Ako zastavi┼ą aktualiz├íciu spr├ív v syst├ęme Mac

Aktualiz├ícia v├í┼ího po─Ź├şta─Źa Mac je d├┤le┼żit├Żm bezpe─Źnostn├Żm opatren├şm, a preto v├ís syst├ęm Mac automaticky upozorn├ş, ke─Ć bude k dispoz├şcii aktualiz├ícia. Ale ak ste zanepr├ízdnen├ş a nechcete sa ob┼ąa┼żova┼ą, existuje sp├┤sob, ako zastavi┼ą aktualiz├íciu spr├ív v po─Ź├şta─Źoch Mac.

Zastavte aktualiz├íciu upozornen├ş na po─Ź├şta─Źoch Mac

V predvolenom nastaven├ş s├║ po─Ź├şta─Źe Mac nastaven├ę tak, aby automaticky s┼ąahovali aktualiz├ície a informovali pou┼ż├şvate─żov o in┼ítal├ícii aktualiz├íci├ş kliknut├şm na tla─Źidlo In┼ítalova┼ą alebo do─Źasne pozastavi┼ą in┼ítal├íciu aktualiz├íci├ş (pozri obr├ízok ni┼ż┼íie).

Aktualiz├ície pripraven├ę na in┼ítal├íciu upozornenia na po─Ź├şta─Źoch Mac

Na rozdiel od in├Żch ozn├ímen├ş aplik├íci├ş s├║ aktualiza─Źn├ę spr├ívy v po─Ź├şta─Źoch Mac interakt├şvne, ─Źo znamen├í, ┼że nezmizn├║, k├Żm nekliknete na tla─Źidlo In┼ítalova┼ą alebo nesk├┤r.

Kliknut├şm na mo┼żnos┼ą Nesk├┤r z├şskate ┼ítyri r├┤zne mo┼żnosti: Vysk├║┼íajte hodinu, sk├║ste dnes ve─Źer, Pripome┼łte mi zajtra alebo zapnite automatick├ę aktualiz├ície programov.

Ak ste tak zanepr├ízdnen├ş, ┼że na v├Żber nem├íte ani ─Źas, m├┤┼żete zastavi┼ą aktualiz├íciu spr├ív v syst├ęme Mac jedn├Żm z nasleduj├║cich sp├┤sobov.

1, Na preru┼íenie aktualiz├ície spr├ív v syst├ęme Mac pou┼żite pr├şkaz Neru┼íi┼ą

T├íto met├│da je vhodn├í, ak chcete zastavi┼ą v┼íetky upozornenia v syst├ęme Mac vr├ítane upozornen├ş na aktualiz├ície a tie┼ż upozornen├ş zo v┼íetk├Żch ostatn├Żch aplik├íci├ş.

cvaknutie Apple T├íto ikona sa nach├ídza na hornom paneli ponuky v├í┼ího po─Ź├şta─Źa Mac a potom v rozba─żovacej ponuke kliknite na polo┼żku Predvo─żby syst├ęmu.

Apple    Karta s ikonou ponuky a Predvo─żby syst├ęmu v syst├ęme Mac

Kliknite na obrazovku Upozornenia na nastavenia syst├ęmu

Karta Spr├ívy na obrazovke Nastavenia syst├ęmu Mac

Vyberte obrazovku so spr├ívou Neru┼íi┼ą z menu v─żavo (ak e┼íte nie je vybrat├í) a vyberte ─Źasov├ę obdobie, po─Źas ktor├ęho nechcete by┼ą ru┼íen├Ż aktualiza─Źn├Żmi spr├ívami (pozri obr├ízok ni┼ż┼íie)

Povoli┼ą Neru┼íi┼ą re┼żim v po─Ź├şta─Źoch Mac

Ak chcete upozornenia natrvalo zak├íza┼ą, uistite sa, ┼że polo┼żka Od ─Źasu je v┼żdy 1 min├║tu pred do ─Źasu. Ako m├┤┼żete vidie┼ą na obr├ízku vy┼í┼íie, od ─Źasu 7: 01.00 je min├║ta pred ─Źasom (7 AM).

2, Vypnite preberanie pre automatickú aktualizáciu

T├íto met├│da je vhodn├í, ak chcete len zastavi┼ą aktualiz├íciu spr├ív v po─Ź├şta─Źi Mac a z├írove┼ł povoli┼ą upozornenia zo v┼íetk├Żch ostatn├Żch aplik├íci├ş v po─Ź├şta─Źi Mac.

cvaknutie Apple T├íto ikona sa nach├ídza na hornom paneli ponuky v├í┼ího po─Ź├şta─Źa Mac a potom v rozba─żovacej ponuke kliknite na polo┼żku Predvo─żby syst├ęmu.

Apple    Karta s ikonou ponuky a Predvo─żby syst├ęmu v syst├ęme Mac

Kliknite na obrazovku Mo┼żnosti syst├ęmu App Store

App Store na obrazovke System Preferences v syst├ęme Mac

Zru┼íte za─Źiarknutie obrazovky App Store a automaticky vyh─żadajte mo┼żnosti aktualiz├ície.

Zastavte po─Ź├şta─Ź Mac v automatickej kontrole aktualiz├íci├ş

Po tomto u┼ż nebudete viac ob┼ąa┼żovan├ş aktualiza─Źn├Żmi spr├ívami na po─Ź├şta─Źi Mac.

Mali by ste sa v┼íak uisti┼ą, ┼że pravidelne sledujete aktualiz├ície v obchode App Store a aktualiz├ície s┼ąahujte manu├ílne, ak s├║ k dispoz├şcii.

cvaknutie Apple Logo n├íjden├ę na hornom paneli ponuky v├í┼ího po─Ź├şta─Źa Mac a potom v rozba─żovacej ponuke kliknite na Obchod App Store. Kliknite na ─Ćal┼íiu kartu s aktualiz├íciami na obrazovke a po─Źkajte, k├Żm po─Ź├şta─Ź Mac skontroluje aktualiz├ície.

Karta Aktualizácie v Mac App Store

Ak je aktualiz├ícia k dispoz├şcii, nain┼ítalujte ju do svojho po─Ź├şta─Źa Mac kliknut├şm na tla─Źidlo Aktualizova┼ą ved─ża uvedenej aktualiz├ície. V pr├şpade viacer├Żch aktualiz├íci├ş m├┤┼żete kliknut├şm na Aktualizova┼ą v┼íetko nain┼ítalova┼ą v┼íetky dostupn├ę aktualiz├ície do svojho po─Ź├şta─Źa Mac.