ą to, ─Źo vid├şte na Facebook Reklamy?

Zastavi┼ą kontextov├ę reklamy s Blokada Systewide (bez kore┼łov)

Blokada je pokro─Źil├Ż blokova─Ź adries s otvoren├Żm zdrojom, ktor├Ż zastav├ş kontextov├ę reklamy v syst├ęme Android po celom syst├ęme. To znamen├í, ┼że sa v ┼żiadnej aplik├ícii nezobrazia ┼żiadne reklamy, a to vr├ítane v├í┼ího ob─ż├║ben├ęho prehliada─Źa. Dosahuje to vytvoren├şm VPN a filtrovan├şm v┼íetk├Żch zn├ímych ur├í┼żliv├Żch adries IP, o ktor├Żch je zn├íme, ┼że odosielaj├║ spamov├ę reklamy. Uva┼żujte o prehliada─Źoch, hr├ích, aplik├íci├ích, ploche, uzamknutej obrazovke, adware at─Ć.

blockada systemwide dns, vpn, ad & crypto mining blocker

Blokada je v┼íak viac ako len blokova─Ź reklamy. Chr├íni tie┼ż v├í┼í telef├│n s Androidom pred ┼íkodliv├Żm softv├ęrom, v├şrusmi a kryptom. R├Żchlos┼ą internetu m├┤┼żete zv├Ż┼íi┼ą pomocou verejn├ęho DNS Google. A nakoniec, pre sie┼ą VPN existuje platen├Ż pl├ín, ktor├Ż m├┤┼że ─Ćalej maskova┼ą va┼íu adresu IP a ┼íifrova┼ą a chr├íni┼ą va┼íe ├║daje. S v├Żnimkou pl├ínov VPN je v┼íetko ostatn├ę k dispoz├şcii zadarmo.

Pre─Ź├ştajte si tie┼ż: Ako sa odhl├ísi┼ą z nepr├şjemn├Żch rekl├ím Netflix za dobr├ę

Zastavte kontextov├ę reklamy v syst├ęme Android pomocou doplnku na zis┼ąovanie rekl├ím

Stiahnite si a nain┼ítalujte Ad Detect Plugin z internetu Hra─Źk├írstvo, N├íjdete v nej aplik├ície, ktor├ę zobrazuj├║ kontextov├ę a ┼íkodliv├ę reklamy vo va┼íom smartf├│ne. Ako? Spusten├şm kontroly a jej porovnan├şm so zoznamom zn├ímych reklamn├Żch serverov, ktor├ę poru┼íuj├║ pravidl├í. Uk├í┼że v├ím zoznam aplik├íci├ş pod─ża reklamn├Żch bal├şkov, ktor├ę obsahuj├║ men├í poskytovate─żov, nezvy─Źajn├ę spr├ívanie a sp├┤sob odin┼ítalovania aplik├íci├ş. Je ├║plne zadarmo, bez rekl├ím!

Vykonan├şm prevent├şvnych opatren├ş zastavte kontextov├ę reklamy v syst├ęme Android

Nain┼ítalovali ste si ned├ívno do svojho telef├│nu s Androidom nov├║ aplik├íciu alebo hru? Mo┼żno, ┼że t├íto nov├í leskl├í ikona skr├Żva adware, druh malv├ęru, ktor├Ż je zodpovedn├Ż za kontextov├ę reklamy v┼íade, vr├ítane rekl├ím v oblasti ozn├ímen├ş. Odporu─Źil by som v├ím urobi┼ą nasleduj├║ce.

Najprv mus├şte zatvori┼ą v┼íetky otvoren├ę aplik├ície. Prejdite si zoznam nain┼ítalovan├Żch aplik├íci├ş a zistite, ktor├ę ste pr├íve nain┼ítalovali. Ak chcete zisti┼ą, ─Źi ostatn├ş ─Źelia podobn├Żm probl├ęmom, pozrite si recenzie aplik├ície a koment├íre v Obchode Play. Nain┼ítalovan├ę aplik├ície m├┤┼żete tie┼ż usporiada┼ą pod─ża aplik├ície ÔÇ×Naposledy pou┼żit├ęÔÇť v aplik├ícii Obchod Play. Odin┼ítalujte aplik├ície, ktor├ę nepotrebujete alebo nechcete, najm├Ą tie, ktor├ę ste ned├ívno nain┼ítalovali. Re┼ítartujte telef├│n a zistite, ─Źi kontextov├ę reklamy pretrv├ívaj├║.

kontrola povolen├ş aplik├ície, vyu┼żitie bat├ęrie, posledn├ę pou┼żitie v obchode

Skontrolujte povolenia aplik├íci├ş a zistite, ktor├ę aplik├ície maj├║ pr├şstup k ak├Żm povoleniam. Na zobrazovanie rekl├ím potrebuj├║ adware aplik├ície sie┼ąov├ę pripojenie a internet. Zvy─Źajne sa tie┼ż pok├║sia ukradn├║┼ą va┼íe cenn├ę ├║daje, ako s├║ kontakty, e-maily at─Ć., Aby zarobili viac pe┼łaz├ş. Otvorte Nastavenia a skontrolujte povolenia aplik├ície a prepnite ich tam, kde m├íte pocit, ┼że aplik├ícia nem├í pr├ívo.

Skontrolujte svoje ┼ítatistick├ę ├║daje o bat├ęri├ích, aby ste na┼íli ne─Źestn├ę aplik├ície, ktor├ę s├║ zvy─Źajne spusten├ę na pozad├ş, bez v├í┼ího vedomia alebo s├║hlasu. Nepam├Ąt├íte sa na t├║to aplik├íciu ani na jej zatvorenie, aj ke─Ć sa st├íle zobrazuje ako spusten├í po cel├Ż de┼ł? Nie─Źo nie je v poriadku. Bu─Ć aplik├íciu zabite, skontrolujte a zme┼łte povolenia, alebo sa ju len raz a nav┼żdy zbavte.

Antivirus a Malwarebytes

M├┤┼żete a mali by ste nain┼ítalova┼ą aj antiv├şrusov├║ aplik├íciu a Malwarebytes app v telef├│ne s Androidom. Antiv├şrusov├í aplik├ícia v├ís tie┼ż ochr├íni pred adwarom, zatia─ż ─Źo Malwarebytes je aplik├ícia, ktor├í bola vytvoren├í na ├║─Źel alebo vyvinut├í na boj proti malv├ęru. Navrhujem aspo┼ł Malwarebytes bez oh─żadu na to, ─Źi dostanete platen├║ antiv├şrusov├║ aplik├íciu alebo nie. Neodpor├║─Źam v├ím bezplatn├ę.

Zastavte kontextov├ę reklamy v telef├│noch s Androidom

Prevencia je v┼żdy lep┼íia ako lie─Źba. To znamen├í, ┼że in┼ítal├ícia Malwarebytes a Blokada chr├íni v├í┼í telef├│n pred nielen adwarom, ktor├Ż zobrazuje kontextov├ę reklamy, ale tie┼ż po┼íkodzuje telef├│n a ukradne va┼íe ├║daje. Ak sa v├ím st├íle zobrazuj├║ kontextov├ę reklamy v telef├│ne s Androidom, vyh─żadajte vinn├şka a odin┼ítalujte ho z telef├│nu. N├íjdite alternat├şvu, ktor├í dok├í┼że, ─Źo potrebujete, bez toho, aby v├ís ru┼íilo reklamami. V pr├şpade potreby platte. Aplik├ície napriek tomu nie s├║ tak├ę drah├ę. Niektor├ę z nich stoja menej ako hrn─Źek na k├ívu.